Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

23.11.2024 sobota

16:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

99 obiektów
01
01

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Śnieg, 1906 r.

olej, płótno, 76 × 199 cm
sygn. i dat. l. d.: „Jul. Fałat/906”

Cena wywoławcza:

1 550 000 zł

Estymacja:

1 800 000 - 2 400 000 zł

02
02

Akt, 1948 r.

olej, płótno, 41 × 33 cm
dat. p. d.: „Paris 1948”
sygn., dat. i opisany na krośnie: „Kisling /Paris 1948”

Cena wywoławcza:

500 000 zł

Estymacja:

600 000 - 700 000 zł

03
03

Józef PANKIEWICZ (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Widok rue Bourbon-le-Chateau w Paryżu, 1925 r.

olej, tektura, 41 × 33 cm
sygn. l. d.: „Pankiewicz”

Cena wywoławcza:

240 000 zł

Estymacja:

400 000 - 500 000 zł

04
04

Jeremi KUBICKI (1911 Łódź - 1938 Warszawa)

Manerwy

olej, stiuk (partie architektury), deska, 160 × 239 cm w świetle ramy

Cena wywoławcza:

1 350 000 zł

Estymacja:

1 600 000 - 2 300 000 zł

05
05

Jacek MALCZEWSKI (1854 Radom - 1929 Kraków)

Portret Antoniego Goetz-Okocimskiego, 1917

olej, tektura, 103 × 73,3 cm
sygn. i dat. p. g.: „J Malczewski |1917”

Cena wywoławcza:

950 000 zł

Estymacja:

1 200 000 - 2 000 000 zł

06
06

Doktor u nieprzyjaciela, 1898 r.

olej, deska, 24 × 15,7 cm
sygn. i dat. p. g.: „JMalczewski 98”

Cena wywoławcza:

185 000 zł

Estymacja:

220 000 - 260 000 zł

07
07

Portret pani Marii Balowej, 1904 r.

olej, papier naklejony na tekturę, 25 × 35,5 cm
sygn. i dat. l. g.: „J Malczewski 904”

Cena wywoławcza:

58 000 zł

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

08
08

Józef BRANDT (1841 Szczebrzeszyn - 1915 Radom)

Portret Zbigniewa Horodyńskiego, ok. 1895 r.

(inne tytuły: Portret p. Horodyńskiego; Przejażdżka; Spacer konno – Portret konny Zbigniewa (Leona Dominika) Horodyńskiego)
olej, płótno, 72 × 62 cm
sygn. p. d.: „Józef Brandt/z Warszawy/ Orońsko”

Cena wywoławcza:

720 000 zł

Estymacja:

800 000 - 1 000 000 zł

09
09

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Praca w lesie, ok. 1905

olej, tektura, 53,2 × 67,8 cm
sygn. p. d.: „A.Wierusz-Kowalski”

Cena wywoławcza:

470 000 zł

Estymacja:

500 000 - 650 000 zł

10
10

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Po żniwach

olej, płótno, 77 × 97 cm
sygn. p. d.: „Wł.Tetmajer”
na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1984 roku

Cena wywoławcza:

98 000 zł

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

11
11

Przed karczmą, 1882 r.

olej, płótno, 72 × 115,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „1882/F.Kostrzewski”

Cena wywoławcza:

380 000 zł

Estymacja:

450 000 - 600 000 zł

12
12

Młociny, około 1851-1853

olej, tektura, 24 × 33 cm
na odwrocie opis ręką Marii Gerson-Dąbrowskiej, córki artysty: ‘Wojciech Gerson |Młociny.’,

Cena wywoławcza:

95 000 zł

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

13
13

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Portret mężczyzny w okularach, (Bolesław Nawrocki?), lata 60-te XX w.

olej, sklejka, 61 × 50 cm w świetle oprawy
sygn. l. g.: „MUTER”

Cena wywoławcza:

270 000 zł droit de suite

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

14
14

Odaliska, po 1930 r.

olej, płótno, 82 × 100 cm,
sygn. l. d.: „Tytus Czyżewski”
na krośnie malarskim papierowa nalepka wystawowa Instytutu Propagandy Sztuki, Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz stempel producenta materiałów malarskich

Cena wywoławcza:

590 000 zł

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

15
15

Zofia STRYJEŃSKA (1891 Kraków - 1976 Genewa)

Dziewczyna z okolic Lublina, przed 1939

gwasz, tektura, 41 × 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: „Z. STRYJEŃSKA”

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 80 000 zł

16
16

Baca

olej, sklejka, 68 × 35,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „Fałat”
na odwrocie opisany ołówkiem: „J. Fałat/ „Baca”/Suchy olej/werniksować/niewolno”

Cena wywoławcza:

150 000 zł

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

17
17

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Zaduma nad ptaszkiem, 1931 r.

olej, płyta, 50,5 × 61 cm
sygn. i dat. p. d.: „Wlastimil Hofman/ 1931”

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

18
18

Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960 r.

olej, płyta pilśniowa, 35 × 80 cm
sygn. i dat. u dołu: „Wlastimil/Hofman/ 1960”
na odwrocie nalepka z napisem: „Ze zbiorów/B. i J./Żyźniewskich”

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

19
19

Portret dziewczyny, 1923 r.

olej, płótno, 22,5 × 22,5 cm
sygn. i dat. l. g.: „Wlastimil Hofman 1923”

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

20
20

Starzec

olej, tektura, 33,5 × 48,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. g.: „Wlastimil Hofman"

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

21
21

Pejzaż miejski z Krakowa, ok. 1955 r.

akwarela, gwasz, papier, 17 × 24 cm
u dołu autorskie napisy na odwrocie pieczęć: „PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ”, poniżej prostokątna pieczęć „NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA – WIEŚ”, poniżej „500 zł”

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

22
22

Pieta, po 1960 r.

kredka, papier, 13 × 9,7 cm
na odwrocie autorski (?) napis czerwoną kredką, pieczęć „PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ”, pieczęć Galerii HILT

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

23
23

Michał GORSTKIN-WYWIÓRSKI (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Leśniczówka w śniegu, 1906 r.

olej, płótno, 60,5 × 80,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „M. G. Wywiórski/1906”

Cena wywoławcza:

64 000 zł

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

24
24

Zimowa panorama Tatr z Równi Krupowej, 1919 r.

olej, płótno, 72 × 82 cm
sygn. i dat. p. d.: „ST. GAŁEK /1919.”.

Cena wywoławcza:

42 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

25
25

Giewont

olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. i opisany p. d.: „GIEWONT/St. Gałek”

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 30 000 zł

26
26

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Chryzantemy i chińska porcelana

olej, sklejka, 64,5 × 49,5 cm
sygn. l. d.: „Wweiss”

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

27
27

Bukiet kwiatów rumianu żółtego, 1921 r.

olej, płyta, 76,5 × 58 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. g.: „a. karpiński. 921. VII”

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

28
28

Portret kobiety, 1927 r.

olej, płotno, 49 × 56,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. g.: „F.M. Wygrzywalski/1927”

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

29
29

Dziewczyna

olej, płótno, 66,5 × 54,5 cm
sygn. l. d.: „Szańkowski”

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

30
30

Święcenie wody

olej, płótno, 63 × 51 cm
sygn. l.d.: „T.Axentowicz”

Cena wywoławcza:

68 000 zł

Estymacja:

85 000 - 90 000 zł

31
31

Tryptyk huculski

akwarela, gwasz, papier,
23,5 × 18,5 cm (wymiar każdej kwatery w świetle oprawy), 23,5 × 58,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. prawa część p. d.: „Sichulski/ 1907 (?)”

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

32
32

Morskie Oko

akwarela, papier; 45,5 × 69,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „Rafał Malczewski.”

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

33
33

Pejzaż górski z krokusami

akwarela, papier, 11,3 × 14,7 cm
sygn. l. d.: „Rafał Malczewski.”
Dedykacja u dołu: Drogiej Krysi – od Krzysztofa pisana zapewne przez Krzysztofa – syna Rafała.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

34
34

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Plac Zamkowy w Warszawie

olej, płótno, 66 × 82 cm
sygn. p. d.: „Rubczak”

Cena wywoławcza:

62 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

35
35

Pejzaż z Kalwarii, lata 20. XX w.

olej, tektura, 33 × 48 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: „WW”

Cena wywoławcza:

33 000 zł

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

36
36

Pejzaż, 1906 r.

olej, płótno, 120,5 × 161 cm
sygn. i dat. l. d.: 1906 STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?)

Cena wywoławcza:

52 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

37
37

Jeździec z psem, 1921 r.

olej, tektura, 44,5 × 50 cm
sygn. i dat. l. d. „Z. Rozwadowski./1921.”

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

38
38

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Szarża szwoleżerów w Somosierze, 1940 r.

olej, tektura, 69 x 99 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: „Jerzy Kossak / 1940.”
na odwrocie napis: „Stwierdzam autentyczność / moją tego obrazu / Jerzy Kossak” oraz pieczęć autorska

Cena wywoławcza:

75 000 zł droit de suite

Estymacja:

95 000 - 110 000 zł

39
39

Ułan przy ognisku, 1937 r.

olej, tektura, 29,5 × 39,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „Jerzy Kossak/1937”

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

40
40

Adam STYKA (1890 Kielce - 1959 Nowy Jork)

Pojmanie

olej, płótno, 63,5 × 76,5 cm
sygn. l. d.: „ADAM/STYKA” (w ramce)
na odwrocie napis: „The Round-up” by Adam Styka

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

41
41

Tadeusz STYKA (1889-1954)

Głowa lwa, 1911

sangwina, ołówek, papier, 23,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. z dedykacją u dołu: „A Madame Gabrielle Réval/en souvenir TADE. STYKA.1911.”

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

42
42

Spacer w Bystrej

akwarela, papier, 32 × 70 cm
sygn. p. d.: „JFałat Bystra”

Cena wywoławcza:

56 000 zł

Estymacja:

65 000 - 80 000 zł

43
43

Erno ERB (1890 Lwów - 1943 Lwów)

Przekupki

olej, płyta, 35,5 × 48,5 cm
sygn. l. d.: „EErb”

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

44
44

Czartowskie skały

olej, sklejka, 21 × 29 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. w p. d.: „F.M.Wygrzywalski 1910/Czartowskie skały”

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

45
45

Plaża Lido

olej, tektura, 33,5 × 58,5 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

46
46

Na drodze

tusz, papier, 8,5 × 13,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem p. d.: „J.B.” i l. d. ołówkiem “Józef Brandt”

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

47
47

W garderobie

pastel, papier, 61 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: „LBakałowicz”

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

48
48

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Le Littoral. Pejzaż z zachodniej Francji

olej, papier naklejony na płótnie, 38 × 46 cm
sygn. p. d.: „Hayden”

Cena wywoławcza:

29 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

49
49

Pejzaż z wąwozem

olej, płótno, 73 × 53 cm
sygn. l. d.: „Hayden”

Cena wywoławcza:

42 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

50
50

Kwiaty

olej, płótno, 41 × 33 cm
sygn. p. d.: „H. Hayden”

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł