MRÓZ-ŁĘKAWSKI Tadeusz (1905 - 1942)
Olej na kartonie, sygnowany. Ok. 1930 r.
Tadeusz Mróz-Łękawski ukończył krakowską Szkołę Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego. W latach 1926-32 oraz 1936-37 studiował na tamtejszej ASP u Stanisława Kamockiego, Teodora Axentowicza i Wojciecha Weissa. W 1932 otrzymał stypendium Funduszu Kultury Narodowej. Wystawiał w TPSP w Krakowie i we Lwowie. Był często nagradzany. Malował martwe natury, sceny rodzajowe z Podhala, widoki Krakowa, i pejzaże.