Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Yellow and Gray

17.06.2021 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

Ceny wywoławcze.

91 obiektów
01
01

Lubomir TOMASZEWSKI (1923 Warszawa - 2018 Nowy Jork)

Serwis do kawy "Dorota"

porcelana malowana, natrysk wybierany,w skład zestawu wchodzi: dzbanek (15 x 9 x 19 cm), mlecznik (9,5 x 7,5 x 9 cm), cukiernica (5,5 x 9,5 x 12,5 cm) oraz sześć filiżanek (6,5 x 8 x 9,5 cm)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

02
02

porcelit szkliwiony, malowany,w skład zestawu wchodzi: patera (2,5 x 27 x 27 cm) oraz pięć talerzyków deserowych ( 2 x 17 x 17 cm)
sygnowany na spodzie znakiem wytwórni

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

03
03

Janusz KAPUSTA (ur. 1951 r.)

z cyklu "Brooklyn", 2017

akryl/drewno, płyta, relief, 100 x 100 x 10 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

04
04

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

"Possessive of Center", 1969

akryl/płótno, 165 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Julian Stanczak Possessive of Center 1968-1969’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

05
05

"Gorące pnącze" - dyptyk, 1973

akryl/płótno, 197 x 147 cm (wymiary każdej pracy)
197 x 294 cm (całość)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "GORĄCE PNĄCZE" |

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 100 000 zł

06
06

Fotel RM58

metal, tworzywo sztuczne, 71 x 67 x 67 cm
projekt z 1958 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

07
07

Fotel RM58

projekt z 1958 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

08
08

Wazon "Teresa"

ceramika szlachetna, szkliwiona, 78 x 27,5 x 27,5 cm
sygnowany na spodzie znakiem artystki, opisany: 'FORMY/2' | monogram wiązany: 'MK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

09
09

metal, sklejka lakierowana, tworzywo sztuczne, 165 x 35 x 42 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

10
10

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

"Kobe II", 1953-1972

akryl/płótno, 115 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Vasarely | "Kobe II" | 115 x 100 | 1953 (HK) | Vasarly’'
* opłata dodatkowa: VAT importowy – 8% wylicytowanej kwoty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

11
11

Francis HEWITT (1932 - 1996)

"Sheeler's Facade", 1964

akryl/płótno naklejone na płytę, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na naklejce na odwrociu: 'Francis R. Hewitt | "SHEELER’S FACADE" | 24" x 24" ACRYLIC ON CANVAS | NOVEMBER 1964 | AMSTERDAM'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

12
12

drewno, tkanina, 70 x 74 x 63 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

13
13

porcelana malowana, natrysk wybierany, 23 x 9 x 9 cm
sygnowany na spodzie znakiem wytwórni, opisany odręcznie: 'Hand painted | pr. L. Pokornianka | nr 12/22679 | 7'
projekt dekoracji: Ludmiła Pokornianka

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

14
14

porcelana malowana, natrysk wybierany, 23,5 x 7,5 x 7,5 cm
sygnowany na spodzie znakiem wytwórni, opisany odręcznie: '18 | C-416-945'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 1 000 zł

15
15

Wazon

ceramika szkliwiona, 29 x 9 x 9 cm
sygnowany na spodzie w masie monogramem wiązanym: 'FF'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

16
16

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961, Warszawa)

"Duży czarny kwadrat", 2012

olej/płótno, 190 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDER | ROSZKOWSKI | 971 | „DUŻY CZARNY | KWADRAT” | 2012'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

17
17

"Lofoty", 2019

olej/płótno, 110 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDER | ROSZKOWSKI | "LOFOTY" | 2019'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

18
18

Paweł KOWALEWSKI (ur. 1958, Warszawa)

"Tak odbywa się przypływ morza i słońce zdaje się iść w ten sposób", 1991

olej/płótno, 180 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P.K.'91 | TYTUŁ: TAK ODBYWA SIĘ PRZYPŁYW MORZA; | I SŁOŃCE ZDAJE SIĘ IŚĆ W TEN SPOSÓB | TECH: OL/PŁ | WYM: 180/135 | ROK: 1991 | PAWEŁ KOWALEWSKI '91'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

19
19

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

Bez tytułu, 2015

relief, akryl/płyta pilśniowa, 99,5 x 99,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '20.08.15 | A. NOWACKI 2015 | cz.b. nr. 4'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

20
20

Bez tytułu , 2015

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '24.08.15. | A. NOWACKI | 2015 | cz/b nr 5'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

21
21

Krzysztof M. BEDNARSKI (ur. 1953, Kraków)

"Marks kolorowy", 1997

akryl, żywica, 34,5 x 40 x 35 cm
sygnowany i dedykowany z tyłu rzeźby: 'dla Andy Rottenberg | Bednarski | con Amore'
żywica syntetyczna termoutwardzalna, wata szklana, akryl

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

22
22

Tomasz GÓRNICKI (ur. 1986, Warszawa)

"Opressed X", 2021

beton, 60 x 45 x 45 cm
sygnowany i opisany na podstawie: 'OPRESSED X 1/1 GÓR | NIC | KI'
wymiary postumentu: 100 cm x 45 x 45 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

23
23

Baran, 2021

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, złocona, 13,5 x 16 x 8 cm
sygnowany na spodzie znakiem artystki i studia, numerowany: '56/2021'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

24
24

Mariusz DYDO (ur. 1979)

Dzik, 2021

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, złocona, 10,5 x 17,5 x 7 cm
sygnowany na spodzie znakiem autora, numerowany: '19/2021'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

25
25

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

"Żółte tulipany" z cyklu "Dwudziesty trzeci", 2014

akryl/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2014 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2014 | E. DWURNIK | "ŻÓŁTE TULIPANY" | NR: XXIII-641 | 5063'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 140 000 zł

26
26

szkło, 33 x 20 x 20 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 500 zł

27
27

Zbigniew HORBOWY (1935 Łanczyn - 2019 Polanica Zdrój)

Forma dekoracyjna

szkło sodowe, barwione w masie, 26 x 13 x 13 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 500 zł

28
28

szkło,klosz: 26,5 x 22,5 x 22,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

29
29

Lampka typ 1218

metal, 17 x 13 x 10,5 cm
projekt około 1963 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

30
30

Lampka typ 1133

metal, 25,5 x 16 x 12 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

31
31

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

"Motywy sandomierskie", 2014

tempera żółtkowa/płótno, 170 x 220 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski 2014 | "Motywy sandomierskie" | tempera żółtkowa | 170 x 220'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

32
32

Kazimierz Józef (Caziel) ZIELENKIEWICZ (1906 Sosnowiec k. Kielc - 1988 w Anglii)

Bez tytułu, 1952

olej/płótno, 51 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d. 'CAZIEL 52 X'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'CAZIEL | 52 | XI'
oraz opisany na blejtamie: 'J-P'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

33
33

Z cyklu "Kąty energetyczne"

akryl/płótno, 101 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1975-2003 | J. Robakowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

34
34

drewno, tkanina, 78,5 x 65 x 80 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

35
35

Zestaw form dekoracyjnych

szkło sodowe, barwione w masie,w skład zestawu wchodzą: cztery formy o wymiarach: 95,5 x 19,5 x 19,5 cm; 80 x 19 x 19 cm; 68,5 x 19 x 19 cm; 67,5 x 19 x 20,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

36
36

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Kompozycja , około1976

akryl, relief/sklejka, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN ZIEMSKI | 1976'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

37
37

Fotel

stal, żyłka igelitowa, 57 x 56 x 52,5 cm
projekt z 1958 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

38
38

metal, igelit, 42 x 38 x 31 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 500 zł

39
39

metal, igelit, tworzywo sztuczne,złożony: 103 x 60 x 71 cm
rozłożony:63 x 174 x 60 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

40
40

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

"Rysunek przestrzenny 01", 2021

akryl, folia, płyta, 22,5 x 52 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tamara Berdowska | rysunek przestrzenny | "0 1", 2021 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

41
41

fajans malowany podszkliwnie, 5 x 30,5 x 30,5 cm
sygnowany na spodzie znakiem wytwórni, stempel z numerem dekoracji: '6424'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

42
42

fajans malowany podszkliwnie, 4 x 24 x 24 cm
sygnowany na spodzie znakiem wytwórni | stempel z numerem dekoracji: '6282' | stempel: 'mal. J. Walczewska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 1 000 zł

43
43

MONSTFUR (data utworzenia: 2006, Częstochowa)

"Jard" - tryptyk , 2014

technika mieszana/blacha, tryptyk 50 x 30 cm (całość: 50 x 90 cm)
na odwrociu każdej pracy stemple: 'Monstfur'; środkowa praca datowana i opisana: 'JARD | 2014';
każda z części numerowana

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

44
44

"Skala szarości", 2013

technika mieszana, kolaż/tektura na płycie, 75 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Monstfur'
datowany i opisany na odwrociu: 'SKALA SZAROŚCI | 2013' oraz stempel artysty: 'monstfur'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

45
45

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2020

akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'ANNA SZPRYNGER | 2020'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

46
46

"Papież", 2002

olej/płótno, 50 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAPIEZ | Bujnowski / 2002'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

47
47

Ryszard WOŹNIAK (ur. 1956 r., Białystok)

"Patrzeć, widzieć, wiedzieć", 2000

kredka, olej/płótno, 60 x 74 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'RYSZARD WOŹNIAK | PATRZEĆ... 2000 | 8/13'
opisany na blejtramie: 'PATRZEĆ, WIDZIEĆ, WIEDZIEĆ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

48
48

Piotr MOSUR (ur. 1990, Sosnowiec)

Kompozycja żółta

technika mieszana, olej/płyta pilśniowa, 91 x 63 cm
sygnowany p.d.: 'Mosur' oraz sygnowany na odwrociu: 'Piotr Tadeusz | Mosur'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

49
49

Jacek SROKA (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988

olej/płótno, 40 x 25 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: '1988 | SROKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

50
50

"Żółty zając", 2014

akryl, drewno, 42 x 16 x 28 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'Z. Nitka ‘14'
sygnowany, datowany i opisany na spodzie podstawy: 'Z. NITKA | 2014 | „Żółty zając” | 2014'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł