Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie

12.12.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

02.12 - 12.12.2019

Ceny wywoławcze.

56 obiektów
01
01

Zagroda w Bronowicach, około 1905-07

olej/płótno, 110,5 x 116 cm
sygnowany p.d.: H. Szczygliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

02
02

Bazylika św. Marka w Wenecji, 1899 (?)

olej/deska, 20,5 x 28,8 cm
na odwrociu opisany numerem: '41' oraz: 'Wenecja 1899' oraz pieczęć: 'JAN STANISŁAWSKI | ZE SPUSCIZNY | POŚMIERTNEJ', poniżej podpis: 'Janina Stanisławska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 130 000 zł

03
03

Autoportret w stroju polskiego szlachcica, 1874

olej/płótno (dublowane), 81,3 x 63,7 cm
sygnowany p.d.: 'M Gottlieb.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 000 - 2 000 000 zł

04
04

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Ogród kwiatowy, około 1930

olej/tektura, 33,8 x 47,2 cm
sygnowany p.d.: 'Józef Mehoffer'
na odwrociu pieczęć wytwórcy materiałów malarskich ISKRA & KARMAŃSKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

05
05

"Zmrok w sadzie", 1909

olej/płótno, 43 x 74,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

06
06

Józef BRANDT (1841 Szczebrzeszyn - 1915 Radom)

Pochód z łupami - powrót z wyprawy wiedeńskiej, około 1883-84

olej/płótno, 72 x 112 cm
sygnowany i opisany l.d.: ‘Józef Brandt | z Warszawy | Monachium’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 000 - 3 000 000 zł

07
07

Targ w okolicach Krakowa ("Powrót z jarmarku w Opoczyńskiem"), 1868

olej/płótno, 95 x 169 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Józef Brandt | 1868'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 000 - 3 500 000 zł

08
08

"Wesele polskie", 1881

olej/płótno, 70,5 x 120,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'WANDALIN Strzałecki | 1881 r w MONACHIUM'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 250 000 zł

09
09

Feliks PĘCZARSKI (1804 ? - 1862)

"Spekulanci", 1844

olej/płótno (dublowane), 95,5 x 134,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Pęczarski | 1844.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

10
10

Władysław CZACHÓRSKI (Lublin 1850 - Monachium 1911)

Damy z klejnotami, lata 90. XIX w.

olej/płótno, 92 x 127 cm
sygnowany l.d.: 'Czachórski'
na odwrociu stempel: 'NACHLASS | Professor | W. von Czachorski' oraz papierowe nalepki z numerami: 'A 6932' oraz '213'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 000 - 2 500 000 zł

11
11

Widok na Plac Grzybowski w Warszawie ("Budowa kościoła Wszystkich Świętych"), przed 1892

olej/płótno, 87 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'S. MASŁOWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

12
12

Włodzimierz ŁOŚ (1849 Sławuta na Wołyniu - 1888 Monachium)

Patrol powstańczy, 1883

olej/płótno, 41,5 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Włodzimierz Łoś | 83.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

13
13

Józef RYSZKIEWICZ (1856 Warszawa - 1925 Warszawa)

Przed karczmą, 1880

olej/płótno, 42,5 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Józef M Ryszkiewicz 1880 r. 12 Maj'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

14
14

U przewozu, 1881

olej/płótno, 45 x 85 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'J Konopacki | Paris 1881'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 140 000 zł

15
15

Wenecka serenada, 1881

olej/płótno (dublowane), 150 x 225 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. Kotarbinsky | Roma | 1881'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 000 - 2 800 000 zł

16
16

Piazza del Popolo w Rzymie, studium ("Pincio Roma"), 1899

olej/płótno naklejone na tekturę, 17,5 x 25 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

17
17

Studium trzech postaci na tle krajobrazu, około 1874

olej/płótno naklejone na tekturę, 48 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'H. Siemiradzki'
na odwrociu opinia doc. Jana Hoplińskiego z dn. 5 maja 1941 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 130 000 zł

18
18

Portret Stanisława Augusta Poniatowskiego w stroju koronacyjnym
olej/płótno (dublowane), 97,4 x 73,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 400 000 zł

19
19

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

"Tors figury męskiej", 1859

olej/tektura, 61,7 x 46,8 cm
sygnowany monogramem wiązanym oraz datowany p.d.: 'JM | r.p. 1859'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 500 000 zł

20
20

Madonna z Dzieciątkiem i winnym gronem, około 1520-40
tempera jajowa, złocenie płatkowe/deska, 38,2 x 27 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

21
21

Jules BRETON (1827 Courrieres - 1906 Paryż)

Dziewczyna modląca się w kościele, 1854

olej/płótno (dublowane), 96 x 72 cm
sygnowany i datowany dwukrotnie l.śr.: 'J. Breton | 185(...)' oraz u dołu: 'Jules Breton | 1854'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 250 000 zł

22
22

Siedząca dziewczyna

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany p.g.: 'Kisling'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

23
23

Akt leżący na czerwonym prześcieradle, 1929

olej/płótno, 73,2 x 100,1 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 000 - 1 600 000 zł

24
24

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Martwa natura ze skrzypcami, około 1920-24

olej/płótno naklejone na tekturę, 72 x 90 cm
sygnowany p.g.: 'Kramstyk''
na odwrociu nalepka firmy transportowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 400 000 zł

25
25

Miasteczko na tle gór - pejzaż południowy, około 1914

olej/płótno, 65,5 x 81,5 cm
sygnowany p.d.: 'Kramstyk'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

26
26

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Pejzaż z ujściem rzeki, 1912

olej/płótno, 74 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Hayden | 1912'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

27
27

Martwa natura z karafką, 1920

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Hayden | 1920'
na krośnie malarskim nalepka aukcyjna oraz numer 'KMIS6'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 700 000 zł

28
28

Martwa natura z wazonem z kwiatami, 1915

olej/płótno, 66 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Hayden | 1915'
na krośnie malarskim opisany: 'No. 21', papierowe nalepki wystawowe, nalepka własnościowa oraz nalepka aukcyjna

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

29
29

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

"Chłopiec w zielonej kamizelce", 1919

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany l.g.: 'Eug. Zak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 000 - 1 200 000 zł

30
30

Pejzaż z południa Francji, około 1921

olej/tektura, 52 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Eug. Zak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 220 000 zł

31
31

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Rodzinka ("La petite famille"), 1929

olej/płótno, 33 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Tadé | Makowski 29'
na odwrociu sygnatura artysty: 'Tadé | MAK | OW | SK | I' oraz autorski opis: ''La petite | famille 1929. | Paris'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

32
32

Olga BOZNAŃSKA (1865 - 1940)

Martwa natura z różowymi i białymi różami, 1918

olej/tektura, 30 x 34 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Olga Boznańska | 1918'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 140 000 zł

33
33

Olga BOZNAŃSKA (1865 - 1940)

Portret Pana Beyleya, przed 1921

olej/tektura, 103 x 75 cm
opisany na odwrociu numerem: '22'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 220 000 zł

34
34

Portret Karola Potkańskiego, 1906

olej/deska, 75,5 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J Malczewski | 1906'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 450 000 zł

35
35

Starzec i muzy, 1900

olej/tektura, 68,5 x 51 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J Malczewski 1900'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

36
36

Wieś II, około 1890-91

olej/płótno (dublowane), 40 x 44 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

450 000 - 550 000 zł

37
37

Jan ZAMOYSKI (1901 Kazimierza Wielka - 1986 Warszawa)

"Wygnańcy 1915" ("Pogorzelcy"), 1925-1929

olej/płótno, 215 x 320 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN ZAMOYSKI | 1925-1929'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 600 000 zł

38
38

"Gołębiarze", 1932-35

olej/płótno, 166 x 96 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 900 000 zł

39
39

Jankiel ADLER (1895-1949)

Chłopiec z samolotem (Dziecko z katapultą), około 1932

olej/płótno, 103 x 122 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'adler 32'
na krośnie malarskim opisany danymi właścicielki oraz nalepka inwentarzowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

450 000 - 600 000 zł

40
40

Józef PANKIEWICZ (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Widok z gaju oliwkowego na Couronne de Charlemange w Cassis, 1928

olej/deska, 33,5 x 40,5 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'
na odwrociu numer: '6', papierowa nalepka inwentarzowa oraz nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 250 000 zł

41
41

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

“Avignon” (Widok na Fort św. Andrzeja w Villeneuve-lès-Avignon), 1940

olej/sklejka, 46 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'MUTER'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa Galerie Gmurzynska w Kolonii

Cena wywoławcza:

Estymacja:

240 000 - 300 000 zł

42
42

Paryska uliczka

olej/płótno, 65 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: 'Muter'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

240 000 - 300 000 zł

43
43

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Maski, 1920

olej/płótno, 129 x 160 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Terlikowski | 20'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

44
44

Martwa natura z owocami i bukietem kwiatów, 1918

olej/płótno, 60 x 81 cm
sygnowany i datowany l.g.: '1918 | W. Terlikowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 120 000 zł

45
45

Martwa natura z bandżo

olej/płótno naklejone na tekturę, 67 x 53,5 cm
sygnowany p.d.: 'Menkes'
na odwrociu stempel: 'Schneider & Co., Inc. | Artists Materials | 123 West 68th St.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

46
46

Bolesław BIEGAS (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

"Voltaire", z cyklu "Sławni ludzie", 1928-29

olej/sklejka, 44 x 59,5 cm
sygnowany l.d.: ‘B. Biegas’
na odwrociu papierowe nalepki inwentarzowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

47
47

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Kompozycja kubistyczna z postaciami, 1925

olej/sklejka, 36,5 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘J. Lambert-Rucki | 1925’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

48
48

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Polowanie na łosia, 1914

olej/płótno naklejone na płytę, 70 x 97,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: JFałat | 1914'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

110 000 - 150 000 zł

49
49

Roztopy wiosenne, 1904

olej/płótno, 69,5 x 78 cm
sygnowany i datowany p.d.: '904 SICHULSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

50
50

Zabawa w karczmie, 1900

olej/płótno, 97 x 169,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'I. C. Moniuszko | A.D. 1900'
na krośnie malarskim i odwrociu stemple: 'SKŁAD FARB I OBRAZÓW | | JULJANA BUROF | W WARSZAWIE NOWY ŚWIAT, 43'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 80 000 zł