Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Dawna. Prace na Papierze

25.02.2020 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.02 - 25.02.2020

Ceny wywoławcze.

88 obiektów
52
52

Jerzy JANISCH (1901-1962)

"Miasto" (Recto) / Szkic kompozycji (Verso), 1958

gwasz/papier, 29,5 x 33 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: 'Janisch | 58.'
na odworciu opisany: '33 x 20,5 gwasz "miasto"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

53
53

Jerzy JANISCH (1901-1962)

Figura w pejzażu, 1957

gwasz/papier, 28 x 42 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Janisch 57.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

54
54

Martwa natura, 1950

gwasz/papier, 35 x 50 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Rudzka 50.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

55
55

Jan CYBIS (1897 - 1972)

"Skoki", 1954

akwarela, ołówek/papier, 36 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis | Skoki 54.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

56
56

Zestaw rysunków

technika mieszana/papier
1) Szkic toaletki - węgiel, złota farba/papier, 28 x 18 cm (w świetle passe-partout), opisany p. śr.: ‘empire’, na odwrociu pieczęć: ‘ZE SPUŚCIZNY STANISŁAWA SAWICZEWSKIEGO | nr 2E20’
2) Szkice...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

57
57

Józef WODZIŃSKI (1859 Korytnica - 1918)

Pałac w Piotrowie

akwarela/papier, 44 x 33 cm
sygnowany i opisany p.g: 'J. Wodziński | Piotrów'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

58
58

Scena z polowania

akwarela/papier, 49 x 68,5 cm
sygnowany p.d.: 'M.SZCZERBIŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 500 zł

59
59

Polowanie, 1947

akwarela/papier, 47,5 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'S. Gibiński'
na odwrociu papierowa nalepka z Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

60
60

Studium dawnej architektury

ołówek/papier, 28 x 23 cm (w świetle passe-partout)
stempel wśród przedstawienia: 'Ze zbiorów | Marji Malczewskiej'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

61
61

Studium kompozycyjne do obrazu z cyklu sybirackiego

tusz/papier, 41,8 x 60 cm (arkusz)
na odwrociu pieczęć: 'Ze zbiorów Marii Malczewskiej'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

62
62

Teodor GROTT (1884-1972)

Portret kobiety, 1921

pastel/papier, 78 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Teo. Grott | 921'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

63
63

Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1875 Lwów -1936 Lwów)

Chłopiec nad wodą, 1925

akwarela, ołówek/papier, 55 x 40,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'K.Olpiński | 1925'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

64
64

Portret kobiety, 1882

akwarela/papier, 28 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'WE 17/3 | 1882'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

65
65

"Brighton"

akwarela/papier, 55 x 72 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: 'Brighton | Włodzimierz | Kaczmarczyk'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

66
66

Żaglowce na morzu

akwarela/tektura, 35 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany cyrylicą l.d.: 'K. Gif (...)(?)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 500 zł

67
67

Marian MOKWA (1889 - 1987)

"Hel", 1919

akwarela, ołówek, tusz/papier, 29 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Mokwa - Hel | 1919'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

68
68

"Fragment z Rynku Starego Miasta" (tryptyk)

akwarela, tusz/papier, 15 x 36 cm (wymiary oprawy)
sygnowany i opisany na środkowej planszy śr.d.: 'Fragment z Rynku St. Miasta | Wł Stachowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

69
69

Pomnik Chopina w Łazienkach

akwarela, ołówek/papier, 34,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'T.Cieślewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 4 000 zł

70
70

Wyprawa w Tatry (Recto) / Portret kobiety (Verso), 1875

ołówek, akwarela/papier, 27 x 23 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

71
71

"Bukiecik", 1904

akwarela/papier, 21 x 30,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fr. Kostrzewski | 1904'
na odwrociu nalepka z Salonu Sztuki przy ul. Nowy Świat

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

72
72

Maria RITTER (1899-1976)

Lampart

pastel, tusz/papier, 19,5 x 25,5 cm
pieczęć autorska śr.d.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

73
73

Emil KRCHA (1894-1972)

Kompozycja z drobiem, 1944

akwarela/papier, 27 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E. Krcha', datowany i opisany l.d.: 'Kraków 44'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

74
74

Malarz i modelka

akwarela, tusz/papier, 29,5 x 20 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'AU'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

75
75

W pracowni artysty

akwarela, tusz/papier, 30,5 x 20,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

76
76

Dama

akwarela, tusz/papier, 28,5 x 20,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

77
77

Antoni Czechow z psem, 1954

akwarela, ołówek, tusz/papier milimetrowy, 42 x 29,8 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'AU'
na odwrociu stempel Przekroju z opisem '492 | A.Uniechowski'
Okładka do Przekroju numer 492 z 1954 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 000 zł

78
78

Wallenstein i cesarski poseł, 1954

akwarela/papier naklejony na tekturę, 30 x 42 cm
na odwrociu adnotacje i pieczątka "Przekroju"
Ilustracja do "Przekroju" numer 483 z 1954 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

79
79

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

Ilustracja do wiersza Adama Naruszewicza "O tęgości i wieku"

tusz/papier, 20,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'maja'
na odwrociu wiersz Adama Naruszewicza "O tęgości i wieku" Praca pochodzi z książki "Anegdoty i sensacje obyczajowe wieku oświecenia w Polsce"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

80
80

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

Kompozycja z kwiatami, 1971

akwarela, długopis/papier, 34 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'maja berezowska 71'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 6 000 zł

81
81

Marc STERLING (1898 – 1976)

Kompozycja w dłoni

gwasz/papier, 64 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'M.Sterling'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

82
82

Joachim WEINGART (Drohobycz 1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

Akt podwójny

akwarela, ołówek/papier naklejony na płótno, 45 x 56 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'Weingart Paris'
label on the reverse: '3272 WEINGART | 45 x 56 | Aquarelle | Deux nus assis'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

83
83

Kwiaty i ptaki, 1882

akwarela/papier, 57 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany cyrylicą l.d.: '1882 | (Zvoliankskaia)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

84
84

Jan STYKA (1858 - 1925)

"Przed XX wiekami", 1903

ołówek/papier, 58 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'JStyka 1903', opisany śr.d.: 'Przed XX wiekami'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

85
85

Scena polska (Bolesław Chrobry wyznacza granicę na Odrze)

akwarela, gwasz, tusz/papier, 25,5 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu p.d.: 'Cyan'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł

86
86

Jan STASINIEWICZ (1907 - 1966)

Zbiór jabłek

akwarela/papier, 16 x 15 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'JSta'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

87
87

Martwa natura z owocami II, 1957

gwasz/papier, 27 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

88
88

Chana ORLOFF (1888 Konstantinovka - 1868 Tel aviv)

Portret siedzącej kobiety, 1961

ołówek/papier, 40,3 x 34 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Ch. Orloff | 1961'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

89
89

Ludwik LILLE (1897-1957)

Scena przy rozwieszaniu prania, 1955

kredka/papier, 28,3 x 42,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'L.Lille 55'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł