Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Dzieł Sztuki

30.11.2019 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

18.11 - 30.11.2019

86 obiektów
01
01

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Pejzaż z Sanary, 1925 r.

olej, płótno, 27,5 × 41,8 cm
sygn. p. d.: Kisling

Cena wywoławcza:

160 000 zł droit de suite

Estymacja:

220 000 - 280 000 zł

02
02

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

Martwa natura z owocami, przed 1939 r.

olej, płótno, 65 × 55 cm
sygn. p. d.: Menkes
na odwrocie na płótnie stempel paryskiego wytwórcy podobrazi Lucien Lefebvre-Foinet, na krośnie fragment nalepki z nazwiskiem: Dr. And Mrs. Harold Gollon/3728 Winterbourne (…)

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

75 000 - 90 000 zł

03
03

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Pejzaż z domem wśród drzew, 1930 r.

olej, płótno, 38 × 52 cm
sygn. p. d.: Hayden

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

04
04

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Malarz i modelka (na drabinie), 1904 r.

olej, tektura, 40,5 × 32,5 cm
sygn. p. g.: J. Malczewski/1904.

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

05
05

Władysław CZACHÓRSKI (Lublin 1850 - Monachium 1911)

Zaproszenie, 1897 r.

olej, płótno dublowane, 48,3 × 71,1 cm
sygn. i dat. p. g.: Czachórski 1897
na krośnie nalepka z filadelfijskiej galerii sztuki

Cena wywoławcza:

840 000 zł

Estymacja:

1 000 000 - 1 200 000 zł

06
06

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Modelka między woźnymi Akademii

olej, płótno, 61 × 39,3 cm

Cena wywoławcza:

56 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

07
07

Bolesław BIEGAS (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

Taniec huraganu, 1927 r.

olej, sklejka, 60 × 75,5 cm
sygn. p. d.: B. Biegas

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

08
08

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Madonna, lata 20-te XX w.

olej, sklejka, 55 × 52 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofmann

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 45 000 zł

09
09

Boży śpiewak, lata 20-te XX w.

olej, sklejka, 50 × 35 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

10
10

Akt, lat 20-te XX w.

olej, sklejka, 65,5 × 54 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie szkic aktu

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

11
11

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1896 r.

olej, płótno, 81, 8 × 56,5 cm
sygn. i dat. l. g.: [18]96 JMalczewski

Cena wywoławcza:

180 000 zł

Estymacja:

220 000 - 250 000 zł

12
12

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

Capri, 1929 r.

olej, płótno, 51 × 80 cm
sygn. i dat. l. d.: Capri 1929/F.M.Wygrzywalski

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

13
13

Michał WYWIÓRSKI GORSTKIN (1861-1926)

Pejzaż, 1917 r.

olej, płótno, 59 × 78 cm
sygn. i dat. l. d.: M. G. Wywiórski 1917 r.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

14
14

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Portret Zosi Malczewskiej, 1922 r.

olej, tektura, 58 × 45 cm
sygn. i dat. p. g.: JMalczewski 1922
na odwrocie pieczęć kolekcji Krzysztofa Malczewskiego

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

35 000 - 55 000 zł

15
15

Heinrich Johann von ZÜGEL (Murrhardt 1850 - Monachium 1941)

Trzy owce, 1872 r.

olej, płótno dublowane, 78 × 100 cm
sygn. i dat. środkowy dół: H.Zügel1872.

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

110 000 - 130 000 zł

16
16

Ludwik GĘDŁEK (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)

Targ koński

olej, płótno naklejone na tekturę, 41 × 67 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: L. Gędłek Wien

Cena wywoławcza:

58 000 zł

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

17
17

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

Nie strzelać!, 1928 r.

olej, płótno, 46 × 59 cm
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak/1928

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

18
18

Drużbowie, ok. 1910 r.

olej, płótno, 76 × 65 cm
sygn. l. d.: W. KOSSAK

Cena wywoławcza:

68 000 zł

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

19
19

Przejście przez las, 1919 r.

olej, deska mahoniowa, 58 × 47 cm
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak 1919
na odwrocie owalna pieczęć ze składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz z Krakowa, u; Basztowa 12

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

20
20

Siedzący mężczyzna

olej, płótno naklejone na tekturę, 41,5 × 33 cm
sygn. l. d.: Wojciech Kossak/19

Cena wywoławcza:

28 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

21
21

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Spotkanie na drodze

olej, tektura, 50 × 69 cm
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
na odwrocie dwukrotny stempel potwierdzający autentyczność: Stwierdzam autentycz/ność tego obrazu/Jerzy Kossak oraz pieczęć herbowa Kossaków

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

22
22

Dziewczyna i ułan, przed 1930 r.

olej, tektura, 49,5 × 75 cm
sygn. p. d.: Jerzy Kossak, powyżej dedykacja: Drogiej Pani Helenie w dniu/ imienin 1930

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

23
23

Święty Hubert

olej, tektura, 33 × 54 cm
sygn. p. d.: Jerzy Kossak
na odwrocie na papierowej nalepce okrągła pieczęć Jerzy Kossak Kraków Plac Kossaka 4

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

24
24

Wesele krakowskie

olej, tektura, 50,5 × 73 cm
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
na odwrocie stempel potwierdzający autentyczność: Stwierdzam autentycz/ność tego obrazu/Jerzy Kossak

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

25
25

Zaloty, 1929 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 27 × 22 cm
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1929

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

26
26

Ucieczka bachmata arabskiego przez pustynię, 1942 r.

olej, tektura, 34 × 49 cm
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak/1942

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

27
27

Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)

Przy wozie, 1919 r.

olej, tektura, 65 × 97,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Z. Józefczyk/1919

Cena wywoławcza:

23 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

28
28

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (ok. 1875 - 1946/47)

Pędem! 1931 r.

olej, płótno, 66 × 116 cm
sygn. i dat. l. d.: Cz. Wasilewski 1931/ Warszawa

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

29
29

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Dwie trojki na śniegu

olej, płótno naklejone na tekturę, 48 × 96 cm
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

30
30

Leonard WINTEROWSKI (1868 - 1927)

Ułani przy studni, 1925 r.

olej, tektura, 47 × 70 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Leonard Winterowski/ Warszawa 1925
na odwrocie dedykacja z 1926 r., oraz pieczęć St. Piorunkiewicz/Warszawa Miodowa 9/telefon 17–86.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

31
31

nieokreślony, XIX w. Malarz

Kozak na koniu

olej, blacha, 41,5 × 33 cm
na blasze odcisk cyrylicą

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

32
32

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

Scena rodzajowa, 1896 r.

olej, tektura, 42 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz/ (1) 896

Cena wywoławcza:

44 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

33
33

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Zwierciadełko

olej, płyta malarska, 70 × 100 cm
sygn. l. d.: W.Wodzinowski
na odwrocie odręczny napis: Dr Jezierski/ Gniezno

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

34
34

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

Podwórko

olej, płótno, 75 × 102 cm
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Cena wywoławcza:

29 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

35
35

Dzieci

olej, płótno, 33,5 × 51 cm
sygn. l. d.: A.Setkowicz

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 11 000 zł

36
36

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

Pejzaż z zamkami Czorsztyn i Niedzica

olej, płótno, 25 × 35 cm w świetle ramy
sygn. u dołu: Ign. Pienkowski

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

37
37

Tryptyk z aniołami

olej, płótno na tekturze, 10 × 30,5 cm

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

38
38

Krakowiak z papierosem

olej, sklejka, 25 cm x 34 cm
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

39
39

Iwan TRUSZ (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Pejzaż z cyprysami

olej, sklejka, 30,5 × 38 cm
sygn. p. d.: Iwan Trusz

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

40
40

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Zimowy pejzaż z rzeką

olej, tektura, 49,5 × 70 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

41
41

Wiktor KORECKI (1890-1980)

Pejzaż zimowy, 1931 r.

olej, tektura, 33 × 51,5 cm
sygn. i dat. p. d.: WIKTOR KORECKI/1931

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

42
42

Teodor GROTT (1884-1972)

Kościółek, 1909 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 26,5 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: Teodr. Grott/909.

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

43
43

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

Góralka

olej, płótno, 80 × 58 cm
sygn. i dat. p. d.: AKozakiewicz/192 (..)

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

19 000 - 24 000 zł

44
44

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

Martwa natura z bażantami

olej, płótno, 59,5 × 71,5 cm
sygn. u dołu: Ign. Pieńkowski

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

45
45

Oreste COSTA (1851 - 1901)

Martwa natura

olej, płótno, 90 × 75 cm
sygn. l. d.: Costa/Frienze.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

46
46

Kobiekty z kotem

olej, tektura, 35 × 48,5 cm
sygn. l. d.: W.Wodzinowski
na odwrocie fragment owalnej pieczęci ze składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz z Krakowa

Cena wywoławcza:

4 600 zł

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

47
47

Leon LEWKOWICZ (1888 lub 90 Rawa Mazowiecka – 1950 Czimkent (Kazachstan)

Portret dziewczynki

olej, płótno, 40 × 31 cm
sygn. l. d.: Leon Lewkowicz
na krośnie pieczęć ze składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz z Krakowa

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

48
48

Heinrich Ludwig Freiherr von GLEICHEN-RUSSWURM (1836 Greifenstein - 1901 Weimar)

Bonnland, 1889 r.

olej, tektura, 60 × 90 cm w świetle ramy
opisany i dat. l. d.: Bonnland, Juli 89

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

49
49

Erno ERB (Lwów 1890 - Lwów 1943)

Przekupki

olej, tektura, 25 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Eerb

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

50
50

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Martwa natura z filiżanką

olej, tektura, 33,5 × 49 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: a. Karpińśki

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł