Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (62)
Zegar ścienny z kukułką
Zegar ścienny z mechanizmem wahadłowym, w drewnianej obudowie w formie domku z dwuspadowym daszkiem. Wymiary: 60 x 37 x 28 cm. System bicia godzin i pół godzin. Zegar sprawny. Zdobiony dekoracją snycerską o tematyce myśliwskiej.

590 zł

06-06-2016
Wazonik Rosenthal
Wazon , sygnowany Rosenthal Kronach Germany,model Miramar, Niemcy, okres 1938-1952, wysokość 21 cm.
09-01-2017
Wazonik porcelanowy - Steatyt Katowice
Żółto-biały wazonik ze złoceniem przy wylewie, z reliefową dekoracją na brzuścu, wykonany w znanej śląskiej fabryce porcelany Steatyt - Zygmunta Buksowicza. Na odwrocie drukowany, złoty znak firmowy.
30-10-2018
Wazonik Bing & Grondahl Danemark
Wazonik z białej porcelany, zdobiony podszkliwnym kobaltem i motywem kwiatowym. Duńska wytwórnia porcelany Bing & Grondahl.

Wysokość - 8,5 cm
10-09-2016
Wazon typu flet Hutschenreuther
Delikatny wazon typu flet, z białej porcelany, dekorowany motywem bukietu kwiatów; znana niemiecka wytwórnia Hutschenreuther w Selb.
07-09-2017
Wazon szklany - Wilhelm Kralik
Wazon ze szkła bezbarwnego powlekanego warstwą szkła rubinowego, częściowo matowane, trawione, szlifowane; dekorowany motywem lasu; lata 20. XX w.
08-11-2019
Wazon Rosenthal - ręcznie malowany!
Elegancki wazon z matowo - białej porcelany, misternie zdobiony ręcznie malowanym motywem różowo - zielonych kwiatów. Wytwórnia Rosenthal w Selb w Bawarii, lata 30. XX w.
15-11-2019
Wazon porcelanowy Berlin
Wazon o klastycznej formie z białej porcelany ze słynnej Królewskiej Manufaktury Porcelany KPM Berlin.
18-11-2017
Wazon KPM Royal Ivory Carl Krister Waldenburg
Ekskluzywny wazon z porcelany ecru, zdobiony motywem złocistej chryzantemy z fabryki Carla Kristera w Wałbrzychu; okres międzywojenny.

Wymiary:
wysokość - 14 cm
średnica - 21 cm
30-01-2020
Terakotowa rzeźba - Dziewczynka z ptakiem
Terakotowa rzeźba na podeście, z wizerunkiem dziewczyny karmiącej ptaka, ręcznie malowana, złocona, idealna do wystroju wnętrza.

Wymiary:

- wysokość 54 cm
- szerokość podstawy 45 cm

6 000 zł

28-11-2015
Talerz Rosenthal CHIPPENDALE
Porcelanowy, głęboki talerz, okuty srebrem
Kobaltowa dekoracja z motywem pejzażu.
Sygnowany: Rosenthal Germany Chippendale
Wymiary:
średnica - 25 cm.
14-02-2017
Talerz R.C. Rosenthal
Dekoracyjny talerz z motywem siedzącej kobiety, zdobiony podszkliwnie kobaltem.
Wytwórnia Rosenthal w Bawarii; początek XX w.
25-08-2017
Talerz Meissen, Eichwald
Talerz głęboki ze wzorem cebulowym z wytwórni w Eichwald. Sygnatura "Meissen" w owalu i z pięcioramienną gwiazdą używana w latach 1882 - 1929. Talerz posiada uchwyt do powieszenia.
15-11-2019
Stojący krucyfiks, II poł. XIX w.
Piękny XIX wieczny krucyfiks wykonany z drewna , z realistycznie oddanymi szczegółami umęczonego ciała Chrystusa.

wysokość krzyża 53 cm, szerokość 23 cm
wysokość figurki 26 cm
26-06-2019
Srebrne łyżeczki do kawy IMAGO ARTIS
Sześć srebrnych łyżeczek z herbem Katowic z krakowskiej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego "Imago Artis", w firmowym opakowaniu.
27-12-2019
Serwis obiadowy neobarokowy Ćmielów
Wytworny serwis obiadowy ze znanej wytwórni porcelany w Ćmielowie. Wykonany z porcelany ecru, zdobionej złoceniami, w neobarokowym fasonie nr 520. Sygnowany drukowanym zielonym znakiem firmowym i wyciskiem w masie. Lata 30 - te XX w.
06-03-2020
Serwis kawowy Carlsbad, Czechosłowacja
Porcelanowy serwis do kawy
Sygnowany: Carlsbad, Gloria
23-01-2017
Serwis do mokki - Steatyt Katowice
Serwis w stylu neorokoko dla sześciu osób, utrzymany w żywej kolorystyce, ze znanej wytwórni porcelany Z. Buksowicza "Steatyt" w Katowicach; lata 60 -te XX w.
12-09-2019
Serwis do herbaty Dulevo
Ręcznie malowany i złocony serwis do herbaty z białej, cienkościennej porcelany, 6 - osobowy; sygnowany - Dulevo ( cyrylicą ).
Uszkodzenia na uchwytach pokrywek (dzbanka oraz cukiernicy ).
30-05-2017
Półmisek fajansowy Pruszków
Duży, owalny półmisek z kremowego fajansu szkliwionego pochodzący z fabryki fajansu w Pruszkowie; koniec XIX w.
03-03-2018
Porcelanowy wazonik Rosenthal
Porcelanowy wazonik
Sygnowany: Rosenthal, Selb
Lata pięćdziesiąte
Wymiary: 9 x 9 cm.
18-01-2017
Paterka ROSENTHAL
Kobaltowa paterka zdobiona kwiatem maku i złoceniem przy obrzeżach; wytwórnia porcelany Rosenthal w Bawarii.
Stan: bardzo dobry
Wymiary: 17 x 17 cm.
10-09-2016
Paterka porcelanowa-Rosenthal.
Czworokątna paterka porcelanowa zdobiona motywem róży na czarnym tle, złocona na obrzeżu; sygnowana-Rosenthal.
09-11-2017
Patera Rosenthal Kronach
Patera
Sygnowana : Rosenthal Kronach
Wymiary: 33 cm.
Bez uszkodzeń
11-05-2017
Patera Rosenthal
Patera na nóżce
Rosenthal Bavaria
Wymiary: 26 x 16 cm.
11-05-2017
/3
liczba obiektów: 62