Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Art Outlet - Sztuka Dawna

23.01.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

13.01 - 23.01.2020

Ceny wywoławcze.

91 obiektów
01
01

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Cietrzewie, około 1920

olej/płótno, 48 x 78 cm
sygnowany p.d.: '(?).Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 12 000 zł

02
02

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Przed polowaniem, 1926

olej/płótno, 47 x 91 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.Setkowicz | 1926'
na krośnie malarskim dwie pieczęcie z numerem '40'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

03
03

Scena batalistyczna

olej/płótno, 34 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'Trzeszczkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

04
04

Konie

olej/tektura, 40 x 55,5 cm
sygnowany p.d.: 'Cz. Wasilewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

05
05

Koń z saniami zimą

olej/płótno, 16 x 22 cm
sygnowany p.d.: 'Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

06
06

Pędząca czwórka

olej/płótno (dublowane), 80 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'I. Zygmuntowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 32 000 zł

07
07

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Krajobraz z Villeneuve-lès-Avignon

olej/sklejka, 32,5 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'Muter'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

08
08

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Kwiaty, 1948

olej/płótno, 46 x 32,5 cm
sygnowany trzykrotnie: 'Terlikowski' i datowany l.d.: '1948'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

09
09

Pejzaż wiosenny

olej/płótno, 37 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Terlikowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

10
10

Martwa natura z owocami

olej/płótno naklejone na tekturę, 50 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'kanelba'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 32 000 zł

11
11

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Loteria, 1933

tempera/tektura, 45 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lambert Rucki 1933' (data rozmazana)
na odwrociu owalna pieczątka: 'Vente Atelier | LAMBERT-RUCKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 32 000 zł

12
12

Portret kobiety, 1978

olej/sklejka, 45,3 x 35,5 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi pionowo: 'Ludomir Sleńdziński 1978'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

13
13

Wizja św. Huberta, lata 20. XX w.

olej/płótno, 154 x 104 cm
sygnowany monogramem oraz datowany l.g.: SK | 192 (...)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

14
14

Mgła poranna, po 1900

olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 93 x 35 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 90 000 zł

15
15

Rybacy

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'F.K Wygrzywalski.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

16
16

Rybacy wyciągający sieci

olej/płótno, 54 x 74 cm
sygnowany p.d.: 'F. M. Wygrzywalski senior'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

17
17

Starcie (Polskie oddziały atakują pozycje rosyjskie - epizod z pierwszej wojny światowej), 1919

olej/płótno, 105 x 202 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Leonard Winterowski | Warszawa 1919'
na odwrociu nalepki depozytowe i ręcznie naniesione numery

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 75 000 zł

18
18

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

"Zdjęcie Chrystusa z Krzyża", 1914

olej/tektura, 67,5 x 99 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 42 000 zł

19
19

Zakopane, 1959

olej/płótno, 29 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'ST. DZIEMAŃSKI | ZAKOPANE 1959'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

20
20

Kazimierz BRZOZOWSKI (1871 - 1945 Zakopane)

Pejzaż tatrzański, 1942

olej/tektura, 39 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'K. Brzozowski 1942'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

21
21

Max (Hanneman) HANEMAN (1882 Łódź - 1944?)

Szałasy w Tatrach

olej/tektura, 30 x 44,5 cm
sygnowany p.d.: 'm.haneman'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 500 zł

22
22

Tadeusz KUREK (1906 - 1974)

"Morskie Oko", 1948

olej/tektura, 42,5 x 51 cm
sygnowany p.d.: 'TKurek'
opisany ołówkiem na odwrociu: 'Fragment | Morskie Oko | 1948 TKurek'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

23
23

Józef CHLEBUS (1893 Rudze -1945 Melk (oddział obozu Mauthausen-Gusen))

Panorama Tatr

olej/płótno, 35 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'Chlebus'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł

24
24

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Tatrzański pejzaż z wypasem owiec, 1976

olej/tektura, 24,5 x 34,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1976'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

25
25

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Zimowy widok tatrzański, 1984

olej/tektura, 22,5 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1984 R.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

26
26

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Pejzaż tatrzański z Giewontem w zachodzącym słońcu, 1984

olej/płótno, 24,5 x 32,5 cm
sygnowan, datowany i opisany p.d.: 'LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE 1984'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

27
27

Zakopane, 1922

olej/płótno, 36 x 32,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'adam Wadowski | Zakopane 1922'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 800 zł

28
28

Franciszek Adam JAŹWIECKI (Kraków 1900 - Kudowa 1946)

"Hala Gąsiennicowa w zimie", 1939

olej/tektura, 48 x 54,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fr. Jaźwiecki | 1939.'
na odwrociu papierowa z opisem pracy oraz nalepka ze szkicem biograficznym artysty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł

29
29

Dzieci na łące, 1924

olej/płótno, 17 x 23 cm
sygnowany l.d.: 'A.Setkowicz'
na odwrocie pośrodku zapis dedykacji z 1966 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

30
30

Powrót rybaka, 1881

olej/płótno (dublowane), 35 x 27 cm
sygnowany p.d.: 'Peters 81'
na odwrocie, na górnej listwie oznaczenie "No 58"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

31
31

Kobiety

olej/płótno, 34 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'E. Lindemann'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

32
32

Elias Peter van BOMMEL (1819 Amsterdam - 1890 Wiedeń)

Łyżwiarze, 1876

olej/płótno, 40 x 58 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'E. van Bommel | 1876'
na odwrocie na górnej listwie dwie naklejki z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

33
33

"Orka"

olej/sklejka, 21 x 30,5 cm
sygnowany l.d.: 'St.Kamocki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

34
34

"Pole kapusty"

olej/deska, 32,5 x 43 cm
na odwrociu nalepka z opisem obrazu: “S.Kamocki | Modlnica | “Pole kapusty””

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 10 000 zł

35
35

"Kościół"

olej/deska, 60,5 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Stanisław Czajkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 200 - 4 500 zł

36
36

Widok na Wawel, 1941

olej/tektura, 84 x 69 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1941'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

37
37

"Stare Miasto zimą"

olej/deska, 27,5 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'T.Cieślewski'
na odwrociu l.g. naklejka wystawowa z II Salonu Wiosennego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1914 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

38
38

Heindrich IRMANN (1849 - 1915)

Widok zamku w Książu, przed 1915

olej/tektura, 1 x 1 cm
sygnowany l.d.: 'IRMANN'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

39
39

Wilhelm BLANKE (1873 Kargowa - 1936)

Procesja wychodząca z kościoła

olej/płótno, 67,5 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'W.BLANKE'
na odwrocie przy łączeniu listew krosna naklejka z numerem "9018"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

40
40

Procesja

olej/papier naklejony na tekturę, 54 x 43,5 cm
sygnowany l.d.: 'W. BLANKE'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 500 zł

41
41

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 50 x 61,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'WIKTOR KORECKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

42
42

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 64,5 x 103 cm
sygnowany l.d.: 'W. Korecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

43
43

Jakub MARKIEL (1911 - 2008)

Pejzaż z południa Francji

olej/sklejka, 54 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'Markiel'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

44
44

Pejzaż zimowy

olej/tektura, 39 x 29 cm
sygnowany l.d.: 'Wikotr Korecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

45
45

Pejzaż z drzewem

olej/tektura, 22,5 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'Edmund Cieczkiewicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

46
46

Pejzaż, 1915

olej/płótno, 50 x 76 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E.Lindemann 1915.'
na odwrocie nalepka wystawowa z Salonu Wiosennego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1915 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

47
47

Chata wśród malw

olej/płótno, 20 x 34 cm
sygnowany l.d.: 'A. Setkowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 800 zł

48
48

Erwin CZERWENKA (1887 - 1970)

Kwitnące jabłonie, 1933

olej/sklejka, 40 x 43,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Erwin Czerwenka 933'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł

49
49

Stanisław CHLEBOWSKI (1890 Braniewo – 1969 Gdańsk)

Bociany, około 1951

olej/płótno, 53,4 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Chlebowski | 195...'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

50
50

Ignacy PINKAS (1888 Jasło - 1935 Kraków)

"Nad wodą", około 1924

olej/płótno, 30 x 23 cm
na odwrociu naklejka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem obiektu "0833"
na odwrociu napis "(...) w dniu Imienin | Kr. 2/IX 24. Stefowa"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł