Dom Aukcyjny REMPEX

Silent Selling - wystawa połączona ze sprzedażą

23.08.2020 niedziela

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

13.07 - 23.08.2020

Wystawa prac prezentowanych w katalogu trwać będzie w dniach: 13 lipca – 23 sierpnia 2020 r. w siedzibie DA Rempex, przy ul. Karowej 31 w Warszawie.

W katalogu wartość przedstawionych obiektów prezentowana jest w formie estymacji.

W trakcie ekspozycji zbierane będą oferty na zakup poszczególnych prac.

Organizator dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

77 obiektów
001
001

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Aleja - Zima, z cyklu Cztery pory roku, 1989

olej, płótno; 140 x 160 cm;
sygn. l. d.: TP. 89;
opis autorski na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA / 1989 / ALEJA - ZIMA / 140 x 160 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 240 000 zł

002
002

Ireneusz PIERZGALSKI (1929 Łódź - 2019 Łódź)

Bez tytułu, 1967

olej, płyta; 116 x 116 cm;
sygn. i opisany przez autora obrazu na odwrocie:
IRENEUSZ / PIERZGALSKI / 1967 / IPierzg / 116 x 116;
na odwrocie na górnej listwie krosna: napis odręczny:
Nadawca: Muzeum Pom.[orza]...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

19 000 - 25 000 zł

003
003

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956 r.)

Grand Piano XIX, 2012

olej, płótno, technika własna, 50 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ KAPUSTA / GRAND PIANO XIX / 2012

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

004
004

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956 r.)

Grand Piano XXIII, 2012

sygn. i opisany na odwrocie: ANDRZEJ / KAPUSTA / "GRAND / PIANO XXIII" / 2012

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

005
005

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Postać, 1967

olej, płótno; 131 x 87 cm;
sygn. p.d.: J. Tchórzewski 67;
opisany na odwrocie: HAUT/ J.Tchórzewski 1967 / "Postać";
na blejtramie fragmenty licznych naklejek wystawowych i inwentarzowych.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

190 000 - 240 000 zł

006
006

Bez tytułu, 1973

akryl, relief, płyta; 41,5 x 41,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski / 1973

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

007
007

Fragmentation of the point VI, 2017

serigrafia na pleksi (unikat); 104 x 109 x 0,4 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

008
008

Fragmentation of the point VIII, 2017

serigrafia na pleksi (unikat); 104 x 109 x 0,4 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

009
009

Wjazd Chrystusa do Jerozolimy, 1994

olej, płótno, 185 x 117 cm (u góry zakończone półkoliście);
na odwrocie odręcznie pisane przez córkę artysty potwierdzenie autentyczności obrazu: Praca autorstwa Jerzego Dudy-Gracza / z 1994 r. / Agata Duda-Gracz
Do...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

010
010

Chrystus na krzyżu

Do...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

011
011

Chrystus Zmartwychwstały

Do...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

012
012

Marian CZAPLA (Gacki, 1946-2016)

Szef, 2010

akryl, płótno; 140 X 100 cm;
sygn. i dat. p. g.: Czapla '10,
na odwrocie papierowa nalepka z napisem Marian Czapla Szef

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

013
013

Wieniec mistyczny, 2007/2008

brąz, metoda na wosk tracony; 300 cm; unikat;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 85 000 zł

014
014

Zadeptana ziemia - i co dalej...?, 2001

technika własna, bawełniana barwiona, płótno, folia; 295 x 190 cm;
sygn. i opisana na wszywce: Aut: ANNA BUCZKOWSKA / Tyt: TRAMPLET EARTH / - WHAT

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

015
015

Iwona CUR (ur. 1978, Puławy)

Surogaci, 2012

linoryt, papier; 120 x 120 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: „Surogaci” linoryt Iwona Cur 2012
nakład: 17/50;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

016
016

Brad Pitt

tempera, tektura; 100 x 70 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

017
017

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

Postać na postać w, 1988

olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie : RYSZARD GRZYB / 1988 / POSTAĆ NA POSTAĆ W

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

018
018

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Statek - Pejzaż morski, 1947

olej, płyta; 37,5 x 49 cm;
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI 1947
niżej ręką artysty napis: sygnuję na dublażu 1998

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

019
019

Jonasz STERN (1904-1988)

Pejzaż, 1970 r.

technika własna; płótno; 53 x 64 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p.d.: Stern | 1970

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

020
020

Antoni FAŁAT (ur. 1942r)

Pejzaż II, 1991

olej, płótno; 89 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: ant. Fałat 18 VIII 1991, z lewej u dołu
numer obwiedziony okręgiem 24

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

021
021

Naczynia i cebule, 2006-2007

olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. i dat. na obrazie: Naczynia / cebule / 2006-7 / KBereźnicki

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

022
022

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug - Moraczówka, 2013

olej, płótno; 40 x 120 cm;
sygn. p. d.: S. Baj
na odwrocie napis autorski: Stanisław Baj / Rzeka Bug / MORACZÓWKA / 2013

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 13 000 zł

023
023

Tomasz MUSIAŁ (ur. 1974, Częstochowa)

Orzeł Biały, 2018

akryl, płótno; 200 x 200 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: TOMASZ MUSIAŁ 2018 / „ORZEŁ BIAŁY 8” / AKRYL 200 x 200 cm / + FILM FHD;
do obrazu dołączona płyta z zapisem powstawania dzieła;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

024
024

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Wyrób obuwia, 1995

olej, płótno; 106 x 153 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1995 (w okręgu) / „Wyrób obuwia” / 106 x 153 cm, olej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

025
025

Fala, 1983

olej, płótno; 69 x 204 cm;
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1983 „FALA” olej 204 x 69

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

026
026

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977r.)

Voyage, Voyage, 2020

olej. płótno, 100 x150 cm;
na odwrocie opis autorski: Ziemowt Kmieć / "Voyage, Voyage" / 2020

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

027
027

Made in Poland - Rewolucjonistki, 2013

olej, płótno; 150 x 150 cm; gł. 6,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "MADE IN POLAND - REWOLUCJONISTKI " / 2013 /
Whielki KRASNAL / THE KRASNALS,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

028
028

Waleria MATELSKA (ur. 1994, Borysów (Białoruś))

Czułość, 2020

akryl, płótno; 140 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Waleria Matelska / „ Czułość " / 2020

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

029
029

Bartek MATERKA (ur. 1973, Gdańsk)

Bez tytułu, 2018

olej, płótno; 151 x 150 cm;
opisany na odwrocie: BARTEK MATERKA / 2018, OLEJ

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 22 000 zł

030
030

Paweł SUSID (ur. 1952, Warszawa)

Bez tytułu [Regres Toruński], 2018

akryl, płótno; 30 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: 2018 / Susid

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

031
031

Bez tytułu [Tak - Nie, Dzień - Noc, Wdech - Wydech ...], 2018 - cykl 5 prac

akryl, płótno; 40 x 500 cm; [każda z 5 części 40 x 100 cm];
na odwrocie każdej pracy opis autorski: 1/5 / Susid 2018; 2/5 / Susid 2018; 3/5 / Susid 2018; 4/5 / Susid 2018; 5/5 / Susid 2018.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

032
032

Chmura, 2018

technika własna; 97 x 73,5 x 19 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 7 500 zł

033
033

Bronisław CHROMY (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Kolarze

brąz patynowany, wys. 53 cm, szer. 98 cm, gł. 34 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

29 000 - 37 000 zł

034
034

Flaming

brąz patynowany, kamień, wys. 163 cm; szer. 30 cm;
sygn. na podstawie: BCHROMY

Cena wywoławcza:

Estymacja:

33 000 - 44 000 zł

035
035

Flaming

brąz patynowany, kamień, wys. 165 cm; szer. 33 cm;
sygn. na podstawie: BCHROMY

Cena wywoławcza:

Estymacja:

33 000 - 44 000 zł

036
036

Samuraj, lata 90. XX w.

terakota, żeliwo, metal; 228 x 75 x 72 cm.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

101
101

Kompozycja abstrakcyjna II, 1932, odbitka 1973

litografia; papier; 40,7 x 48,8 cm (odcisk płyty), efektowne obramienie 93 x 100 cm;
sygn. monogramem wiązanym i dat. w obrębie pracy u dołu z lewej: VK 32,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

102
102

Zenit - Grafika, 1924

technika mieszana, collage, papier naklejony na tekturę; 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Szczuka. M. _ 24 _.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

103
103

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Portret mężczyzny, 1920

autolitografia kolorowana akwarelą, papier;
37,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn., opisana i dat. p. g.: próbna litog. ręcznie kolor / Panu [nieczytelnie] / LWyczół / 920

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

104
104

Bukiet kwiatów w wazonie

akwarela, gwasz, papier; 58,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Menkes.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

105
105

Zima

olej, płótno; 101 x 80 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 600 000 zł

106
106

Martwa natura z japońskimi czajnikiem i filiżanką, 1926

olej, tektura; 69 x 55 cm;
sygn. p. d.: a.karpiński;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

107
107

Żółte róże w chińskim wazonie, 1925

olej, sklejka; 83 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: L Wyczół / 1925

Cena wywoławcza:

Estymacja:

170 000 - 200 000 zł

108
108

Mokradła, 1913

olej, płótno; 154,5 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 913

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

109
109

Puszcza Świsłocka, 1933

olej, płótno; 59 x 71 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: S ŻUKOWSKI / 2000 ZŁ / PUSZCZA ŚWISŁOCKA / BIAŁOWIEŻA / 1933.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

110
110

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Chata w Bronowicach, ok. 1911

olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. p.d.: W. Tetmajer (ołówkiem)
Na odwrocie napis niebieską kredką Kondek / kmt.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

111
111

Krzyż pod sklepieniem kościoła w Tyńcu, 1908

olej, tektura; 46 x 37,5 cm;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem Tyniec / 1908;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

112
112

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Starzec i dziewczyna

olej, sklejka; 24,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie na ramie fragment nalepki z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa z odręcznie (piórem) wypisanym imieniem i nazwiskiem autora.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

113
113

U źródła

olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: ST. BAKALOWICZ

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

114
114

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

Wilki zimą

olej, płótno; 85,5 x 131 cm;
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski.
Obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 700 000 zł