Dom Aukcyjny REMPEX

313 Aukcja Sztuki Dawnej - Malarstwo, Rysunek, Grafika, Rzeźba

13.11.2024 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

04.11 - 13.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

170 obiektów
101
101

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

Pejzaż z kościółkiem, 1933

olej, płótno naklejone na tekturę; 64 x 89,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: F Pautsch 33.

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

102
102

Góral z fajką, 1932
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 50 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SWegner / 932;
na odwrocie kompozycja pejzażowa w technice akwarelowej.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

103
103

Portret górala z fajką
olej, tektura; 44,5 x 37 cm.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

104
104

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Góral z fajką

pastel, papier; 51 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

2 900 - 3 200 zł

105
105

Pejzaż zimowy z Olczy

akwarela, papier naklejony na tekturę; 44 x 66 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz.

Cena wywoławcza:

7 700 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

106
106

Pejzaż z rzeką

olej, tektura; 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ed. Wieczorek.

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

1 600 - 1 900 zł

107
107

Ludwik JACH (1892-1952)

Pejzaż górski

olej, płótno; 52 x 77 cm;
sygn. l. d.: L. Jach.

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

1 900 - 2 300 zł

108
108

Na Hali Gąsienicowej, 1937

olej, tektura; 32 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aleksander Boba / 1937;
na odwrocie opisany: Na Hali Gąsienicowej (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 900 zł

Estymacja:

3 200 - 3 800 zł

109
109

Chaty w śniegu

olej, płótno; 44,5 x 59 cm;
sygn. p. d.: WITKOR KORECKI;
Stan zach.: liczne odpryski malatury na całej powierzchni.

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

3 700 - 4 200 zł

110
110

Michał WAŃCZYK (1875 - 1967)

Hala Gąsienicowa - Bacówka, przed 1939

olej, tektura; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Michał Wańczyk;
na odwrocie nalepka wystawowa: Wystawa "Góry polskie" 1939 r. z tytułem: Hala Gąsienicowa - Bacówka.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

111
111

Franciszek Adam JAŹWIECKI (Kraków 1900 - Kudowa 1946)

Szałasy w górach

olej, tektura; 28 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: JAŹWIECKI;
na odwrocie kompozycja pejzażowa w technice olejnej.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 600 - 3 000 zł

112
112

Para pejzaży z Koninki, 1954

1. Chata nad rzeką
olej, papier; 20 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: M. Oracki-Serwin / Koninki 54 (ołówkiem);

2. Pejzaż górski
olej, papier; 20 x 25,5 cm;
sygn., dat. i opisany l....

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 600 zł

113
113

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866 Lwów -1946 Lwów)

Cannero, 1926

olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 53 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Cannero / 7 IX. 1926 / S. Batowski.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

7 200 - 8 400 zł

114
114

Portret kobiety

olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: ST GAŁEK.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

115
115

Portret starca

pastel, papier; 50 x 36 cm.

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 700 - 1 900 zł

116
116

Głowa starca

olej, płótno; 41 x 35,5 cm;
stan: wypchnięcie płótna w środkowej części obrazu

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

117
117

Portret mężczyzny

olej, tektura; 8,5 x 5 cm;
sygn. p. d.: A. Heine.

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 400 zł

118
118

Portret mężczyzny, ok. 1885
olej, płótno; 61 x 50 cm;
napis l. g.: FREDERIC / FUHRMANN / CLARKE / 1885 powyżej herb.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

119
119

Portret damy

olej, płótno; 69 x 55 cm (światło obrazu w owalu);
sygn. z lewej: E. Ferroni

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

120
120

Modlitwa, 1890

olej, płótno; 47 x 37,5 cm;
sygn. p. g.: Mieczysław Reyzner;
na odwrocie na krośnie malarskim i płótnie napis: Modlitwa 1890.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 200 - 4 800 zł

121
121

Portret Antoniny Dzieduszyckiej, 1833

olej, płótno; 64 x 49,5 cm;
na odwrocie opis: Antoniona z Grom- / nickich Dzieduszycka / mal. Aloizy Raichan R: 1833. / we Lwowie.;
stan zachowania: obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

122
122

Portret mężczyzny
olej, płótno; 58 x 42 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: MROCZKOWSKI.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 200 - 4 800 zł

123
123

Mężczyzna palący fajkę

olej, płótno; 64 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: W. Koniuszko.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

5 200 - 6 000 zł

124
124

Martwa natura
olej, deska parkietowana; 87 x 70 cm.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

125
125

Pasjans

olej, płótno; 72 x 60 cm.

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

126
126

Robert CLEMINSON (1864 - 1903)

Motyw myśliwski - pejzaż z jeleniem,1873

olej, płótno; 128,5 x 102 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rob. Cleminson. / 1873;
na odwrocie na blejtramie napis: Disturbed by Native Red Deer. / R. Cleminson. 1873 Ex

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

127
127

Psy
olej, płótno dublowane; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie - napis punktowany).
Obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

2 300 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

128
128

W stajni

olej, płótno; 62 x 84 cm.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

129
129

Zachód słońca, 1872

olej, deska; 16 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Świeszewski 1872;

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

130
130

Widok na miasto
olej, płótno; 47,5 x 61 cm;

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 300 - 6 000 zł

131
131

Johann Anton CASTELL (1810 Drezno - 1867 Drezno)

Drezno, 1852

olej, płótno dublowane; 24,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ACastell. / 1852.;
na odwrocie nalepki na krośnie i oraz odręczne napisy.

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

132
132

Na wzburzonym morzu

olej, płótno; 48,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: ... (sygnatura nieczytelna, wydrapana w malaturze);
na odwrocie oznaczenie 20 / MB

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

133
133

Carl SCHAETTE (1884-1951)

Pejzaż górski

olej, płótno; 80,5 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: C. SCHAETTE / MCHN [Munchen].

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

134
134

Scena towarzyska we wnętrzu
olej, deska parkietowana; 44 x 56,5 cm;
Stan zach.: drobne plamki z białej farby na powierzchni w kilku miejscach.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

135
135

Spotkanie na moście

olej, płótno; 38 x 49 cm.

Cena wywoławcza:

7 200 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

136
136

Młyn

olej, płótno dublowane; 82,3 x 102,5 cm.

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

137
137

Scena rodzajowa przed zamkiem

olej, płótno dublowane, 60 x 73 cm.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

3 900 - 4 700 zł

138
138

Przed karczmą
olej, płótno dublowane; 42 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Molenaer 1635;
na odwrocie pieczęć lakowa, na krośnie malarskim papierowa nalepka z numerem 37 (piórem) oraz numer N766- (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

139
139

Św. Katarzyna z donatorką

olej, deska; 32,5 x 25 cm;
na obrazie trudno czytelna inskrypcja: SPES MEA DEVS / AETAT / … (? dalej nieczytelnie, zapewne wiek sportretowanej i rok wykonania obrazu).

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

140
140

Matka Boska Różańcowa z Dzieciątkiem
olej, płótno dublowane; 70,5 x 56 cm.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 300 - 5 000 zł

141
141

Madonna z Dzieciątkiem
- według Giovanni Antonio PELLEGRINI (1675-1741)
olej, płótno dublowane; 85 x 70 cm;
w obrębie kompozycji napisy m.in.: PITTORE MILANESE ... ANTONIO PELLEGRINI ... ALTARE DEL 1614;
stan...

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

5 200 - 6 000 zł

142
142

Pasterze

olej, płótno dublowane; 30 x 49,5 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z warszawskiego antykwariatu "MDM".

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

143
143

Św. Józef z Dzieciątkiem, 1 ćw. XIX w.

olej, płótno dublowane; 73,5 x 62 cm

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

144
144

Św. Franciszek z aniołami

olej, blacha; 22,5 x 17 cm.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

13 000 - 16 000 zł

145
145

Sybilla, 1864

akwaforta, sucha igła, papier; 12,1 x 6,6 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g.: C Norwid f. / 1862 (na płycie);
u dołu tytuł: SYBILLA (na płycie).

Cena wywoławcza:

5 400 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

146
146

Męczennik, 1863

akwaforta, sucha igła, papier; 9,5 x 8,6 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. l. d.: C. NORWID f 1863 (na płycie).

Cena wywoławcza:

5 400 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

147
147

Obrazy z „Pamiętników” Jana Ch. Paska

„Tak tedy stanęło woysko nagotowano do Mszy na pniaku ściętego dębu i tam odprawiło się Nabożeństwo”
litografia kolorowana, papier; 25,5 x 36 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

2 300 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

148
148

Kiki de Montparnasse (Nu Assis), ok.1925

akwatinta barwna, papier; 60 x 40,8 cm (wymiar kompozycji), 64 x 43 cm (wymiar kompozycji w świetle oprawy);
sygn. p. d. Kisling (ołówkiem),
opisana l. d.: Eprouve d’ artiste (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

149
149

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Album królów polskich

- czterdzieści barwnych portretów,

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

150
150

Juliusz Kossak

Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone]; nakład Gebethnera i Wolffa.
260 rysunków w tekście, 8 intagliodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel,

Cena wywoławcza:

1 400 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł