Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna

03.03.2020 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

21.02 - 03.03.2020

Ceny wywoławcze.

102 obiekty
001
001

Portret kobiety

sucha igła/papier, 18,2 x 13,7 cm (odcisk płyty)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Kisling', opisana l.d.: 'Epreuve d'artiste'
pod kompozycją dedykacja autorska: 'au Dr Lucien Duzupt | a l'ami - au practicien | Kisling'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 500 zł

002
002

Teka litografii "Suite de 9 planches en couleur et 3 planches en noir" numer LXIII

litografia/papier, 53,5 x 42,5 cm (etui)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 12 000 zł

003
003

Kobieta w chuście na głowie

litografia/papier, 41,1 x 34,8 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Kisling', numerowana l.d.: '38/100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 16 000 zł

004
004

Akt kobiecy

litografia/papier, 43,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowana p.d.: 'M Kisling', u dołu opis i dedykacja: 'Epr d’artiste | au docteur Schaub | avec tout ma sympathie'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

005
005

"Św. Franciszek"

drzeworyt/papier, 10 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kulisiewicz', opisany l.d.: 'Św. Franciszek'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

006
006

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Matka Boska Bolesna - Serce Najświętszej Panny Marii (IV), 1926

litografia barwna/papier, 42,2 x 33,5 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Józef Mehoffer'
litografia wykonana w różnych wariantach technicznych i zestawieniach barwnych powtarza kompozycję akwarelową Mehoffera z 1911 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

007
007

Spowiedź, około1923

akwaforta/papier, 20,4 x 19,1 cm (odcisk płyty)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

008
008

Friedrich IWAN (1889 Kamienna Góra - 1967 Wangen)

Karkonosze, Zagroda u podnóża góry

akwaforta, akwatinta barwna/papier, 20 x 17 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Friedrich Iwan'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 1 000 zł

009
009

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

Łuna w nocy, 1916-1919 ; 1920

litografia/papier, papier chiński, 18 x 31,3 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'LWycz'
Plansza 10. z teki „Wspomnienia z Legionowa 1916”

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 7 000 zł

010
010

Wnętrze kościoła Mariackiego z ołtarzem Wita Stosza podczas nabożeństwa, 1925 lub 1926

litografia barwna/papier, 51 x 39 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'LWyczółk | 1926', opisana l.d.: '4o barwny.', u dołu dedykacja: 'Racz Pani przyjąć od nas obojga | w upominku z Okazyji Imienin | d. 15/sierpnia'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

011
011

Talmudysta

litografia barwna/papier, 57 x 37 cm (w świetle oprawy)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'M. Kikoine.', opisana p.d.: 'XLVII/LX.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 600 zł

012
012

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Six Marines, teka sześciu pejzaży morskich, 1948

litografia barwna/papier, 58,5 x 40 cm (etui)
sześć litografii, odbitych przez Maurice Berdena, Edition de L'Artisan, Paris 1948, wszystkie numerowane (1/100), opisane i sygnowane pod kompozycją.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

013
013

Abram KROL (1919 Pabianice – 2001 Paryż)

Książka "Portrait de Abram Krol" z 13 rycinami artysty, 1957

techniki wypukłe i wklęsłe/papier, 33 x 26 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

014
014

Bencion (Benn) RABINOWICZ (1905 Białystok -1989 Paryż)

Teka 14 llitografii barwnych ('Benn 14 lithographies originales en couleurs'), 1964

litografia barwna/papier, 56 x 43 cm (arkusz)
poprzedzona wstępem znanego francuskiego historyka sztuki i ostatniego konserwatora muzeum luksemburskiego Louis Hautecœura;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

015
015

Most na Sekwanie (Pont des Arts), około1909

litografia barwna/papier chiński, 16 x 22 cm (zadruk)
sygnowana na płycie l.d.: 'BD'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

016
016

Kopanie ziemniaków, około1909

litografia barwna/papier chiński, 15,9 x 22 cm (zadruk)
sygnowana na płycie p.d.: 'BD'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

017
017

Pejzaż zimowy, około1909

litografia barwna/papier chiński, 16 x 21,8 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

018
018

Samson (Dawid z lwem), około1909

litografia barwna/papier chiński, 21,8 x 16,1 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

019
019

Józef PANKIEWICZ (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

11 arkuszów (12 rycin) z teki Quatorze Eaux-Fortes, 1905

akwaforta/papier, 32 x 25 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 50 000 zł

020
020

Le Cours-la-Reine, Rouen - Gondole w Wenecji (dwie kompozycje odbite na jednym arkuszu), 1904

akwaforta, 9,6 x 16,5 cm
obie: sygnowane ołówkiem pod kompozycją: 'Pankiewicz' oraz l.d.: '20', obie opisane: 'La Cours-la-Reine à Rouen'; 'Gondoles à Venise'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

021
021

Villa d'Este, 1901

litografia barwna/papier, 15,5 x 20,5 cm (zadruk)
sygnowana na kamieniu l.d.: 'JS'
Praca pochodzi z "Chimery" ( t. IV, z. 10-12, 1901)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

022
022

Villa d'Este, 1901

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

023
023

Władysław SKOCZYLAS (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Giewont , 1921

drzeworyt/papier, 18 x 27,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'WSkoczylas'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 000 zł

024
024

Błyskawica (Burza), 1935

drzeworyt/papier, 23 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem pod kompozycją: 'Edmund Bartłomiejczyk 1935'
sygnowana na klocku monogramem wiązanym artysty w lewym górnym rogu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

025
025

Tratwy, około1934

drzeworyt barwny/papier, 26,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
opisany ołówkiem pod kompozycją: 'Tratwy drzeworyt barwny Edm. Bartłomiejczyka | [nieczytelne]'; kompozycja odbita przez Tadeusza Tuszewskiego (?)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 000 zł

026
026

Bogna KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

Orka, 1952

drzeworyt/papier, 14,5 x 11 cm (zadruk)
opisany ołówkiem u dołu: '6/40 drzeworyt Bogna Krasnodębska'; opisany ołówkiem na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

027
027

Stary port (Tulon), około1930

drzeworyt barwny/papier, 24 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'BGKrasnobębskaGardowska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

028
028

"Sosenka z Jastrzębiej Góry"

akwaforta, akwatinta barwna/papier, 26 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'Zofia Stankiewicz', opisana p.d.: 'Sosenka z Jastrzębiej Góry'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

029
029

Dworek ośnieżony

akwatinta, mezzotinta/papier, 23 x 30,5 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'Z. Stankiewiczówna'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

030
030

Kościół św. Katarzyny w Krakowie, około1912

akwaforta, akwatinta/papier, 26,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'Zofia Stankiewicz', opisana p.d.: 'Kościół św. Katarzyny w Krakowie'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

031
031

"Łabędzie", około1912

akwaforta, akwatinta/papier, 25,5 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'Zofia Stankiewicz', opisana p.d.: 'Łabędzie'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 000 zł

032
032

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Widok ogólny Lwowa, z teki Lwów, 1915

litografia barwna/papier, 30 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana na kamieniu p.d.: 'Odo Dobrowolski 915'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

033
033

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Kościół OO Karmelitów, z teki Lwów, 1915

sygnowana i datowana na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski 915'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

034
034

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Plac Mariacki, z teki Lwów, 1915

litografia barwna/papier, 26 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski 915 Lwów'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

035
035

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Cerkiew św. Jura, z teki Lwów, 1915

litografia barwna/papier, 29 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

036
036

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Widok na Ratusz, z teki Lwów, 1915

litografia barwna/papier, 37 x 27 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

037
037

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Cerkiew Wołoska, z teki Lwów, 1915

litografia barwna/papier, 40 x 30 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

038
038

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Sejm, z teki Lwów, 1915

litografia barwna/papier, 39 x 26 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

039
039

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Kościół OO Bernardynów, z teki Lwów

litografia barwna/papier, 29 x 40 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

040
040

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Uniwersytet i kościół św. Mikołaja, z teki Lwów, 1915

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

041
041

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Namiestnictwo, z teki Lwów, 1915

sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l.d.: 'Odo Dobrowolski 915 | Lwów'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

042
042

Plansza 32 z teki "Polish peasants costumes", 1939

litografia barwna/papier, 49,4 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygnowana na kamieniu p.d.: 'Z. Stryjeńska'.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

043
043

Plansza 30 z teki "Polish peasants costumes", 1939

sygnowana na kamieniu u dołu: 'Z. Stryjeńska'.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

044
044

Plansza 36 z teki "Polish Peasants Costumes", 1939

litografia barwna/papier, 35 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana wewnątrz kompozycji: 'Z. Stryjeńska'.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

045
045

Strój ludowy z regionu tatrzańskiego, plansza nr 14 z teki "Polish peasants costumes", 1939

litografia barwna/papier, 31 x 43 cm (arkusz)
sygnowana na kamieniu wewnątrz kompozycji: 'Z. Stryjeńska'.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

046
046

Bogdan Bartłomiej NOWAKOWSKI (1887 Warszawa - 1945 Broniszów)

Plakat do filmu "Piętro wyżej" w reżyserii Leona Trystana, 1937

litografia barwna/papier, 110 x 88 cm (arkusz)
plakat naklejony na płótno

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

047
047

Żegiestów,1938

litografia barwna/papier, 100 x 62 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

048
048

Ossip ZADKINE (1890-1967)

Kompozycja, 1964

litografia barwna/papier, 63 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'O. ZADKINE', opisana l.d.: '11/75'
wydana przez International Graphic Arts Society, New York

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

049
049

Leonor FINI (1908-1996)

Scena teatralna

litografia barwna/papier, 50,5 x 80,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Leonor Fini', opisana l.d.: '171/275'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

050
050

Stefan RASSALSKI (1910 - 1972)

"Leda", 1958

drzeworyt/papier, 29 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'StRassalski', p.d.: 'Leda'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł