MDM Dzieła Sztuki i Antyki
Marszałkowska 43
00-648 Warszawa
22 629 24 80
galeria@antyki-mdm.pl
poniedziałek-piątek: 11.00 - 19.00
sobota: 11.00 - 15.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (40)
Materiał: obudowa – dąb; okucia – brąz odlewany złocony; mechanizm – mosiądz, stal, spiż, emalia.

Wymiary: szafka 95 x 42 x 20 cm; wysokość zegara z konsolą – 129 cm
17-10-2023
Zegar kominkowy z figurą Ludwika XIV
Zegar pochodzi z II poł. XIX w.

Brąz złocony i srebrzony.

Wysokość: 46,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
Fajans typu satsuma, malowany naszkliwnie złotem i czernią żelazową. W dnie malowana czernią sygnatura (nieczytelna)
Wymiary: 12,5 cm wysokość, średnica wlewu: 3,5 cm

3 000 zł

11-01-2023
Japonia, okres Meiji (1868-1912)

Brąz patynowany, dekoracja wykonana w technice iro-e zogan różnymi metalami i stopami (miedź, srebro, złocenia)

Wymiary: wysokość: 24 cm

Średnica wlewu: 9 cm

Drewniana podstawa.

Obiekt wysokiej klasy artysty

6 000 zł

11-01-2023
Waza Niemcy Frankenthal 1772 r.
Waza do zupy; okrągła na czterech esowatych nóżkach, z dwoma uchwytami i wysoko sklepioną pokrywą z uchwytem. Porcelana biała, szkliwiona, z wyciskiem na obrzeżu i zwieńczeniu pokrywy. Dekoracja barwna naszkliwna malowane ptaki w pejzażu.

15 000 zł

01-06-2022
Srebrny wizytownik dekorowany emalią na giloszu
Srebro pr. 0,900, wybity numer 1937

Pokrywa dekorowana dwustronnie jasną emalią na giloszu.

Wnętrze złocone.

Wymiary: 8,5 x 6 x 0,9 cm

Waga: 139 g

Stan zachowania: bardzo dobry.

4 500 zł

01-06-2022
Półmisek ozdobny, Japonia, Arita pocz. XX w.
Japonia, Arita, porcelana w stylu Imari, początek XX w.

Porcelana malowana podszkliwnie kobaltem, naszkliwnie czerwienią żelazową i farbami emaliowymi i złotem.

Średnica: 40 cm

Stan zachowania: bardzo dobry

5 000 zł

01-06-2022
Srebrzenie na alpace. Cechowana Fraget Plaque, numer katalogowy 1714.

Wymiary: 15 x 17 cm

Stan zachowania: zarysowania dna czary.

1 300 zł

01-06-2022
Koszyk
Szkło bezbarwne, kryształowe, szlifowane.
Oprawa: srebro cechowanegłową kobiecą (Polska) z cyfrą 3
(próba 800)
Wymiary: 23,5 x 31,5 x 21 cm
Stan zachowania: miejscowe odpryski na fasetach szkła.

5 000 zł

01-06-2022
Herbatnica, St. Petersburg, firma Sazikowa
Szkło kobaltowe, prasowane,
oprawa: srebro cechowane: „ЛСАЗИКОВЬ”, „А.Ф”„1886”, „84”,
probierz Aleksander Frans Fan der Flit, 1886 r., złotnik Ignacy Pawłowicz Sazikov.
Wymiary: 22 x 10,5 x 10,5 cm

6 000 zł

01-06-2022
Porcelana malowana naszkliwnie, złocona. Na brzuścu w centrale części miniatura z widokiem na Altes Palais w Berlinie.

Sygnowana na spodzie: berło kobaltem podszkliwnie i KPM.

Wymiary: 46 x 21 cm

8 000 zł

01-06-2022
"Św. Hieronim w pracowni" , 1550
Olej na desce.
Wymiary: 62 x 73cm
25-10-2021
"Wenus i Kupidyn"
Olej na płótnie.
Wymiary: 44,5 x 51 cm
26-10-2021
"Pejzaż wiejski" , 1866
Olej na płótnie.

Płótno dublowane.

Sygn. i dat. p.d.: „Emma Bąkowska 66”

Wymiary w świetle oprawy: 35 x 45 cm

6 000 zł

01-06-2022
WITKACY - WITKIEWICZ Stanisław Ignacy (1885-1939)
Portret Anny Meus , 1931
Pastel, papier.

Sygnowany w kompozycji Witkacy Datowany 22. II 1931 Opis
(T.C + Co)

Wymiary: 50 x 70 cm
17-10-2023
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Żółte róże
Olej, tektura.
Sygnowany w kompozycji akarpiński
Wymiary: 36 x 50 cm

15 000 zł

09-01-2023
GAWIŃSKI Antoni (1876 - 1954)
Matka Boska tronująca
Tempera, gwasz (technika mieszana), karton.
Praca niesygnowana.

Proweniencja: kolekcja prywatna Warszawa; praca pochodzi ze spuścizny (kolekcji rodzinnej) artysty

Wymiary: 50 x 69 cm

3 500 zł

09-01-2023
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława (1868 Kraków - 1953 Kraków)
Przydrożna kapliczka
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. p.d.:B RYCHTER – JANOWSKA
Na odwrociu odautorski szkic ołówkiem.
Wymiary: 13,8 x 9,5 cm

6 000 zł

09-01-2023
"Wielki Piątek" , 1921
Olej, tektura.

Sygn. i dat. l.d. (wzdłuż krawędzi) B. Rychter – Janowska 1921 r.

Wymiary: 37,5 x 50 cm w świetle oprawy.
17-10-2023
IWANOWSKI Błażej (1889-1966)
"Martwa natura z żółtymi chryzantemami"
Olej na płótnie.

Sygn. p.d. "Błażej Iwanowski"

Wymiary: 97 x 77 cm
25-10-2021
DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
"Wschowa" , 1990
Olej, płótno.

Sygn. i dat. p.d. 1990 E.Dwurnik

Wymiary: 50 x 60 cm
18-10-2023
GALLÉ Emil (1846 Nancy - 1904 Nancy)
Waza dekoracyjna z kwiatami Fuksji
Szkło warstwowe (prószone na żółto, bezbarwne, fioletowe), trawione trzykrotnie, dno przeszlifowane, dmuchane w formie.

Sygnatura trawiona i malowana: Gallé z 1908-1914 r.

Wymiary: 9,8 x 18 x 12,5 cm

4 000 zł

01-06-2022
PAUTSCH Fryderyk (1877 - 1950)
Na targu , 1928
Olej, tektura.
Wymiary: 22,5 x 31,5 cm
sygn. l.g.: FPautsch 28

Proweniencja: kolekcja prywatna Wiedeń; zakup z DA Rempex z 114 Aukcja Sztuki Dawnej 25.10.2006

8 000 zł

09-01-2023
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Hrabiego Stefana Zborowskiego , 1903
Ołówek, kredka, papier.

Sygnowany, datowany i opisany p.g.: Jacek Malczewski Jankowa 1903 wrzesień

Opisany na odwrociu p.g.: portret hr. Stefana Zborowskiego Jankowa koło Bobowej

Wymiary: 18,5 x 23,5 cm
19-10-2023
WILKOŃ Józef (ur. 1930)
Kompozycja, 1960 r. , 1960
Gwasz, akwarela, papier.
Sygn. i dat. l.d.: Wilkoń 1960
Wymiary: 25 x 18 cm

8 000 zł

09-01-2023
liczba obiektów: 40