13.11.2024 środa
18:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
04.11 - 13.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
pastel, papier naklejony na tekturę; 49 x 65 cm;
sygn. i opisany p. d.: Behrmann Marrakech.
olej, tektura; 38 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch;
Stan zach.: obraz przed konserwacją.
olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz.
olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
akwarela, gwasz, papier; 29 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. BIESZCZAD
akwarela, gwasz, papier; 28,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. BIESZCZAD
gwasz, papier naklejony na tekturę; 21 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J Guranowski
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d. cyrylicą: Selskij R.
olej, tektura; 11,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: A. Austen 1903;
Obraz po konserwacji.
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI;
na odwrocie stempel Salonu Juliana Burofa.
olej, płótno; 46 x 56 cm;
sygn. p. d.: Milich
Rynek we Lwowie ze studnią z Neptunem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24,7 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: Lwów Rynek / 18.XII.1939 BCh (ołówkiem).
pastel, papier; 95,5 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Odo Dobrowolski / 910;
akwarela, ołówek, gwasz, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
sygn. i dat. l. d.: Wł. Chmieliński. 1944 r.
olej, piórko, tusz, tektura fakturowana; 49,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: Joh Nep Geller.
olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
stan: duży ubytek ramy.
olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. śr. d.: F. M. RICHTER - REICH
olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
olej, płótno; 48 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski / 1964.
olej, płótno; 39,5 x 52 cm:
na odwrocie, na krośnie napis: T. Okoń.
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Niżyński M. / ... (ołówkiem, słabo czytelna).
olej, płótno; 76 x 63 cm;
olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 31 cm;
sygn. p. g.: V. H.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO;
na odwrocie napis autorski: Prawo reprodukcji zastrzeżone / Tous droits de reproduction réservés / H. Uziembło; oraz nr 2423;
Stan zach.:...
pastel, papier; 39 x 31 cm;
sygn. p. d.: AD -
pastel, papier; 42 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Zo Atteslader / Paris / 1908 -.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 21,5 cm.
olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. p. d.: F. Kazimierz Wygrzywalski
olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski;
na odwrocie uszkodzona nalepka wystawowa z nazwiskiem autora i tytułem: Pod wieczór.
akwarela, papier; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jadwiga Czarnecka Hel 1935.
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Stefan Rostworowski.
olej, płótno; 50 x 70 cm;
olej, deska; 18,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: M.G Wywiórski;
z tyłu napis na desce: Wywiórski / no_ 49 (podkreślone, niebieską kredką).
olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. l. d.: J. M. Kasprowicz.
olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Włodz. Nałęcz 1932.
pastel, tektura; 29 x 46 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. BETLEY 1900;
na odwrocie nalepka Składu Materiałów Piśmiennych, Rysunkowych i Artystyczno-Malarskich J. Wadowskiego w Warszawie.
olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA.
olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman;
na odwrocie, na płycie oprawy naklejone potwierdzenie autentyczności z 1969 roku z sztokholmskiej GALERII Nilsa Rybergsa.
olej, płótno naklejone na tekturę; 16,3 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK.
ołówek, akwarela, papier; 20,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski.
olej, tektura; 16 x 19,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: WIDOK NA RUMJĘ I MORZE SPOD SAMOTNEGO / DĘBU. EUGENIUSZ PIETRASZEWSKI 1927.
akwarela, papier; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: TeodGrott 910 (piórem).
olej, tektura; 44 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A.S. PROCAJŁOWICZ.
olej, tektura; 19 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Dzierżencki.
gwasz, karton; 42,5 x 56 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: WACŁ. WĄSOWICZ.
akwarela, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Franciszek Siedlecki (ołówkiem);
na odwrocie 3 nalepki z autorem i tytułem obrazu:
akwarela, ołówek, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Franciszek Siedlecki;
na odwrocie 3 nalepki z autorem i tytułem obrazu (Świątkarz lub Powsinoga świątkarz),
olej, płótno; 50 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 30 cm;
sygn. l. d.: swm [znak artysty z inicjałami] / S.W.MATEJKO.