JÓZEFCZYK Zygmunt (1881-1966)

Mokradła ,

Drukuj

Obraz Zygmunta Józefczyka "Mokradła" olej płótno sygnowany lewy dół wymiary 33 cm wysokość 40.5 cm szerokość

cena: *

14-08-2019
data dodania

JÓZEFCZYK Zygmunt
Syn Stanisława i Honoraty z domu Swolkień. W latach 1909-1910 kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Leona Wyczółkowskiego; studiował również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1911-1914 (Studium, W ucieczce, Na jarmark, Handlarz koni). W latach 1912-1914 reprodukowano w czasopismach jego prace, m.in. Bajka, Marzenie artysty, Zasmucona. W dwudziestoleciu międzywojennym mieszkał w Krakowie. Od 1933 r. był członkiem ZZPAP. Wystawiał w Krakowie w Domu Artysty w 1921 r., w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1926 r., w lokalu ZZPAP w 1928 i 1939 r. W Muzeum Narodowym w Krakowie znajdują się dwa obrazy (oleje, sygnowane) przedstawiające Hucułki; w Muzeum Narodowym w Warszawie - Zaprzęg, 1922, olej, sygnowany, oraz Sanie na polnej drodze, 1931, olej, sygnowany; w zbiorach prywatnych w Warszawie - Bryczka przed dworkiem i Wieśniak z końmi (oleje, sygnowane).
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Antyki na Mikołajskiej
ul. Mikołajska 10
31-027 Kraków
12 422 48 33
antykinamikolajskiej@gmail.com

pon. - pt.: 12.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 17.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Aniołek barokowy
data dodania: 16-12-2011
Martwa natura
KRCHA Emil
data dodania: 05-01-2011
Jesienn drzewa
KRCHA Emil
data dodania: 05-01-2011
Półka na fajki
data dodania: 17-07-2010
Martwa natura
CZYNCIELOWA Aldona
data dodania: 04-03-2015
Król i Królowa
BORZĘCKI Stefan
data dodania: 26-03-2015