Piękna Gallery Auction House

Aukcja Dzieł Sztuki

23.10.2019 środa

19:00

Piękna Gallery Auction House

ul. Emilii Plater 10

00-669 Warszawa

11.10 - 23.10.2019

66 obiektów
1
1

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Pocałunek

olej, folia, 114 x 88 cm,
sygnowany p.g.: EMarkowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

2
2

Interesuje mnie co robią inni ludzie mojego zawodu

olej, papier, 41 x 28 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: E. Markowski, opisany u góry: Interesuje mnie co robią inni ludzie mojego zawodu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

3
3

3 Donne

olej, płótno, 140 x 121 cm,
sygnowany p.d.: E. Markowski,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

4
4

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Chance in game for one, 1989

olej, płyta, 64,5 x 64,5 cm,
sygnowany, datowany i opisany u dołu: chance in game for one winiarski'89,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: chance / in game for one / winiarski'89

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

5
5

Chance in game for one, 1996

olej, płótno, 57,7 x 46,7 cm,
sygnowany i datowany p.d.: Winiarski 96, zatytułowany l.d.: chance in game for one

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

6
6

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

Poranne szepty z głębi obrazu, 2005

olej, płótno, 116 x 81 cm,
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: S. Fijałkowski – Poranne szepty z głębi obrazu 2005

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

7
7

Macierzyństwo - tęsknota, 1956

olej, płyta pilśniowa, 60 x 50 cm,
sygnowany l.d.: S. Fijałkowski 56, na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

8
8

Morski anioł, 1965

ołówek, papier, 42 x 29,5 cm,
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 21 VII 65 S. Fijałkowski / Morski Anioł 6e/65

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

9
9

Lech KUNKA (1920-1978)

Układ LXY, 1972

akryl, płótno, 129 x 52,5 cm,
sygnowany p.d.: L Kunka 72, na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

10
10

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Dzień i noc, 2008

olej, płótno, 100 x 72,5 cm,
sygnowany l.d.: Jan Tarasin

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

11
11

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

technika mieszana, papier, 68 x 49 cm,
sygnowany p.d.: TP.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

12
12

Bez tytułu, 1989

technika mieszana, papier, 68 x 48 cm,
sygnowany p.d.: TP.89

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

13
13

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

gwasz, papier, 30 x 48 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: T. Dominik

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

14
14

Stefan KRYGIER (1923 - 1997)

Herkules, 1996

olej, płótno, 115,5 x 99 cm,
sygnowany p.d.: S. Krygier 96, opisany na blejtramie: 1996 r. wym. 115,5 x 99 cm”HERKULES”

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

15
15

Stefan KRYGIER (1923 - 1997)

Wyznaczanie przestrzeni, 1977

olej, płótno, 72 x 60 cm,
sygnowany i datowany p.d.: S. Krygier 77, opisany na blejtramie: ”WYZNACZANIE PRZESTRZENI” 72 x 60 OLEJ/PŁ.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

16
16

Tytus DZIEDUSZYCKI (1934 - 1973)

Bez tytułu, 1965?

asamblaż, 48,5 x 41 x 5,5 cm,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

17
17

Bez tytułu, 1968

tusz, tempera, papier, 31,2 x 23,3 cm,
sygnowany i datowany. tyt68, na odwrociu nalepka z wystawy „TYTUS DZIEDUSZYCKI-SAS (1934-1973). Pomiędzy Lublinem a Paryżem”.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

18
18

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Suche róże

olej, płótno, 40 x 30 cm,
sygnowany i opisany na odwrociu: Jacek / SIENICKI / ol. pł. / suche róże

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

19
19

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Krawędź elegii, 1967

olej, płótno, 60,5 x 50 cm,
sygnowany w polu kompozycji: Zbigniew Makowski • IV • 1967 •, opisany na odwrociu: „KRAWĘDŹ ELEGII”, nalepki: Christie's; Gallery K w Waszyngtonie; Malborough Fine Art w Londynie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

20
20

Labirynt ostateczny, 1964

technika mieszana, papier czerpany, 24 x 36 cm,
sygnowany w polu kompozycji: Zbigniew Makowski.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

21
21

Il matrimonio segreto, 1979

tusz, akwarela, papier, 38 x 47,5 cm,
sygnowany, datowany i opisany w polu kompozycji: Zbigniew Makowski / faciebat 1979, na odwrociu nalepki: Christie's; Gallery K w Waszyngtonie; Galeria Fibak w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

22
22

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Tendresse, 1964

olej, płótno, 116 x 73 cm,
sygnowany i datowany p.d.: Lebenstein 64,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

23
23

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Figura osiowa

gwasz, papier, 62 x 50 cm,
sygnowany p.d.: LEBENSTEIN 60, na odwrociu nalepki domów aukcyjnych Polswiss Art i Rempex

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

24
24

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Figury, 1957/1958

tusz, papier milimetrowy, 55,5 x 35,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: lebensztejn 57². 58²., nalepki domów aukcyjnych Rempex i Rynek sztuki

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

25
25

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

Kompozycja, 1989

gwasz, papier, 61 x 49 cm,
sygnowany p.d.: S. Gierowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

26
26

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Violet and green, 1962

olej, płótno, 145 x 102,5 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: FANGOR 1962 / VIOLET & GREEN

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 700 000 zł

27
27

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Dziennik 19 II – 3 III, 2014

olej, płótno, 61 x 38 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 19 II – 3 III / 38 X 61 / 2014

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

28
28

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Piesek drapie się za bramą, 2001

tempera żółtkowa, płótno, 80 x 100 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jarosław / Modzelewski / 2001 / „Piesek drapie się / za bramą” / temp.ż. 80 x 100 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

29
29

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

Bez tytułu, 2019

akryl, płótno, 50 x 50 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: L. Tarasewicz 2019 / Acrylic on canvas / 50 x 50

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

30
30

Wojciech LEDER (ur. 1960)

Bez tytułu, 2018

akryl, piasek, płótno, 110 x 160 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: Wo. LEDER / 2018

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

31
31

Marek JAROMSKI (ur. 1953)

Głowa, 2019

linoryt, praca unikatowa, zbudowana z pięciu matryc na bibule japońskiej wprasowanej w twardy podkład tekturowy, 70 x 50 cm,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

32
32

Marek JAROMSKI (ur. 1953)

Pole, 2017

linoryt, praca unikatowa, zbudowana z pięciu matryc na ręcznie robionym papierze, 63 x 87 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Marek / JARomski / 2017 / „Pole”

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

33
33

Jarek PUCZEL (ur. 1965, Kętrzyn)

Ruda, 2017

akryl, płótno, 100 x 130 cm,
sygnowany p.d.: Puczel

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

34
34

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

z cyklu „Portret ślubny”, 1991

olej, płyta, 90 x 110 cm w autorskiej ramie,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Z CYKLU: / „PORTRET ŚLUBNY / 1991 / 90 x 110 / MUSIAŁOWICZ

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

35
35

Kajetan SOSNOWSKI (1913 Wilno -1987 Warszawa)

Układy równowartościowe 67 z cyklu Obrazy szyte, 1973-1986

technika własna, obraz szyty, płótno, 92 x 92 cm,
sygnowany na odwrociu: K. SOSNOWSKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

36
36

Z cyklu Układy równowartościowe, 1982

technika własna, obraz szyty, barwiona bawełna, 80 x 80 cm,
sygnowany i datowany na blejtramie: KAJETAN SOSNOWSKI, 1982

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

37
37

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Relief, 1975

akryl, drewno, płyta pilśniowa, 39 x 39 cm, 68 x 68 w oprawie,
sygnowany i datowany na odwrociu: H. Stażewski / 1975

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

38
38

Leszek (pseud. Maestro) ŻEGALSKI (ur. 1959, Śląsk Cieszyński))

Portret Mateusza, 1999

olej, plandeka, 132,5 x 100 cm,
sygnowany, datowany i opisany u dołu: Portret Mateusza ŻEGALSKI 99

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

39
39

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)

Andromeda, 2018

serigrafia, 99 x 65 cm, nr 166/175,
opisany l.d.: 166/175 / PUBLISHED BY DK ART PUBLISHING INC./ PRINTED BY KOLIBRI ART STUDIO, INK.,
pieczęć: TAMARA de LEMPICKA / ©KIZETTE de LEMPICKA 1998
Praca posiada certyfikat...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

40
40

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)

Autoportret w zielonym Bugatti, 1991

serigrafia, 80,5 x 63 cm,
opisany l.d.: 184 / 400 p.d.: TAMARA / DE LEMPICKA / ©SPADEM, 1991,
pieczęć: HONOR DUX SEQUOR
Praca posiada certyfikat córki artystki Baronessy Kizette de Lempickiej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

41
41

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

Obraz XIV, 1999

olej, płótno, 150 x 130 cm,
sygnowany p.d.: Jackiewicz,
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: W. JACKIEWICZ OBRAZ XIV / 99 0 / XII / 99 / 150 x 130

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

42
42

Obraz XV, 1999

olej, płótno, 150 x 120 cm,
sygnowany p.d.: Jackiewicz

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

43
43

Marek SOBCZYK (ur. 1955, Warszawa)

O wyrazie uczuć u człowieka i zwierząt, 1992

olej, płótno, 180 x 202 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, MAREK SOBCZYK 1992 / O WYRAZIE UCZUĆ / U CZŁOWIEKA I ZWIERZĄT / 180 x 202 olej, nalepka domu aukcyjnego Agra Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

44
44

Krystyn ZIELIŃSKI (1929 - 2007)

IX – 86, 1986

akryl, płyta, 60 x 76 cm,
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: Krystyn Zieliński „IX – 86” /akryl 60 x 76/

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

45
45

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Lubię tę trzynastkę, 1984

olej, płótno, 146 x 114 cm,
sygnowany, datowany i opisany na licu: p.d.: 1984 / DWURNIK,
w polu kompozycji: LUBIĘ TĘ TRZYNASTKĘ, l.g.: Lubię tę trzynastkę,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

46
46

Poznań, 2017

olej, płótno, 55,5 x 46 cm,
sygnowany i datowany p.d.: 2017 / E. Dwurnik,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 2017 / E. DWURNIK / „POZNAŃ” / NR:IX – 2401 – 7238 Praca posiada certyfikat artysty.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

47
47

Chrystus na tronie, 1980

kolaż, piórko, tusz, ołówek, litografia, papier, 50 x 70 cm (w świetle passe-partout), kolaż z 6 rysunków,

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

48
48

Paweł SKURSKI (ur. 1978)

Klatka (Williamsburg), 2008

olej, płótno, 140 x 100 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Klatka (Williamsburg) • 14. / Paweł Skurski • 2008 •, na blejtramie: 140 x 100, SKURSKI POD2008

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

49
49

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2017

akryl, płótno, 100 x 100 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: ANNA SZPRYNGER / 2017

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

50
50

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960r.)

Wyścig ósemek, 2019

olej, płótno, 60 x 120 cm,
sygnowany i datowany p.d.: G. ŚMIGIELSKI 2019,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: GRZEGORZ / ŚMIGIELSKI / 2018 / styczeń / /lipiec 2019 / „Wyścig ósemek"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł