Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (21)
Patera porcelanowa Miśnia
Dekoracyjna patera pochodząca z Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni. W lustrze malowany ręcznie bukiet wiosennych kwiatów - narcyz i niezapominajka, kołnierz zdobiony złoconym reliefem z motywem liści winorośli.
Na spodzie kobaltowy znak firmowy.

1 600 zł

19-11-2021
Nowość
Figurka "Dama" Goldscheider
Figurka fajansowa w stylu art deco przedstawiająca idącą tanecznym krokiem damę. Dekorowana ręcznie farbami podszkliwnymi, na podstawie podpis projektanta "Dakon".
Na spodzie sygnatura:
Goldscheider /Wien, Made in Austria, Dakon
numer seryjny

4 000 zł

17-11-2021
Nowość
Zegar kominkowy w formie liry, II połowa XIX w.
Unikatowy, bogato inkrustowany francuski zegar kominkowy.Tarcza kolista w mosiężnej obwódce, pokryta białą emalią, z rzymskim podziałem godzinowym i minutowym. Mechanizm wahadłowy, wybija godziny i połówki, z widocznym numerem "1355".
30-07-2021
Zegar gabinetowy typu kapliczka
Unikatowy stojący zegar w stylu eklektycznym, w obudowie z drewna orzechowego, pochodzący z II połowy XIX w. Mechanizm wahadłowy nakręcany kluczykiem, gong spiralny bijący pełne godziny i połówki.
14-06-2021
Wazon szklany - Wilhelm Kralik
Wazon ze szkła bezbarwnego powlekanego warstwą szkła rubinowego, częściowo matowanego, trawionego, szlifowanego. Dekorowany motywem lasu. Czechy, lata 20. XX w.
08-11-2019
Wazon secesyjny E.Galle, Nancy
Wazon projektu wybitnego francuskiego artysty Emila Galle (1846 - 1904), z motywem słonecznika i zachodzącego słońca, wykonany z miodowego warstwowego szkła, trawionego i polerowanego, z zatopionymi fragmentami metalowej folii.

7 500 zł

08-11-2021
Wazon J. Stolle, Huta Niemen
Wazon w stylu art deco, wykonany ze szlifowanego szkła rozalinowego, pochodzący z Huty Niemen J. Stolle w Brzozówce. Okres powstania - lata 30 - te XX w.

1 000 zł

06-10-2021
Srebrne łyżeczki do kawy IMAGO ARTIS
Sześć srebrnych łyżeczek z herbem Katowic z krakowskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego "Imago Artis", w firmowym opakowaniu.
27-12-2019
Srebrna cukiernica
Elegancka cukiernica o owalnej formie, na czterech kulistych nóżkach, zdobiona na obrzeżu motywem winorośli. Okres międzywojenny. Na spodzie wybite znaki probiercze - imiennik "AR" i "3" z głową kobiety w chuście (próba 830).

Waga - 360 g
Obiekt został sprzedany
29-06-2021
Serwis obiadowo-kawowy Ćmielów, fason 520
Wyjątkowo bogaty serwis obiadowo - kawowy w kolorze ecru, fason nr 520 (proj. Bogumiła Marcinka), dekor 6274, pochodzący z wytwórni porcelany w Ćmielowie. Na spodzie zielona sygnatura z lat 1933-39: "Ćmielów. Gatunek specjalny" i wycisk w masie.
05-11-2021
Patera porcelanowa Miśnia
Ręcznie malowana patera z Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni, dekorowana w lustrze motywem chryzantemy, a na kołnierzu złoconym ornamentem reliefowym; sygnowana kobaltowym znakiem firmowym.
25-09-2020
Naszyjnik z pereł Tahiti
Unikatowy naszyjnik z pereł tahitańskich, z satynowym zapięciem w formie kuli, wykonanym z żółtego złota, ozdobionym diamentami.

Stopniowane, najwyższej klasy perły morskie o wyjątkowej barwie – antracytowej szarości.

19 500 zł

17-06-2021
Komplet masek naściennych Royal Dux
Komplet sześciu ceramicznych główek kobiecych przeznaczonych do powieszenia na ścianie, utrzymanych w stylu masek Goldscheidera, pochodzących z czeskiej wytwórni Royal Dux (Duchcov). Ceramika malowana ręcznie i szkliwiona, sygnatura z lat 1918-1938.
05-11-2021
Figura fajansowa "Słoń", Józefów - Czeladź
Unikatowa, duża figura ze szkliwionego fajansu przedstawiająca kroczącego słonia z uniesioną trąbą, na prostokątnym cokole.
Okres międzywojenny XX w.
Obiekt został sprzedany
07-10-2021
"Wielki książę litewski Witold"
Obraz Ewy Lachur - Omeljaniuk wg "Bitwy pod Grunwaldem" Jana Matejki, olej na płótnie, 73 x 93 cm, lata 60 - te XX w.
06-10-2021
"Charty rosyjskie borzoj", Katzhutte Hertwig
Kolekcjonerska figura fajansowa przedstawiająca dwa biegnące charty na owalnej podstawie. Na spodzie sygnatura Katzhutte Hertwig z lat 1914 - 1945 oraz numer "13" wyciskany w masie.
Bardzo dobry stan zachowania.

1 800 zł

12-11-2021
KAWECKI Alojzy Roman (1868 - 1938)
"Pejzaż jesienny"
Ekspresyjnie malowany obraz Alojzego Romana Kaweckiego, przedstawiający rozświetlony jesiennym słońcem park.
Olej na dykcie, sygnowany w lewym dolnym rogu "A. Kawecki", wymiary: 42 x 32 cm.

4 000 zł

29-10-2021
BRADE Antoni de (1887 - 1973)
"Portret górala"
Olej na dykcie, sygn. l. g. "A. de Brade", 52 x 57 cm
01-10-2021
WYGRZYWALSKI Feliks Kazimierz (1903 - 1966)
"Rybacy na plaży"
Utrzymany w pastelowej kolorystyce obraz olejny na płótnie przedstawiający siedzących na plaży czterech rybaków oprawiających ryby. W tle widoczny śródziemnomorski krajobraz - morskie fale uderzające o skały i malownicze ruiny.
Sygnatura p.d.róg.
13-11-2020
JAŹWIECKI Franciszek Adam (Kraków 1900 - Kudowa 1946)
"Portret młodej Arabki"
Sygnowany w prawym dolnym rogu: "Fr. Jaźwiecki".
Technika mieszana - akwarela, kredka, ołówek na papierze; wymiary: 24,5 x 34 cm.
27-10-2021
KIDOŃ Józef (1890 - 1968)
Józef Kidoń "Portret kobiety"
Portret młodej, uśmiechniętej kobiety w pomarańczowej sukni, wykonany w technice pastelu przez mistrza portretu - Józefa Kidonia.
Sygnowany w prawym dolnym rogu "J. Kidoń 1932".
Wymiary: 62x46 cm.

4 000 zł

27-10-2021
liczba obiektów: 21