Wallspace Gallery

5. Aukcja Dzieł Sztuki

05.12.2024 czwartek

19:30

Wallspace Gallery

ul. Foksal 15

00-366 Warszawa

21.11 - 05.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

102 obiekty
001
001

Teresa PANASIUK (1938 - 2021)

Pejzaż, 2008

olej, płótno, 100 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.PANASIUK 08;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: TERESA PANASIUK / 110 X 0,81 / OLEJ / PEJZAŻ 14 / 2008 / 2008 r. (flamastrem) na blejtramie nr: xa38.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

002
002

Stefan GIEROWSKI (1925 Częstochowa - 2022)

Bez tytułu, 1996

akwarela, karton; 75x 51,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 96.

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 37 000 zł

003
003

Światło wśród drzew II, 1966-1967

olej, płótno; 65 x 82 cm;
sygn. p. d.: Sempoliński;

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

004
004

Pejzaż metafizyczny V/24, 2024

tempera żółtkowa, płótno; 140 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Hubert Dolinkiewicz / tempera żółtkowa na płotnie / 140 x 100 cm / 7.10.24 Łomianki / PM V/24 oraz po lewej wypisane muzyczne inspiracje (flamastrem).

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

005
005

Powitanie dnia, 1990

akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "POWITANIE DNIA" 1990 / 60 cm x 81 cm / ACRYL.

Cena wywoławcza:

95 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 130 000 zł

006
006

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Amazonka +1+2, 1983

olej, płótno; 70 x 100 cm;

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

007
007

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

18 VII 70, 1970

olej, płótno; 60 x 74 cm;
sygn., dat. i opisany na krośnie malarskim: Stanisław Fijałkowski „18 VII 70” (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

240 000 zł droit de suite

Estymacja:

280 000 - 300 000 zł

008
008

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Bez tytułu, 1974

akryl, drewno, technika własna, płyta; 50,5 x 50,5 x 10,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1974 r.

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 60 000 zł

009
009

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929 Krotoszyn - 2018 Wrocław)

Krystalizacja III, 1971

olej, płótno; 64 x 74 cm;
sygn. l. d.: Hwrzeszczyńska;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: HALINA WRZESZCZYŃSKA / "KRYSTALIZACJA III/71" / format 64 x 74.

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

38 000 - 42 000 zł

010
010

Karolina JABŁOŃSKA (ur. 1991, Niedomice)

Wsparcie, 2015

olej, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: K. Jabłońska / 12.15.

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

011
011

Anatomia Venus, 1970

technika własna, tektura; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hilary 70 (tuszem).

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

012
012

Kompozycja, 1975

akwarela, papier, 19,7 x 19,7 cm,
sygn. p. d.: SGierowski (dług opisem).
Akwarela pochodzi z Teki “Konfrontacje 1960-1975”, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej „Krzywe Koło” w 1975 roku.

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 19 000 zł

013
013

Tilework, 2021

akryl, płótno, 50 x 50 cm;
sygn. i dat., na odwrocie: MARCIN CHOMICKI 2021 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

014
014

Tilework, 2021

akryl, płótno, 50 x 50 cm;

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

015
015

gwasz, papier, 29,5 x 20 cm.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

016
016

Tadeusz DOMINIK (1928 Szymanów - 2014 Warszawa)

Kompozycja l. 50. XX w

olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: T.DOMINIK.

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

75 000 - 80 000 zł

017
017

Marek SAPETTO (1939 - 2019)

Cześć - co słychać?, 1970

technika mieszana, płótno, 170 x 130 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Tytuł : “Cześć! - Co słychać?” / technika mieszana / 1970 r 170 x 130 cm / Marek Sapetto / Wa-wa.

Cena wywoławcza:

88 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

018
018

Sztuka postkonsumpcyjna, 1975

fotografia barwna, papier fotograficzny, 48,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: NATALIA 75 (flamastrem); na odwrocie numer: 16 [w kole flamastrem];
nakład: nieokreślony, vintage print.

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

019
019

Zaśnięcie Matki Bożej, 1971

technika własna, asamblaż, płyta, 65 x 58 x 16,5 cm ( wys. ze wstęgą: 162 cm);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zaśnięcie MB / HasiorWł 1971 (czerwienią).

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

020
020

Słaba płeć, 1974

olej, płótno, 197 x 143 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski „SŁABA PŁEĆ” 1971 ROK OLEJ oraz stempel kolekcji: Kolekcja Fibak / Monte Carlo.

Cena wywoławcza:

270 000 zł droit de suite

Estymacja:

320 000 - 340 000 zł

021
021

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

flamaster, pastel, kredka, papier, 29,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: TKantor [flamastrem];
papier na odwrocie zadrukowany.
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności z dnia 17.01.2017 podpisane przez Lecha Stangreta.

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

022
022

Szlafcymer & nakastlik, 1982

piórko, tusz, tusz lawowany, karton, 50 x 72,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: T.B.82, opisany l. g: „Szlafcymer & nakastlik”.

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

023
023

Zaklęci w kamienie

tempera, olej, piórko, tusz, tektura, 46,50 x 34 cm;
sygn. l. d.: E. Rosenstein (tuszem);
na odwrocie opis autorski „ZAKLĘCI / W KAMIENIE” (ołówkiem),
po prawej dedykacja (nieczytelna).

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 100 000 zł

024
024

Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)

Bez tytułu, l. 60. XX w.

linoryt na tkaninie, 38 x 53 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

025
025

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Według Cosme Tura / Według „Świątyni Janusa“ Sebastiano Mazzoniego - praca dwustronna, 1986

gwasz, akwarela, tusz pióro, ołówek, collage, papier, 73 x 129 cm;
sygn. l. d.: Cosme Tura. Zbigniew Makowski f. VIII. 1986 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

38 000 - 44 000 zł

026
026

Some Kinda Love, 2024

technika własna, beton, farby olejne, lakier, perły słodkowodne, wys. 67,5 cm;
sygn. i dat. na spodzie: PAWEŁ / SOBCZAK / 2024 (flamastrem).

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

027
027

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942, Wieluń)

Bez tytułu, poliptyk, 1967

olej, collage, płótno, 100 x 150 cm (6 płócien o wymiarze 50 x 50 cm);
sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 67.

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

028
028

Bez tytułu, 1972

akryl, fabryczne podobrazie firmy Van Dyck (20F), 72 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 1972;
na odwrocie, na płycie papierowa nalepka producenta podobrazi w języku francuskim.

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 75 000 zł

029
029

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Abstrakcja, 1958

olej, płótno; 42 x 72 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1958;
na odwrocie pejzaż autorstwa Zofii Gutkowskiej-Nowosielskiej.
Obraz jest skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich.

Cena wywoławcza:

260 000 zł droit de suite

Estymacja:

300 000 - 340 000 zł

030
030

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Zapisy, 1997

olej, płótno, 89,5 x 116,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 97;
sygn., dat. i opisany na odwrocie JAN TARASIN / ‘ZAPISY’ / 1997.

Cena wywoławcza:

200 000 zł droit de suite

Estymacja:

280 000 - 320 000 zł

031
031

Kwietniki, 2009

olej, płótno, 72 x 62 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / ‘KWIETNIKI’ / OLEJ 2009.

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

032
032

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

Kandyzowanym wąsem machał pies jakiś, 2022

akryl, płótno, 60 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb / “Kandyzowanym / wąsem machał / pies jakiś” / 60 x 80 cm / akryl / 2022.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 26 000 zł

033
033

Swoja II, 2016

olej, płótno, 100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: “SWOJA II” / Z CYKLU / “SWOJA” / MARTYNA CZECH 2016.

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

034
034

Agnieszka NIENARTOWICZ (ur. 1991, Jelenia Góra)

Bez tytułu, 2017

olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Nienartowicz 2017.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

035
035

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Cow by Fangor, 2005

forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury,
żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego;
wys. 144, szer. 235 cm.

Cena wywoławcza:

360 000 zł droit de suite

Estymacja:

400 000 - 500 000 zł

036
036

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu: Krajobraz animalistyczny, 1977

olej, technika własna, płyta, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: MUSIAŁOWICZ;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / ‘KRAJOBRAZ ANIMALISTYCZNY / 70 x 50 / 1977 / MUSIAŁOWICZ (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

037
037

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Bez tytułu, 1962

piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; w świetle oprawy, 29 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: 19-1-62 / RAJMUND ZIEMSKI.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

038
038

Bez tytułu, ok. 1990 / 1991

serigrafia, papier Fallini Venezia, 100 x 70 cm (4 arkusze), łącznie 100 x 280 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: L. Tarasewicz 70/61 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

039
039

Wigilia u Jana i Heleny [Artek i Ja], l. 60. XX w.

olej, płótno, 81 x 130 cm;
sygn. l. g.: E. Markowski.

Cena wywoławcza:

85 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

040
040

Ogród, l. 80. XX w

olej, płótno, 80 x 100 cm;
sygn. l. d.: Dominik.

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

041
041

Arka, 1970

asamblaż, drewno, folia aluminiowa, papier, szkło, 84 x 115 x 14 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: W. HASIOR / -ARKA- / 1970.

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

042
042

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Reszty reszt 35 (organiczne), 2011

akryl, płótno, plexi (forma przestrzenna), 81 x 128 cm (wymiar kompozycji z kilku elementów);

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

043
043

Bartosz KOKOSIŃSKI (ur. 1984, Siewierz)

Spring, 2021

olej, żywica, płótno, 100 x 90 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartosz Kokosiński / 2021 / żywica, olej na płótnie (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

044
044

Andrzej STRUMIŁŁO (1927 Wilno - 2020 Suwałki)

Woda, 2013

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: AS 2013.

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

045
045

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Anachoreta, 1961

olej, płótno, 90 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY STAJUDA / ANACHORETA / 1961;
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

046
046

Michał JANKOWSKI (ur. 1977, Zielona Góra)

Portret zdegenerowany II, 2011

olej, płótno, 60 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ JANKOWSKI / - PORTRET ZDEGENEROWANY - / (II) / 2011; na krośnie malarskim nalepka z domu aukcyjnego: Van-Ham oraz SØR Rusche collection.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

047
047

Zestaw 4 obrazów, 2002-2004

olej, płótno; 100 x 100 cm (każdy);
na odwrocie każdego z płócien:
Iris -
sygn., dat. i opisany na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2004 / “IRIS”;
[znak] -
sygn. i dat. na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2002;
Find a...

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

048
048

Jadwiga SAWICKA (ur. 1959, Przemyśl)

Płakała kłamała, 2008

olej, akryl, płótno, 70 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JADWIGA SAWICKA / 2008.

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

049
049

Katarzyna SWINARSKA (ur. 1969, Gdańsk)

Who Cut My Tail?/Kto podciął mi ogon?, 2023

olej, płótno; 120 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

050
050

Okeanida z Delos, 1990

akryl, płótno, 120 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / “OKEANIDA Z DELOS” 1990 r / olej + akryl / 120 cm x 160 cm.

Cena wywoławcza:

190 000 zł droit de suite

Estymacja:

240 000 - 260 000 zł