Antiqua et Moderna. Dom aukcyjny i galeria

Aukcja Sztuki Współczesnej

09.12.2024 poniedziałek

19:00

ul. Freta 19

Warszawa

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 20%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

30 obiektów
01
01

Formy, 1967

olej/płótno, 83 x 102 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'KRZETUSKA | FORMY 2/67 | ol/pł | 83 x 102

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

02
02

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Złoty wawrzyn, 1977

olej/płótno, 33 x 46 cm w świetle ramy, oprawa oryginalna lata 70. XX w.
sygnowany p.d.: Lenica
opisany na odwrocie: A. Lenica | Warszawa | 1974 "Złoty wawrzyn"

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

03
03

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Z cyklu Portret z wyobraźni, 1961

technika własna/papier, płyta, 65 x 47 cm (w oprawie autorskiej)
sygnowany p.g.: HMUSIAŁOWICZ
opisany na odwrocie: Z CYKLU - " PORTRET Z WYOBRAŹNI " | 1961 | MUSIAŁOWICZ

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

04
04

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Kompozycja czerwona (Czerwona przestrzeń I), 1964

olej/płótno, 136 x 95 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: J.Tchórzewski 64

Cena wywoławcza:

180 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 280 000 zł

05
05

Szkic do Pomnika Bohaterów Warszawy, 1958

ołów, 10 x 9 x 4 cm
sygnowana na bocznej płaszczyźnie podstawy monogramem AS w okręgu

Cena wywoławcza:

420 000 zł droit de suite

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

06
06

Drzewa zimą. Kompozycja pejzażowa

akwarela/papier, 29,6 x 41,9 cm
sygnowana oł. p.d.: AWróblewski

Cena wywoławcza:

120 000 zł

Estymacja:

130 000 - 170 000 zł

07
07

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Przedmioty policzone, 1977

olej/płótno, 51 x 66 cm
sygnowany p.d.: JTarasin 77
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 77/"PRZEDMIOTY POLICZONE"

Cena wywoławcza:

120 000 zł droit de suite

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

08
08

Teresa PĄGOWSKA (1926 Warszawa - 2007 Warszawa)

Kiksa, 1978

akryl, tempera/płótno, 145 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: T. Pągowska, Kiksa, 1978

Cena wywoławcza:

270 000 zł droit de suite

Estymacja:

320 000 - 380 000 zł

09
09

Waldemar UMIASTOWSKI (ur. 1953, Warszawa)

Hocki klocki, 2008

technika mieszana/płótno, 120 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie:
WALDEMAR UMIASTOWSKI, 2008 / "HOCKI KLOCKI" | akryl,olej | 120 x 170 cm

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

10
10

Kompozycja XI b, 1967

technika mieszana/płótno, 80,5 X 65,50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie, na listwie blejtaramu: Mieczysław Wiśniewski | Kompozycja XI B | 1967 | 80 x 60

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

11
11

olej/płótno, 82,5 x 102 cm
sygnowany p.g.: MADEYSKA

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

12
12

Bez tytułu, 2024

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Leon Tarasewicz | 2024 | Acrylic on canvas

Cena wywoławcza:

75 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

13
13

Stefan KRYGIER (1923 Łódź - 1997 Łódź)

Z cyklu Symultanizm formy, różne oblicza Mony Lizy, 1989

olej/płótno, 60,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: S.Krygier 89
opisany na odwrocie: STEFAN KRYGIER | ŁÓDŹ | TYTUŁ RÓŻNE OBLICZA MONY LIZY Z CYKLU SYMULTANIZM FORMY | GRUNT GESO | FARBY TALENS REMBRANDT OLEJNE

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

14
14

Rozmowa, 2024

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany p.d.: SR '24
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: SŁAWOMIR RATAJSKI | '' ROZMOWA " | 2024 | olej, płótno | 60 x 50 cm

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

15
15

Zdzisław NITKA (ur. 1962, Oborniki Śląskie)

Lis i chłopiec, 2004

akryl/deska, 30 x 80 cm
sygnowany p.d.: Z Nitka‚ 04
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: Zdzisław Nitka | „Lis i chłopiec” | 2004 | XI - XII | akryl | 30 x 80 cm | prostokątna pieczątka: NITKA

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

16
16

Marek SOBCZYK (ur. 1955, Warszawa)

Cattelan (Socrealizacja)/ Tanz im Sternbild, 2012

tempera jajkowa/tektura, 70 x 100 cm
ygnowana, datowana i opisana na odwrocie: Marek Sobczyk |2012| Cattelan [Socrealizacja] | Tanz im Sternbild | 70 x 100 cm | temp.jajkowa

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

17
17

Bez tytulu, lata 70. XX w.

tempera/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowana p.d.: Tatarczyk

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

18
18

Piotr MŁODOŻENIEC (ur. 1956, Warszawa)

Ich liebe dich, 1987

olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany p. d.: PM 21
ygnowany, datowany i opisany na odwrocie:
ICH LIEBE DICH | 90 X 70 | OL/PŁ | P.Młodożeniec | 87

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

19
19

Plac Zbawiciela, 2024

olej/płótno, 81 X 100 cm
sygnowany l.g.: S. MŁODOŻENIEC 2024
S.MŁODOŻENIEC | " PL.ZBAWiCiELA " | 2024 | olej/płótno
olej/płótno

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

20
20

Olga WOLNIAK (ur. 1957)

Isfahan, 2016

olej/płótno, 81 x 100 cm
Olga Wolniak | " ISFAHAN " | 2016 | ol/pł | 81 x 100 cm

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

21
21

Bez tytułu, 2011

pastel/papier, 63 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'Stasys' 2011

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

22
22

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

La Malinche

olej/płótno, 28 x 26 cm,
sygnowany p.d.: Olbinski

Cena wywoławcza:

72 000 zł droit de suite

Estymacja:

85 000 - 95 000 zł

23
23

Zrobił miłosny przechył, 1972

ołówek/papier, 45 x 60 cm ( w świetle passe-partout)
opisany oł. p.d.: Jan Dobkowski " Zrobił miłosny przechył " 1972 r

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

24
24

Bez tytułu, 1977

akwarela/karton, 50 x 65 cm
opisana na odwrocie ołówkiem: sierpień 1977

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

25
25

Tomasz CIECIERSKI (1945 Kraków - 2024)

Z cyklu Miłość do delfina, rysunek erotyczny, 1977

ołówek, kredka/papier z perforacją na górnej krawędzi, 33,2 x 24 cm
sygnowany oł. p.d.: T. Ciecier 1977 | Rys. Erotyczny z cyklu | miłość do delfina
na lewo od sygnatury zatarty napis oł.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

26
26

Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952, Warszawa)

Wytyczanie obrazu 6j

olej/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na dole: Bożenna Biskupska / " Wytyczanie obrazu "/ 6J 2004

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

27
27

Bez tytułu, 1977

serigrafia/papier, 38 x 54,5 (odbitka), 48,5 x 63 cm (arkusz)
sygnowana i opisana p.d.: Jan Tarasin 76, l.d.: 45/50

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

28
28

Bez tytułu, 1982

tempera,kredka,tusz/papier, 30 x 40 cm
sygnowana i datowana p.g.: TOMEK 85

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

29
29

Bez tytułu, 1982

tusz, ołówek, akwarela, gwasz/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany tuszem p.d.: Tatarczyk 82

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

30
30

Bez tytułu, 1982

sygnowany tuszem p.d.: Tat 82

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł