Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (88)
Chłód
drewno; wys. z podstawą: 45,5 cm; pod podstawą nalepka z opisem: art. "STEFAN SZPYT / "CHŁÓD" / SZ,. r. 198 [?]"

2 800 zł

23-07-2020
MALECKI Aleksander Władysław (1836-1900)
Niedziela , 1874

olej/deska; wym.: 20 x 23,5 cm; sygn. i dat. l. d.: "W. Malecki / 1874"

85 000 zł

10-11-2016
JACHTOMA Aleksandra (ur. 1932r.)
gwasz, papier; 20,5 x 14,8 cm w św. p-p.; sygn. i dat. p. d.: "A JACHTOMA 1997" (ołówkiem)

2 500 zł

26-05-2020
KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Martwa natura z cytrynami
olej, tektura; wym.: 28 x 45 cm w świetle ramy; sygn. l. d.: "a. karpiński"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska

22 000 zł

21-08-2020
BĄKOWSKI Andrzej (ur. 1948)
Mihrab wielokrotnie pionowy
gwasz/papier; wym.: 70 x 50 cm

napis na odwrocie: "3. MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY" (długopisem);
napis na blejtramie: "MIHRAB WIELOKROTNY – PIONOWY"

5 900 zł

08-11-2016
CISOWSKI Andrzej (1962 Białystok - 2020 Targowo)
Leżąca postać , 2015
olej/płótno, wym.: 50 x 50 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "A. CISOWSKI A.C… / 2015 / „LEŻĄCA POSTAĆ”

25 500 zł

23-10-2015
MEISSNER Andrzej (ur. 1929)
Abstrakcja
technika mieszana/tektura naklejona na sklejkę; wym.: 24,5 x 18,3 cm; sygn. na odwrocie: "A.MEISSNER"

3 000 zł

25-04-2017
KURZAWA Antoni (1842 Turza k. Gorlic - 1898 Kraków)
Mazur , XIX w.
terakota, wys. 33 cm, terakotowa figura przedstawiająca parę tańczącą oberka, malowana na zimno.

24 000 zł

03-01-2013
MIKOŁAJCZYK Antoni (1939 Siemianowice - 2000 Łódź)
Zapis światła I
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 49,2 x 61,7 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem), napis p. d.: "ZAPIS ŚWIATŁA I / RECORDING OF LIGHT - 1976"

2 400 zł

19-06-2019
Układ nieskończenie otwarty , 1974
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 47 x 62,2 cm; sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
Rejestracja totalna
fotografia czarno-biała, brom, wym.: 49,1 x 61,6 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: A Mikołajczyk (tuszem)

* doliczana opłata droit de suite

napis p. d.: "REJESTRACJA TOTALNA – 1974 / TOTAL REGISTRATION"

3 000 zł

03-12-2018
Konstrukcja
fotografia czarno-biała, brom; 49,3 x 61,9 cm;
sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem);
napis l. g.: “konstrukcja” / MUZEUM SZTUKI W ŁODZI - 1973 / “KONSTRUCTION” - MUSEUM OF ART - ŁÓDŹ / ACTION ART

Proweniencja:
kolekcja prywatna, N

2 500 zł

19-01-2021
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 61,9 x 49,2 cm

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Niemcy

2 500 zł

19-01-2021
Akcja Ogień , 1973
fotografia czarno-biała, brom; wym.: 49,3 x 62,2 cm, sygn. p. d. poniżej fotogramu: "A Mikołajczyk" (tuszem)

3 500 zł

08-11-2016
KRATOCHVIL Antonin (ur. 1947)
Bono
fotografia czarno-biała; 29,4 x 39,3 cm w św. p-p.; sygn. p. d.: "AKratochvil"; oznaczenie egzemplarza l. d.: "1/10"

4 900 zł

26-05-2020
WRONISZEWSKA-WÓJCIK Barbara (ur. 1956)
Enigma, z cyklu Czarno na białym , 2019
tusz, płótno; wym.: 177 x 67 cm;
sygn., dat. i opisany p. d. (w kompozycji): "· CZARNO NA BIAŁYM · ENIGMA · BARBARA WRONISZEWSKA, KRAKÓW · 13. Październik’ 19"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

7 400 zł

19-01-2021
ZAŁĘSKI Bohdan (1930 - 2015)
Painting Wood , 1973
akryl/sklejka, wym.: 60,5 x 90,5 cm, na odwrocie napis: "BOHDAN ZAŁĘSKI 1973 / BO ZALESIUS / PAINTING WOOD / 60 X 90 cm / MP2"

9 450 zł

10-05-2016
RZEPIŃSKI Czesław (1905-1995)
Portret kobiety
olej, płótno; 64,3 x 53,4 cm w świetle ramy;

sygn. l. d.: Rzepiński

5 500 zł

05-02-2021
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta 131 , 1988
akryl/deska, wym.: 50 x 50 x 2,7 cm, na odwrocie napis: "RVBELLO 88 / RUBELLO 1988 / „PENTA” # / 131" oraz oznaczenie: "2037"

10 500 zł

11-05-2016
RUBELLO David J. (ur. 1935)
Penta
akryl, deska; wym.: 50 x 50 x 2,7 cm; 1988

10 500 zł

06-06-2016
WILLMOTT Elizabeth
New Space Triad , 1988
tworzywo sztuczne/pilśnia, wym.: 50,3 x 50,3 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "Willmott 1988 / New Space Triad / (right panel)", na odwrocie oznaczenie: "2036"

10 700 zł

10-05-2016
KRCHA Emil (1894-1972)
Gaj Świętopełka - Aleja Filozofów (w Kartuzach)
olej/tektura, wym.: 50 x 69 cm, sygn. p. d.: "Krcha"

18 000 zł

26-02-2016
WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
Martwa natura , 1965
olej/płótno, wym.: 64,5 x 53,5 cm, sygn. p.d.: “e.waniek”

8 500 zł

23-05-2013
KIERSKA-HOFFMANN Ewa (1923 Lwów - 2013)
Do Brunona Schulza , 1947
piórko/papier, wym.: 10,5 x 14,5 cm w św. p-p., sygn. na odwrocie: "EK"

1 400 zł

26-02-2016
STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
Portret Piotra Wąsika
tusz, papier; wym.: 39,5 x 27,5 cm w św. p-p.; napis p. d.: "Piotr Wąsik / Pierwszy Polak w przestworzu. / nieustraszony bojownik. / wynalazca sterowca parowego";
Proweniencja:
- z kolekcji Ewy Starowieyskiej
- kolekcja prywatna, Warszawa

6 000 zł

21-08-2020
/4
liczba obiektów: 88