Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

24.08.2019 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

12.08 - 24.08.2019

85 obiektów
01
01

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Portret Karola Potkańskiego, 1900 r.

olej, płótno, 63 × 56 cm
sygn. i dat. p. g.: J. Malczewski 1900

Cena wywoławcza:

58 000 zł

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

02
02

Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

Studium, 1890 r.

olej, płótno, 64,5× 52,5 cm
sygn. i dat. l. d.: F.Żmurko 1890
na odwrocie nalepka z TPSP w Radomiu z opisem pracy

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

03
03

Władysław Ansgary PODKOWIŃSKI (1866 - 1895)

Wyjazd (Wyjazd na polowanie, Kompozycja z saniami), 1888 r.

olej, płótno, 38 × 55,5 cm
sygn. i dat. p.d.: W. PODKOWIŃSKI| 1888 r.

Cena wywoławcza:

500 000 zł

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

04
04

Adam STYKA (Kielce, 1890-1959, Nowy Jork)

Przekroczenie wadi

olej, płótno, 38,5 × 46 cm
sygn. p. d.: ADAM/STYKA (w ramce)
na odwrocie nalepka z Sotheby’s

Cena wywoławcza:

98 000 zł droit de suite

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

05
05

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN (1861-1926)

Na drodze

olej, płótno, 100 × 160 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

06
06

Alfred WIERUSZ-KOWALSKI (1849 Suwałki - 1915 Monachium)

W drodze na jarmark

olej, płótno, 21,5 × 47,5 cm
sygn. l. d.: A. Wierusz-Kowalski

Cena wywoławcza:

330 000 zł

Estymacja:

380 000 - 420 000 zł

07
07

Sanna

olej, deska parkietowana, 40 × 58 cm
sygn. p. d.: A. Wierusz Kowalski

Cena wywoławcza:

130 000 zł

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

08
08

Praca w lesie, ok. 1905 r.

olej, tektura, 53,2 × 67,8 cm
sygn. p. d.: A.Wierusz-Kowalski

Cena wywoławcza:

165 000 zł

Estymacja:

220 000 - 280 000 zł

09
09

Karol WIERUSZ-KOWALSKI (1869 Warszawa - 1953 Poznań)

Zaprzęg

olej, płótno, 42 × 53 cm
sygn. l. d.: Karol Wierusz Kowalski

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

10
10

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

Scena batalistyczna

olej, deska, 39 × 32,5 cm
sygn. l. d.: WKossak
dat. p. d.: 92

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

11
11

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

Konny portret ceszarza Franciszka Józefa I

olej, deska, 61 × 50 cm
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Cena wywoławcza:

58 000 zł

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

12
12

Jan KONARSKI (1850-1918)

Jazda!

olej, tektura, 22,5 × 38 cm
sygn. u dołu: J.Konarski
na odwrocie studium pejzażowe

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

13
13

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Na drodze

olej, deska, 23,5 × 32 cm
sygn. p. d.: Tadeusz Rybkowski

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

19 000 - 25 000 zł

14
14

Jeźdźcy

olej, płótno naklejone na tekturę, 40 × 48 cm
sygn. p. d.: Wojciech Kossak na odwrocie odręczne zapiski dotyczące pochodzenia obrazu

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

15
15

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy, 1940 r.

olej, tektura, 48 × 68 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak/1940

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

16
16

Kirasjerzy przed chatą, 1932r.

olej, tektura, 37,5 × 50 cm
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1932

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

17
17

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (ok. 1875 - 1946/47)

W drodze, 1931 r.

olej, płótno, 69 × 114,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski/1931 r.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

18
18

Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866 Lwów -1946 Lwów)

Zaprzęg, 1920 r.

olej, płótno, 58,5 × 95 cm
sygn. i dat. l. d.: Batowski/1920

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

19
19

Petr (Pjotr) STOJANOW (XIX / XX w.)

Sanna

olej, płótno dublowane, 98 × 142 cm
sygn. l. d.: C.Stojanow/P.

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

20
20

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Zaprzęg zimą

olej, płótno dublowane, 40 × 74 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

21
21

Przy ognisku

olej, tektura, 35 × 70 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

22
22

Polowanie par force, 1941 r.

olej, tektura, 50 × 69,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1941

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 25 000 zł

23
23

Głowa konia

olej, tektura, 32,5 × 27,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
na odwrocie pieczątka z autorskim napisem: Stwierdzam autentycz-/ność tego obrazu/Jerzy Kossak

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

24
24

Ułan z koniem

olej, tektura, 23,5 × 18,5 cm
sygn. l. d.: Jerzy Kossak

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

25
25

Józef JAROSZYŃSKI (1835 Lwów - 1900 Monachium)

W tatrzańskiej dolinie

olej, płótno, 73,5 × 99,5 cm
sygn. p. d.: J.Jaroszyński

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

65 000 - 70 000 zł

26
26

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Baba ciągnąca pijanego męża

olej, płótno dublowane, 91 × 140 cm
sygn. p. d.: W. WODZINOWSKI/ GIBKÓWKA
na krośnie fragment nalepki z zatartym napisem ołówkiem

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

125 000 - 145 000 zł

27
27

Maksymilian Antonii PIOTROWSKI (1813 - 1875)

Portret ukochanego, 1857 r.

olej, płótno dublowane, 81 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. śr.: M. A. Piotrowski 1857.

Cena wywoławcza:

100 000 zł

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

28
28

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

Śpiąca

pastel, płótno, 38 × 55 cm
sygn. p. d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

29
29

Zygmunt SOKOŁOWSKI (1859 (?) w Poznańskiem – 1888 Paryż)

Arystokrata oglądający białą broń

olej, płótno, 46 × 32,5 cm
sygn. l. d.: Sokołowski

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

30
30

Teodor JACHIMOWICZ (1800 Bełzec - 1889 Wiedeń)

We wnętrzu, 1848 r.

olej, płyta malarska, 46,5 × 58,5 cm
sygn. i dat. l. d.: T.Jachimowicz 1848 oraz w p. d.: T.Jachimowicz

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

31
31

Albert Joseph FRANKE (1860 Buchwitz (Budziszów) - 1929 Monachium)

Kolekcjonerzy porcelany

olej, deska, 29,5 × 38 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: A.J.Franke

Cena wywoławcza:

21 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

32
32

Otolia KRASZEWSKA (1859 - 1938)

List

olej, płótno, 65 × 90 cm

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

33
33

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885 Wojniłów - 1969 Wiedeń)

Pierwszy list miłosny (Tancerki), 1928 r.

olej, płótno dublowane, 170 × 130 cm
sygn. i dat. l. d.: Czedekowski B. 1928
na odwrocie na krośnie papierowa nalepka: Republik Österreich/Zoll z orłem pośrodku

Cena wywoławcza:

88 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

34
34

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Bukiet róż we wnętrzu

olej, tektura, 49 × 70 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: a. Karpiński

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

35
35

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Autoportret, 1940 r.

olej, płótno, 65 × 46 cm
sygn. i dat. l. g.: WWeiss/1940

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

36
36

Kobiecy akt z zegarkiem

olej, karton, 60,5 × 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. śr.: Wweiss
na odwrocie stemple ze spuścizny po artyście: 11062 WW [faksymile podpisu artysty]

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

37
37

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881 - 1944)

Lorietta w swoim repertuarze, 1905 r.

olej, płótno dublowane, 139,5 × 81,5 cm
sygn. i dat. l. d.: H. Szczygliński/1905
napis p. d.: “Was die Pariserin kann…/Das kann ich auch.”/Lorietta w swoim repertuarze

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

110 000 - 130 000 zł

38
38

Maki

olej, sklejka, 67 × 47 cm w św. ramy
sygn. l. śr.: a. Karpiński

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

39
39

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

Brzeg morski/Drzewa oliwne – Cherso

olej, płótno, 41,5 × 56 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki/(…) nieczytelnie
na odwrocie na krośnie autorski napis: Brzeg morski/Drzewa oliwne – Cherso/ (wyspa)

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

40
40

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Dzieci

olej, sklejka, 24 × 34,5 cm w świetle ramy
sygn. wzdłuż lewej dolnej krawędzi: Wlastimil/Hofman

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

41
41

Kazimierz SICHULSKI (1879 - 1942)

Don Kichot

olej, tektura, 70 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: Sich/[1]921 (?)

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

42
42

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Strumień w Olczy, 1929

olej, płótno, 70,5 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1929

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

43
43

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Pejzaz z Ostrówka

olej, płótno, 68 × 97 cm
na blejtramie odręczny napis: pejzaż z Ostrówka/St. Cz. Inw. 382

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

44
44

Dziewczyna

olej, tektura, 74,5 × 50 cm
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
na odwrocie dedykacja z 1926 roku

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

45
45

Erno ERB (Lwów 1890 - Lwów 1943)

Przekupki

olej, sklejka, 24 × 34 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Erb

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

46
46

Odpoczynek żniwiarek

olej, tektura, 70 × 98 cm
sygn. p. d.: W.Wodzinowski
na odwrocie pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

47
47

Stefan POPOWSKI (1870 - 1937)

Zachód słońca

olej, płótno, 71 × 71 cm
sygn. śr. d.: STEF. POPOWSKI.

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

48
48

Desire THOMASSIN (1858 - 1933)

Krajobraz przed burzą, 1913 r.

olej, płótno, 101 × 120 cm
sygn. i dat. p. d.: D.Thomassin./München 1913

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

49
49

Anders ANDERSEN-LUNDBY (1841 - 1923)

Przeprawa z parowca

olej, płótno, 76 × 114,5 cm
sygn. l. d.: A.Andersen Lundby

Cena wywoławcza:

44 000 zł

Estymacja:

65 000 - 75 000 zł

50
50

Malarz nieokreślony, XIX w.

Czytająca

olej, deska, 25 x 19 cm

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł