23.11.2024 sobota
16:00
Sopocki Dom Aukcyjny
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno, 76 × 199 cm
sygn. i dat. l. d.: „Jul. Fałat/906”
olej, płótno, 41 × 33 cm
dat. p. d.: „Paris 1948”
sygn., dat. i opisany na krośnie: „Kisling /Paris 1948”
olej, tektura, 41 × 33 cm
sygn. l. d.: „Pankiewicz”
olej, stiuk (partie architektury), deska, 160 × 239 cm w świetle ramy
olej, tektura, 103 × 73,3 cm
sygn. i dat. p. g.: „J Malczewski |1917”
olej, deska, 24 × 15,7 cm
sygn. i dat. p. g.: „JMalczewski 98”
olej, papier naklejony na tekturę, 25 × 35,5 cm
sygn. i dat. l. g.: „J Malczewski 904”
(inne tytuły: Portret p. Horodyńskiego; Przejażdżka; Spacer konno – Portret konny Zbigniewa (Leona Dominika) Horodyńskiego)
olej, płótno, 72 × 62 cm
sygn. p. d.: „Józef Brandt/z Warszawy/ Orońsko”
olej, tektura, 53,2 × 67,8 cm
sygn. p. d.: „A.Wierusz-Kowalski”
olej, płótno, 77 × 97 cm
sygn. p. d.: „Wł.Tetmajer”
na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1984 roku
olej, płótno, 72 × 115,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „1882/F.Kostrzewski”
olej, tektura, 24 × 33 cm
na odwrocie opis ręką Marii Gerson-Dąbrowskiej, córki artysty: ‘Wojciech Gerson |Młociny.’,
olej, sklejka, 61 × 50 cm w świetle oprawy
sygn. l. g.: „MUTER”
olej, płótno, 82 × 100 cm,
sygn. l. d.: „Tytus Czyżewski”
na krośnie malarskim papierowa nalepka wystawowa Instytutu Propagandy Sztuki, Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz stempel producenta materiałów malarskich
gwasz, tektura, 41 × 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: „Z. STRYJEŃSKA”
olej, sklejka, 68 × 35,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „Fałat”
na odwrocie opisany ołówkiem: „J. Fałat/ „Baca”/Suchy olej/werniksować/niewolno”
olej, płyta, 50,5 × 61 cm
sygn. i dat. p. d.: „Wlastimil Hofman/ 1931”
olej, płyta pilśniowa, 35 × 80 cm
sygn. i dat. u dołu: „Wlastimil/Hofman/ 1960”
na odwrocie nalepka z napisem: „Ze zbiorów/B. i J./Żyźniewskich”
olej, płótno, 22,5 × 22,5 cm
sygn. i dat. l. g.: „Wlastimil Hofman 1923”
olej, tektura, 33,5 × 48,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. g.: „Wlastimil Hofman"
akwarela, gwasz, papier, 17 × 24 cm
u dołu autorskie napisy na odwrocie pieczęć: „PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR MALARZ”, poniżej prostokątna pieczęć „NIKIFOR ARTYSTA/ KRYNICA – WIEŚ”, poniżej „500 zł”
kredka, papier, 13 × 9,7 cm
na odwrocie autorski (?) napis czerwoną kredką, pieczęć „PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ”, pieczęć Galerii HILT
olej, płótno, 60,5 × 80,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „M. G. Wywiórski/1906”
olej, płótno, 72 × 82 cm
sygn. i dat. p. d.: „ST. GAŁEK /1919.”.
olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. i opisany p. d.: „GIEWONT/St. Gałek”
olej, sklejka, 64,5 × 49,5 cm
sygn. l. d.: „Wweiss”
olej, płyta, 76,5 × 58 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. g.: „a. karpiński. 921. VII”
olej, płotno, 49 × 56,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. g.: „F.M. Wygrzywalski/1927”
olej, płótno, 66,5 × 54,5 cm
sygn. l. d.: „Szańkowski”
olej, płótno, 63 × 51 cm
sygn. l.d.: „T.Axentowicz”
akwarela, gwasz, papier,
23,5 × 18,5 cm (wymiar każdej kwatery w świetle oprawy), 23,5 × 58,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. prawa część p. d.: „Sichulski/ 1907 (?)”
akwarela, papier; 45,5 × 69,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: „Rafał Malczewski.”
akwarela, papier, 11,3 × 14,7 cm
sygn. l. d.: „Rafał Malczewski.”
Dedykacja u dołu: Drogiej Krysi – od Krzysztofa pisana zapewne przez Krzysztofa – syna Rafała.
olej, płótno, 66 × 82 cm
sygn. p. d.: „Rubczak”
olej, tektura, 33 × 48 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: „WW”
olej, płótno, 120,5 × 161 cm
sygn. i dat. l. d.: 1906 STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?)
olej, tektura, 44,5 × 50 cm
sygn. i dat. l. d. „Z. Rozwadowski./1921.”
olej, tektura, 69 x 99 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: „Jerzy Kossak / 1940.”
na odwrocie napis: „Stwierdzam autentyczność / moją tego obrazu / Jerzy Kossak” oraz pieczęć autorska
olej, tektura, 29,5 × 39,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „Jerzy Kossak/1937”
olej, płótno, 63,5 × 76,5 cm
sygn. l. d.: „ADAM/STYKA” (w ramce)
na odwrocie napis: „The Round-up” by Adam Styka
sangwina, ołówek, papier, 23,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. z dedykacją u dołu: „A Madame Gabrielle Réval/en souvenir TADE. STYKA.1911.”
akwarela, papier, 32 × 70 cm
sygn. p. d.: „JFałat Bystra”
olej, płyta, 35,5 × 48,5 cm
sygn. l. d.: „EErb”
olej, sklejka, 21 × 29 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. w p. d.: „F.M.Wygrzywalski 1910/Czartowskie skały”
olej, tektura, 33,5 × 58,5 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem
tusz, papier, 8,5 × 13,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem p. d.: „J.B.” i l. d. ołówkiem “Józef Brandt”
pastel, papier, 61 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: „LBakałowicz”
olej, papier naklejony na płótnie, 38 × 46 cm
sygn. p. d.: „Hayden”
olej, płótno, 73 × 53 cm
sygn. l. d.: „Hayden”
olej, płótno, 41 × 33 cm
sygn. p. d.: „H. Hayden”