MASŁOWSKI Stanisław (1853-1926)

"Chart" ,

Drukuj

Akwarela na papierze, sygnowana p.d. "ST. MASŁOWSKI"

Wymiary w ramie: 39,5x55,5 cm (23,5x39,5 cm)

cena: 5 500 zł

20-05-2024
data dodania

MASŁOWSKI Stanisław
Uczeń W.Gersona i A.Kamieńskiego w Warszawskiej Klasie Rysunkowej. Odbywał coroczne podróże na plenery malarskie, m.in. na Ukrainę w latach 1875-1886. Zafascynowany tamtejszym krajobrazem i folklorem namalował wówczas wiele obrazów rodzajowych z postaciami Kozaków (Taniec Kozaków, Dumka Jaremy). W roku 1886 przebywał w Monachium. Po 1900 roku kilkakrotnie jeździł do Włoch i do Paryża, a w 1912 podróżował na Sycylię i do Tunisu. Oprócz malarstwa olejnego uprawiał akwarelę i w tej trudnej technice doszedł do prawdziwego mistrzostwa. W swoich malowanych akwarelą krajobrazach - realistycznych, a zarazem dekoracyjnych - dawał, według własnych słów - „coś w rodzaju syntezy pejzażu polskiego”.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
CH Panorama
Aleja Witosa 31/128
00-710 Warszawa
22 642 30 63
601 53 50 56
info@galeriazak.pl
galeriażak.pl
poniedziałek - piątek
11.00 - 19.00
sobota 11.00 - 16.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Martwa natura, 1939 r.
JANKOWSKI Marian

14 000 zł

data dodania: 26-11-2012

7 900 zł

data dodania: 30-12-2014
Alessando Ruga 'Terminator przy pracy'

8 800 zł

data dodania: 03-11-2014
Pejzaż - Jezioro VIII
JASKIERSKI Zbigniew

18 000 zł

data dodania: 06-10-2011
W poszukiwaniu noclegu, 1935 r.
BOROWICKI Władysław

5 900 zł

data dodania: 30-12-2014
Pasterz
KLĘPIŃSKI Jan

12 000 zł

data dodania: 06-10-2014