Antiqua et Moderna. Dom aukcyjny i galeria

Aukcja Dzieł Sztuki

17.06.2021 czwartek

19:00

ul. Freta 19

Warszawa

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 20%.

55 obiektów
01
01

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

DRZEWO NAD RZEKĄ, 2009 r.

tempera żółtkowa/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | „Drzewo nad rzeką” | temp.ż. | 130 x 150

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

46 000 - 55 000 zł

02
02

PEJZAŻ, 2010 r.

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany p.d.: Dominik
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: DOMINIK | 2010 | OL.PŁ. | 73 x 92 | PEJZAŻ

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

03
03

DROGA, 1990 r.

olej, grafit/karton, 29,3 x 31,7 cm
sygnowany oł. p.g.: TT . 90

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

04
04

BEZ TYTUŁU, 1993 r.

tempera,węgiel/karton, 25,7 x 35,5 cm
sygnowana czarną kredką p.d.: Tomasz Tatarczyk 93

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

05
05

DESZCZ, 2019/2020 r.

olej/płótno, 30 x 40 cm
sygnowany l.d.: Z. Nitka' 20
sygnowany,datowany i opisany na odwrocie: Z. Nitka | "Deszcz" | 2019/2020

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

06
06

PLAŻA I, 2018 r.

akryl/płótno, 50 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Plaża I | M.Woszczyński | 2018

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

07
07

Z CYKLU: OBCY CHCĄ BYĆ DOBRZY, 2016 r.

technika mieszana/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: Krzysztof Skarbek, 2016
sygnowany i datowany na odwrocie: Krzysztof Skarbek | 2016

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

08
08

ROZMOWA O SŁOŃCU POD PARASOLEM, 2013 r.

technika mieszana/płótno, 27 x 35 cm
sygnowany p.d.: K. Skarbek
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Krzysztof Skarbek - 2013 -| "ROZMOWA O SŁOŃCU POD PARASOLEM" |

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

09
09

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

BEZ TYTUŁU, 2021 r.

akwarela/papier, 30 x 46 cm
sygnowana oł. p.d.: Ryszard Grzyb, 2021r.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

10
10

KARUZELA, 2021 r.

tempera/karton, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb | " Karuzela "|tempera|50 x 70 cm|

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

11
11

BEZ TYTUŁU, 2017 r.

olej/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: Tomasz Milanowski 2017

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

12
12

Marcin BERDYSZAK (ur. 1964r. Poznań)

GORĄCA GEOMETRIA, 2018 r.

płyta MDF/ akryl, 120 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "Gorąca geometria" - akryl -
2018 | MARCIN BERDYSZAK | podpis autorski

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

13
13

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

TONDO, 2016 r.

olej/płótno, śr. 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Tamara Berdowska | 2016

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

14
14

Zofia ARTYMOWSKA (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

PRZESTRZEŃ ZWIELOKROTNIONA 3, 1980 r.

technika mieszana, serigrafia/papier, 41 x 41, 5 cm (odbitka), 60 x 49 cm (plansza)
sygnowana, datowana i opisana oł. p.d.: Zofia Artymowska 1980,
l.d.: Multiplied Space 3,
śr. collage-serigraphy "Polyfonus"

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 800 - 3 000 zł

15
15

PRZESTRZEŃ RYTMICZNA II (kompozycja różnostronna), 1969 r.

akryl/płótno, 73 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Z.Artymowska | Akryl | 1969

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

16
16

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946, Sochaczew)

SOLARNY, Z CYKLU: INTERFERENCJE, (ŚREDNI 7), 2016 r.

akryl/płyta, listwy, bambus, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Z SERII: INTERFERENCJE
(ŚREDNI 7) | PŁYTA | LISTWY | BAMBUS | AKRYL| SOLARNY| 60 X 60 cm |
JACEK DYRZYŃSKI | wskazówka montażowa | 2016

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

17
17

UKŁAD LV, 1983 r.

akryl/płótno, drewno, 90 x 71 x 8 cm
sygnowany i opisany na płótnie: Mieczysław Wiśniewski | "UKŁAD LV"

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 26 000 zł

18
18

SIGN LXX, 1978r.

akryl/płótno, 84 x 84 cm
sygnowany,datowany i opisany na odwrocie: Roman Artymowski | Sign LXX| 1978 | acrylic | 84 x 84 cm

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

26 000 - 32 000 zł

19
19

Maciej SZAŃKOWSKI (ur. 1938, Wola Libertowska)

OPISANIE ŚWIATA X, 1990 r., Z CYKLU: KALKI

tusz/kalka tech., karton, zszywki, 50 x 45 cm
sygnowana oł. p.d.: "Opisanie X", l.d.: M.Szańkowski 90

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

20
20

BEZ TYTUłU, 1981 r.

serigrafia barwna/papier, 58 x 87 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana oł. l.d.: 177/250, p.d.:JPeters 81

Cena wywoławcza:

4 400 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

21
21

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

KEZDI - VEGA, 1971 r.

heliograwiura/papier błyszczący, 49,5 x 49,5 cm (odbitka)

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

22
22

VEGA WA

litografia/papier, 33,8 x 33,8 cm (odbitka), 42,5 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana oł. p.d.: Vasarely,

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

23
23

KERISLE

litografia/papier, 31,5 x 26,8 cm (odbitka), 47,5 x 39,5 cm (plansza)
sygnowana i opisana oł. p.d.: Vasarely, l.d.: 26/150
efektowna oprawa

Cena wywoławcza:

4 400 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

24
24

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

ANTEA, 1957-1986 r.

gwasz/papier, 193 x 42 cm
sygnowany akwarelą pr.g.: Zbigniew Makowski 1957 – 1986
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie oł.: ANTEA - Poza nazwami | 1957 - 1986 | gwasz 195 x 42 | "ANTEA"
Praca złożona jest z...

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

25
25

AKT, 1990 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: BGJ ' 90

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

26
26

AKT

olej/płótno, 100 x 70 cm
na odwrocie nalepka: Agra-Art, Aukcja 20 listopada 2005

Cena wywoławcza:

5 200 zł

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

27
27

BEZ TYTUŁU

tempera/płótno, 30 x 30 cm
sygnowana l.d.: M. Wasilewski

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

28
28

BEZ TYTUŁU

tempera/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowana l.d.: M.Wasilewski

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

29
29

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

PORTRET, KONIEC LAT 70. XX w.

olej/płyta pilśniowa, 69,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: MUSIAŁOWICZ
na odwrocie oprawy pieczątka Galerii Piotra Nowickiego

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

30
30

PORTRET, 1962 r.

tektura/płótno, 31,5 X 23,5cm (w świetle passe-aprtout)
sygnowany p.g.: MADEYSKA i na odwrocie: A. Madeyska 62

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

31
31

PORTRET

olej/płótno, 35 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: MADEYSKA
na odwrocie: Martwa natura z owocami
olej/płótno, 26 x 35,7 cm
sygnowana p.g.: MADEYSKA

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

32
32

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

KONCERT, 1995 r.

olej/płótno, 60 x 70 cm
na odwrocie tytuł: „KONCERT”

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

33
33

Ireneusz WALCZAK (ur. 1961, Świdnica)

SAD, 2011 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: IRENEUSZ WALCZAK | OL/PŁ | 80 x 100 cm | "SAD" | 2011 | wskazówka montażowa
sygnowany p.d.: monogram

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

34
34

Olga WOLNIAK (ur. 1957)

Z CYKLU: LATAJĄCE DYWANY, 2018 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK | CYKL " LATAJĄCE DYWANY " | 2018 r. | OL/PŁ | 100 X 100 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

35
35

Gossia ZIELASKOWSKA (ur. 1983, Poznań)

JUST ONE DAY, 2010 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: "JUST ONE DAY" | 2010 | GOSSIA ZIELASKOWSKA| GÓRA | DÓŁ | wskazówki montażowe

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

36
36

BEZ TYTUŁU, 2010 r.

olej/płótno, 25 x 75 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Huculak 10.'

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

37
37

BEZ TYTUŁU, 2012 r.

olej/ płótno, wym. 65 x 81 cm
sygnowany p.d.: J. Pałucha 2012
sygnowany i datowany na odwrocie, na płótnie:| J. Pałucha | 2012

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

38
38

ZACHÓD SŁOŃCA NAD STRUMIENIEM

olej/płótno, 50 x 60cm
sygnowany p.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

39
39

Władysław SKOCZYLAS (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

MOTYW Z SANDOMIERZA, ok. 1930 r.

akwarela/papier, 34,5 x 48,5 cm
sygnowana l.d.: W. Skoczylas
na odwrocie nalepka wystawowa: Villa Le Fleur

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

40
40

KANONIA, 1929 r.

drzeworyt/papier, 10,9 x 17,6 cm (odbitka), 19 x 26,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany oł. p..d.: W. Skoczylas, śr.: "ul. Kanonja"

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 600 - 1 800 zł

41
41

PEJZAŻ ZIMOWY Z CHATĄ, 1954 r.

akwarela/papier, 41,5 x 60,5 cm (wymiary w świetle passe-partout)
sygnowana l.d.: Malczewski Rafał | 1-I-1954

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

42
42

Adolf Abram MILICH (Tyszowice k. Zamościa 1884 - Paryż 1964)

PEJZAŻ

akwarela/papier, 25 x 43 cm
sygnowana p.d.: Milich

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

43
43

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

KAZIMIERZ, 1980 r.

flamaster/papier, 42 x 29,5cm
opisany na odwrocie: Kazimierz I.V.80

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

44
44

KOMPOZYCJA 1993 r.

tusz/papier, 28,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany: l.d.: JTch 93

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

45
45

KOMPOZYCJA ZE ŚWIATŁEM, 1963 r.

akwarela/papier, 44 x 31,5 cm
sygnowana oł. p.d.: R Arty 63
opisana na odwrocie oł.: akwarela | kompozycja z światłem | w kółku 536/1

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

46
46

KOMPOZYCJA, 1963 r.

akwarela/papier, 36 x 25, 5 cm
sygnowana oł. p.d.: R Arty 1963
opisana na odwrocie oł.: Roman Artymowski | Kompozycja | 1963 | akwarela 36 x 25 | w kółku 549 i 545/2

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

47
47

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945, Kraków)

BEZ TYTUŁU, 1997 r.

kredka, ołówek, collage/papier z perforacją wzdłuż górnej krawędzi, 29,5 x 21 cm
sygnowany oł. śr. T. C. 97

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

48
48

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

PŁOCK, 2002 r.

cynkografia/papier, 34,4 x 44,2 cm (odbitka), 49 x 69 cm (plansza)
sygnowana, datowana i opisana oł.p.d.: EDwurnik 2002, śr. Płock, l.d.:E/A i na płycie p.d.: 2002 | E.Dwurnik | PŁOCK

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

49
49

KIELCE, 2002 r.

cynkografia/papier, 34,2 x 44,2 cm (odbitka), 49 x 69,5 cm (plansza)
sygnowana, datowana i opisana oł. p.d.: EDwurnik 2002, śr.: Kielce, l.d.:E/A i na płycie p.d.: KIELCE | E.Dwurnik | 2002

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

50
50

Jan MŁODOŻENIEC (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

BEZ TYTUŁU

gwasz/papier, 50,4 x 35,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany w kompozycji: JAN MŁODOŻENIEC

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł