Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Dawna. Prace na Papierze

25.02.2020 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.02 - 25.02.2020

Ceny wywoławcze.

88 obiektów
02
02

Portret Pani w woalce

akwarela/papier, 19 x 12,5 cm (arkusz)
opisano autorsko u dołu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

03
03

Scena we wnętrzu

akwarela/papier, 24 x 20 cm (w świetle passe-partout)
opisano autorsko u dołu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

04
04

Widok kościoła z biskupem

akwarela/papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout)
opisany autorsko u dołu
na odwrociu pieczęć autorska

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

05
05

Widok kościoła

akwarela, tusz/papier, 27 x 23 cm (w świetle passe-partout)
opisano autorsko u dołu
na odwrociu pieczęcie i opisy autorskie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

06
06

Scena w kościele

akwarela/papier, 25,2 x 15 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu oraz wewnątrz przedstawienia

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

07
07

Widok Krynicy

akwarela/papier, 34 x 25 cm (w świetle passe-partout)
opisany autorsko u dołu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

08
08

Zygmunt WARCZYGŁOWA (1922 Poznań - 1988)

Most na Warcie, 1973

technika mieszana/tektura, 19,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: ‘Zygmunt Warczygłowa | na pamiątkę Poznań 1973’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

09
09

Politechnika w Poznaniu, 1970

technika mieszana/papier, 19 x 24 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: ‘Zygmunt Warczygłowa | na pamiątkę Poznań 1970’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

10
10

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 Warszawa -1939 Jeziory na Polesiu)

Portret Janiny Propper, 1925

pastel/papier, 57,2 x 48,3 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'T.A | Ignacy Witkiewicz 1925', opisany l.d.: '3P NP 1 (NP 2 + P) P'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 130 000 zł

11
11

Portret ministra Wincentego Jastrzębskiego, 1932

pastel/papier, 63,5 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Witkacy | 1932 | X | (T.Bs) Nπ | NP'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

12
12

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Z letniego spaceru, 1909

akwarela/papier, 47 x 53,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'jFałat 909'
na odwrociu pieczęć własnościowa dr. Juliana Zwolskiego ze Lwowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

13
13

Stanisław WYSPIAŃSKI (Kraków 1869 - tamże 1907)

Kwiat wiśni, 1902-1903

pastel/papier, 66,5 x 86 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'SW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

14
14

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Sosna i mogiły, 1916

pastel, węgiel/papier, 78 x 64,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: ‘LWycz | 1916 | Wołczesk’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

15
15

Dziewczyna w chuście - Hucułka

pastel/papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany śr.d.: 'TAxentowicz"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

16
16

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Portret rabina Isaïe Schwartz’a, około1919

akwarela, ołówek/papier, 43 x 30 cm
sygnowany l.d.: 'Muter'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

17
17

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

Macierzyństwo

sangwina/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Zucker'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 6 000 zł

18
18

Zygmunt (Sigmond) LANDAU (Łódź 1898 - 1962 Tel Aviv)

Karnawał dziecięcy, 1929

akwarela, kredka/papier, 45 x 57 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Landau 29'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

19
19

Łodzie w porcie

olej/tektura, 59 x 75 cm
sygnowany l.d.: 'Kanelba'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

20
20

Port

akwarela/papier, 50 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'H.Epstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

21
21

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Łodzie w porcie w Cherbourg

akwarela, gwasz/papier, 34 x 52 cm
sygnowany l.d.: 'Hayden | Cherbourg'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

22
22

Na wsi

akwarela, tusz/papier, 28 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

23
23

Kobiety przy stole

akwarela, ołówek/papier, 24 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'H.Epstein'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

24
24

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Kutry w gdyńskim porcie

gwasz, kredka, pastel/papier, 36,5 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Jaxa | Małachowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

25
25

Łódź na wzburzonym Bałtyku, 1937

akwarela/papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'SJaxa | 1937'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

26
26

Pejzaż z południowej Francji

akwarela, gwasz/papier, 21 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'OTHON FRIESZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

27
27

"Monaco"

akwarela/papier, 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany l.d.: 'Reno Monaco'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

28
28

Jakub GLASNER (Rdzawka k. Nowego Targu 1879 - obóz janowski k. Lwowa 1942)

Dziedziniec klasztorny w Rozwadowie, 1916

pastel/tektura, 25,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'J. Glasner | Klosterhof im Jastowice | 1916'
na odwrociu opisany: 'A. Schindfer | L'stadt | Meisterhausstr. 87. | W. 17'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

29
29

Tatry zimą, 1934

akwarela, gwasz/tektura, 50 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. DZIEMAŃSKI | 1934.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

30
30

Pejzaż z jeziorem

akwarela/papier, 31,5 x 47,5 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

31
31

Pejzaż z zakolem rzeki

akwarela, ołówek/papier, 39 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

32
32

Górskie jezioro

akwarela/papier, 35 x 49,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 16 000 zł

33
33

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Scena teatralna, 1944

pastel, węgiel/papier, 88 x 64 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Lambert-Rucki | 1944'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 38 000 zł

34
34

Maria MAREVNA (ROZANOWICZ-VOROBIEFF) (1892 Czeboksary - 1984 Londyn)

Portret dziecka

akwarela/papier, 30,4 x 23 cm
sygnowany l.d.: 'MAREVNA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

35
35

Judyta SOBEL (1924 Lwów - 2012 Nowy Jork)

Manekin, 1958

akwarela, kredka/papier, 61 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.SOBEL | 1958.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

36
36

Koegzystencja, 1957

gwasz, ołówek/papier, 64 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M.Konarski IV. 57 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

37
37

Procesja, 1947

akwarela, gwasz/papier, 22,5 x 33 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Norblin | 1947'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

38
38

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Pejzaż z Pienin. Zakole Dunajca

akwarela/papier, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

39
39

Widok na Planty

akwarela/papier, 56 x 91,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
na odwrociu nalepka wystawowa oraz nalepka z dedykacją

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

40
40

Scena symboliczna - kobieta z motylem

akwarela, ołówek/papier, 15,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Maria | Kossak Jasnorzewska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

41
41

"Legł w boju jak rycerz Mohort", przed 1875

akwarela/papier, 28 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'JK'
na odwrociu opinia dr. Kazimierza Buczkowskiego z 1954 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

42
42

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Portret Hucuła

pastel/papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.śr.: 'St. Górski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

43
43

Portret dziewczyny w chuście

pastel/papier, 31,5 x 24 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'St. Górski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

44
44

Portret góralki

pastel/papier, 69 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: 'HENRYK UZIEMBŁO'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

45
45

Tańczący Krakowiacy, 1942

akwarela, gwasz/papier, 46 x 36,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany śr.d.: 'Wanda Pociej-Uklejowa 1942'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

46
46

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

Hucułka na koniu, 1902

akwarela/papier, 41 x 30,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Juliusz Holzmüller | 1902'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

47
47

Widok miejski

akwarela/papier, 26,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A. Międzybłocki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

48
48

Wnętrze pałacu

akwarela/papier, 58 x 41 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'TNartowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

49
49

Miasto na Dolnym Śląsku

akwarela/papier, 20 x 30 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

50
50

Widok na Krakowskie Przedmieście, 1928

akwarela, kredka/papier, 18,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d: 'M. Trzebiński 1928'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 4 000 zł

51
51

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Widok z Lwowa (Kaplica Boimów)

akwarela/papier, 42 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Odo Dobrowolski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł