Dom Aukcyjny Agra-Art

Aukcja Sztuki Współczesnej

08.12.2019 niedziela

20:30

Dom Aukcyjny Agra-Art

ul. Wilcza 70

00-679 Warszawa

25.11 - 08.12.2019

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

58 obiektów
101
101

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

TORUŃ, z cyklu PODRÓŻE AUTOSTOPEM, 1979

olej, płótno naklejone na płytę
129,5 x 88,5 cm (w świetle ramy)
sygn. przy l. krawędzi śr.: TORUŃ [w ramce] | E. DWURNIK | 1979 | NR: 143. IX [w ramce] | Podróże autom [sic!] | 604 [w ramce]

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 55 000 zł

102
102

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

ŻÓŁTY DOM, 2001

tempera żółtkowa, płótno
65 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Jarosław 2001 [data w kółku] | Modzelewski | „Żółty dom“ | 65 x 100 | tempera ż.

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 45 000 zł

103
103

Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)

PEJZAŻ ZIMOWY Z PLAKATAMI, 1976

akryl, olej, płótno
80 x 95 cm
sygn. p.d.: Szancenbach
– na odwrocie na płótnie pośrodku autorski napis: JAN SZANCENBACH | PEJZAŻ ZIMOWY Z PLAKATAMI | ACRYL + OLEJ | 1976;

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

104
104

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

CERKIEW W BIAŁYM BORZE (elewacja frontowa), ok. 1992

gwasz, ołówek, tektura
22 x 25 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 18 000 zł

105
105

CERKIEW W BIAŁYM BORZE (widok elewacji bocznej), ok. 1992

gwasz, ołówek, tektura
22 x 35 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 20 000 zł

106
106

BIAŁY PEJZAŻ, 1958

olej, płótno
60 x 75 cm
na odwrocie na tekturowych plecach:
– l.g. nalepka [druk, mpis.]: THE MINNEAPOLIS | INSTITUTE | OF ARTS| No.: L61. 779 | Lent | By | Museum of | Modern Art;

Cena wywoławcza:

130 000 zł droit de suite

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

107
107

POSTAĆ, 1952

ołówek, papier
51,8 x 40,7 cm
sygn. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1952

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 15 000 zł

108
108

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

FIGURA, 1949

tusz pióro, gwasz, papier ciemnokremowy
29,8 x 20,7 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d: 49 | t Kantor
– na odwr. oprawy nalepka [druk, maszynopis]: GALERIE DE FRANCE | [adres galerii] | [dane pracy], niżej oł.: TK. 40

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

109
109

DWIE LEŻĄCE POSTACI

flamaster, pastel, papier
21 x 30 cm
sygn. flamastrem p.d.: T Kantor na stemplu autorskim z napisem: t. kantor [w otoku]

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

110
110

DWIE POSTACI ZE SPEKTAKLU „KURKA WODNA“ WITKACEGO W TEATRZE CRICOT, 1969

tusz sepia, pióro, papier kremowy
28,4 x 19,5 cm
sygn. tuszem czarnym p.d.: 1969 | T Kantor

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

111
111

KOMPOZYCJA NR 13, 1976

akryl, płyta pilśniowa
42 x 41,5 cm
sygn. na odwrocie: nr. 13 | 1976 | H. Stażewski oraz dedykacja: 1978 Panu PALVARINI w prezencie H. Stażewski

Cena wywoławcza:

130 000 zł droit de suite

Estymacja:

145 000 - 200 000 zł

112
112

OGRÓD, 1990

akryl, płótno
70 x 70 cm
sygn. l.d.: Dominik
na odwrocie na płótnie napis autorski: DOMINIK 1990 | AKRYL 70 x 70 | OGRÓD

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

113
113

MĘĆMIERZ, z cyklu WISŁA, 1979

olej, płótno
93 x 73 cm
sygn. na odwr. na płótnie: [znak strzałki w górę] | Sempoliński | 79 | Męćmierz | Wisła

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

114
114

PEJZAŻ, ok. 2007

olej, płótno
100 x 100 cm
sygn. p.d.: Dominik

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

115
115

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

PEJZAŻ 4/84, 1984

olej, płótno
100 x 80,5 cm
sygn. l.d.: RAJMUND ZIEMSKI 84.
sygn. na odwr. na płótnie g.: RAJMUD [sic!] ZIEMSKI | PEJZAŻ 4/84 | 100 X 80
poniżej dwie nieczytelne pieczątki

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

116
116

KOMPOZYCJA, lata 80. XX w.

gobelin, len, wełna
112 x 102 cm
u dołu frędzle długości ok. 22 cm
sygn. pośrodku u dołu, monogramem wiązanym: TD

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

117
117

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

PLAKIETA ZE SPLECIONYMI DŁOŃMI

Brąz
średnica ± 20,5 cm
sygn. p.d.: MITORAJ
Pomniejszona wersja obu plakiet występuje w formie dwustronnego medalu o średnicy 8 cm, z napisem na awersie śr.d.: Polonia.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

118
118

Alfred LENICA (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU, lata 70. XX w.

tusze barwne, papier milimetrowy
39 x 54,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Lenica

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł

119
119

Teresa RUDOWICZ (1928 - 1994)

COLLAGE 78/52, 1978

collage, technika mieszana, płótno
50 x 39 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: T. Rudowicz | 78/52
na płótnie dwie pieczątki wywozowe

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 30 000 zł

120
120

Łukasz KOROLKIEWICZ (ur. 1948, Warszawa)

POGRANICZE, 1997

olej, płótno
110 x 140 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: ŁUKASZ | KOROLKIEWICZ | 1997 [w kółku]
na poprzecznej listwie krosna pieczątka: Kolekcja Fibak | Monte Carlo

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

121
121

MELANCHOLIA II, 1989

olej, płótno nabite na blejtram i sklejkę
59,9 x 72,9 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1988 .

* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata dodatkowa (podatek graniczny) w wys. 8 % wylicytowanej kwoty

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 55 000 zł

122
122

OBRAZ 1358 (RAJ – RETROSPEKCJA), 1990

olej, płyta pilśniowa
116 x 88 cm
sygn. l.g.: DUDA GRACZ 1358/90 .
– na odwr. na płycie nalepka autorska z danymi obrazu;
– powyżej napis: 3013 oraz stempel wywozowy;

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 65 000 zł

123
123

DY, 1985

olej, płyta pilśniowa
92 x 88 cm
sygn. na odwrocie na płycie śr.: DY | BEKSIŃSKI
u góry czarną kredką: DY oraz stempel wywozowy

Cena wywoławcza:

110 000 zł droit de suite

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

124
124

BEZ TYTUŁU, 1988

olej, płyta pilśniowa
87,2 x 73 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI 88
poniżej: 3 oraz stempel wywozowy; p.g.: X0’5

Cena wywoławcza:

100 000 zł droit de suite

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

125
125

GÓ, 1997

olej, płyta pilśniowa
90 x 87 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwr. na płycie: GÓ | BEKSIŃSKI 97
l.g.: 6, poniżej pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę i numer pozwolenia

Cena wywoławcza:

98 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

126
126

ZAWODOWCY, z cyklu MOTYWY I PORTRETY POLSKIE, 1975

olej, płyta
69 x 49 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ 1975

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

127
127

PORTRET AKTORA WITOLDA DĘBICKIEGO NA TLE OKNA, 1975

Z cyklu Motywy i portrety polskie
olej, płyta, 49 x 69 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ 1975

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

128
128

PORTRET AKTORA BOLESŁAWA PŁOTNICKIEGO, 1975

olej, collage (papierowa bordiura), płyta
69 x 49 cm
sygn. l.g.: DUDA GRACZ 1975

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

129
129

Józef CZAPSKI (1896 Praga -1993 Maisons-Lafitte)

NIEBIESKIE WAZONY, 1983

olej, płótno
73 x 54 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. | 83.
na odwr. na g. listwie krosna napis flamastrem: [...] | Aeschlim[...] 15000,
na poprzecznej nalepka z nr 23

Cena wywoławcza:

52 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

130
130

GRAND CANYON, 1981

pastel, atrament pióro, papier
53 x 91 cm (w św. p-p)
sygn. tuszem p.d.: Lebenstein 81 | “Grand Canyon“
na odwrocie oprawy:
– p.g. dwie nalepki transportowe;
– nalepka: EXPO ZACHĘTA | VARSOVIE | 3/32,
– obok...

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

131
131

AU SEUIL DE LA PORTE (NA PROGU DRZWI), 1978

tusz sepia, pióro, gwasz, akwarela, papier
96,5 x 62,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: Lebenstein 78

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 35 000 zł

132
132

Norman LETO (ur. 1980, Bochnia)

DWUNASTOLATKA ROSJANKA Z FILMU “LILYA 4EVER“, 2018

olej, płótno
130 x 150 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: A TWELVE YEARS OLD | RUSSIAN TEEN FROM | “LILYA 4EVER“ | DWUNASTOLATKA | ROSJANKA Z FILMU | “LILYA 4EVER“ | NORMAN | 2018

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

133
133

BEZ TYTUŁU, 1991-1992

akryl, cement, płótno
246 x 121 cm
sygn. na odwr. na płótnie: MINCIEL
poniżej rysunek tryptyku z oznaczeniem 3 części

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

134
134

LUSTRO, 1964

fotografia czarno-biała (vintage), papier fot. naklejony na płytę pilśniową
59 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. flamastrem na odwr. śr.g.: N. Lach-Lachowicz | „Lustro“

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

135
135

Roman SOLSKI (ur. 1957, Łódź)

LENA, AKT KOBIECY

brąz polerowany i patynowany
56 x 26 x 21 cm
z tyłu p.d. wydrapana sygnatura: RS

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

136
136

Z cyklu SPEŁNIONE II, 1968

fotografia czarno-biała (vintage), papier fot. naklejony na tekturę
sygn. brązowym flamastrem na odwrocie: NATALIA LACH-LACHOWICZ | z cyklu: „SPEŁNIONE“ II, niżej dłg.: 16.

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

137
137

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

MYŚLENIE (THINKING), z cyklu Siostry, PRZODKOWIE, RODZINA (SISTERS-ANCESTORS-FAMILY), 1991

węgiel, ołówek, papier
37,5 x 25,5 cm (w św. p-partout)
sygn. p.d.: M. Abakanowicz 91

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

138
138

JULIA / JANE FONDA, 2016

akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jews | “Julia/Jane Fonda“ | ‘2016 | The KRASNALS

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 11 000 zł

139
139

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

MAGAZYN, 1993

akwarela, gwasz, papier
41,5 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygn. żółtą kredką p.d.: Jan Tarasin 93
sygn. oł. na odwr. p.d.: Jan Tarasin 93 | Magazyn

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

140
140

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

11-TH GAME 7 x 7, 1999

akryl, ołówek, płótno
50 x 50 cm
sygn. na odwr. na płótnie flamastrem: 11-th game 7 x 7 | winiarski ‘99

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

141
141

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

M 5, 1966/2002

serigrafia, papier
66,6 x 66,6 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: M 5 63/120 II,
p.: Fangor 1966/2002

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

142
142

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

BEZ TYTUŁU, 1998/99

olej, płótno
140,5 x 120,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.:Tamara Berdowska | 1998/9 olej
obok pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

143
143

BEZ TYTUŁU, 2019

akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. na odwr. na płótnie l.g.: L. Tarasewicz 2019 | Acrylic on canvas | 50 x 50

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

144
144

BEZ TYTUŁU, 2019

akryl, płótno
50 x 50 cm

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

145
145

TULIPANY RÓŻOWE, CZERWONE, POMARAŃCZOWE (tryptyk), 2018

każda część:
olej, akryl, płótno, 33 x 24 cm
sygn. p.d.: 2018 | E. DWURNIK

sygnowane na odwrociach na płótnie:
różowe: 2018 | E. DWURNIK | „RÓŻOWE | TULIPANY“ | NR: XXIII [w ramce] – 1505 | – 7415
czerwone:...

Cena wywoławcza:

21 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

146
146

DZIECKO NA PLAŻY, 2002

olej, płótno
35 x 45 cm
sygn. na odwr. na płótnie: BUJNOWSKI / 2002

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 45 000 zł

147
147

PAPIEŻ, 2001

olej, płótno
50 x 39 cm
sygn. na odwr. na płótnie u góry: NR. 02 PAPIEŻ | Bujnowski /2001

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

148
148

CENTURION, 1985

Brąz
wys. 18,2 cm
sygn. l.d.: MITORAJ
na spodniej krawędzi wytłoczony nakład: H.C. 508/1500

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

149
149

ASKLEPIOS, 1988

braz, kamień
wys.: 48,5 cm
sygn. p.d.: MITORAJ
na rewersie u dołu: A 9/1000 H.C.

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

150
150

BEZ TYTUŁU, 2019

olej, płyta
80 x 120 cm
sygn. l.d.: M. NovákZempliński
sygn. na odwr. na płycie: Maksymilian | Novák-Zempliński | 2019

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł