07.12.2024 sobota
16:00
Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Gdańsk
ul. Długa 2/3
80-827 Gdańsk
25.11 - 07.12.2024
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
akwarela, papier, 17 x 23,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: monogramem wiązanym AG
na odwrocie orzeczenie o autentyczności z dn. 26 VI 1946 podpisane przez dr Kazimierza Buczkowskiego i prof. Feliksa Koperę
olej, deska, 36 × 58 cm
sygn. l. d.: L. Gędłek. Wien
olej, deska, 24,5 × 18,8 cm
sygn. l. d.: A. Kowalski
na odwrocie naklejka transportowa z 1894 r.
do obrazu dołączona opinia Elizy Ptaszyńskiej
olej, płótno, 158 × 188 cm
sygn. i dat. l. d.: St. Tomkiewicz/M. 1886
olej, tektura, 113 × 87 cm
sygn. p. d.: Giżbert
pastel, papier, 45,5 x 58 cm
sygn. p. g.: P. STACHIEWICZ
olej, tektura, 48 x 70 cm
sygn. p. d.: WT
olej, tektura, 65 × 96,5 cm
sygn., dat. i opis. wzdłuż lewej krawędzi: J. Malczewski.1925./Lusławice
dołączona dokumentacja konserwatorska z 1992 roku
olej, tektura, 38 × 45 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947
na odwrocie odręczny napis: „Powrót” Jezu miej litość nad nimi
olej, płyta, 40 × 50 cm
sygn. p. d.: Wojciech Kossak
olej, płyta, 50 x 75 cm
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1929
Księżna Marlborough
olej, płótno dublowane, 122 x 101 cm
po konserwacji
Zabawa w ciuciubabkę
olej, deska, 54 x 76 cm
olej, płótno, 110 x 85 cm
sygn. l. d.: WALTHER FIRLE
olej, płótno, 44,5 × 33,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Hans Lassen/DE 1903
olej, płótno, 44,5 × 33,5 cm
olej, płótno, 56,5 x 77 cm
olej, płótno naklejone na deskę, 29,5 × 43 cm
sygn. i dat. l. d.: F. E. Morgenstern. 1878. Stettin
olej, płótno, 90 × 127 cm
sygn. l. d.: Al. Rieger pinx
olej, płótno dublowane, 59,5 × 78 cm
po konserwacj
akwarela, papier, 23,5 × 19 cm
sygn. i dat. l. d.: K. Lebiediew/1892
olej, płótno, 60,5 x 30,5 cm
sygn. p. d.: M.G.W
olej, deska, 50 x 39,5 cm
sygn. l. d.: Władysław Szerner jun.
olej, płótno, 68 x 89 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Kozakiewicz 1912
olej, płótno, 60 x 90 cm
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski
olej, płótno, 57 x 134 cm
sygn. i dat. l. d.: Z. Rozwadowski 1922
serigrafia, papier, 97 x 60 cm w świetle oprawy, sucha pieczęć p. d.: TAMARA DE LEMPICKA, numerowana l. d.: 146/195
dołączony certyfikat Kizette de Lempickiej
akwarela, tektura, 50 × 69,5 cm
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa/1934
olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. p. d.: j. hrynkowski
technika mieszana, papier naklejony na sklejkę, 68 x 48 cm
sygn. i dat. p. d.: 1970/Jarema
akwarela, papier, 15,5 x 23 cm w świetle passe-partout
olej, sklejka, 50 × 65 cm
sygn. p. d.: Klimek
tusz, akwarela, papier, 28 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: maja berezowska
akwarela, papier, 30 x 43 cm w świetle pas-partout
sygn. i dat. l. d.: Mokwa - Gdańsk/1922
olej, płótno, 49,5 x 69,5 cm
sygn. i dat. l. d.: E. Dzierzencki/Sopot 1947
na odwrocie nalepka autorska
olej, płyta, 80 × 100 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski
technika mieszana, płyta, 70 × 68 cm
sygn. l. d.: Suchanek
olej, płótno, 160 × 135 cm
sygn. i dat. z przodu pośrodku (na namalowanym drążku i kartce): 1972 / Kbereźnicki / Sopot / Martwa natura / pionowa / z pięcioma / pochodniami
fotografia, papier barytowy, 26,4 × 22 cm
sygn. p. d.: BEKSIŃSKI
na odwrocie pieczęć autorska i pieczęć ZAiKS
fotografia, papier barytowy, 26,3 × 21,5 cm
sygn. p. d.: BEKSIŃSKI
Fotograficzna reprodukcja obrazu
z 1969 roku, znajdującego się w Muzeum Historycznym w Sanoku
fotografia, papier barytowy, 25,5 × 21,2 cm
sygn. l. d.: BEKSIŃSKI
technika mieszana, papier, 31,5 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: R. STRYJEC
brąz patynowany; wys. całk. 32 cm
brąz patynowany, marmur karraryjski; wym całk. 57 x 27 x 13,5 cm
do pracy dołączony certyfikat artysty
srebro pr. 800, wytłaczane, odlewane, m. 3340 g, znaki złotnicze: znak wytwórcy, państwowa cecha probiercza wprowadzona w 1888 r.; wys. 64 cm
srebro pr. 13 (812), wytłaczane, sztancowane, cyzelowane, oksydowane; m. 4290 g;
wys. 68 cm
srebro pr. 800, wytłaczane, sztancowane, moletowane, cyzelowane, m. 2025 g;
wys. 22 cm, dł. 49 cm
srebro pr. 833, wytłaczane, odlewane, wycinane, cyzelowane, wkład złocony; m. 2555 g;
znaki złotnicze: punca miejska, znak wytwórcy; wys. 19 cm, dł. 41,5 cm
srebro pr. 3, m. 5895 g; w zestawie łącznie 117 sztuk: 12 łyżek, noży i widelców obiadowych, 12 noży i widelców kolacyjnych, 12 widelców i łyżeczek deserowych, 12 łyżeczek do kawy, 12 noży do owoców, łyżka wazowa, łopatka do...
srebro p. 3, m. 5967 g; w zestawie łącznie 115 sztuk: 12 łyżek, noży i widelców obiadowych; 12 noży i widelców kolacyjnych, 12 łyżeczek herbacianych, 12 łyżeczek do lodów, 12 małych łyżeczek deserowych, 12 łyżeczek kawowych,...