Dom Aukcyjny REMPEX

Silent Selling - wystawa połączona ze sprzedażą

17.08.2021 wtorek

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

Wystawa prac prezentowanych w katalogu trwać będzie w dniach: 12 lipca – 17 sierpnia 2021 r. w siedzibie DA Rempex, przy ul. Karowej 31 w Warszawie.

W katalogu wartość przedstawionych obiektów prezentowana jest w formie estymacji.

W trakcie ekspozycji zbierane będą oferty na zakup poszczególnych prac.

Organizator dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

72 obiekty
101
101

olej, tektura; 18 x 31 cm;
sygn. l. d.: Jan Stanisławski

SPRZEDANE

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

102
102

Pejzaż zimowy

olej, tektura; 46 x 55 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

103
103

Zima - Powrót z polowania

olej, płótno; 67 x 107 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski;
na krosnach i na płótnie stemple monachijskiej firmy Schachinger & Hermann, Eisenmannstrasse.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 250 000 zł

104
104

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Na polowaniu, ok. 1900-1915

olej, tektura; 62,5 x 86 cm;
sygn. p. d: JFałat (inicjał wiązany);
na odwrocie - próby farb oraz nalepki i pieczątka:

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 240 000 zł

105
105

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 Kraków - 1907 Kraków)

Pejzaż wiosenny, 1906-1907

pastel, tektura; 68,5 x 99,8 cm;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: SW;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

107
107

Białe róże na niebieskiej draperii, 1921

olej, tektura; 96 x 66,6 cm;
sygn. i dat. u dołu, pośrodku: A. Karpiński 1921. VII;

SPRZEDANE

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

108
108

Malwy

olej, tektura; 30 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Stanisławski

SPRZEDANE

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

109
109

Zamek Królewski w Krakowie, 1873

olej, płótno dublowane; 52 x 119 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Malecki / 1875 r.
na odwrocie, na blejtramie dwie nalepki irlandzkiej galerii McClelland Galleries; na górnej listwie krosna ślady po dawnych nalepkach.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 500 000 zł

110
110

Portret dwuletniego Johanna Georga
olej, płótno; 104 x 78,7 cm;
l. d. inskrypcja: Johannes Georgius ab Einsiedel / natus d. 24 May 169Z ĺtatis Suĺ / Z ann :

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

111
111

Martwa natura z ptakami i psem myśliwskim
olej, płótno dublowane; 100,5 x 166,5 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

112
112

Lekcja czytania
brąz, odlew patynowany; wys. 62 cm, szer. 43 cm, głęb. 26 cm.
Francja, Paryż, 1886

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

113
113

Franz IFFLAND (1862 - 1935)

Orzeł

brąz, odlew patynowany; wys. 92 cm, szer.108 cm, głęb. 65 cm.
Niemcy, XIX/XX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

114
114

ceramika - majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
ubytki dekoracji plastycznej i szkliwa na krawędziach i z boku blatu;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

115
115

porcelana, farby naszkliwne, biała farba emaliowa (wypukła), złocenia;
brzusiec wazonu pęknięty z dwu stron, lekko przetarte złocenia, wypukła dekoracja biała emalią ze śladami zaczernienia i niewielkimi ubytkami;
wys....

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

116
116

Para kandelabrów neorokokowych
srebro próby 800; wys. 53 cm, szer. ramion 33 cm; waga 3190 g.
Berlin, k. XIX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

117
117

Friedrich EDLER (czynny 1720 - 1740)

Kufel z nakrywką

srebro kute, repusowane, grawerowane, odlewane i cyzelowane;
cechowane na kryzie nakrywy i stopy: cecha miejska, monogram złotnika, litera datująca, wężyk probierczy (cechy zatarte, mało czytelne);
wys. 16 cm, szer. 16,6...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

118
118

ruchomo połączone elementy w formie listków koniczyny wysadzane 119 szt. brylantów o masie łącznej ok. 1.05 ct (VS2/G-J) oraz 14 szt. rubinów naturalnych o masie łącznej ok. 0.85 ct ,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

119
119

owalny wizerunek Matki Boskiej z Dzieciątkiem w ujęciu ołtarzowym wykonany w emalii złotniczej z ręcznie grawerowanymi, złotymi motywami architektonicznymi,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

120
120

w formie karmazycji z owalnym fasetowanym szafirem naturalnym o masie ok. 7.00 ct
w otoczeniu 16 szt. brylantów oraz diamentów o masie łącznej ok. 2.80 ct (VS1/G-J),
platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.920 g.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

122
122

- w kiocie, z lampką wieczną
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy; 70 x 51 cm;
kiot -drewno złocone, emalia, szkło; 94 x 77 cm;
lampa z kroksztynem i łańcuchami - mosiądz złocony, wkład szklany (wtórny).
Rosja,...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

123
123

wełna na jedwabiu; 184 x 186 cm.
Indie, rejon Kaszmiru, XIX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

124
124

Gobelin ze sceną rodzajową - kamieniarze
wełna na wełnie, technika Aubusson; 238,5 x 212 cm.
Niemcy, Monachium, pocz. XX w. (po 1908).

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

125
125

stal, brąz, drewno, skóra, mosiądz; dł. głowni 82 cm, krzywizna 4,8 cm; dł. całk. 86,5 cm;
dł. w pochwie 100 cm.
Francja, pocz. XIX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

126
126

Para pistoletów kapiszonowych, w puzdrze
stal, drewno orzechowe; dł. luf z pazurem baskili 26,2 cm, z wąsem 31,5 cm,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

127
127

Para pistoletów kapiszonowych w kasecie
stal, drewno orzechowe, róg; dł. luf z wąsem ca 29,7 cm, średnica (kaliber) 16 mm, dł. całk. 40 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

128
128

brąz, odlew patynowany; wys. ca 65 cm, średnica wylewu 18,5 cm, szer. z uchwytami ca 34 cm;
postumenty - drewno czernione, marmur, wys. 92 cm, średnica blatu 37 cm.
Chiny, XIX/XX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 16 000 zł

129
129

Zegar kominkowy, portykowy
marmur biały i czarny, brąz złocony; szkło; wys. 55 cm, szer. 36 cm, głęb. 11 cm.
Francja, Paryż, Rue des Gravilliers, XVIII/XIX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

130
130

brąz złocony, mosiądz, szkło, emalia; wys. 62 cm, szer. 41,5 cm, głęb. 11 cm.
Francja, ok. 1765-1770

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

131
131

tafla lustrzana, rama drewniana, rzeźbiona; 146 x 96 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?; k. XIX w.

SPRZEDANE

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

132
132

konstrukcja - dębina, fornir - orzech; 95,3 x 110 x 60 cm;
Europa Środkowa, lata. 60. XIX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

133
133

konstrukcja dębina, fornir - orzech, bukszpan, brzoza; 197 x 103,2 x 57,4 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1770.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

301
301

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Taki zbiór VIII, 2007-2008

praca składa się z 6 części; drewno, akryl;
1) 83,5 x 32 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie:1/6 (w kole) AKRYL / 2007-8 / JAN / BER / DYSZ / AK / 83,5 x 32 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

302
302

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931, Lwów)

Przebiegi XIX, 2012

akryl, płótno; 160 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie, na blejtramie: Jerzy Kałucki 2012;
opisany na płótnie: PRZEBIEGI XIX.

SPRZEDANE

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

303
303

Kajetan SOSNOWSKI (1913 Wilno -1987 Warszawa)

Obraz szyty - z cyklu: Interwencje, 1981

technika szyta, płótno; 118 x 73 cm;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

304
304

Bez tytułu, 1988

olej, płótno; 130 x 170 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: LEON TARASEWICZ 1988 [adres artysty].

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 270 000 zł

305
305

Niespokojna przestrzeń, 1970

technika mieszana, płótno; 110 x 79 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie na płótnie: Aleksander Kobzdej 1970 / Niespokojna przestrzeń / N0 1 / 111 x 79 / [strzałka];

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

306
306

Teresa PĄGOWSKA (1926 Warszawa - 2007 Warszawa)

Biała postać, lata 60. XX w.

olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis: OBRAZ AUTORSTWA: / TERESY PĄGOWSKIEJ / POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI / F. PĄGOWSKI.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

307
307

Teresa RUDOWICZ (1928 - 1994)

63, 1960

technika własna, collage, tektura naklejona na płótno; 36 x 45,7 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Teresa Rudowicz / 60/63.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

308
308

Postać w tonacji czerwieni i różu [Posta

olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.OBERLANDER 1962;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

309
309

Zbigniew GOSTOMSKI (Bydgoszcz, 1932-2017, Warszawa)

Bez tytułu, 2000-2011

grafit, płótno; 200 x 192 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ZBIGNIEW GOSTOMSKI / 2000-2011 / [podpis artysty].

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 270 000 zł

311
311

olej, płótno, 80 x 100 cm;
sygnowany l.d.: 'Dominik'

SPRZEDANE

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

312
312

Marian BOGUSZ (1920-1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier; 45,2 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: mbogusz 57.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

313
313

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Kompozycja, 1958

akwarela, papier; 43,5 x 57,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tchórzewski 58;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

314
314

"M" - godło "Aga" - Konkurs 69

olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn. p. d.: H. Tchórzewska;
na odwrocie napis: KONKURS 69 "M" / GODŁO - "AGA" / HELENA TCHÓRZEWSKA.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

315
315

Autoportret w pracowni na tle rzeźb

olej, płótno; 80 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marian / Konarski / 74;
na krośnie malarskim opis: AUTOPORTRET W PRACOWNI NA TLE RZEŹB 1974 (długopisem) oraz drukowana nalepka wystawiennicza z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

316
316

z cyklu Ludzie, 2019

akryl, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l.d.: Witold-K.19

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

317
317

z cyklu Green Holes, 2020

akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. l.d.: Witold-K.20

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

318
318

Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)

Jarmark, 1997

olej, płótno; 86 x 96 cm;
sygn. p. d.: Xancenbach;
na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH / JARMARK / 1997.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

319
319

Birds (3 obiekty)
polimer metalizowany, biały+złoty brokat;
1) 22 x 22,5 cm
2) 10 x 24 cm
3) 17 x 24 cm.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

320
320

Bronisław CHROMY (1925 Leńcze - 2017 Kraków)

Kolarze

brąz patynowany, 55 x 92 x 31 cm;
sygn. od spodu na podstawie: BCHROMY

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 36 000 zł