Antiqua et Moderna. Dom aukcyjny i galeria

Aukcja Dzieł Sztuki

05.12.2020 sobota

16:00

ul. Freta 19

Warszawa

66 obiektów
01
01

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

PRZEDŚWIT, 1974 r.

olej/płótno, 65 x 80 cm
sygnowany i datowany na dolnej listwie blejtramu: JTchórzewski | 74 na górnej listwie napis oł. PRZEDŚWIT

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

02
02

Chaim GOLDBERG (Kazimierz Dolny, 1917- 2004, Boca Raton, USA)

KOLONIA W KAZIMIERZU DOLNYM, 1974 r.

gwasz/papier, 45 x 61 cm
sygnowany i datowany dół śr.`Chaim Goldberg 74`

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

03
03

BEZ TYTUŁU, lata 80. XX w.

olej/płótno, 65 x 90 cm
sygnowany l.d.: Dominik, na odwrocie płótna nieczytelna pieczątka wywozowa

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

04
04

PEJZAŻ CLXXXV, 1988 r.

akryl/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: ROMAN ARTYMOWSKI | PEjZAŻ CLXXXV, 1988r. | AKRYL | 81 x 60 cm

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

05
05

BEZ TYTUŁU, 2020 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L.Tarasewicz | 2020 | acrylic on canvas I 100 x 100

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

06
06

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

NIE WIEM JAK GO NAZWAĆ, 2001/2016 r.

akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb |„ Nie wiem jak go nazwać”| 80 x 100 cm | 2001/2016 | akryl

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

07
07

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

WEDŁUG MEMLINGA, 2012 r.

temp.żółtkowa/płótno, 61 x 50 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrocie: Jarosław Modzelewski | 2012 | [data w kółku ] | „Wg MEMLINGA” | 61 x 50 |temp.ż.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

08
08

STRAŻNIK OBRAZÓW, 2019 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm, sygnowany l.d.: Z. Nitka' 19
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Zdzisław Nitka | "Strażnik obrazów" | 2019

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

09
09

KOPANIE

akwarela/papier, 48 x 68 cm
sygnowana p.d.: JModzelewski

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

10
10

KARTKA POCZTOWA DO ALFREDA LENICY, 1970 r.

tusz, ołówek/tektura, 10, 2 x 14, 5 cm
sygnowana i datowana w kompozycji: E Rosenstein | 1970
na odwrocie pozdrowienia i życzenia dla Alfreda Lenicy

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

11
11

BEZ TYTUŁU, 1964 r.

tusz, akwarela/papier, (wymiary 7, 1 x 11 cm) naklejony na tekturkę (wymiary 8, 9 x 13, 9 cm)

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

12
12

FAKTURA NR 20, 1978 r.

technika własna/płyta, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Bronisław KIERZKOWSKI | 1978 | 100 x 70 | „Faktura NR 20/78”

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

13
13

FAKTURA NR 1, 1978 r.

collage, technika własna/karton 45 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Bronisław KIERZKOWSKI | 1978 | 45 X 34 CM | "FAKTURA nr.1.78"

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

14
14

Wanda GOŁKOWSKA (1925 - 2013)

3.X.1985, 1985 r.

flamaster/papier, 70 x 49, 5 cm
sygnowany oł. l.d.: 3.X.1985 , pr.d.: WANDA GOŁKOWSKA

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

15
15

VI - 86, 1986 r.

technika własna, akryl/płyta, 72 x 72 cm
sygnowany, datowany i opisany dł. na listwie blejtramu: Krystyn Zieliński | „VI - 86” | akryl 72 x 72 cm | na płycie nieczytelna pieczątka

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

16
16

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

BEZ TYTUŁU, lata 70. XX w.

relief/płyta, technika własna, 60 x 60 cm
sygnowany na odwrocie: Jan Ziemski

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

17
17

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

05.10.2007, 2007 r.

akryl, relief/płyta, 99 x 99 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 05.10.2007 | A.NOWACKI | 2007

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

18
18

Zofia ARTYMOWSKA (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

POLIFORMY XI, 1971 r.

akryl/płótno, 100 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Z.ARTYMOWSKA | POLIFORMY-XI | 1971

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

19
19

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946, Sochaczew)

ORGANY, 2016 r.

tektura, płyta/akryl, grafit, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: JACEK DYRZYŃSKI | 2016 | ORGANY| TEKTURA | PŁYTA | GRAFIT | AKRYL | JACEK DYRZYŃSKI | 60 x 60 cm | napis GÓRA i wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

20
20

BEZ TYTUŁU, 2010 r.

akryl, grafit/tektura, 40 x 40 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: JACEK DYRZYŃSKI | TEKTURA | AKRYL | GRAFIT | 40 x 40 | 2010 | napis GÓRA i wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

21
21

UKŁAD LV/111, 2005 r.

akryl/płótno, drewno, 90 x 71 x 6 cm
sygnowany , datowany i opisany flamastrem na listwie blejtramu: Mieczysław Wiśniewski | „UKŁAD LV/111” | 2005 | 71 x 90

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

22
22

Marcin BERDYSZAK (ur. 1964r. Poznań)

OSTRZEŻENIE JAKO FORMA UKRYCIA, 2017 r.

akryl/deska, 120 x 105 x5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: MARCIN BEDYSZAK | "OSTRZEŻENIE JAKO FORMA UKRYCIA"- 2017 | AKRYL | wskazówka montażowa |napis GÓRA | monogram

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

23
23

CONTRACTION, 1981 r.

serigrafia barwna/papier, 63, 5 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana oł. l.d.: 8/250, śr. Contraction, p.d.:JPeters 81

Cena wywoławcza:

4 400 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

24
24

KONSTRUKCJA (GEFÜGE), 1971 r.

serigrafia barwna/papier, 50, 1 x 49, 6 cm
sygnowana oł. l.d.: e.a. , śr. Gefüge, p.d.: JPeters 71

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

25
25

Babe SHAPIRO (1937 - 2016)

BLUE HEXAGONS, 1971 r.

sitodruk/papier, 79 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany oł.l.d.: Z III 1971, p.d.: 4.125 babe shapiro

Cena wywoławcza:

6 200 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

26
26

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

TWO TIGERS ON GOLD, 1981 r.

serigrafia/papier, 49 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i opisana oł.p.d.: Vasarely, l.d.: 189/250

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

27
27

QUASAR - PAAL 2, Z CYKLU: PROGRESSIONS, 1970 r.

heliograwiura/papier błyszczący, 41 x 41 cm
opisana na odwrocie: Victor Vasarely | QUASAR - PAAL 2 | litera c w kółku | 1972 Editions du Griffon | Neuchatel/Suisse

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

28
28

BEZ TYTUŁU

heliograwiura/papier, 45 x 30, 4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i opisana oł.p.d.: Vasarely, l.d.: 7/25

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

29
29

KOSKA-VALL, 1982 r.

serigrafia barwna/papier, 60, 5 x 60, 5 cm (odbitka), 82 x 70 cm (plansza)
sygnowana oł.p.d.: Vasarely, l.d.: EA

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

30
30

Miodrag DJORDJEVIC (ur. 1936 Aleksinac, Serbia)

Z CYKLU: CINETIQUE, 1970-79 r.

sitodruk/papier, 94 x 64, 5 cm (odbitka), 100 x 70 cm (plansza)
sygnowany i opisany oł.p.d.: Miodrag, l.d.: 71/100

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

31
31

ASYMETRIE, 1972 r.

litografia/papier, 81 x 58 cm (w świetle passe-partout), efektowna oprawa
sygnowana w kompozycji: Calder 72

Cena wywoławcza:

7 600 zł droit de suite

Estymacja:

8 500 - 9 000 zł

32
32

Kurt LARISCH (1913 - 2009)

BEZ TYTUŁU

serigrafia barwna/papier, 63 x 60 cm (plansza)
sygnowana p.d.: Kurt Larisch

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

33
33

Milton H. GREENE (1922 Nowy Jork - 1985 Los Angeles)

MARYLIN MONROE

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 39 x 49, 5 cm (kompozycja), 40 x 50, 6 cm (karta)
na odwrocie napis flamastrem: 8143 | litera R w kółku

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

34
34

PEJZAŻ ORIENTALNY, 1963 r.

akwarela/papier, 42 x 35 cm
sygnowana oł.: p.d.: R Arty 63
opisana na odwrocie oł.: Roman Artymowski | 1963 | Kompozycja Orientalna | akwarela

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

35
35

Roman OWIDZKI (1912 Ostrowy - 2009 Warszawa)

BEZ TYTUŁU, 1960 r.

węgiel, tusz, ołówek/papier, 20 x 28, 5 cm
sygnowany p.d.: RO 60
sygnowany , datowany i opisany na na odwrocie oł.: R.OWIDZKI | 11-XII-60 | 20 cm X 28, 5 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

36
36

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

BEZ TYTUŁU, 1965 r.

tusz, akwarela/papier milimetrowy, 29, 5 x 42 cm
sygnowany i datowany tuszem w kompozycji: 27.VII.1965 | Zbigniew Makowski

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

37
37

NIEUŻYTECZNA WIELKA KONSTRUKCJA, 1960 r.

akwarela, gwasz/papier, 39, 4 x 29, 5 cm
sygnowana i datowana w kompozycji: tuszem Zbigniew Makowski, oł. 1960

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

38
38

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

19 I 95, 1995 r.

sitodruk/papier, 43 x 55 cm (odbitka), 100 x 70 cm (plansza)
sygnowany, datowany i opisany oł. p.d.: S Fijałkowski; l.d.: 31 VII 76 / 19 I 95, śr. 11/50

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 800 zł

39
39

Marian BOGUSZ (1920-1980)

serigrafia/papier, 15, 7 x 17, 3 cm
sygnowana długopisem p.d.:mbogusz77

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł

40
40

BEZ TYTUŁU

tempera/karton, 29, 5 x 21 cm
sygnowany oł.l.d.:M.Wasilewski

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

41
41

BEZ TYTUŁU

flamaster tuszowy/karton, 20, 9 x 29, 6 cm
sygnowany l.d.:M.Wasilewski

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

42
42

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

KOBIETY Z LUSTREM, 1997 r.

serigrafia/papier, 60, 5 x 81 cm (wymiary w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana oł. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997, opisana l.d.: 37/50 (numeracja odbitki)

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

43
43

Henri MATISSE (1869-1954)

NU BLEU I, 1954 r.

litografia/papier, 35 x 25 cm
sygnowana p.d.: HM

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

44
44

Henri MATISSE (1869-1954)

LA TRISTESSE DU ROI, 1952 r.

litografia/papier, 34 x 46 cm (odbitka), 54 x 66 cm (plansza)
sygnowana pd.: HM

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

45
45

Salvador DALI (1904-1989)

ANIOŁ Z 7. KRĘGU, ILUSTRACJA DO „BOSKIEJ KOMEDII” DANTEGO („RAJ”, PIEŚŃ XXII), 1951 – 1960 r.

ksylodruk/bawełniany papier welinowy B.F.K. Rives, 24 x 18, 5 cm (odbitka), 33 x 26cm (plansza)
znak wodny w dolnej części planszy: B.F.K. Rives

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

46
46

Ryszard ZAJĄC (1929 - 2016)

KOMPOZYCJA BRĄZOWO - ZIELONA, 1994 r.

olej/płótno, 81 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: RYSZARD ZAJĄC | / 81 x 73/ | 1994 | KOMPOZYCJA BRĄZOWO - ZIELONA | KOMPOSITION IN GREEN - BROWN
sygnowany p.g.: monogram i data 94

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

47
47

Piotr MŁODOŻENIEC (ur. 1956, Warszawa)

NIEDZIELA 2, 2015 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
piotr młodożeniec 98-15 | niedziela 2<

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

48
48

Ireneusz WALCZAK (ur. 1961, Świdnica)

DOM, 2011 r.

olej/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK | OL/PŁ | 90 x 90 cm | 2011 | „DOM” | wskazówka
montażowa | monogram, sygnowany l.d.: monogram

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

49
49

Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952, Warszawa)

KLATKA VII, 2007 r.

olej/płótno, 35 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: BOŻENNA BISKUPSKA | KLATKA VII | olej | płótno | 2007 r.

Cena wywoławcza:

6 800 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

50
50

KLATKA VI, 2008 r.

olej/płótno, 30 x 35 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: BOŻENNA BISKUPSKA | KLATKA VI | olej | płótno | 2008 r. | 30 x 35

Cena wywoławcza:

6 800 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł