Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (93)
MALECKI Aleksander Władysław (1836-1900)
Niedziela , 1874

olej/deska; wym.: 20 x 23,5 cm; sygn. i dat. l. d.: "W. Malecki / 1874"

85 000 zł

10-11-2016
JACHTOMA Aleksandra (ur. 1932r.)
Poliptyk 7 , 1987
olej/płótno, wym.: 30 x 40 cm, na odwrocie napis autorski: "ALEKSANDRA JACHTOMA / WYM. 30 X 40 / POLIPTYK 7 [cyfra ujęta w kole] TECH. OLEJ / ROK 1987"

3 550 zł

11-05-2016
gwasz, papier; 20,5 x 14,8 cm w św. p-p.; sygn. i dat. p. d.: "A JACHTOMA 1997" (ołówkiem)

2 500 zł

26-05-2020
BĄKOWSKI Andrzej (ur. 1948)
Mihrab wielokrotnie pionowy
gwasz/papier; wym.: 70 x 50 cm

napis na odwrocie: "3. MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY" (długopisem);
napis na blejtramie: "MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY"

5 900 zł

08-11-2016
CISOWSKI Andrzej (ur. 1962)
Leżąca postać , 2015
olej/płótno, wym.: 50 x 50 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "A. CISOWSKI A.C… / 2015 / „LEŻĄCA POSTAĆ”

25 500 zł

23-10-2015
MEISSNER Andrzej (ur. 1929)
Abstrakcja
technika mieszana/tektura naklejona na sklejkę; wym.: 24,5 x 18,3 cm; sygn. na odwrocie: "A.MEISSNER"

3 000 zł

25-04-2017
KURZAWA Antoni (1842 Turza k. Gorlic - 1898 Kraków)
Mazur , XIX w.
terakota, wys. 33 cm, terakotowa figura przedstawiająca parę tańczącą oberka, malowana na zimno.

24 000 zł

03-01-2013
MIKOŁAJCZYK Antoni (1939 Siemianowice - 2000 Łódź)
Zapis światła I
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 49,2 x 61,7 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem), napis p. d.: "ZAPIS ŚWIATŁA I / RECORDING OF LIGHT - 1976"

2 400 zł

19-06-2019
Układ nieskończenie otwarty , 1974
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 47 x 62,2 cm; sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
Rejestracja totalna
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 49,1 x 61,6 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: A Mikołajczyk (tuszem)

* doliczana opłata droit de suite

napis p. d.: "REJESTRACJA TOTALNA – 1974 / TOTAL REGISTRATION"

3 000 zł

03-12-2018
Akcja Ogień , 1973
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 49,3 x 62,2 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
KRATOCHVIL Antonin (ur. 1947)
Bono
fotografia czarno-biała; 29,4 x 39,3 cm w św. p-p.; sygn. p. d.: "AKratochvil"; oznaczenie egzemplarza l. d.: "1/10"

4 900 zł

26-05-2020
ZAŁĘSKI Bohdan (1930 - 2015)
Painting Wood , 1973
akryl/sklejka, wym.: 60,5 x 90,5 cm, na odwrocie napis: "BOHDAN ZAŁĘSKI 1973 / BO ZALESIUS / PAINTING WOOD / 60 X 90 cm / MP2"

9 450 zł

10-05-2016
BIEGAS Bolesław (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)
Projekt - zestaw dwóch prac
ołówek/papier, wym.: 11 x 10 cm w św. p-p., sygn. na obydwu pracach: "Biegas"

2 400 zł

22-03-2019
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta 131 , 1988
akryl/deska, wym.: 50 x 50 x 2,7 cm, na odwrocie napis: "RVBELLO 88 / RUBELLO 1988 / „PENTA” # / 131" oraz oznaczenie: "2037"

10 500 zł

11-05-2016
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta
akryl, deska; wym.: 50 x 50 x 2,7 cm; 1988

10 500 zł

06-06-2016
WILLMOTT Elizabeth
New Space Triad , 1988
tworzywo sztuczne/pilśnia, wym.: 50,3 x 50,3 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "Willmott 1988 / New Space Triad / (right panel)", na odwrocie oznaczenie: "2036"

10 700 zł

10-05-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
Gaj Świętopełka - Aleja Filozofów (w Kartuzach)
olej/tektura, wym.: 50 x 69 cm, sygn. p. d.: "Krcha"

18 000 zł

26-02-2016
EIBISCH Eugeniusz (1895-1987)
olej/płyta, wym.: 32,5 x 48 cm w św. p-p., sygn. p. d.: "eibisch" (częściowo czytelnie)

Proweniencja:
- kolekcja kompozytora Zygmunta Mycielskiego

14 200 zł

25-06-2018
WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
Martwa natura , 1965
olej/płótno, wym.: 64,5 x 53,5 cm, sygn. p.d.: “e.waniek”

8 500 zł

23-05-2013
KIERSKA-HOFFMANN Ewa (1923 Lwów - 2013)
Do Brunona Schulza , 1947
piórko/papier, wym.: 10,5 x 14,5 cm w św. p-p., sygn. na odwrocie: "EK"

1 400 zł

26-02-2016
RUSZCZYC Ferdynand (1870-1936)
Studium krajobrazowe , 1903
fluoroforta barwna, wym.: 16,8 x 26 cm w św. p-p., sygn. i dat. p. d.: "FRuszczyc 03", na odwrocie opis pracy Tadeusza Estreichera

2 400 zł

10-05-2016
ROUBAUD Franz (1856-1928)
Szejk arabski
olej/płótno, dykta, wym.: 67 x 56 cm, sygn. l. d.: "FRoubaud" (sygnatura drapana)

11 800 zł

19-06-2019
HOTTER Gerhard (ur. 1954)
Langford - 8 - Reihe V
akryl/płótno; wym.: 80 x 80 cm

na odwrocie napisy (częściowo czytelne): "…20II / Langford – 8 – Reihe „V” / RT – GR" oraz "HOTTER" (długopisem)

8 000 zł

08-11-2016
ESCH Hans Georg (ur. 1964 Neuwied, Niemcy)
Architektura
fotografia barwna; 58,5 x 83 cm w świetle ramy;
sygn. i oznaczenie egzemplarza w kompozycji p. d.: "H G Esch / 239/300"; napis tłoczony l. d.: "H. G. ESCH"

4 300 zł

26-05-2020
/4
liczba obiektów: 93