Wallspace Gallery

5. Aukcja Dzieł Sztuki

05.12.2024 czwartek

19:30

Wallspace Gallery

ul. Foksal 15

00-366 Warszawa

21.11 - 05.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

102 obiekty
051
051

Jerzy LISAK (ur. 1976)

Odpoczynek fauna, 2024

akryl, gwasz, płótno, 90 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: JLisak / 2024.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

052
052

Jerzy LISAK (ur. 1976)

Orszak Bachusa, Uniki I, 2024

akryl, gwasz, płótno, 100 x 150 cm;

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

053
053

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Passe - par - tout XIV, 1993-1994

akryl, płótno naklejone na deskę, 34,5 x 117,5 cm, 28 x 117,5 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK obok: 1993-1994 akryl [numer]
- jedna z części, PASSE-PAR-TOUT XIV [numer] - na drugiej części.

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

054
054

Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952, Warszawa)

Klatka I, 2019

olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bożenna / Biskupska
/ Klatka I / olej płótno / 60 x 80 / 2019 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

055
055

Wielkie wyczekiwan i a 1984

olej, płótno - aplikacja, płótno, 120,5 x 181 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: WIELKIE WYCZEKIWANIA S.RATAJSKI’84;
na odwrocie opis autorski: SŁAWOMIR / RATAJSKI / olej, płótno - 1984 / 120,5 x 181 cm.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

056
056

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu: Wojna przeciw człowiekowi, 1963

technika własna (tusz, ołówek, kredka, gwasz) papier naklejony na płytę, 100 x 70 cm;
sygn. l. g.: HMUSIAŁOWICZ;
sygn. i opisany na odwrocie; Z CYKLU / “WOJNA PRZECIW CZŁOWIEKOWI” / 70 x 100 / 1963 / MUSIAŁOWICZ (kredką).

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 36 000 zł

057
057

Z cyklu: Wojna przeciw człowiekowi, 1961

technika własna (tusz, ołówek, kredka, gwasz) papier naklejony na płytę, 126 x 75 cm;
sygn. l. śr.: MUSIAŁOWICZ.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 36 000 zł

058
058

sygn. l. g.: HMUSIAŁOWICZ;
sygn. i opisany na odwrocie : MUSIAŁOWICZ / Z CYKLU / WOJNA PRZECIW CZŁOWIE / KOWI / 1963 (kredką).

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 36 000 zł

059
059

Przestawić księżyc trochę bliżej, 2020

drewno powierzchnia zwęglona, lakier akrylowy bezbarwny błyszczący, 197 x 130 x 12 cm;
sygn. i dat.: M. Januszewski 2020.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

060
060

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Krzyk I [Krzyk w ogrodzie], 1961

olej, płótno, 100 x 134 cm;
sygn. p. d.: Lenica (ryte w warstwie malarskiej);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / WARSZAWA / 1961 oraz 134 x 100 / ‘KRZYK I’ obok nr 10 [w okręgu], poniżej nr 12/10.

Cena wywoławcza:

250 000 zł droit de suite

Estymacja:

350 000 - 400 000 zł

061
061

Fryz, 2023

olej, płótno, 30,5 x 100,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Fryz 1/2023 / Marcin Kozłowski / olej na płótnie / 2023 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

062
062

Tektonika, 2023

brąz, piaskowiec, 33 x 13 x 13 cm;
sygn., dat. i opisana na spodzie: Bożenna / Biskupska / TEKTONIKA 8 /
brąz piaskowiec / 2023 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

063
063

Tektonika, 2024

brąz, piaskowiec, 25 x 10 x 10 cm;
sygn, dat. i opisany na spodzie: Bożenna / Biskupska / Tektonika / 7/8 (długopisem).

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

064
064

Bez tytułu, 1969

gwasz, olej, papier, 41 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. JACHTOMA 1969 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 10 000 zł

065
065

Ukrzyżowanie, 1979

olej, płótno, 116 x 89 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. Sempoliński / Ukrzyżowanie / 79.

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

066
066

Michał ŻĄDŁO (ur. 1997, Limanowa)

Bachus III, 2024

olej, płótno, 80 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ ŻĄDŁO / 80 x 70 CM / ‘BACHUS III’ / 2024.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

067
067

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Bez tytułu, 1957

gwasz, papier, 70 x 140 cm.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 34 000 zł

068
068

Stefan GIEROWSKI (1925 Częstochowa - 2022)

Bez tytułu, 1975

gwasz, karton, 51 x 51 cm;
sygn. i dat.: S.Gierowski / ... (data nieczytelna);
sygn. i dat. na odwrocie: autentyczne / S.Gierowski / 1975.

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

069
069

Instalacja, 2016

pleksi, ledy, 150 x 140 x 22 cm

Cena wywoławcza:

170 000 zł droit de suite

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

070
070

Obraz CCCLll, 1976

olej, płótno, 80 x 65 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie: Stefan Gierowski / Warszawa / Obraz CCCLII / 1976.

Cena wywoławcza:

280 000 zł droit de suite

Estymacja:

360 000 - 400 000 zł

071
071

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Zimne światło, 1962

akryl, płyta; 80 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: J.Tchórzewski 62 / „ZIMNE ŚWIATŁA”.

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

180 000 - 190 000 zł

072
072

Bez tytułu, 2024

akryl, płótno, 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2024 / acrylic on canvas 100 x 120 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

073
073

Teresa PANASIUK (1938 - 2021)

gwasz, papier, 42 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: T.PANASIUK.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

074
074

Wanda GOŁKOWSKA (1925 - 2013)

Tryptyk Fi, 1992

akryl, płótno, 73,5 x 73,5 cm;
dat. i opisany na odwrocie flamastrem (czerwonym): TRYPTYK FI [odpowiedni numer] 1992.

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

110 000 - 130 000 zł

075
075

Jan PAMUŁA (1944 Spytkowice k. Wadowic - 2022)

Seria komputerowa I, symetryczny 2019 /5, 2019

akryl, płótno, 120 x 121 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN PAMUŁA / SERIA KOMP. I / /SYMETRYCZNY/ / 2019/5.

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

076
076

Józef HAŁAS (1927 Nowy Sącz - 2015 Wrocław)

Bez tytułu, 1960-1970

gwasz, papier, 85 x 60 cm;
na odwrocie numer: 72 (w kole, ołówkiem).

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 24 000 zł

077
077

Bez tytułu, 1969

gwasz, papier, 47,5 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: JH 69.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

078
078

Jerzy KENAR (ur. 1948)

Bez tytułu, 2024

akryl, płótno, 151 x x 121 cm;
sygn. p. d.: JERZY KENAR;
sygn. i dat. na odwrocie: JERZY KENAR / 2024 (kredką).

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

079
079

Freedom in you, 2020

olej, płótno, 175 x 122 x 4,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Igor Dobrowolski „freedom IN you”.

Cena wywoławcza:

120 000 zł droit de suite

Estymacja:

150 000 - 160 000 zł

080
080

Wilhelm SASNAL (ur. 1972, Tarnów)

64 m2, 32 m2, 9 m2 - tryptyk, 2000 / 2021

olej, płótno, 69 x 90 cm, 42 x 50 cm, 31 x 31 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: WILHELM SASNAL 2000 [lub 2021] (flamastrem).

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

140 000 - 180 000 zł

081
081

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

technika własna, płyta, 60 x 60 cm;
opisany na odwrocie: 3/III (flamastrem).

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

082
082

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Chleb dzieciństwa, 1967/1968

olej, płótno, 36 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na krośnie malarskim: Chleb dzieciństwa – 1968 – FIJAŁKOWSKI (czerwonym tuszem), 30/67 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

160 000 zł droit de suite

Estymacja:

180 000 - 200 000 zł

083
083

DCCXI, 1997

olej, płótno, 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: SGierowski / Ob. DCCXI / 97.

Cena wywoławcza:

350 000 zł droit de suite

Estymacja:

450 000 - 500 000 zł

084
084

Bez tytułu, 1974

olej, płótno, 100 x 80 cm;
akryl, płótno, 126,7 x 152 cm;
sygn. i dat. p. d.: [pod kreską] Witold - K. 1974.

Cena wywoławcza:

190 000 zł droit de suite

Estymacja:

240 000 - 260 000 zł

085
085

Adam BAKALARZ (ur. 1989, Tychy)

FSZK, 2021

akryl, płótno, 120 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. Bakalarz / 2021 / “FSZK”.

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

086
086

Zygmunt DOBRZYCKI (Oleksin 1896 - 1970 Beauvallon, Var, Francja)

Cavaliers, 1948

olej, płótno, 61 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: Z Dobrzycki 48;
opisany na odwrocie: TENTOONSPELLING DOBRZYCKI Chateau Malou CAVALIER 50 x 61 J.dE MEESTER ASSEBROEK.

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

087
087

Gerechtigkeit wenn einerd en Anders um bringt – Sprawiedliwość kiedy jeden pozbywa się drugiego, 2013

olej, płótno, 60 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Bartek / Buczek / 2013 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

088
088

„Jak humanitarnie traktować ptaki Hitchocka, zarówno białe jak i czarne? ‘Wielkość jest tylko w perwersji’ Alfred Hitchcock”, 2014

olej, płótno, 50 x 70 cm;

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 22 000 zł

089
089

Morning Frost, 2016

olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn, dat. i opisany na odwrocie:
Łukasz Patelczyk / 2016 / „Morning frost”.

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

090
090

Michał SZLAGA (ur. 1978, Gdańsk)

Z cyklu: Pikselowe prostytutki: Trzynasta madonna, Dwudziesta czwarta madonna, Czternasta madonna, 2009-2016/2016

Trzynasta madonna: wydruk pigmentowy/karton, papier archiwalny, 50 x 50 cm;sygn., dat. i opisana na odwrocie na tekturze: PIKSELOWE PROSTYTUTKI / TRZYNASTA MADONNA / 1/5 + 1AP. / 2009 - 2016 / 2019 / POLSKA WARSZAWA / MICHAŁ...

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

19 000 - 24 000 zł

091
091

Z cyklu: Wydmuszki, 2023

płótno formowane, 33,5 x 22,5 x 7,5 cm
sygn., dat. i opisane na odwrocie: Kamila Kamińska 2023 / Wydmuszka (długopisem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

092
092

Z cyklu: Wydmuszki, 2024

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

093
093

Ułomki, 2024

tempera żółtkowa, płótno formowane, 13,5 x 13 x 7,5 cm;
sygn. na odwrocie: KAMILA KAMIŃSKA.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

094
094

Przemieszczenia II, 2013

fotografia barwna, papier fotograficzny C-print, 30 x 40 cm;
sygnowany; ed. 2/10.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

095
095

Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia czarno-biała, papier, 18 x 17,5 cm;
na odwrocie opis: NATALIA LL / „Consumer art” / 1972 / „Sztuka Konsumpcyjna” / Photos on the paper / size: 100 x 100 cm (sic! ołówkiem);

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 24 000 zł

096
096

Epitaph of absence, (Tsar Nicholas II Romanov with Family), 2021

olej, płótno, 60 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Epitaph of absence / 2021 / (Tsar Nicholas II Romanov / with family / Patrycja Piętka (flamastrem).

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 26 000 zł

097
097

Przemysław TRZEŚNIAK (ur. 1983, Włodawa)

HWDP

technika własna, tworzywo sztuczne, obiekt przestrzenny,
57 x 86 x 10 cm i 58 x 54 x 10 cm.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

26 000 - 28 000 zł

098
098

Substancja

drewno, wys. z podstawą: 200 cm, szer. 60 cm, głęb. 60 cm.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

099
099

Piotr Tadeusz MOSUR (ur. 1990, Sarnów)

Z cyklu: Płaczące postacie

technika własna, olej, płyta, 25 x 25 cm.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

100
100

Z cyklu: Płaczące postacie

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł