Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Sztuki Współczesnej

26.10.2019 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

12.10 - 26.10.2019

61 obiektów
01
01

Józef SZAJNA (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)

Obraz czarno - biały, 1964

olej, technika mieszana, płyta, 63 x 46,5 cm,
na odwrocie nalepka: z Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie z opisem: "Szajna Galeria" i tytułem obrazu

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

02
02

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Abstrakcja, ok. 1962

olej, płótno, 134 x 100 cm
niesygnowany

Cena wywoławcza:

85 000 zł droit de suite

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

03
03

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

Kompozycja abstrakcyjna, 1955

olej, dykta, 48,6 x 63,8 cm
sygn. u góry pośrodku BEKSIŃSKI 55

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

04
04

BA 74, lata 1972-1974

olej, płyta, 122 x 98 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1974,

Cena wywoławcza:

140 000 zł droit de suite

Estymacja:

300 000 - 350 000 zł

05
05

Bez tytułu, 1994

olej, płyta, 92 x 88 cm
sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI 94

Cena wywoławcza:

110 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

06
06

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Trojka, 1963

olej, płótno, 65 x 100 cm,
w l.d.: "3" na odwrocie napisy autorskie: J. Lebenstein | Septembre 1963, na blejtramie tytuł: Trojka

Cena wywoławcza:

65 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

07
07

Marian BOGUSZ (1920-1980)

ROZMYŚLANIA, 1963

olej, płótno, 96,5 x 130 cm,
sygn., datowany i opisany na odwrocie: MARIAN BOGUSZ | 93 x 130 | olej | `ROZMYŚLANIA` | 1963 | M. Bogusz | wł. Danuta Bruk

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

08
08

Andrzej S. KOWALSKI (1930 - 2004)

Kompozycja N-4, 1954

olej, płótno, 80 x 65 cm
sygn. p. d.: AS KOWALSKI 59, na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

09
09

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Bez tytułu, 1960

olej, płótno, 24 x 28 cm
sygn. l.d.: Lenica oraz na odwrocie: A. Lenica|1960

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

10
10

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Pejzaż. Wisła w Tyńcu, 1972

olej, płótno, 90 x 120 cm,
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

11
11

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Sytuacja przedmiotów, 1983

olej, płótno, 110 x 140 cm,
sygn. l.d.: Jan Tarasin 83 oraz na odwrocie: JAN TARASIN 1983 | "SYTUACJA PRZEDMIOTÓW"

Cena wywoławcza:

120 000 zł droit de suite

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

12
12

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Pejzaż, 1974

akryl, płótno, 97 x 115 cm
sygn. p.d.: Dominik, opisany na odwrociu: DOMINIK | PEJZAŻ 1974| AKRYLE 97 x 115 cm

Cena wywoławcza:

44 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

13
13

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Bez tytułu, l. 80. XX w.

akryl, płótno, 48 x 79 cm,
sygn. l.d.: Dominik

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

14
14

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Szósta wieczór, 1989

olej, płótno, 89 x 114 cm,
sygn. p.d.: Fangor, opisany na odwrociu: Fangor | 6 WIECZÓR

Cena wywoławcza:

150 000 zł droit de suite

Estymacja:

170 000 - 250 000 zł

15
15

Portret Andrzeja Wróblewskiego

olej, płótno, 66 x 56 cm,
sygn. l.g. Fangor

Cena wywoławcza:

85 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

16
16

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Znaki, lata 70. XX w.

olej, płótno, 120 x 109 cm
na blejtramie napis: ZNAKI

Cena wywoławcza:

100 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

17
17

Z cyklu Zwierzęta, l.90 XX w.

akryl, płótno, 50 x 50 cm,
niesygnowany

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

18
18

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Łąka, lata 70. XX wieku

olej, płótno, 88,5 x 116 cm,
niesygnowany

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

19
19

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

Męćmierz Wisła, 1989

olej, płótno,
sygn., datowany i opisany na odwrocie: Sempoliński/89/Męćmierz/Wisła

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

20
20

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

PSY, 1976

tempera, akryl, płótno, 138 x 170 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI | 31-006 KRAKÓW, ul. Grodzka 10/4 | "PSY" | 138 x 170 temp. akryl | 1976

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

21
21

Jadwiga MAZIARSKA (1916 Sosnowiec - 2003)

Pola ryżowe, ok. 1980

olej, płótno, 125 x 52,5 cm
sygn. na odwrocie: Jadwiga Maziarska

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

22
22

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Międzylesie, 1969

olej, płótno, 64 x 84 cm,
sygn. i dat. l.g.: EDWARD DWURNIK 1969

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

23
23

Bar Saski, 1990

olej, płótno, 146 x 114,5 cm,
sygn. p.d.: BAR >SASKI< E.D. oraz na odwrocie: 1990 | E. DWURNIK | BAR "SASKI" II | NR: XV - 239. | 1550; l.g.: 1550 ; na górnej i dolnej krawędzi płótna powtórzony dwukrotnie tytuł: BAR SASKI

Cena wywoławcza:

44 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

24
24

Alfons MAZURKIEWICZ (1922 Dusseldorf - 1975 Wrocław)

Bez tytułu, 1967

olej, płótno, 100 x 120 cm,
niesygnowany, z tyłu nalepka z BWA Wrocław z opisem pracy

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

25
25

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914 Gniezno - 2015 Warszawa)

Oczekiwanie

technika własna, płyta, 74,5 x 60,5 cm
sygn. p. g.: MUSIAŁOWICZ oraz na odwrocie: Z CYKLU "OCZEKIWANIE" | MUSIAŁOWICZ

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

26
26

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Porwanie Europy, 1962-1973

olej, płótno, 85 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: Jerzy Stajuda, opisany na blejtramie: "PORWANIE EUROPY"/OBRAZ ZACZĘTY W 1962, NIE SKOŃCZONY/JEDNAKOWOŻ UZNANY ZA GOTOWY PRZEZ WOJCIECHA SIEMIONA 1973

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

27
27

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Kwiat, 1998

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. d.: J.SIENICKI na odwrocie opis autorski: Jacek|Sienicki |”Kwiat”|ol.pł 1998

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

28
28

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

Smak początku, 1971-77

olej, płótno, 41 x 33 cm
sygn., datowany i opisany na odwrociu: Jan Dobkowski | "SMAK POCZĄTKU" | 1971/77 | olej, fluorescent | 41 cm x 33 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

29
29

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Kompozycja nr 26, 1973

akryl, płyta, 60 x 60 cm,
sygn. i opisany na odwrocie nr.26-1973 | H. Stażewski, na odwrocie naklejka z Desy

Cena wywoławcza:

56 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 85 000 zł

30
30

Lech KUNKA (1920-1978)

Kompozycja, 1967

technika własna (relief metalowy), sklejka, 39 x 59 cm (w świetle oprawy),
sygn. na odwrocie: L. Kunka 67

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

31
31

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Interferencje, 1971

technika własna, 50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: JAN ZIEMSKI | LUBLIN, nalepka z BWA w Lublinie z opisem pracy

Cena wywoławcza:

44 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 95 000 zł

32
32

Aleksandra WEJCHERT (1921 Kraków - 1995 Dublin)

Bez tytułu, 1966

technika mieszana, sklejka, 38,4 x 22 cm,
sygn. na odwrocie: Alexandra Wejchert | 1966

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

33
33

Bolesław UTKIN (Moskwa, 1913-1993)

technika własna, płyta, 81 x 68 cm
sygn. p.d.: B. UTKIN

Cena wywoławcza:

8 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

34
34

Józef CZERNIAWSKI (ur. 1954, Myślibórz)

Bez tytułu, 2016

akryl, płótno, 90 x 146 cm
sygn. na odwrocie: JÓZEF CZERNIAWSKI 2016

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

35
35

Mariusz KUŁAKOWSKI (ur. 1961, Gdańsk)

Tytuł do uzgodnienia, z cyklu Lokomotywa, 2018

olej, płótno 117 x 117 cm,
sygn. na blejtramie: MARIUSZ KUŁAKOWSKI, OLEJ, PŁÓTNO, 117 X 117 2018 Z cyklu LOKOMOTYWA | TYTUŁ DO UZGODNIENIA

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

36
36

Kompozycja nr 25, z cyklu Lokomotywa

olej, płótno, 125 x 125 cm,
sygn. i opisany na blejtramie: Kułakowski | KOMPOZYCJA NR 25 CYKL LOKOMOTYWA

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

37
37

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

Perseusz

brąz patynowany, wysokość 38 cm bez podstawy,
sygn. p.d. MITORAJ edycja: D933/1000HC

Cena wywoławcza:

27 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

38
38

Torso, 1977

brąz patynowany; wys. 31 cm;
sygn. MITORAJ 77; ed. 34/100 Edition Artcurial, Paris; Blanchet Fondeur

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

39
39

Józef JAREMA (1900-1974)

Bez tytułu, 1955

tempera, karton, 42,5 x 49,5 cm
sygn. i dat. p. d.: a Pagau..|Jarema 55 (?)

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

40
40

Marek OBERLÄNDER (1922 - 1978)

Bez tytułu, 1974

akwarela, papier, 24 x 31,8 cm
na odwrocie p. d.: M. Oberlander, l. d.: Neuilly sur Seine 1974

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

41
41

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

Ciało, 1973

olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. p.g.: Jackiewicz oraz na odwrocie: W. JACKIEWICZ Obraz II/73

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

42
42

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

Martwa natura z zabawkami w tonacji perłowej (Gry i zabawy I), 1994

olej, płótno, 89,5 x 116 cm,
sygn. i opisany w dwóch miejscach na licu: Martwa natura z zabawkami w tonacji perłowej - 1994 | K. Bereźnicki oraz: 1994 - Sopot | Gry i zabawy I (nieczytelne) | KBereźnicki

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

43
43

Henryk CZEŚNIK (ur. 1951)

Kruk krukowi oka nie wykole, 1984

olej, płótno; 200 x 129 cm
sygn. i dat. p. d.: H CZEŚNIK 84 oraz sygn. i opisany na odwrocie, nalepka z Josef Roggendorf International Fine Art Service

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

44
44

Maria Teresa KUCZYŃSKA (ur. 1948, Elbląg)

Samuraj

brąz patynowany, wys. 40 cm,
sygn. z tyłu: MTK | 2000/2

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

45
45

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Niedokończony dom (duży), 1996

olej, płótno, 136 x 190 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | "Niedokończony dom" | olej 136 x 190 oraz 1996 w okręgu Pochodzenie: kolekcja prywatna, Niemcy

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

46
46

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Motyw polski - Obiad bohaterów, Obraz 1873, 1995

olej, płyta, 70 x 70 cm,
sygn. i dat. l.d.: DUDA GRACZ 1873 | 95, na odwrocie naklejka autorska z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

47
47

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

Brzegi - maj 4, 1981

olej, płyta, 18 x 18 cm
sygn. l.d.: DG 81,

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

48
48

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Eine Kleine Nachtmuzik, 2018

olej, płótno, 100 x 132 cm,
sygn. p.d.: Olbinski, na odwrocie: 100 x 132 |Olbiński |2018

Cena wywoławcza:

58 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

49
49

Łatwo dostępna tożsamość, 2017

olej, płotno, 130 x 100 cm,
sygn. l.d.: Olbiński oraz na odwrocie 130 x 100 cm| Olbiński |2017

Cena wywoławcza:

58 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

50
50

Jacek (właśc. Jacek Kowalski) YERKA (ur. 1952r. Toruń)

Tajemniczy ogród, 2000

akryl, płótno, 65 x 73 cm,
sygn. p.d.: YERKA 20|00
na odwrocie na blejtramie napis: JACEK YERKA | TAJEMNICZY OGRÓD

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł