Sopocki Dom Aukcyjny

Aukcja Sztuki Współczesnej

24.10.2020 sobota

17:00

Sopocki Dom Aukcyjny

ul. Bohaterów Monte Cassino 43

81-768 Sopot

49 obiektów
01
01

Artur NACHT-SAMBORSKI (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

Akt stojący kobiety na czerwonym tle, ok. 1960

olej, płótno, 75 x 60 cm
niesygnowany

Cena wywoławcza:

64 000 zł

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

02
02

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Okręt, 1949

gwasz, papier, płótno, 48 x 60 cm
sygnowany na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI 1950 r. SYGNUJĘ NA DUBLAŻU 21. VIII. 1989.

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

03
03

Pejzaż z rzeką, 1952

olej, deska, 42,5 x 52 cm,
sygnowany na odwrociu: J. NOWOSIELSKI

Cena wywoławcza:

54 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 85 000 zł

04
04

Kobieta we wnętrzu, 1964

olej, płótno, 80 x 59,5 cm
sygnowany l.d.: J. Nowosielski oraz na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI 1964

Cena wywoławcza:

180 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

05
05

Akt (ostatnia praca artysty), 1999

tusz, papier, 70 x 50 cm,
sygnowany l.g: JERZY NOWOSIELSKI 1999

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

06
06

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 65,5 × 80 cm;
sygn. p. d.: Kantor; opisany na odwrocie: TKantor |I 57 Cracovie

Cena wywoławcza:

110 000 zł droit de suite

Estymacja:

140 000 - 180 000 zł

07
07

Projekt scenografii do opery "Więzień" Luigiego Dallapiccoli, 1963

olej, tektura, 35 x 43 cm
sygnowany l.d. : Kantor 63 oraz p.d.: Kantor, opisany odręcznym pismem z tyłu na oryginalnym passe-partout: cykl "Różne" Nr 1. Dekoracja do opery "Więzień" Dallapiccola 1963

Cena wywoławcza:

24 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

08
08

Teresa RUDOWICZ (1928 - 1994)

Kompozycja 67/28, 1967

kolaż, olej, płótno, 80 x 80 cm
na odwrociu papierowa nalepka autorska: Teresa Rudowicz | 67/28

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

09
09

Der Stund, 1966

technika mieszana, płótno, 65,5 x 44,5 cm
sygn. p.d.: Kobzdej, opisany na odwrociu: Aleksander Kobzdej 1966 Der Stund 65 x 44

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

10
10

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Pejzaż 12/71, 1972

olej, płótno, 160 x 70 cm,
sygn. l.d.: RAJMUND ZIEMSKI | 72; na odwrocie nalepka z napisem: 108. ZIEMSKI Rajmund - Pejzaż 12/71 olej160 x 70 | wł. autora

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

11
11

Tadeusz ŁODZIANA (1920 Borowa - 2011 Grodzisk Mazowiecki)

Zwarta

brąz patynowany, podstawa drewniana, wys. 56 cm,
sygnowany wiązanym monogramem TŁ oraz nr edycji V.

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

12
12

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka -1999 Kraków)

Ekstaza Teresy II, 1975

tempera, akryl, olej, płótno, 119 x 119 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: ZBYSŁAW MAREK MACIEJEWSKI | KRAKÓW ul. Grodzka 10/4 | "EKSTAZA TERESY"

Cena wywoławcza:

65 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

13
13

YAWOR, 1962

olej, deska, 8,5 x 36,5 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Janikowski M. (1962) | 2 Passage de Dantzig Paris 15 e | "YAWOR" oraz nalepka z Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

14
14

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Interferencje, 1966

technika własna, sklejka, 60 x 70 cm
sygnowany na odwrocie: JAN ZIEMSKI 1966 r.; naklejka z BWA Lublin z opisem pracy

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

15
15

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Koło podwójne XXVIII C-Mistyczne, 1969

olej, płótno, każdy element 225 x 86 cm,

Cena wywoławcza:

250 000 zł droit de suite

Estymacja:

300 000 - 350 000 zł

16
16

Kompozycja z czarnym konturem, 1983

relief, akryl, płyta, 64 x 64 cm
sygnowany na odwrociu: 1983 | H. Stażewski

Cena wywoławcza:

68 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

17
17

Kompozycja, 1982

relief, akryl, płyta, 58 x 58 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1982 | H. Stażewski

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

18
18

Kompozycja, 1977

akryl, płyta, 22 x 22 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1977 |H. Stażewski

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

19
19

Stefan KRYGIER (1923 - 1997)

Okno I, 1993

olej, płótno, 60 x 81 cm
sygnowany p.d. S. Krygier 93; na odwrocie nalepki wystawowe

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

20
20

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Obiekt przestrzenny, 1972

akryl, ołówek, drewno, wys. 85 cm
sygnowany i datowany na dolnej części: Winiarski 1972

Cena wywoławcza:

390 000 zł droit de suite

Estymacja:

450 000 - 550 000 zł

21
21

Seria 12 prac Vertical game 4x4, 1981

akryl, płyta pilśniowa, każdy element o wymiarach 68 x 4 x 2 cm, prace oprawione wtórnie w ramę o wymiarach 92 x 123 cm; każdy element
sygnowany, datowany, opisany i ponumerowany na odwrociu: order vertical game Winiarski 81

Cena wywoławcza:

250 000 zł droit de suite

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

22
22

Chance in game for one, 1989

akryl, ołówek, płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: chance in game for one winiarski'89

Cena wywoławcza:

100 000 zł droit de suite

Estymacja:

140 000 - 180 000 zł

23
23

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931, Lwów)

Przebiegi XXI, 2012

akryl, płótno, 160 x 115 cm
sygnowany na blejtramie: Jerzy Kałucki 2012; oraz na płótnie: PRZEBIEGI XXI

Cena wywoławcza:

32 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

24
24

Koji KAMOJI (ur. 1935, Tokio)

Kompozycja 2013

olej, kamyki, deska, 35 x 24,5 cm,
sygnowany na odwrociu: Koji Kamoji | 2013

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

25
25

Tomasz CIECIERSKI (ur. 1945, Kraków)

Bez tytułu, 2003

olej, płótno, sklejka, 165 x 165 cm
sygnowany na odwrociu: T. Ciecierski | 2003

Cena wywoławcza:

120 000 zł droit de suite

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

26
26

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Perpendicular, 1990

olej, płótno, 126 x 102 cm
sygnowany na blejtramie: "PERPENDICULAR" Eug. MARKOWSKI | 1990

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

27
27

Nokturn CXXVII, 2010

akryl, płótno, 65 × 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jan Dobkowski | "NOKTURN CXXVII" 2010 ROK | AKRYL | 65 cm x 81 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

28
28

Bez tytułu, 2018

akryl, płótno, 100 x 130 cm;
sygnowany i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2018 | 100 x 130 cm | Acrylic on canvas

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 75 000 zł

29
29

Bez tytułu, 2018

akryl, płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: L. Tarasewicz 2018 | 50 x 50 | Acrylic on canvas

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

30
30

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Dziennik nr 58, 1995

olej, płótno, 150 x 110 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 58 | 150 X 110 | 1995

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

31
31

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Nemesis na molo w Ustce, 2014

tempera żółtkowa, płótno, 135 x 160 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jarosław | Modzelewski 2014 | „Nemesis na | molo w Ustce“ | 135 x 160 | tempera żółtkowa

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

32
32

Józef HAŁAS (Nowy Sącz 1927-2015 Wrocław)

Góra z białą kapliczką, 1958

kolaż, olej, sznurek, technika własna, płótno, 55 × 130 cm
sygnowany na blejtramie: Góra z białą kapliczką J. Hałas | 195, datowany ołówkiem na blejtramie: 1958 r

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

33
33

Postać w żółtym ze szklankami, 1989

olej, płótno, 91 x 150 cm
sygnowany i opisany l.d.: Postać w żółtym | ze szklankami | 1989 | Kbereźnicki

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

34
34

Kazimierz ŚRAMKIEWICZ (1914 Poniec - 1998 Gdańsk)

Kwintet smyczkowy, 1977

akryl, płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: K. Śramkiewicz 1977 oraz na odwrociu: KAZIMIERZ ŚRAMKIEWICZ [adres] | "KWINTET SMYCZKOWY" | 90 X 100 cm - AKRYL - 1977 r.

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

35
35

Sala 35, 1987

olej, płótno, 200 x 130 cm,
sygnowany i datowany p. d.: H. Cześnik 87; na blejtramie napis: SALA 35./ HENRYK CZEŚNIK/ SOPOT SIENKIEWICZA 23/17/ OLEJ / 200 X 130 1987

Cena wywoławcza:

29 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

36
36

Mariusz KUŁAKOWSKI (ur. 1961, Gdańsk)

Tytuł do uzgodnienia, z cyklu Lokomotywa, 2019

olej, płótno, 120 x 120 cm,
sygnowany i opisany na blejtramie: MARIUSZ KUŁAKOWSKI, OLEJ, PŁÓTNO, TYTUŁ DO UZGODNIENIA, CYKL LOKOMOTYWA 19r.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

37
37

olej, płótno, 135 x 135 cm,
sygnowany i opisany na blejtramie: MARIUSZ KUŁAKOWSKI, OLEJ, PŁÓTNO, 135 x 135 TYTUŁ DO UZGODNIENIA, CYKL LOKOMOTYWA 2019.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

38
38

Apoloniusz WĘGŁOWSKI (ur. 1951, Piaseczno)

Kompozycja nr 91, 1989

olej, płótno, 151 x 85 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: APOLONIUSZ | WĘGŁOWSKI | 1989 | KOMPOZYCJA 91

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

39
39

Hucisko – 4, z cyklu „Obrazy Jurajskie", 1983

olej, płyta, 50 × 70 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ 755/1983, na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

40
40

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

Asklepios

brąz patynowany, wys. 48 cm,
sygnowany u dołu: MITORAJ, na odwrocie oznaczenie: B633/1000 H.C

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

41
41

Zdzisław SALABURSKI (1922 Częstochowa - 2006 Warszawa)

Bez tytułu, 1970

olej, płótno, 64,5 x 92 cm
sygnowany i datowany l.d.: Z. Salaburski 70; na odwrociu opisany: Z. Salaburski | 1970 | Warszawa

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

42
42

Kompozycja, 1983

olej, płótno, 65 x 100 cm
sygnowany l.d. Z. Salaburski 83,
sygnowany i datowany na odwrocie: Z. Salaburski | 1983 | Warszawa

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

43
43

Z cyklu People, 1972

olej, płótno, 122 x 80 cm
sygnowany l.d.: Witold - K 1972

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

44
44

Z cyklu Samotność, 2020

olej, płótno, 81 x 65 cm
sygnowany l.d.: Witold - K 20

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

45
45

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Huta Katowice w budowie, 1976

olej, płótno, 54 x 65,5 cm opisany i datowany u dołu: HUTA KATOWICE W BUDOWIE 13.V.1976 r;
sygnowany p. d.: MALOWAŁ E. DWURNIK oraz na odwrociu: E. DWURNIK | 1976 V

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

46
46

Sopot, 2018

akryl, płótno, 46 x 55 cm
sygnowany l.d.: 2018 | E. DWURNIK oraz na odwrocie: 2018 | E. DWURNIK | "SOPOT" | NR: IX-2529-7970

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

47
47

Józef JAREMA (1900-1974)

kolaż, gwasz, ołówek, papier, 27 x 21 cm
sygnowany p.d.: Jarema

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

48
48

Bez tytułu, 1975

olej, płótno, 56x65 cm,
sygnowany p.g.: H. PŁÓCIENNIK 1975

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

49
49

Witold FRYDRYCH (1916 - 1970)

Pierwsza orka na ziemiach odzyskanych, 1969

olej, płótno, 162 x 130 cm
sygnowany i datowany p. g.: WFrydrych 69; na odwrocie odręczny napis: Pierwsza orka/na Ziemiach Odzyskanych (1945 r.)/olej, 114 x 162/Witold Frydrych/Sopot, Bitwy pod Płowcami 15 a

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł