WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał (1861-1926)

"Na wschodnim targu" , 1891

Drukuj

olej na płótnie
52 x 92,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "M. G. Wywiórski".
Praca od 2002 roku znajdowała się w depozycie i była eksponowana w Muzeum Okręgowego im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

cena: 105 000 zł

22-03-2019
data dodania

WYWIÓRSKI GORSTKIN Michał
W latach 1883-1887 studiował w ASP w Monachium u K. Rauppa i W. Gysisa oraz w pracowniach J. Brandta, A. Wierusza-Kowalskiego. Mieszkał początkowo w Monachium, potem w Berlinie. Od 1904 roku działał aktywnie w Poznaniu, gdzie był członkiem TPSP i Stowarzyszenia Artystów. Poza Poznaniem wystawiał w Krakowie, Warszawie i Lwowie, a także w Berlinie, Petersburgu, Monachium i Kijowie. Wielkim wyróżnieniem dla niego była współpraca z J. Fałatem, W. Kossakiem, A. Piotrowskim i J. Stanisławskim przy realizacji Berezyny (malował w niej śnieg); z J. Styką - przy malowaniu Bema w Siedmiogrodzie; z W. Kossakiem, J. Ryszkiewiczem i K. Rozwadowskim - przy komponowaniu Napoleona pod Piramidami. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.  Dominującym tematem w twórczości artysty był realistycznie traktowany pejzaż a także sceny z polowań. Do epizodów polowań, odbywających się najczęściej w zimowej scenerii, czerpał kompozycyjne wzory i formalne inspiracje z obrazów J. Fałata.
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
Rynek Główny 7 (I piętro)
31-042 Kraków
12 421 02 34
galeria@koneser.krakow.pl
koneser.krakow.pl
pon. - pt.: 10.00-18.00
sob.: 11.00-15.00
Inne obiekty na sprzedaż:
"Wijący się bluszcz"
KORSKA Bożena

1 250 zł

data dodania: 18-02-2014
"Akt siedzący"
ANERI (WEISSOWA Irena)

8 200 zł

data dodania: 11-06-2014
chińska misa / waza z motylami

2 200 zł

data dodania: 05-12-2014
"Św. Mateusz Ewangelista"

6 800 zł

data dodania: 27-03-2014
"Kobieta w czerwonym sweterku"
FEDKOWICZ Jerzy

8 500 zł

data dodania: 03-01-2014
"Most na Rabie w Cikowicach"
SERWIN Bogusław

3 800 zł

data dodania: 22-10-2011