Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989

29.09.2020 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

19.09 - 29.09.2020

Ceny wywoławcze.

57 obiektów
01
01

Paweł ŚLIWIŃSKI (ur. 1984, Chełm)

"Bitwa farby", 2008

olej/płótno, 140 x 140 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2008'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

02
02

Tomasz KOWALSKI (ur. 1984, Szczebrzeszyn)

Bez tytułu (Ogień w górach), 2006

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. KOWALSKI | 06'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

03
03

Radek SZLAGA (ur. 1979)

"Spółdzielnia", 2014

olej/płótno, 96 x 96 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAN | RDK | SPÓŁDZIELNIA | 2014 | oil/canvas | R.Szlaga'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

04
04

Bez tytułu, 2004

akryl/płótno, 24 x 28 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAKUB JULIAN | ZIÓŁKOWSKI | 2004 III'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

05
05

Bez tytułu, 2007

gwasz/papier, 65 x 50 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

06
06

"Justyna", z cyklu: "Bibliophilia", 2011

lambda/dibond, papier fotograficzny, 60 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BIBLIOPHILIA | JUSTYNA (PORTRAIT WITH BOOK) | 1/5 + 2AP 2011'
ed. 1/5

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

07
07

Bez tytułu, z cyklu: "Lamp Black", 2007

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 2007'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

08
08

Interior, 2005

olej/płótno, 73,5 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 2005'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

09
09

Wilhelm SASNAL (ur. 1972, Tarnów)

Bez tytułu, 2002

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'WILHELM SASNAL 2002'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

10
10

"Discovery civilisation", 2005

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"DISCOVERY | CIVILISATION" | M.MACIEJOWSKI | 40x50 05'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

11
11

Piotr JANAS (ur. 1970)

Bez tytułu, 2013

olej/płótno, 248 x 148 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PIOTR JANAS | 2013 | 'UNTITLED''

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

12
12

Bez tytułu (Krwawy Księżyc), 2015

tusz, gesso/płótno, 165 x 165 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'UNTITLED (BLOOD MOON) | 2015 P.U.'
na blejtramie wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 300 000 zł

13
13

Jadwiga SAWICKA (ur. 1959, Przemyśl)

"Swoje kształty zawdzięcza między innymi diecie...", 1996

olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JADWIGA | SAWICKA | 1996'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

14
14

Agata BOGACKA (ur. 1976, Warszawa)

"Tak", 2003

akryl/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AGATA | 2003 | TAK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

15
15

Olaf BRZESKI (ur. 1975, Wrocław)

"Laokoon", 2009

żeliwo, ceramika szkliwiona, 36 x 14 x 15 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'OLAF BRZESKI | olafbrzeski | 2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

16
16

Bez tytułu - tryptyk, 2009

akryl/płótno, 40 x 105 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'TYMEK BOROWSKI | 2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

17
17

Natalia ZAŁUSKA (ur. 1984, Kraków)

kolaż, technika mieszana/karton, 47 x 38 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

18
18

Bez tytułu, 2011

olej/płótno, 123 x 67 x 16 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bartosz | Kokosiński | 2011 | olej na płótnie | 123x68x16 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

19
19

Bez tytułu, 2019

akryl/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'DBuczkowska 2019'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

20
20

Basia BAŃDA (ur. 1980)

asamblaż/papier, 15 x 21 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

21
21

Basia BAŃDA (ur. 1980)

"Albo zepsuty ząb albo piękny narzyczony", 2005

technika mieszana/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: '"ALBO ZEPSUTY ZĄB ALBO PIĘKNY NARZYCZONY" | BASIA BAŃDA 2005 - LISTOPAD'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

22
22

"Nas nie dogoniat", 2015

akryl/płótno, 40 x 30 x 2 cm
na odwrociu sygnowany monogramem wiązanym i datowany: 'CE | 2015 2/3'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

23
23

Double Happiness, 2002

akryl/płótno, 54 x 65 x 2,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

24
24

Agata KUS (ur. 1987, Krosno)

"Maszynka do płakania" (Karolcia), z cyklu: "Dziewczynki - maszynki", 2011

akryl/płótno, 50 x 40 cm
sygnowany na odwrociu: 'A.Kus'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. Kus | z cyklu "Dziewczynki - maszynki" | - "Maszynka do Płakania" ("Karolcia") | akryl na płótnie | 2011 | 50 x 40 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

25
25

Julia CURYŁO (ur. 1986, Warszawa)

"Jeff Koons i Damien Hirst dzielą rynek sztuki", 2013

olej/płótno, 150 x 220 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JULIA CURYŁO | "Jeff Koons & Damien Hirst share | the artmarket" 2013'
opisany na blejtramie: 'Koons & Hirst'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

26
26

Norman LETO (ur. 1980, Bochnia)

"Landszaft - Friedrich" - dyptyk, 2020

akryl/płótno, 150 x 110 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej części: 'NORMAN LETO 2050 | LANDSZAFT - FRIEDRICH | DYPTYK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

27
27

Mirosław BAŁKA (ur. 1958, Warszawa)

"Ostatnia wieczerza", 2005

instalacja/drewno, plexi, szkło, 23,5 x 45,5 x 24,6 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

28
28

Bez tytułu, z cyklu: "Rozmowy", 2019
kolaż, technika mieszana/karton, 105 x 35 cm
sygnowany w kompozycji,
pieczęcie autorskie w kompozycji

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

29
29

"Elektryk", 2009

C-Print/papier fotograficzny, 6 x 8,5 cm (x3)
sygnowany, datowany i opisany na naklejce na odwrociu: 'Kuśmirowski Robert | "Elektryk" sekw. z filmu, | fotografia, 2009 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

30
30

Jan MIODUSZEWSKI (ur. 1974, Warszawa)

"Erotyzm ruin", 2018

akryl/drewno, płyta HDF, płyta MDF, 71 x 82 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '[sygnatura] | wrzesień - październik | 2018 | EROTYZM RUIN'
obraz kształtowany
na odwrociu pieczęć: 'Fabryka | Mebli'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

31
31

Mateusz SZCZYPIŃSKI (ur. 1984, Piekary Śląskie)

"Infantka IV", 2011

kolaż, olej/płótno, 40 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '[monogram autorski] | Mateusz Szczypiński | 2011'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

32
32

"Verbe Eternel", 2018

kolaż, olej/płótno, 60 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '[monogram autorski] | 2018 | MATEUSZ SZCZYPIŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

33
33

"Linie 7", 2009

akryl, emalia akrylowa, olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'JAKUB CIĘŻKI | LINIE 7, 2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

34
34

Wiktor DYNDO (ur. 1983)

"Ciekawe co powie...", 2012

olej/płótno, 90 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WIKTOR | DYNDO | CIEKAWE | CO PIOWIE... | 90x150 cm | OLEJ/PŁÓTNO, 2012'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

35
35

Michał SLEZKIN (ur. 1960, Warszawa)

"Kredytowa 9/26", z serii: "Inna przestrzeń", 2018

olej/płótno, 200 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KREDYTOWA 9/26 DUCH | 2018 | OLEJ NA PŁÓTNIE 150x200 cm | MICHAŁ SLEZKIN | [sygnatura]

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

36
36

Bartek OTOCKI (ur. 1978, Łódź)

Bez tytułu, z cyklu: "Zostało mniej czasu niz się wydaje", 2016

olej/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'B.OTOCKI 2016'
sygnowany opisany na blejtramie: 'BEZ TYTUŁU | Z CYKLU "ZOSTAŁO MNIEJ CZASU NIŻ SIĘ WYDAJE" [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

37
37

Zbigniew ROGALSKI (1974, Dąrowa Białostocka)

"Longplay", 2003

olej/płótno, 30,5 x 30,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'ZBIGNIEW ROGALSKI'
datowany i opisany na nalepce na odwrociu: 'Z.Rogalski | Long play 03'
na odwrociu nalepka Galerii ŻAK | BRANICKA

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

38
38

"Vena", 2017

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARTYNA CZECH "VENA" 40X60 CM | OLEJ NA PŁÓTNIE, 2017'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

39
39

"Trufla", 2018

olej/płótno, 57 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MONIKA CHLEBEK | TRUFLA | O/P | 57x63 | 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

40
40

Bez tytułu, 2020

akryl/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Dorota Podlaska | 2020'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

41
41

Izabela CHAMCZYK (ur. 1980, Częstochowa)

"Renifer", z cyklu: "Odłamki Wojenne", 2013

technika mieszana/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'I.Chamczyk 2013 | RENIFER | z cyklu: "Odłamki wojenne"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

42
42

Paweł DUNAL (ur. 1978)

Bez tytułu, 2008

olej/płótno, 20 x 20 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Paweł Dunal | 2008'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

43
43

Mikołaj CHYLAK (ur. 1975 r., Warszawa)

"Tragarz", 2017

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Mikołaj Chylak 2017 | "TRAGARZ" | ol./pł 50/65 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

44
44

Sebastian KROK (ur. 1985, Radom)

"Wodzu prowadź nas na Kowno", 2016

akryl, lakier/płótno, 95 x 63,5 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Wodzu | prowadź | nas na Kowno | 2016 | Sebastian Krok'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

45
45

"Interaction", z cyklu "Orion", 2019

olej/płótno, 121,5 x 50,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MATEUSZ DĄBROWSKI | "ORION" SERIES INTERACTION | 2019 OIL ON CANVAS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

46
46

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973, Łódź)

"Hotel de Ville", 2020

akryl/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'CZAJ | KOW | SKI | 2020'
opisany na odwrociu: 'PIOTR CZAJKOWSKI | "HOTEL DE VILLE" | 2020 | Cykl METRO'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

47
47

Igor PRZYBYLSKI (ur. 1974, Warszawa)

"1014 - 014 3 WIEN", 2005

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '17 IP'05'
opisany na odwrociu na blejtramie: '17'05 IP 1014 - 014 - 3 WIEN'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

48
48

"Shapes of colours / All size", 2010

akryl/płyta HDF, 29 x 49,5 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARZENA TUREK-GAŚ | SHAPES OF COLOUR / ALL SIZE | 2010 | 3D MTG No 2.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 000 zł

49
49

Przemysław MATECKI (ur. 1976, Żagań)

Bez tytułu (Plac Piastowski), 2009

olej/płótno, 146 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P.MATECKI | „BEZ TYTUŁU” (PLAC PIASTOWSK) | 2009’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

50
50

Małgorzata KOSIEC (ur. 1975, Łódź)

"Red trace", 2016

olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MAŁGORZATA | KOSIEC | RED | TRACE | 2016'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł