13.11.2024 środa
18:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
04.11 - 13.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno naklejone na tekturę; 64 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F Pautsch 33.
Góral z fajką, 1932
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SWegner / 932;
na odwrocie kompozycja pejzażowa w technice akwarelowej.
Portret górala z fajką
olej, tektura; 44,5 x 37 cm.
pastel, papier; 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.
akwarela, papier naklejony na tekturę; 44 x 66 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz.
olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.
olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. l. d.: L. Jach.
olej, tektura; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aleksander Boba / 1937;
na odwrocie opisany: Na Hali Gąsienicowej (ołówkiem).
olej, płótno; 44,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: WITKOR KORECKI;
Stan zach.: liczne odpryski malatury na całej powierzchni.
olej, tektura; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Michał Wańczyk;
na odwrocie nalepka wystawowa: Wystawa "Góry polskie" 1939 r. z tytułem: Hala Gąsienicowa - Bacówka.
olej, tektura; 28 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI;
na odwrocie kompozycja pejzażowa w technice olejnej.
1. Chata nad rzeką
olej, papier; 20 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Oracki-Serwin / Koninki 54 (ołówkiem);
2. Pejzaż górski
olej, papier; 20 x 25,5 cm;
sygn., dat. i opisany l....
olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 53 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Cannero / 7 IX. 1926 / S. Batowski.
olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: ST GAŁEK.
pastel, papier; 50 x 36 cm.
olej, płótno; 41 x 35,5 cm;
stan: wypchnięcie płótna w środkowej części obrazu
olej, tektura; 8,5 x 5 cm;
sygn. p. d.: A. Heine.
Portret mężczyzny, ok. 1885
olej, płótno; 61 x 50 cm;
napis l. g.: FREDERIC / FUHRMANN / CLARKE / 1885 powyżej herb.
olej, płótno; 69 x 55 cm (światło obrazu w owalu);
sygn. z lewej: E. Ferroni
olej, płótno; 47 x 37,5 cm;
sygn. p. g.: Mieczysław Reyzner;
na odwrocie na krośnie malarskim i płótnie napis: Modlitwa 1890.
olej, płótno; 64 x 49,5 cm;
na odwrocie opis: Antoniona z Grom- / nickich Dzieduszycka / mal. Aloizy Raichan R: 1833. / we Lwowie.;
stan zachowania: obraz przed konserwacją.
Portret mężczyzny
olej, płótno; 58 x 42 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MROCZKOWSKI.
olej, płótno; 64 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: W. Koniuszko.
Martwa natura
olej, deska parkietowana; 87 x 70 cm.
olej, płótno; 72 x 60 cm.
olej, płótno; 128,5 x 102 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rob. Cleminson. / 1873;
na odwrocie na blejtramie napis: Disturbed by Native Red Deer. / R. Cleminson. 1873 Ex
Psy
olej, płótno dublowane; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie - napis punktowany).
Obraz przed konserwacją.
olej, płótno; 62 x 84 cm.
olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Świeszewski 1872;
Widok na miasto
olej, płótno; 47,5 x 61 cm;
olej, płótno dublowane; 24,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ACastell. / 1852.;
na odwrocie nalepki na krośnie i oraz odręczne napisy.
olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: ... (sygnatura nieczytelna, wydrapana w malaturze);
na odwrocie oznaczenie 20 / MB
olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].
Scena towarzyska we wnętrzu
olej, deska parkietowana; 44 x 56,5 cm;
Stan zach.: drobne plamki z białej farby na powierzchni w kilku miejscach.
olej, płótno; 38 x 49 cm.
olej, płótno dublowane; 82,3 x 102,5 cm.
olej, płótno dublowane, 60 x 73 cm.
Przed karczmą
olej, płótno dublowane; 42 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Molenaer 1635;
na odwrocie pieczęć lakowa, na krośnie malarskim papierowa nalepka z numerem 37 (piórem) oraz numer N766- (ołówkiem).
olej, deska; 32,5 x 25 cm;
na obrazie trudno czytelna inskrypcja: SPES MEA DEVS / AETAT / … (? dalej nieczytelnie, zapewne wiek sportretowanej i rok wykonania obrazu).
Matka Boska Różańcowa z Dzieciątkiem
olej, płótno dublowane; 70,5 x 56 cm.
Madonna z Dzieciątkiem
- według Giovanni Antonio PELLEGRINI (1675-1741)
olej, płótno dublowane; 85 x 70 cm;
w obrębie kompozycji napisy m.in.: PITTORE MILANESE ... ANTONIO PELLEGRINI ... ALTARE DEL 1614;
stan...
olej, płótno dublowane; 30 x 49,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z warszawskiego antykwariatu "MDM".
olej, płótno dublowane; 73,5 x 62 cm
olej, blacha; 22,5 x 17 cm.
akwaforta, sucha igła, papier; 12,1 x 6,6 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g.: C Norwid f. / 1862 (na płycie);
u dołu tytuł: SYBILLA (na płycie).
akwaforta, sucha igła, papier; 9,5 x 8,6 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. l. d.: C. NORWID f 1863 (na płycie).
„Tak tedy stanęło woysko nagotowano do Mszy na pniaku ściętego dębu i tam odprawiło się Nabożeństwo”
litografia kolorowana, papier; 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
akwatinta barwna, papier; 60 x 40,8 cm (wymiar kompozycji), 64 x 43 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
sygn. p. d. Kisling (ołówkiem),
opisana l. d.: Eprouve d’ artiste (ołówkiem).
- czterdzieści barwnych portretów,
Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel,