Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Prac na Papierze: Sztuka Dawna

25.01.2020 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

13.01 - 25.01.2020

141 obiektów
051
051

Kościółek w Rudawie, od strony bramy, ok. 1905

ołówek, papier, 15,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

750 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

052
052

Zabudowania klasztorne, ok. 1903 r.

ołówek, papier, 19 × 15,5 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

750 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

053
053

Pola ze strachami na ptaki, lato

ołówek, papier, 16 × 19 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

750 zł

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

054
054

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Kościół Minorytów w Wiedniu, 1876

ołówek, papier, 14,8 × 9,7 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. i opis. l. d.: TRyb/Minoritenkirche/Wien 16/6 76.

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 900 zł

055
055

Pejzaż z kopułą, 1921 r.

ołówek, papier, 10 × 17,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: T. Ryb 12/V 21

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

700 - 900 zł

056
056

Kraków, 1882 r.
akwarela, papier, 48 × 32 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: M. Gielniewski VII 1882/3
l. d.: Pieczęć Wyższej Szkoły Realnej w Krakowie powyżej: (nieczytelnie)/28/12 1882

Cena wywoławcza:

700 zł

Estymacja:

1 300 - 1 500 zł

057
057

Dzień targowy na Małym Rynku w Krakowie

akwarela, papier, 49 × 33,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Wł. Stachowicz

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

058
058

Kościół w Skawinie, 1867 r.

akwarela, papier, 23,5 × 30 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: malował z natury Walery Eljasz 1867

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

059
059

Michał POCIECHA (1852 Prokocim-1908 Kraków)

Po kolędzie

akwarela, gwasz, papier, 23,5 × 17,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Pociecha

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

060
060

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

Wyjazd na targ, 1908

akwarela, papier, 32,5 × 48 cm w świetle oprawy
sygn., dat. i opisana l. d.: Juliusz Holzmüller / 1908 / Wiedeń
na odwrocie oprawy nalepka Specjalnego składu ram, obrazów i luster z ul. Pańskiej 21 we Lwowie.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

061
061

Chłopiec, 1917 r.

ołówek, papier, 28 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. u dołu: Kazimierz Bieńkowski-/P. 1917
l. g.: model Marian (nieczytelnie)/d.21. Marca 1917.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

062
062

Portret Żyda, 1880 r.

ołówek, papier, 62 × 49 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Stachiewicz/80 R

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

063
063

Teodor GROTT (1884-1972)

Róże w chińskim wazonie

akwarela, tektura, 98 × 66 cm
sygn. i dat. p. g.: Teod.Grott/914

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

064
064

Teodor GROTT (1884-1972)

Dziewczyna z papugą

akwarela, papier, 68 × 53,5 cm w świetle ramy
sygn. l. g.: Teod.Grott

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

065
065

Kwitnące jabłonie

akwarela, papier, 58 × 79 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Augustynowicz

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

066
066

Jan (Dubczak) RUBCZAK (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Droga w lesie

akwarela, papier, 26 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rubczak

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

067
067

Sprzedawca dywanów

pastel, papier, 48 × 68 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: F.M.Wygrzywalski senior

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

068
068

Michał ICHNOWSKI (1857 Radom - 1915 Kraków)

Maria Magdalena, 1913 r.

pastel, tektura, 30 × 46 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. g.: Ichnowski 1913

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

069
069

W polu, przed 1930 r.

akwarela, papier, 18,5 × 35 cm
w świetle ramy sygn. p. d.: S. Gibiński
na odwrocie dedykacja z 1930 r.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

070
070

Emma, 1897 r.

akwarela, papier, 36,5 × 23,5 cm w świetle passe-partout
sygn., dat., i opisany p. d.: „Emma” Café Egerländer / Marienbad/ mal. z natury. Tadeusz Rybkowski

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

071
071

Obóz cygański

akwarela, papier, 29,5 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: S. Bieszczad

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

072
072

Brodła, przed 1934 r.

akwarela, papier, 27,5 × 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: MJabłoński
na odwrocie nalepka z Towarzystwa przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1934 r. z opisem pracy

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

073
073

Kościół Świętego Jana w Orawce

pastel, papier, 42 × 61 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Wserafin

Cena wywoławcza:

1 700 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

074
074

Rybacy

akwarela, papier, 22 × 30 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

075
075

Morskie Oko, 1947 r.

akwarela, papier, 47 × 68,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: S. DZIEMAŃSKI 1947

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

076
076

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Juhas

pastel, tektura, 49 × 34 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: St. Górski

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

077
077

Berthold HELLINGRATH (1877 Elbląg – 1954 Hanower)

Pejzaż z mostem

technika mieszana, papier, 39 × 48 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: B. Hellingrath

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

078
078

Scena rodzajowa

akwarela, tusz, papier, 19 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Kruszewski

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

079
079

Kapliczka

akwaforta, papier, 13,5 × 9,5 cm (odcisk płyty), 22,5 × 17 cm w świetle ramy
sygn. ołówkiem poniżej kompozycji p.d.: Jpieniążek

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

080
080

Uliczka w Wilnie, 1923 r

akwaforta, papier, 15,5 × 10 cm (odcisk płyty), 24 × 17 cm w świetle ramy
sygn. na płycie p. d.: J. PIENIĄŻĘK oraz l. d.: WILNO

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

081
081

Sad ukraiński (Krajobraz o zmroku), 1904 r.

autolitografia barwna, papier, 14,5 × 22 cm w świetle passe-partout
sygnowany na kamieniu p. d: JS

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

082
082

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Grób Jadwigi, 1911 - 1912 r.

autolitografia, papier, 57,5 × 41 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: LWyczół
Plansza pochodzi z teki 18 autolitografii „Wawel”, wydanej w 25 egzemplarzach.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

083
083

Widok na kościół, 1923 r.

akwarela, papier, 26 × 37 cm
sygn. monogramem i dat. p. d.: SN 2 III 3

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

084
084

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Młoda Polska, 1903 r.

(okładka i czasopismo), litografia barwna,
papier, 38,5 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l. d.: JÓZEF MEHOFFER/1903

Cena wywoławcza:

850 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

085
085

Martwa natura

ołówek, papier, 47 × 31 cm

Cena wywoławcza:

4 400 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

086
086

Jan Marcin SZANCER (1902 Kraków - 1973 Warszawa)

Muzyk

akwarela, ołówek, papier, 32 × 22 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: jms. autorskie zapiski

Cena wywoławcza:

1 100 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

087
087

Córeczka

akwarela, ołówek, papier, 34 × 23,5 cm w świetle passe-partout
u dołu opisany ołówkiem: Córeczka proj. Szancer

Cena wywoławcza:

950 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

088
088

Akt w fotelu

ołówek, papier, 35 × 25 cm

Cena wywoławcza:

450 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

089
089

Akt stojącej

ołówek, papier, 32,5 × 23,2 cm

Cena wywoławcza:

450 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

090
090

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Autoportret, lata 30. XX wieku

ołówek, papier, 17 × 14,4 cm sygn. p. d.: J.C.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

091
091

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Martwa natura, 1939

ołówek, papier, 24,2 × 17,9 cm sygn. p. d.: J.C.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

092
092

Jan CYBIS (1897 - 1972)

W ogrodzie, lata 30. XX wieku

ołówek, papier, 24,4 × 18,3 cm
sygn. p. d.: J.C.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

093
093

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Akt, 1939

ołówek, papier, 22 × 28,4 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis/1939.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

094
094

Pejzaż, lata 30-te XX w.

akwarela, ołówek, papier, 45 × 54 cm sygn. l. d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

4 400 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

095
095

Wyładunek w porcie

akwarela, ołówek, papier, 41 × 54,5 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

096
096

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

Portret młodej kobiety z perłami, 1931

węgiel, papier, 56,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi. 31.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

097
097

Maurycy MĘDRZYCKI (MENDJIZKI Maurice) (1890 Łódź - 1951 St. Paul de Vence)

Bob Tarcali

sangwina, papier, 42 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Mendjizky

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

098
098

Zygmunt (Sigmond) LANDAU (Łódź 1898 - 1962 Tel Aviv)

Kobieta przy stole

węgiel, papier 62,5 × 48 cm
sygn. p. d.: Landau (tuszem)

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

099
099

Spotkanie

tusz na szkicu ołówkowym, papier,
31 × 24 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: H. Epstein (faksymile)

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

100
100

Portret młodej dziewczyny

litografia barwna, papier, 42 × 34,5 cm (zadruk), 48 × 41 cm w świetle ramy
numerowany ołówkiem l. d.: 21/65

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł