EIDRIGEVICIUS Stasys (ur. 1949)

Twarz , 1995

Drukuj

Stasys Eidrigevičius - Twarz II

Technika: akwarela

Wymiary: 19,5x28,5cm / 39x48cm w ramie
Rok powstania: 1995

04-06-2020
data dodania

EIDRIGEVICIUS Stasys
Urodził się w Medinskaiai na Litwie. W roku 1973 ukończył Wileński Instytut Sztuk Pięknych, a od roku 1980 zamieszkał w Polsce. Malarz, grafik i rysownik, Eidrigevicius często używa techniki "suchej pasteli". Rysował miedzy innymi dla "Polityki" "Literatury", "New York Timesa" tworzył plakaty, ilustracje do książek (szczególnie bajek dziecięcych), ekslibrisy, projekty scenografii, instalacje i kompozycje przestrzenne, maski, akcje para teatralne.. Niesłychanie popularny, zyskał uznanie fachowców, i publiczności. Dziecięce doświadczenia z litewskiej wioski przełożył na język uniwersalnych symboli i metafor, stworzył własny styl. Przedstawia bajkowy, tajemniczy świat zaludniony ludzikami o oczach z guzików. Jego figuratywną sztukę cechuje atmosfera surrealizmu z akcentami ironii i groteski. Posługuje się różnymi technikami: gwasz, olej (np. Skrzypkowie, 1991), pastele (np. Konstrukcja, 1996), wykorzystuje rozmaite techniki graficzne. Stworzył ok. 250 plakatów (np. Zniewolony umysł, 1990), ok. 360 grafik, zorganizował ok. 50 instalacji i performance`ów. Wykonał ilustracje do ok. 60 książek. Tworzy także ekslibrisy, maski z tektury i rzeźby z korzeni drzew. Swoje dzieła podpisuje: "Stasys".
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Galeria Maya
ul. Ducha Świętego 19
87-100 Toruń
56 640 00 59
kontakt@mayagaleria.com
mayagaleria.com
pon.-pt.: 11.00-17.00
sob.: 11.00-15.00
Inne obiekty na sprzedaż:
Schody do nieba
KOŁPANOWICZ Marcin

2 000 zł

data dodania: 30-09-2014
nr 34

800 zł

data dodania: 22-09-2012
Metaliczny I
FRONCZAK Andrzej

1 900 zł

data dodania: 28-05-2012
Echo i Narcyz
IZDEBSKI-CRUZ Krzysztof

2 000 zł

data dodania: 30-09-2014
Latawiec
CZARNECKA Agata

1 300 zł

data dodania: 07-10-2012
Nietoperz
JAŚNIKOWSKI Jarosław

780 zł

data dodania: 30-09-2014