Silesia Art Antyki
ul. Mikołowska 45
40-065 Katowice
508 355 125
antyki@silesia-art.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (49)
Żyrandol z brązu złoconego
Żyrandol w formie pokrytego tkaniną abażuru, wykończonego od dołu dekoracyjnymi frędzlami. Całość rozpięta na ozdobnym stelażu z brązu złoconego, z reliefowym  ornamentem rocaille, girlandami owoców i muszlami. Początek XX w

10 000 zł

01-04-2022
Żardiniera srebrna Hempel
Srebrna żardiniera,

kryształowy oryginalny wkład,

sygnowana puncami,

wytwórnia Braci Hempel,

koniec XIX pocz. XX wieku,

wymiary:

wys. 22 cm

szer. 21 cm

dł. 55,5 cm
05-03-2024
Złoty zegarek kieszonkowy, Boucheron
złoto próby 0.750,
masa: 43.34 g,
Boucheron, Francja
05-04-2024
Wisior z szafirem i diamentami
materiał: złoto białe, próby
kamienie: szafir, diamenty
masa: 14,406 g
szafir: szlif: fasetowany, forma: owalna
diamenty: ilość: 12
18-03-2024
Waza neorenesansowa, włoska majolika
Waza typu krater,
ręcznie malowane sceny mitologiczne,
ceramika,
pełnoplastyczne uchwyty o formie mitycznych stworzeń,
II poł. XIX w.
w stylu manufaktur: Castelli, Amalfii, Cantagalli
Wymiary:
wys.: 60 cm
szer.: 55 cm
21-02-2024
Talerz Carska Manufaktura Petersburg
Dekoracyjny talerz z portretem dziecka pochodzący z

okresu cara Mikołaja I z lat 1825-1855.

W lustrze portret dziewczynki patrzącej na siebie w lustrze, wykonany

w technice kalkomanii z podmalowaniem, na kołnierzu dekoracyjna złocona bordiura.

4 500 zł

30-08-2023
Talerz Carska Manufaktura Peteresburg
Sygnowany podszkliwnym kobaltowym znakiem z NI [cyrylicą] pod koroną.

Obraz niewyraźnie podpisany z przodu.

Widoczne niewielkie przetarcia w lustrze talerza.

Wymiary:

średnica: 24 cm

4 500 zł

30-08-2023
Sznur pereł Mórz Południowych
materiał: perły mórz południowych,
złote ukryte zapięcie wkręcane, próby 0,750,
33 perły, parametry:
kształt kulisty,
barwa jasno złota,
dobry połysk,
Masa przedmiotu: 113,80g
Wymiary:
Średnica pereł: od 12 do 18 mm
Długość sznura: 48 cm
18-03-2024
Serwis do kawy, "Łucja" Giesche
Utrzymany w stylistyce art deco serwis kawowy dla 4 osób, pochodzący z Fabryki Porcelany S.A "Giesche" w Katowicach, sygnowany znakiem fabrycznym z lat 1929-1939.

700 zł

17-05-2023
Secesyjna cukiernica skrzynkowa Bracia Henneberg
Posrebrzana cukiernica w formie skrzyneczki, na czterech nóżkach. Korpus zdobiony reliefowym, pasowym ornamentem secesyjnym, plater  na mosiądzu. Na spodzie punca w owalu: "B. Henneberg Warszawa" i numer. Początek XX w.

1 400 zł

01-04-2022
Komplet porcelanowy pochodzący z wytwórni weneckiej, z XIX wieku. Składa się z pięciu części: zegara kominkowego, dwóch pojedynczych kandelabrów i dwóch figurek, sygnowany na podstawie symbolem kotwicy.

16 000 zł

13-02-2023
Pierścionek ze szmaragdem i diamentami, art deco
materiał: żółte złoto, próba 0.585,
kamienie: szmaragd, brylanty,
masa: 5.86 g
rozmiar: 18
18-03-2024
Pierścionek ze szmaragdem i diamentami
materiał: złoto, próba 0,750.
ilość: 24 diamenty
diamenty: kształt okrągły, szlif brylantowy
masa: 2,30 ct
czystość i barwa : F – E VS2 – I1
Szmaragd : masa 2,36 ct
kształt owalny, szlif fasetowy.
Rozmiar pierścionka 12,5
Masa wyrobu: 10,87 g
18-03-2024
Pierścionek ze szmaragdem i brylantami
Pierścionek o charakterze francuskiego szyku lat 60, glamour i vintage
materiał: białe złoto, próby 0,750,
kamienie: szmaragd, diamenty
Piękny kamień z naturalnymi inkluzjami „jardin”
szlif: szmaragdowy, schodkowy,
liczba kamieni diamentów: 42
szlif
18-03-2024
Pierścionek ze szmaragdami i brylantami
materiał: żółte złoto, próba 0.750
masa: 14.18 g
kamienie: szmaragd większy o szlifie cabochone, brylanty, szmaragdy,
rozmiar: 17
18-03-2024
Pierścionek z perłą, szmaragdami i diamentami
materiał: złoto żółte i białe, próba 0.750
kamienie: szmaragdy, diamenty,
perła z Mórz Południowych, średnica: 17.7 mm
rozmiar: 20
masa: 20.81 g
19-03-2024
Pierścionek z diamentem( 1.09 ct), starym szlifie
materiał: złoto żółte, próba 0.750, srebro, próba 0.800
kamienie: diament
masa: 3.43 g
diament: szlif: stary brylantowy, masa: 1.09 ct , czystość: VS1, barwa: H, kształt: okrągły
czas: pocz. XX wieku
18-03-2024
Pierścionek z diamentami, art deco
materiał: złoto białe, próba 0.585
kamienie: diamenty
masa: 3.23 g
rozmiar: 19
czas: lata 20 XX wieku
18-03-2024
Pierścionek art deco z diamentami
materiał: złoto białe, próba 0.585,
masa: 1.894 g,
kamienie: diamenty,
czas: pocz. XX wieku,
diamenty: 3 diamenty w starym szlifie brylantowym, rauty brylantowe,
3 diamenty: masa: ok. 0.5 ct, czystość: SI1 – P1 , barwa: I, forma: okrągła
Obiekt został sprzedany
18-03-2024
Patera, Miśnia
Porcelanowa patera,
manufaktura: Miśnia, sygnatura na spodzie
ręcznie malowana ze złoceniami,
wymiary: śred. 30 cm
okres międzywojenny,
18-03-2024
Patera porcelanowa Miśnia
Dekoracyjna patera pochodząca z Królewskiej Manufaktury Porcelany w Miśni. W lustrze malowany ręcznie bukiet wiosennych kwiatów - narcyz i niezapominajka, kołnierz zdobiony złoconym reliefem z motywem liści winorośli.
Na spodzie kobaltowy znak firmowy.

1 600 zł

19-11-2021
Komplet śniadaniowy C.T II poł. XIX w.
Piekny komplet z białej porcelany z wytwórni porcelany Carl Tielsch altwasser,

sygnatury na spodzie, datowany na koniec XIX wieku/ pocz. XX w.

Zdobionyy delikatnym motywem kwiatowym i złoceniami przy brzegach, o pięknej finezyjnej formie.
28-07-2023
Komplet toaletowy, art deco, H. Zawiercie , 1920
Unikatowy komplet toaletowy, o niezwykle eleganckiej, geometrycznej formie charaketrystycznej dla stylu Art Deco. Wykonany ze szlifowanego szkła kryształwoego, o rozalinowej barwie. Sygnowany na podstawie "ZAWIERCIE" (Huta Zawiercie). Okres międzywojenny
28-07-2023
Kolczyki ze szmaragdami i diamentami
Kolczyki owalne ze szmaragdami,
w białym złocie próby 0,750,
z 72 diamentami w szlifach brylantowych
i dwoma szmaragdami w szlifach fasetowych.

21 000 zł

17-02-2023
Ikebana, Misa z figurką
Figurka/ Tancerka - wytwórnia Tettau
misa - Rosenthal
11-08-2023
liczba obiektów: 49