Dom Aukcyjny Agra-Art

Aukcja Sztuki Dawnej

08.12.2019 niedziela

19:00

Dom Aukcyjny Agra-Art

ul. Wilcza 70

00-679 Warszawa

25.11 - 08.12.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

95 obiektów
01
01

Michał PŁOŃSKI (1778 Warszawa - 1812 Warszawa)

KOSZYKARZ, 1805

akwaforta, papier, odcisk płyty: 29,7 x 22,8 cm
(cały arkusz: 47,7 x 31,8 cm)
sygn. na płycie po lewej, pod sceną centralną: M Płoński f 1805
centralnie nad ryciną zatarty napis ołówkiem: 70-9

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

02
02

SZKICE POSTACI KOBIECYCH

tusz, akwarela, papier (krawędziami naklejony na tekturę)
21,4 x 34 cm
sygn. p.g.: J Malczewski

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 12 000 zł

03
03

LAURKA, 1886

piórko, tusz, akwarela, papier (podklejony dodatkowym arkuszem papieru)
50 x 33,3 cm
sygn. przy najniższej łodyżce: J Malczewski | 86. datowany także p.d.: 1886.
lekkie przedarcie z prawej strony

TOAST!,...

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

04
04

PORTRET DZIUNI LIPOŃSKIEJ

pastel, papier na krośnie
83 x 57 cm
sygn. z prawej: T. Axentowicz
– na odwrocie ośmioboczna nalepka z nazwiskiem pierwszego właściciela obrazu [napis ołówkiem]: 98 | Jw Lipoński | 2.

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

05
05

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

POWRÓT DO DOMU

akwarela, gwasz, papier
46,5 x 39,9 cm (kompozycja)
47,7 x 31 cm (arkusz)
sygn. l.d.: – JuliuszHolzmüller –

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

06
06

NA PRZECHADZCE. SPACER, 1880

olej, deska (wzmocniona dwiema szpongami)
39,7 x 68,5 cm
sygn. p.d.: Sidorowicz 1880. | Wien
– na odwrocie czerwoną kredką: (6);

Cena wywoławcza:

85 000 zł

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

07
07

AUTOPORTRET W OGRODZIE, 1906

olej, tektura
38 x 45,8 cm
sygn. p.g.: JMalcz
na odwrocie w górnym lewym rogu napis ołówkiem: Stempuchowo [!]
pośrodku częściowo czytelny napis ołówkiem: 280 [dalej nieczytelnie]

Cena wywoławcza:

220 000 zł

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

08
08

PEJZAŻ – BOCZKI. PEJZAŻ Z BOCZEK, po 1900

olej, płótno naklejone na tekturę
14,1 x 20,8 cm (wymiary tektury: 15,1 x 21,8 cm)
na odwrocie – na tekturze – napisy ołówkiem:
– l.g.: P. Gutowski; poniżej: 180 R 50;

Cena wywoławcza:

58 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

09
09

ŚWITEZIANKA

olej, płótno dublowane
45,5 x 61 cm
sygn. z prawej: K Alchimowicz

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

10
10

KRAJOBRAZ O ZMIERZCHU, przed/lub 1897

tytuł wcześniejszy: Krzyże na pustkowiu
olej, płótno
40,4 x 60,4 cm
sygn. l.d.: JAN STANISŁAWSKI

Cena wywoławcza:

250 000 zł

Estymacja:

280 000 - 350 000 zł

11
11

KOSYNIER, 1906

olej, płótno
87,5 x 67,6 cm
sygn. l.d: JÓZEF CHEŁMOŃSKI | 1906

Cena wywoławcza:

600 000 zł

Estymacja:

650 000 - 800 000 zł

12
12

ZAMEK KRÓLEWSKI W KRAKOWIE, 1873

inny tytuł: Widok na Wawel
olej, płótno dublowane
52 x 119 cm
sygn. i dat. p.d. (ukośnie): W. Malecki | 1873 r.

Cena wywoławcza:

330 000 zł

Estymacja:

350 000 - 600 000 zł

13
13

PORT W SŁOŃCU, 1894

olej, płótno
21,5 x 40,7 cm
sygn. p.d.: H. d’Alchimowicz | 1894. VIII/20
– na krośnie pieczęć: 6 | M [B];

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 35 000 zł

14
14

Leopold LÖFFLER (Rzeszów 1827 - Kraków 1898)

SZKODA WĄSÓW, ok. 1871

inne spotykane tytuły: Enfant terrible, Obawa o wąsy
olej, deska fazowana
31,4 x 39,3 cm
sygn. l.d.: L. Löffler-Radymno

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

15
15

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

MARTWA NATURA Z JAPOŃSKIM DZBANEM, 1907

olej, płótno
80,5 x 76,7 cm
sygn. p.g.: LWyczół | 907
na odwrocie:
– na g. listwie krosna napis zieloną kredką: L W 591;

Cena wywoławcza:

390 000 zł

Estymacja:

450 000 - 600 000 zł

16
16

SEN, lata 1890-1895

spotykany błędny [?] tytuł: Córka Kairu
akwarela, sepia, papier
34 x 68 cm; w św. passe-partout 30,7 x 65 cm
sygn. u dołu pośrodku: Wilhelm Kotarbiński ML; p.d.: W K

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

17
17

PRZED KUPNEM KONIA

akwarela, karton
14 x 22,4 cm
na odwrocie, na oprawie nalepka aukcyjna

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

18
18

PORTRET CHŁOPCA

czarna kredka, papier
39,5 x 32 cm
sygn. monogramem wiązanym l.d.: AG
– na odwr. w p.d. rogu, przeciwnie do kompozycji, notatka oł. dotycząca oprawy: 55 x 46 | pass. ang

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

19
19

ODSIECZ SMOLEŃSKA, 1879

inny spotykany tytuł: KAWALERIA POLSKA POD SMOLEŃSKIEM, 1879
akwarela, karton
30,5 x 38,5 cm (w św. passe-partout)
sygn. l.d.: Juliusz Kossak | 1879
na odwrocie, na oprawie dwie nalepki:
– nalepka TPSP w Krakowie...

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

38 000 - 50 000 zł

20
20

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

GENERAŁ LEGEDITSCH NA KONIU, 1848-1850

olej, płótno
53 x 44 cm

Cena wywoławcza:

220 000 zł

Estymacja:

250 000 - 400 000 zł

21
21

KORWIN Mieczysław PIOTROWSKI (Kamieniec Podolski 1869 - Lwów 1930)

KUROPATWY NA ŚNIEGU

olej, płótno
56 x 96 cm
sygn. l.d.: M. K. Piotrowski
na odwr. na górnej listwie krosna słabo czytelne napisy ołówkiem, prawdopodobnie notatka ramiarska

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 20 000 zł

22
22

LAS ZIMĄ

olej, płótno
66,4 x 91,7 cm
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
na g. listwie krosna plaster z nr. [długopisem]: 13806
na odwrocie na ramie p.d. podwójnie pieczęć z numerem: M K II 826

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

23
23

ZIMOWY DWOREK

olej, tektura
35 x 50 cm
sygn. l.d.: WIKTOR KORECKI [sygnatura drapana]

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

24
24

WYJAZD NA POLOWANIE

51,5 x 71,5 cm
sygn. p.d.: F Zygmuntowicz

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

25
25

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

ZIMĄ PRZED CHATĄ

45 x 94 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

26
26

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

POLOWANIE. ŁOŚ OSACZONY PRZEZ PSY, ok. 1920

akwarela, gwasz, tektura
71,6 x 98,6 cm
sygn. l.d.: jFałat | Nieśwież [inicjał wiązany]
na „plecach“ l.d. napis czerwoną farbą: IIII; ponadto zamazane napisy długopisem

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

38 000 - 50 000 zł

27
27

Józef BRANDT (1841 Szczebrzeszyn - 1915 Radom)

POWRÓT Z JARMARKU, przed/lub 1904

inne spotykane tytuły: HEIMKEHR VOM MARKT, HEIMKEHR VOM MARKTE, ROZTOPY WIOSENNE, SZARUGA WIOSENNA
olej, płótno
57,5 x 38,8 cm

Cena wywoławcza:

350 000 zł

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

28
28

Teodor GROTT (1884-1972)

SOLINA, 1934

akwarela, ołówek, karton
45,4 x 65,5 cm
sygn. l.d.: Teod. Grott Solina 1934
na odwrocie napis brązowa kredką: Teod. Grott | „Solina“ 1934

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 9 000 zł

29
29

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

PEJZAŻ LEŚNY

olej, sklejka
49,6 x 34,1 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
na odwr. wzdłuż lewej krawędzi nr ołówkiem: 1237

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

30
30

W POLU

akwarela, papier
47,2 x 63,2 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: A. Kędzierski
na odwrocie, na tzw. plecach, nalepki galeryjne i aukcyjne

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł

31
31

PEONIE, 1905

akwarela, gwasz, pastel, papier żeberkowy
z filigranem INGRES, 69,7 x 45,3 cm
sygn. l.d.: LWyczół | 1905 [inicjał wiązany]

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

32
32

ZAKOPANE, TATRY Z UL. ZAMOYSKIEGO, 1904

pastel, gwasz, papier żeberkowy naklejony na tekturę
39,4 x 58,4 cm
sygn. i dedykowany p.d.: K. Laszczce | Wyczół | 1904.
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

33
33

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

JESIENIĄ, po 1900

olej, płótno
45,5 x 58,8 cm
sygn. p.d.: A Wierusz-Kowalski
na odwr. na górnej listwie ramy nalepka Agra-Art, na dolnej listwie ramy, przeciwnie do kompozycji, nalepka zakładu pozłotnictwa i renowacji ram Kunszt

Cena wywoławcza:

120 000 zł

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

34
34

RYCERZ I FAUN, 1909

inne tytuły: RYCERZ, FAUN I ŚMIERĆ, NA MIEDZY
olej, tektura
73 x 91,5 cm
sygn. l.d.: J Malczewski | 1909
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

500 000 zł

Estymacja:

600 000 - 1 000 000 zł

35
35

PASTUSZKOWIE

35,1 x 49,9 cm
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 14 000 zł

36
36

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

JESIEŃ, 1924

olej, tektura
16,7 x 32,9 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

37
37

Iwan TRUSZ (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Trzy obrazy z cyklu „Nasze życie“

HUCUŁKA, ok. 1910
olej, tektura
18,3 x 14,2 cm
sygn. p.d.: I. Trusz

LEŚNICZY Z WYSOCKA, ok. 1910
olej, sklejka
18,5 x 15 cm
sygn....

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 40 000 zł

38
38

WIEŚ NA UKRAINIE, 1904

olej, deska
25,7 x 39,2 cm
sygn. l.d. (ołówkiem): JAN STANISŁAWSKI
– na odwrocie nalepka Salonu „Desa“ (druk, tusz): P.P. „Desa“ | Salon Nr 1 | Rejestr Nr 260/I/ | Stanisławski | „Ukraińskie | chałupy“
– w prawym,...

Cena wywoławcza:

150 000 zł

Estymacja:

170 000 - 200 000 zł

39
39

Stanisław WYSPIAŃSKI (Kraków 1869 - tamże 1907)

HALKA. PORTRET DZIEWCZYNY W CHUSTCE, ok, 1900

pastel, akwarela, papier typu INGRES
17 x 23 cm
sygn. monogramem wiązanym l.d.: SW
na drewnianych tzw. „plecach“ dwie nalepki:

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

150 000 - 250 000 zł

40
40

GÓRALKA

ołówek, akwarela, gwasz, papier
50,1 x 35,5 cm
sygn. l.d.: H. UZIEMBŁO
na lewo od sygnatury sucha pieczęć fabryki papieru Schoellershammer

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

41
41

KWIATY

akwarela, pastel, papier żeberkowy naklejony na tekturę, 50,8 x 57,9 cm
sygn. p.d.: S. EJSMOND.
na odwrocie ołówkiem notatki ramiarza

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

42
42

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

MATKA BOSKA ŁASKAWA, 1904-1905

projekt witraża dla katedry na Wawelu (niezrealizowany)
ołówek, akwarela, gwasz, papier naklejony na płótno
65,2 x 25,4 cm
sygn. l.d.: J Mehoffer

Cena wywoławcza:

75 000 zł

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

43
43

ANHELLI I ELOE. AUTOPORTRET Z ŻONĄ, 1916

olej, tektura na krośnie
72,5 x 99,8 cm
sygn. l.g.: Praga 1916 | Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

75 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

44
44

Józef MĘCINA-KRZESZ (Kraków 1860 - Poznań 1934)

ODALISKA

olej, tektura
63 x 40,1 cm
sygn. l.d.: J Męcina Krzesz

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

45
45

RÓŻOWE RÓŻE

olej, tektura
49,8 x 70 cm
sygn. z prawej: A. Karpiński
na odwrocie przeciwnie do kompozycji ołówkowa notatka ramiarza: Blondel | gładka | ramka | szkło

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

46
46

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1943

ołówek, papier
55,8 x 43,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Józef Mehoffer | 1943.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 20 000 zł

47
47

W PARKU, 1910

ołówek, akwarela, karton
46 x 33 cm (kompozycja)
sygn. p.d.: Stefanowicz 910.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

48
48

Olga BOZNAŃSKA (1865 - 1940)

PORTRET LEKARKI DR JANINY ROMANOWEJ, 1933

olej, tektura
58 x 29,6 cm
sygn. ołówkiem p.g.: Olga Boznańska | 1933

Cena wywoławcza:

75 000 zł

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

49
49

ŻÓŁTE RÓŻE

olej, tektura
50 x 69,9 cm
sygn. z lewej: A. Karpiński

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

50
50

MARTWA NATURA, 1936

84,8 x 57,7 cm
sygn. p.g.: Sichul | 936
na odwrocie:
– kilkakrotnie powtórzone nazwisko [napis tuszem]: de Latour;
– ponadto l.d. [ołówkiem]: Sichulski
– p.g.: nalepka z...

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł