Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Art Outlet - Sztuka Dawna

23.01.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

13.01 - 23.01.2020

Ceny wywoławcze.

91 obiektów
51
51

Krajobraz z Kazimierza nad Wisłą

olej/tektura, 23,8 x 33,7 cm
sygnowany p.d.: 'Z. (?) Dembicz)
opisany na odwrociu autorsko: 'Dembicz' oraz dedykacja Bronisława Lewensteina

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł

52
52

olej/płótno, 65 x 83 cm
sygnowany l.d.: 'F.v.Jackowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

53
53

Aleja wśród drzew

olej/tektura, 33 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'Władysław Ostrowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 200 zł

54
54

Wacław CHODKOWSKI (1878 Kozienice - 1953 Warszawa)

Bielany, około 1937

olej, tempera/tektura, 32 x 45,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'W. Chodkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

55
55

Mojżesz, Aaron i Chur (Bitwa pod Refidim)

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'a.Labord (?)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

56
56

Pieta

olej/płótno, 83 x 130 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

57
57

Scena rodzajowa

olej/płótno, 10,5 x 11 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

58
58

Artysta i muzyk, 1840

olej/deska, 33 x 27 cm
sygnowany w kompozycji: 'Hendrick Joseph Dillens'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

59
59

Stanisław WOCJAN (1903 Warszawa - 1974 )

Odaliska

olej/płótno, 60 x 44 cm
sygnowany p.d.: 'STANISŁAW WOCJAN.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

60
60

Pisanie listu - Czesław Moniuszko, przyp.

olej/deska, 49 x 47 cm
na odwrocie naklejka składu materiałów piśmiennych, rysunkowych i malarskich

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 7 500 zł

61
61

Sceny rodzajowe w końmi - para obrazów

olej/deska, 40 x 49 cm (wymiary największej pracy)
sygnowany p.d. 'Louis d'H...'
1. 40 x 49, sygnowany p.d. 'Louis d'H...', 2. 39 x 50, niesygnowany

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

62
62

Macierzyństwo

olej/płótno, 54 x 39 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 800 - 4 800 zł

63
63

Madonna w kwiecistym wieńcu

olej/płótno (dublowane), 119 x 138 cm (wymiary oprawy)
sygnowany l.d.: 'E.C.Atzitiris Munchen'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

64
64

Wodospad

olej/płótno, 51,5 x 60 cm
przypisywany Alfredowi Schouppé

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

65
65

Adolf DRESSLER (1833 - 1881)

Pejzaż szwajcarski (Jezioro Czterech Kantonów)

olej/płótno, 14 x 20 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Dressler'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 17 000 zł

66
66

Portret Ernestyny von Wildenbruch, 1848

olej/płótno, 73 x 55,5 cm
na odwrocie pieczęć lakowa oraz napis: 'Ernesta von Wildenbruch | geb. | von Langen | ge (...) Berlin 1848 | von | Edward Magnus'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 24 000 zł

67
67

Tancerka

olej/płótno, 58 x 46 cm
sygnowany p.g.: 'Th. Rechnagl'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

68
68

Eugeniusz WANIEK (1906 - 2009)

Portret górala (Dudziarz Mróz), 1930

olej/tektura, 79 x 59 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E.Waniek 930'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

69
69

Henryk GOTLIB (Kraków 1890 - 1966 South Godstone)

Portret kobiety

olej/płótno, 41,5 x 33,5 cm
sygnowany l.g.: 'Gotlib'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

70
70

Martwa natura z tulipanami, 1930

olej/płótno naklejone na tekturę, 63 x 52 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'H. van Rietschoten | 30'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

71
71

Kwiaty w oknie, około 1910

olej/płótno, 74 x 61,5 cm
sygnowany l.d.: 'Wyleżyńska'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka wystawowa Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 500 zł

72
72

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Martwa natura kwiatowa

olej/płótno, 32 x 33 cm
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
na odwrociu numer ze spuścizny pośmiertnej '1103' oraz faksymile monogramu: 'WW' oraz napis kredą: '643'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

73
73

Martwa natura

olej/płótno, 43 x 58,5 cm
sygnowany p.d.: 'E.Konopatzky'
na odwrocie naklejka wystawowa z paryskiego Salonu Berruyer

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

74
74

Martwa natura z owocami i kwiatami

olej/płótno, 68,5 x 88,5 cm
sygnowany p.g.: 'Leonard Pękalski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

75
75

Kwiaty w dzbanach , 1930

olej/deska, 27 x 44 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Mieczysław Reyzner | 1930'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

76
76

Czereśnie, 1979

olej/płótno, 46 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Jaeschke | 1979'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

77
77

Salon

olej/płótno, 77,5 x 65,5 cm
sygnowany l.d.: 'K. MACKIEWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 6 000 zł

78
78

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Widok wnętrza

olej/tektura, 17 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'B. RYCHTER-JANOWSKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

80
80

Max BAND (1900 - 1974)

Krajobraz

olej/płótno, 59 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'max Band 45'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 17 000 zł

81
81

Witold MARS (1912 Rząsna - 1985 Nowy Jork)

"Karnawał"

olej/płótno, 50 x 75 cm
sygnowany p.d.: 'MARS'
na odwrociu fragment nalepki z opisem pracy: '(nieczytelnie) MARS | (nieczytelnie) CARNIVAL | GNS'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

82
82

"Chryzantemy I"

olej/płótno, 75 x 60 cm
na odwrocie naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu "540" | Paweł Pogowski | Chryzantemy I | ol.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 800 - 4 500 zł

83
83

Marc STERLING (1898 – 1976)

Martwa natura, 1945

olej/płótno, 45 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'M. Sterling'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

84
84

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

Pejzaż z wiatrakiem

olej/płótno, 22 x 31,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

85
85

olej/tektura, 23 x 32 cm
sygnowany p.g.: 'J.Zucker'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 9 000 zł

86
86

Zuzanna i starcy, 1945

olej/płótno, 92 x 72,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Cyan 45.'
na odwrocie naklejka wystawowa Villa La Fleur

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

87
87

Toni ROTH (1899 Monachium - 1971 Greifenberg)

Portret kobiety w sukni

olej/płótno, 80,4 x 49,2 cm
na odwrociu nalepka z biogramem artysty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 7 000 zł

88
88

Akt

olej/płótno, 33 x 48 cm
sygnowany l.g.: 'St. Żurawski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 4 500 zł

89
89

Karol LARISCH (1902-1935)

Akt żeński leżący, lata 20. XX w.

olej/płótno (dublowane), 52,5 x 82,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

90
90

"Zaloty"

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

91
91

"Wesele krakowskie"

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'W. Chmieliński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

92
92

Polowanie zimą

olej/płótno, 50 x 75 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł