05.12.2024 czwartek
19:30
Wallspace Gallery
ul. Foksal 15
00-366 Warszawa
21.11 - 05.12.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno, 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.PANASIUK 08;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: TERESA PANASIUK / 110 X 0,81 / OLEJ / PEJZAŻ 14 / 2008 / 2008 r. (flamastrem) na blejtramie nr: xa38.
akwarela, karton; 75x 51,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 96.
olej, płótno; 65 x 82 cm;
sygn. p. d.: Sempoliński;
tempera żółtkowa, płótno; 140 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Hubert Dolinkiewicz / tempera żółtkowa na płotnie / 140 x 100 cm / 7.10.24 Łomianki / PM V/24 oraz po lewej wypisane muzyczne inspiracje (flamastrem).
akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "POWITANIE DNIA" 1990 / 60 cm x 81 cm / ACRYL.
olej, płótno; 70 x 100 cm;
olej, płótno; 60 x 74 cm;
sygn., dat. i opisany na krośnie malarskim: Stanisław Fijałkowski „18 VII 70” (ołówkiem).
akryl, drewno, technika własna, płyta; 50,5 x 50,5 x 10,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1974 r.
olej, płótno; 64 x 74 cm;
sygn. l. d.: Hwrzeszczyńska;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: HALINA WRZESZCZYŃSKA / "KRYSTALIZACJA III/71" / format 64 x 74.
olej, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: K. Jabłońska / 12.15.
technika własna, tektura; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hilary 70 (tuszem).
akwarela, papier, 19,7 x 19,7 cm,
sygn. p. d.: SGierowski (dług opisem).
Akwarela pochodzi z Teki “Konfrontacje 1960-1975”, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej „Krzywe Koło” w 1975 roku.
akryl, płótno, 50 x 50 cm;
sygn. i dat., na odwrocie: MARCIN CHOMICKI 2021 (flamastrem).
akryl, płótno, 50 x 50 cm;
gwasz, papier, 29,5 x 20 cm.
olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: T.DOMINIK.
technika mieszana, płótno, 170 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Tytuł : “Cześć! - Co słychać?” / technika mieszana / 1970 r 170 x 130 cm / Marek Sapetto / Wa-wa.
fotografia barwna, papier fotograficzny, 48,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: NATALIA 75 (flamastrem); na odwrocie numer: 16 [w kole flamastrem];
nakład: nieokreślony, vintage print.
technika własna, asamblaż, płyta, 65 x 58 x 16,5 cm ( wys. ze wstęgą: 162 cm);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zaśnięcie MB / HasiorWł 1971 (czerwienią).
olej, płótno, 197 x 143 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski „SŁABA PŁEĆ” 1971 ROK OLEJ oraz stempel kolekcji: Kolekcja Fibak / Monte Carlo.
flamaster, pastel, kredka, papier, 29,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: TKantor [flamastrem];
papier na odwrocie zadrukowany.
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności z dnia 17.01.2017 podpisane przez Lecha Stangreta.
piórko, tusz, tusz lawowany, karton, 50 x 72,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: T.B.82, opisany l. g: „Szlafcymer & nakastlik”.
tempera, olej, piórko, tusz, tektura, 46,50 x 34 cm;
sygn. l. d.: E. Rosenstein (tuszem);
na odwrocie opis autorski „ZAKLĘCI / W KAMIENIE” (ołówkiem),
po prawej dedykacja (nieczytelna).
linoryt na tkaninie, 38 x 53 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe.
gwasz, akwarela, tusz pióro, ołówek, collage, papier, 73 x 129 cm;
sygn. l. d.: Cosme Tura. Zbigniew Makowski f. VIII. 1986 (ołówkiem)
technika własna, beton, farby olejne, lakier, perły słodkowodne, wys. 67,5 cm;
sygn. i dat. na spodzie: PAWEŁ / SOBCZAK / 2024 (flamastrem).
olej, collage, płótno, 100 x 150 cm (6 płócien o wymiarze 50 x 50 cm);
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 67.
akryl, fabryczne podobrazie firmy Van Dyck (20F), 72 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 1972;
na odwrocie, na płycie papierowa nalepka producenta podobrazi w języku francuskim.
olej, płótno; 42 x 72 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1958;
na odwrocie pejzaż autorstwa Zofii Gutkowskiej-Nowosielskiej.
Obraz jest skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich.
olej, płótno, 89,5 x 116,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 97;
sygn., dat. i opisany na odwrocie JAN TARASIN / ‘ZAPISY’ / 1997.
olej, płótno, 72 x 62 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / ‘KWIETNIKI’ / OLEJ 2009.
akryl, płótno, 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb / “Kandyzowanym / wąsem machał / pies jakiś” / 60 x 80 cm / akryl / 2022.
olej, płótno, 100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: “SWOJA II” / Z CYKLU / “SWOJA” / MARTYNA CZECH 2016.
olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Nienartowicz 2017.
forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury,
żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego;
wys. 144, szer. 235 cm.
olej, technika własna, płyta, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: MUSIAŁOWICZ;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / ‘KRAJOBRAZ ANIMALISTYCZNY / 70 x 50 / 1977 / MUSIAŁOWICZ (ołówkiem).
piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; w świetle oprawy, 29 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19-1-62 / RAJMUND ZIEMSKI.
serigrafia, papier Fallini Venezia, 100 x 70 cm (4 arkusze), łącznie 100 x 280 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: L. Tarasewicz 70/61 (ołówkiem).
olej, płótno, 81 x 130 cm;
sygn. l. g.: E. Markowski.
olej, płótno, 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
asamblaż, drewno, folia aluminiowa, papier, szkło, 84 x 115 x 14 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: W. HASIOR / -ARKA- / 1970.
akryl, płótno, plexi (forma przestrzenna), 81 x 128 cm (wymiar kompozycji z kilku elementów);
olej, żywica, płótno, 100 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartosz Kokosiński / 2021 / żywica, olej na płótnie (ołówkiem).
olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: AS 2013.
olej, płótno, 90 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY STAJUDA / ANACHORETA / 1961;
na odwrocie:
olej, płótno, 60 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ JANKOWSKI / - PORTRET ZDEGENEROWANY - / (II) / 2011; na krośnie malarskim nalepka z domu aukcyjnego: Van-Ham oraz SØR Rusche collection.
olej, płótno; 100 x 100 cm (każdy);
na odwrocie każdego z płócien:
Iris -
sygn., dat. i opisany na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2004 / “IRIS”;
[znak] -
sygn. i dat. na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2002;
Find a...
olej, akryl, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JADWIGA SAWICKA / 2008.
olej, płótno; 120 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski
akryl, płótno, 120 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / “OKEANIDA Z DELOS” 1990 r / olej + akryl / 120 cm x 160 cm.