Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski

XIX Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej

26.11.2020 czwartek

19:30

ul. Batorego 2

31-135 Kraków

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Miejsce aukcji:
Sheraton Grand Kraków
ul. Powiśle 7, Kraków

60 obiektów
01
01

Huzar napoleoński, między 1888 a 1899

olej, deska; 31,5 x 25,2 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: Jan V. Chelminski
na odwrocie oznaczenie : # 712 oraz nalepka galeryjna z opisem pracy

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

02
02

Portret kobiety

olej, płótno; 56,5 x 49,8 cm
autorska dedykacja na odwrocie: Ukochanej Matce Syn / Maurycy Gottlieb

Cena wywoławcza:

600 000 zł

Estymacja:

1 200 000 - 1 500 000 zł

03
03

Portret Bronisławy Malczewskiej

olej, deska; 23,5 x 16,7 cm w świetle ramy;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski
na odwrocie odręczne potwierdzenie autentyczności Józefa Krupińskiego:

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

04
04

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Odwrót spod Moskwy, 1937

olej, płótno; 80,5 x 100,5 cm;
sygn., dat. i dedykacja l. d.: Aleksandrom Kłaputom w dzień ślubu / Jerzy Kossak / 1937
na odwrocie nalepka z orzeczeniem autentyczności mgr. Leszka Ludwikowskiego z 1971 roku;
na krośnie...

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

05
05

Alarm

olej, tektura malarska; 47 x 48,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1920 [?]
na odwrocie napisy ołówkiem: alarm i Ziembicki

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

06
06

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Pejzaż zimowy

olej, płótno; 48,5 x 63,5 cm w świetle ramy;
sygn. monogramem wiązanym l. d.: ww
na odwrocie:
- oznaczenie z monogramem: 0895 / ww 2;
- nalepki: galeryjna i firmy ramiarskiej

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

07
07

Melancholia, 1929

olej, płótno; 135 x 69,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d. (częściowo czytelnie): S… [?] Fabijański / Kraków 1929 r.
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

08
08

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Dzieci w pejzażu, ok. 1917-1918

olej, płótno; 26,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: Tadé Makowski
na odwrocie:
- opisany: Tadé Makowski / Enfants dans un paysage / Paris / 6. [w prostokącie];

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

09
09

Portret kobiety

olej, płótno; 64,3 x 53,4 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: Rzepiński

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

10
10

Portret kobiety, 1919

olej, tektura; 69 x 99,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: W. Wodzinowski / 1919.
na odwrocie napis ołówkiem (częściowo czytelny): własność …[?] Raszki / Aleja Mickiewicza / …[?]

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 17 000 zł

11
11

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

Francuskie miasteczko

olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: J. Zucker

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

12
12

Martwa natura z cytrynami

olej, tektura; 28 x 45 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: a. karpiński

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

23 000 - 28 000 zł

13
13

Diana wypoczywająca

fajans; wys. 33 cm;
sygn. wyryta przy brzegu podstawy: K. Laszczka

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

14
14

Louis MARCOUSSIS (1878 Warszawa - 1941 Cusset)

Skrzypce i koszyk owoców, 1921

gwasz, karton; 58 x 43,6 cm;
sygn. i dat. l. g.: marcoussis 1921
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

85 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

15
15

Kurator, 1974

olej, płótno; 66 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: góra / upside / t. / Brzozowski, / 1974.
na odwrocie nalepka firmy ramiarskiej Delf Cadres d’Art.

Cena wywoławcza:

150 000 zł droit de suite

Estymacja:

180 000 - 200 000 zł

16
16

Obraz 2024, 2004

olej, płyta; 11,2 x 8,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: D.G./04
opisany na odwrocie: Jerzy Duda-G / 2024/2004

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

17 000 - 25 000 zł

17
17

Obraz 2977 (Lubinicko), 2004

olej, płyta; 38,5 x 59,3 cm w świetle ramy;
sygn., dat. i opisany l. d.: DUDA GRACZ · 2977/04 ·

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

18
18

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Portret męski - martwa natura - praca dwustronna, 1945

olej, płyta pilśniowa; 33 x 28,3 cm

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

19
19

Kobieta w czerwonej sukience - praca dwustronna, 1948

akwarela, gwasz, tusz, papier; 28,5 x 19,3 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI 1948
na odwrocie odręcznie napisany życiorys artysty

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

19 000 - 24 000 zł

20
20

Beatrix Cenci - szkic do obrazu, ok. 1950

ołówek, kredka, papier; 16 x 23 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: J. Nowosielski

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

21
21

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Heckmann - projekt kostiumu

gwasz, papier; 33,2 x 23,4 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: T Kantor
napis p. d.: heckmann

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

22
22

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

akwarela, tusz, papier; 17,6 x 48,7 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

23
23

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Bez tytułu, 1967

technika mieszana, papier; 43,7 x 53,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Winiarski 1967
na odwrocie:
- kartka z opisem: artysta Ryszard Winiarski / adres Warszawa / dzieło sztuki bez tytułu / data 1967;
- oznaczenie:...

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

24
24

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Abstrakcja barwna

olej, płótno; 34 x 46,2 cm;
sygn. p. d.: lenica

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

25
25

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Abstrakcja

gwasz, papier; 40,5 x 27,5 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: Lenica

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

26
26

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Kompozycja, 1965

gwasz, papier milimetrowy; 38,3 x 25,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: lenica;
sygn. i dat. na odwrocie: A. Lenica / 1965

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

27
27

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Wzgórza, 1990

technika mieszana, papier; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. u dołu: Jan Tarasin 90
na odwrocie:
- sygn. i dat.: 33 / JTarasin 90 / wzgórza;
- napisy: 248/K / 7000000,-;

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

28
28

Kompozycja abstrakcyjna, 1990

technika mieszana, papier; 40 x 29,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: JTarasin 90
na odwrocie:
- pieczęć (częściowo czytelna): WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW / w Krakowie / Przedmiot nie podlega… / wywozu za …;
-...

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

29
29

Pejzaż abstrakcyjny, 1956

technika mieszana, papier; 38,3 x 52,2 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Dominik 1956

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

30
30

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Pejzaż, 1989

olej, płyta; 57,3 x 42 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: T. SĘTOWSKI. 86/89

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

31
31

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Reinstalacja (Nie-obecność), 1994

fotografia na blasze; 65 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1994 / REINSTALACJA / (na fotografii Jaroslava Beneša)
na odwrocie naklejka z oznaczeniem: 146 / IN -

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

32
32

Podwójne koła, 1962

olej, papier; 40,6 x 21,4 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

33
33

Kompozycja, 1995

olej, płótno; 40 x 29,6 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1995 / WŁADYSŁAW / PODRAZIK

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

34
34

Układ LV/144, 2006

technika własna, płótno; 46 x 47,2 cm
opisany na krośnie: Mieczysław Wiśniewski / „UKŁAD LV/144” – 2006. 46 x 47

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

35
35

Ziemia

technika mieszana, płótno; 157 x 103 cm (bez ramy)
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

36
36

Tomasz BEKSIŃSKI (1958 Sanok - 1999 Warszawa)

Zestaw czterech opowiadań: Rjo Negro Tom I, Rjo Negro II, Mi-ne-szunga, Chingasowie

odręcznie opisane na stronach tytułowych, pismo maszynowe, autorskie ilustracje; format A5;
Rjo Negro Tom I: 77 str.; Rjo Negro II: 77 str,; Mi-ne-szunga: 101 str.; Chingasowie: 85 str.

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

37
37

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Tors, z teki Katarsis, 1985

litografia, papier ze znakiem wodnym; ok. 64 x 48,3 cm (kompozycja), 75,3 x 56,2 cm (arkusz);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 85
oznaczenie edycji l. d.: 23/100

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

38
38

Figury, z teki Katarsis, 1985

litografia, papier ze znakiem wodnym; 48,5 x 64,2 cm (kompozycja), 56 x 75 cm (arkusz);

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

39
39

Andy WARHOL (1928-1987)

Mercedes-Benz 300 SL Coupé

technika graficzna, papier; 40,5 x 60 cm (kompozycja), 68 x 85 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

40
40

Pablo PICASSO (1881-1973)

Kąpiąca się

litografia barwna, papier; 25,6 x 20,6 cm;
sygn. p. d.: picasso
pieczęć l. d.: Galerie Beyeler Paris

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

41
41

Salvador DALI (1904-1989)

Spotkanie Dantego i Beatrycze (Czyściec, Pieśń XXIX), z cyklu: Dante, Boska komedia, 1951-60

drzeworyt barwny, bawełniany papier welinowy B.F.K. Rives ze znakiem wodnym;
24,6 x 18,5 cm (kompozycja); ok. 33 x 26,1 cm (arkusz)
na odwrocie napis drukiem: PURGATORIO TAV. 29

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

42
42

Salvador DALI (1904-1989)

Wiara, która słabnie, z cyklu: Witraże, Znaki wiary, 1973

litografia barwna, bawełniany papier welinowy;
40 x 40 cm (kompozycja); 64,7 x 47,8 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Dalí (ołówkiem)
oznaczenie egzemplarza l. d.: AP 3/50 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

43
43

Salvador DALI (1904-1989)

Era atomowa, z cyklu: Historia Don Kichota z La Manchy

litografia barwna, papier; 58 x 46 cm (kompozycja); 71,6 x 51,5 cm w św. p-p. (arkusz);
sygn. p. d.: Dali
oznaczenie edycji l. d.: 18/300;
sygn. i dat. z płyty l. d. (w kompozycji): 1957 Dali;
na odwrocie kartki z...

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

44
44

Marc CHAGALL (1887-1985)

Ahaswerus i Waszti - praca dwustronna

litografia barwna, papier welinowy; 35,3 x 26 cm
na odwrocie czarno-biała kompozycja

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

45
45

Andre MASSON (1896 - 1987)

Księżyc

litografia barwna, papier; 34,5 x 24,5 cm w św. p-p.;
sygn. z płyty l. d.: andré masson
na odwrocie napis: lune / LITHOGRAPHIE PAR ANDRÉ MASSON

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

46
46

Marc CHAGALL (1887-1985)

Prorok Izajasz - praca dwustronna

na odwrocie czarno-biała kompozycja figuralna oraz napis ołówkiem: 141

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

47
47

Zwierzę, 1973

litografia barwna, papier; 49,5 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 73 (ołówkiem)
oznaczenie l. d.: 11/100 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

48
48

Jan KUBICĚK (1927 - 2013)

Bez tytułu, 1988

technika graficzna, papier; 22,1 x 15,3 cm
opisany l. d.: JanKubicěk1988 / 16/130

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

49
49

Antoni MIKOŁAJCZYK (1939 Siemianowice - 2000 Łódź)

fotografia czarno-biała, brom; 61,9 x 49,2 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

50
50

Konstrukcja

fotografia czarno-biała, brom; 49,3 x 61,9 cm;
sygn. p. d. poniżej fotogramu: A Mikołajczyk (tuszem)
napis l. g.: “konstrukcja” / MUZEUM SZTUKI W ŁODZI - 1973 / “KONSTRUCTION” - MUSEUM OF ART - ŁÓDŹ / ACTION ART

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł