WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)

Podwórze , 1 ćw. XX w

Drukuj

olej na płótnie naklejonym na tekturę o wym. 20,5 x 30,5 cm, sygnowany monogramem p/d M.G.W.

cena: 4 800 zł

24-01-2013
data dodania

WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał
W latach 1883-1887 studiował w ASP w Monachium u K. Rauppa i W. Gysisa oraz w pracowniach J. Brandta, A. Wierusza-Kowalskiego. Mieszkał początkowo w Monachium, potem w Berlinie. Od 1904 roku działał aktywnie w Poznaniu, gdzie był członkiem TPSP i Stowarzyszenia Artystów. Poza Poznaniem wystawiał w Krakowie, Warszawie i Lwowie, a także w Berlinie, Petersburgu, Monachium i Kijowie. Wielkim wyróżnieniem dla niego była współpraca z J. Fałatem, W. Kossakiem, A. Piotrowskim i J. Stanisławskim przy realizacji Berezyny (malował w niej śnieg); z J. Styką - przy malowaniu Bema w Siedmiogrodzie; z W. Kossakiem, J. Ryszkiewiczem i K. Rozwadowskim - przy komponowaniu Napoleona pod Piramidami. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.  Dominującym tematem w twórczości artysty był realistycznie traktowany pejzaż a także sceny z polowań. Do epizodów polowań, odbywających się najczęściej w zimowej scenerii, czerpał kompozycyjne wzory i formalne inspiracje z obrazów J. Fałata.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Antykwariat Garbary
ul. Grodzka 5
50-115 Wrocław
604 121 434
antykwariatgarbary@wp.pl
antykwariatgarbary.pl
poniedziałek - piątek: 11.00-17.00
sobota: 11.00-14.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Grająca kulą
TUTTER Karl

1 200 zł

data dodania: 12-12-2014
Dwie gracje
WOJNARSKI Jan

5 000 zł

data dodania: 10-08-2013
Powrót z polowania
WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) Czesław

11 000 zł

data dodania: 02-11-2013
Eugene Remy Maes (1849-1931) "Owce i kury"

4 800 zł

data dodania: 03-01-2012
Naga tancerka proj Carl Werner

1 200 zł

data dodania: 12-12-2014
Kościół Mariacki w Krakowie
RUBCZAK Jan (Dubczak)

500 zł

data dodania: 26-06-2012