POLSWISS ART

Aukcja Dzieł Sztuki

02.06.2020 wtorek

19:00

POLSWISS ART

ul. Wiejska 20

00-490 Warszawa

15.05 - 02.06.2020

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

91 obiektów
01
01

Ludwig Von HAGN (1819 - 1898)

Biblioteka, 1882

olej, płótno, 84 x 107 cm
sygn. l.d.: L. v. Hagn, 1882 na odwrocie odręcznie pisana etykieta z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

02
02

Lekcja muzyki

olej, deska, 55 x 42 cm
sygn. p.d.: Bakałowicz paris na odwrocie odręcznie pisana etykieta z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

03
03

Jan STYKA (1858 - 1925)

Pallas Atena

olej, płótno, 80 x 64 cm
sygn. p.d.: Jan Styka, na odwrocie nalepka: JAN STYKA 49. Odysee.IV., oraz nalepka z tytułem: Pallas-Athene

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

04
04

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Portret prof. dra Karola Gilewskiego, 1872 (Portret Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Gilewskiego)

olej, płótno, 130 x 92 cm
sygn. monogramem l.śr.: rp. 18 JM 72 na odwrocie nalepka Stowarzyszenia Artystycznego w Wiedniu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 000 - 5 000 000 zł

05
05

Generał książę Leopold von Croy w stroju konnym na manewrach, 1888

olej, płótno, 80 x 126,5 cm
sygn.l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz Vienna 1888

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

06
06

Stanisław WYSPIAŃSKI (Kraków 1869 - tamże 1907)

Portret Kazimierza Stankiewicza, 1894

pastel, papier, 58 x 42 cm
sygn. l.d.: Stanisław Wyspiański/ Kraków Luty 1894

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 600 000 zł

07
07

Marcin GOTTLIEB (1867 Drohobycz – 1936)

Pejzaż, 1905

olej, płyta, 38,5 x 50 cm
sygn. p.d.: M. Gottlieb 905

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

08
08

Kobieta sprzedająca gazety, 1907

olej, płótno, 92 x 64 cm
sygn. p.d.: W. WODZINOWSKI.1907.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

09
09

Erno ERB (Lwów 1890 - Lwów 1943)

Park Stryjski we Lwowie, ok. 1920

olej, tektura, 62 x 38,5 cm
sygn. l.d.: E Erb

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

10
10

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Dwór o zachodzie słońca, 1920

olej, tektura, 25 x 34,5 cm
sygn. p.d.: B.RYCHTER-JANOWSKA.1920

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

11
11

Pejzaż, 1919

olej, płótno, 55 x 77 cm
sygn. p.d.: JÓZEF RAPACKI 1919.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

12
12

Dziesiąta Muza, 1918 – 1919

olej, tektura, 90 x 70 cm
sygn. p.d.: J.Malczewski 1918-1919 na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z wystawy z 1939 r.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 000 - 2 500 000 zł

13
13

Autoportret, 1926

olej, tektura, 21 x 17 cm w świetle oprawy
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski 1926. Juni

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

14
14

Portret w jesiennym słońcu, 1916

pastel, karton, 46 x 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: J.Malczewski 1916

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

15
15

olej, deska, 30,8 x 23,5 cm
sygn. p.g.: K.Krzyżanowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

16
16

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

Madonna Sierotek, 1922

olej, płótno, 178 x 126 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1922

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 250 000 zł

17
17

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 Warszawa -1939 Jeziory na Polesiu)

Autoportret, 1938

pastel, papier, tektura, 62,5 x 48 cm
sygn. p.d.: NP N_ (T. B) (Co + herb.) S. I. Witkiewicz 15/XII 1938 na odwrocie owalna pieczęć zakładu ramiarskiego: ARTYSTYCZNA WYTWÓRNIA RAM F. BRUDZIŃSKI WARSZAWA, BRACKA 18

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 300 000 zł

18
18

Portret Janiny Turowskiej-Leszczyńskiej, 1932

pastel, papier, 62 x 47 cm w świetle oprawy
sygn. u dołu 1932 X Witky (T.B1) : N_ NP.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 130 000 zł

19
19

Tadeusz STYKA (1889-1954)

Portret blondynki

olej, deska , 61 x 48 cm
sygn. l.d.: TADE. STYKA

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

20
20

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Dziewczyna na plaży

olej, płótno, 65 x 50,5 cm
sygn. l.d.: W Weis

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

21
21

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Malarz i model, 1931

akwarela, pastel, ołówek, papier, 27 x 35 cm
sygn. na odwrocie:Tade MAKOWSKI 1931

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

22
22

Metro, 1919

tusz, papier, 23 x 19 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

23
23

Mały koncert, 1919

tusz, papier, 27 x 20,5 cm
na dole autorska dedykacja: Serdeczne życzenia Nowego Roku avec un petit concert Pannie Wandeczce i Jej Rodzicom od malarczyka i skrzypiciela

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

25
25

Henryk GOTLIB (Kraków 1890 - 1966 South Godstone)

Dama w kapeluszu

olej, płótno , 76 x 64 cm
sygn. p.d.: GOTLIB

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

26
26

Wioska, 1925

olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. l.d.: H.Epstein

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

27
27

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

Pijący chłopiec, 1925

olej, płótno, 65 x 46 cm
sygn. l.d.: Eug. Zak

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

28
28

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 73 x 92 cm
sygn. p.d.: Kramsztyk

Cena wywoławcza:

Estymacja:

450 000 - 550 000 zł

29
29

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Portret dziewczynki / Portret mężczyzny

olej, płótno, 62 x 48,5 cm
sygn. l.g.: Muter (na "Portrecie dziewczynki")

Cena wywoławcza:

Estymacja:

190 000 - 220 000 zł

31
31

Mimozy, 1947

olej, płótno, 55,5 x 46 cm
sygn. l.d.: Kisling Sanary 1947

Cena wywoławcza:

Estymacja:

450 000 - 550 000 zł

32
32

Marseille, 1950

litografia barwna, papier, 59 x 41 cm w świetle oprawy
sygn. na kamieniu l.d.: Kisling na kamieniu p.d.: Marseille 1950 pod kamieniem l.d.: 30/150 pod kamieniem p.d. sucha pieczęć Atelier Kisling podpisana przez Jeana Kislinga

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

33
33

Brunetka

litografia barwna, papier , 56 x 40 cm w świetle oprawy
sygn. na kamieniu p.g.: Kisling opisany l.d.: 85/150 oraz p.d. sucha pieczęć Atelier Kisling podpisana przez Jeana Kislinga

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

34
34

Autoportret w zielonym Bugatti, 1932/1994

serigrafia barwna, papier, 80,5 x 63 cm
ed.: 183/400 p.d.: pieczęć TAMARA de LEMPICKA (Praca posiada certyfikat córki artystki Baronessy Kizette de Łempickiej)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

35
35

Bolesław BIEGAS (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

Portret sferyczny, lata 20. XX w.

olej, tektura, 41,5 x 36 w świetle oprawy
sygn. p.d.: B. Biegas

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

36
36

Mars, ok. 1911

brąz, wys. 42 cm
sygn. B Biegas, ed.: 1/8 u dołu pieczęć odlewni: Blanchet Fondeur

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

37
37

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

Dybuk (Chonon i Lea), 1920

litografia, papier, 33,5 x 25,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: H. Berlewi 1920 w kompozycji l.d. napis w języku hebrajskim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

38
38

Mężczyzna w czerwonym kapeluszu, 1923

tempera, papier naklejony na płótno, 63 x 48 cm
sygn. p.g.: Mane - Katz 23

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

39
39

Pan w meloniku na balkonie, 1925

ołówek, kredka, papier, 25,5 x 25 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

40
40

Simona, 1930

akwarela, ołówek, papier , 37,5 x 31,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Janusz Maria Brzeski Paris 1930

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

41
41

W kawiarni

akwarela, ołówek, papier, 35 x 25,5 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: jm Brzeski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

42
42

Jankiel ADLER (1895-1949)

Dwie postacie, 1944

olej, płyta, 111 x 86 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

650 000 - 850 000 zł

43
43

Kwiaty

olej, płótno, 54,5 x 73,5 cm
sygn. u dołu Rzepiński

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

44
44

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Pieta, 1946

olej, płótno, 104 x 138 cm
sygn. p.g.: Szwacz 46

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

45
45

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Głowa Murzyna (Wyzysk kolonialny), 1949

ołówek, papier, 69,5 x 100 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 140 000 zł

46
46

AHASWER, 1964

olej, sklejka, 23,5 x 22 cm
sygn. na odwrocie: "AHASWER" 1964, poniżej: KOCHANEMU JÓZKOWI P. od T. / T.BRZOZOWSKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 28 000 zł

47
47

Figura nr 163, 1962

olej, płyta, 100 x 50 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 62 opisany na odwrocie: Lebenstein figure No 163 1962

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 180 000 zł

48
48

Warszawa Wola, 1961

olej, płyta, 100 x 70 cm
sygn. l.d: M. EWA ŁUNKIEWICZ 1961 WARSZAWA WOLA

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

49
49

Kompozycja, ok. 1960

olej, karton, 67 x 50 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

50
50

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

PEJZAŻ 4/65, 1965

olej, płótno, 90 x 70 cm
sygn. i opisany na odwrocie: RAJMUND ZIEMSKI 4 PEJZAŻ 4/65 90 x 70 1965 na blejtramie nalepka eksportowa potwierdzająca wywóz do Washington Gallery of Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

51
51

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Pejzaż, lata 60. XX w.

tusz, gwasz, papier, 35 x 50 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

52
52

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Object picturel, 1964

olej, płótno, 61 x 46 cm
sygn. p.d.: Kantor 1964 sygn. na odwrocie: Tkantor "objcet pictural" Chexbres 1964 oraz nalepka z opisem pracy z galerii Alice Pauli z Lausanne

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł