Najbliższe aukcje Kalendarz aukcji
Aukcja Sztuki Współczesnej
WarszawaXV Wiosenna Aukcja Konesera
KrakówAukcja Sztuki Dawnej
Warszawa48 Aukcja. „Andrzej Wajda: Nieznane oblicze. Malarz i Reżyser”
WarszawaObraz przedstawia księcia Osu (obszar dzisiejszej Ghany) Williama Nii Nortey Dowuona z 1897 roku. Ślad po nim zaginął po II wojnie światowej, aby po latach zostać odkrytym przez kolekcjonera, który...
Czytaj więcejŚwiat sztuki stanął w obliczu jednego z najciekawszych odkryć ostatniej dekady w XXI wieku. 6 marca nie bez powodu w multimedialnej Kaplicy Sykstyńskiej na Jasnej Górze, naukowcy i historycy sztuki...
Czytaj więcejPo wielkiej aukcji w Polswiss Art z historyczną sprzedażą płótna...
„Parnas” Henryka Siemiradzkiego sprzedany za kwotę 6,12 mln zł na aukcji w...
95 tysięcy osób odwiedziło tegoroczne ARCOmadrid - podają organizatorzy. To...
Antykwariaty Warszawskie Lamus zapraszają na 69 Aukcję Książek i Grafiki,...
Wystawa prezentująca dzieła z kolekcji Teresy i Andrzeja Starmachów reprezentatywne dla dociekań artystycznych Andrzeja Pawłowskiego: rzeźba z cyklu „Manekiny” i obraz „27–63” ilustrują ideę i metodę formy naturalne ukształtowanej.
Czytaj więcejJest to wyjątkowa okazja, by zobaczyć dzieła Nowosielskiego, które od lat nie pojawiały się na wystawach
Czytaj więcejWystawa prezentuje prace podejmujące próbę uchwycenia miejsc i sytuacji zawieszonych w czasie. To wizualne narracje łączące przestrzeń z emocjami, krajobraz z ideologiami, architekturę z pamięcią; poszukiwania, które pytają o to, co widoczne, ukryte, zapomniane i co jeszcze może się wydarzyć.
Prezentacja stanowi próbę analizy współczesnego sposobu odbioru sztuki. Artystka, obserwując osoby zwiedzające muzea, zauważa, że dzieła sztuki coraz rzadziej przykuwają uwagę odbiorców, przegrywając na tym polu z ekranami smartfonów.
To opowieść zarówno o polskiej historii, której prolog nakreślą prace Jana Matejki i Artura Grottgera, jak i o sztuce, która na przełomie XIX i XX wieku nie tylko budowała tożsamość narodową, ale swoją jakością sprawiła, że Polska choć nie istniała na mapach, obecna była i odnosiła sukcesy na artystycznych salonach Europy.
Człowiek - to najważniejszy motyw w twórczości Michała Bajsarowicza. Artysta skupia się na ciele. Szkicową kreską wydobywa kształty. Dosłowność i konkretność ciała, ludzka fizyczność skłania jednak raczej ku „dostrzeganiu” duchowości.
Zapraszamy do zakupu dzieł pochodzących z oferty renomowanych galerii, współpracujących z Artinfo.pl.
Rodzaj sztuki
Oglądaj relacje z aukcji na komputerze lub telefonie. Licytuj przez internet.