Dom Aukcyjny REMPEX

313 Aukcja Sztuki Dawnej - Malarstwo, Rysunek, Grafika, Rzeźba

13.11.2024 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

04.11 - 13.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

170 obiektów
051
051

Adolf (Abraham) BEHRMANN (1876 Ryga-1942 Białystok)

Marrakesz

pastel, papier naklejony na tekturę; 49 x 65 cm;
sygn. i opisany p. d.: Behrmann Marrakech.

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

052
052

Pejzaż, ok. 1932-1937

olej, tektura; 38 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eibisch;
Stan zach.: obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

053
053

Iwan TRUSZ (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Pejzaż o wschodzie słońca

olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

054
054

Pejzaż o świcie

olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

055
055

Motyw z Dolinki Krakowskiej

akwarela, gwasz, papier; 29 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. BIESZCZAD

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

056
056

Ruiny zamku Tenczyn

akwarela, gwasz, papier; 28,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: S. BIESZCZAD

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

057
057

Sosny przy drodze

gwasz, papier naklejony na tekturę; 21 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J Guranowski

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 300 zł

058
058

Roman SIELSKI (1903 Sokal -1990 Lwów)

Pejzaż o zachodzie słońca

olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. l. d. cyrylicą: Selskij R.

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

059
059

Antoni Jan AUSTEN (1865 Warszawa - 1938 Warszawa)

Pejzaż wiosenny, 1903

olej, tektura; 11,5 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: A. Austen 1903;
Obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

060
060

Pejzaż z kaczeńcami

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: WIKTOR KORECKI;
na odwrocie stempel Salonu Juliana Burofa.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

5 800 - 7 000 zł

061
061

Adolf Abram MILICH (Tyszowice k. Zamościa 1884 - Paryż 1964)

Panorama Paryża

olej, płótno; 46 x 56 cm;
sygn. p. d.: Milich

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

062
062

Rynek we Lwowie ze studnią z Neptunem
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24,7 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: Lwów Rynek / 18.XII.1939 BCh (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

063
063

Odo DOBROWOLSKI (1883 - 1917)

Brama Floriańska w Krakowie, 1910

pastel, papier; 95,5 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: Odo Dobrowolski / 910;

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 6 500 zł

064
064

Rynek Starego Miasta w Warszawie

akwarela, ołówek, gwasz, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 000 zł

065
065

Plac Zamkowy w Warszawie, 1944

sygn. i dat. l. d.: Wł. Chmieliński. 1944 r.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 000 zł

066
066

Targ - Gęsi - Motyw z Krakowa

olej, piórko, tusz, tektura fakturowana; 49,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: Joh Nep Geller.

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

23 000 - 26 000 zł

067
067

Słodkie owoce

olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
stan: duży ubytek ramy.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

068
068

F. Max RICHTER-REICH (1896 Berlin - 1950)

Kwiaciarki nad kanałem

olej, płótno; 70,5 x 100,5 cm;
sygn. śr. d.: F. M. RICHTER - REICH

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

069
069

olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen

Cena wywoławcza:

9 500 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

070
070

Letni dzień w Warszawie, 1964

olej, płótno; 48 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: Błażej Iwanowski / 1964.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

1 900 - 2 200 zł

071
071

Tadeusz OKOŃ (1872 - 1957)

Widok z ogrodu

olej, płótno; 39,5 x 52 cm:
na odwrocie, na krośnie napis: T. Okoń.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

072
072

Pejzaż leśny

olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Niżyński M. / ... (ołówkiem, słabo czytelna).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

073
073

Aleja

olej, płótno; 76 x 63 cm;

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 600 zł

074
074

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Portret chłopa, ok. 1905

olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 31 cm;
sygn. p. g.: V. H.

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

075
075

Portret córki artysty w chuście

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 34 x 28 cm;
sygn. p. d.: H. UZIEMBŁO;
na odwrocie napis autorski: Prawo reprodukcji zastrzeżone / Tous droits de reproduction réservés / H. Uziembło; oraz nr 2423;
Stan zach.:...

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

076
076

Madonna

pastel, papier; 39 x 31 cm;
sygn. p. d.: AD -

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

077
077

Zofia ATTESLANDER (Luborzyce pow. Miechów 1874 - po 1928)

Portret kobiety w kapeluszu, 1908

pastel, papier; 42 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Zo Atteslader / Paris / 1908 -.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 800 - 3 400 zł

078
078

Portret Józefa Retingera

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 21,5 cm.

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

079
079

Rybacy ciągnący sieć

olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. p. d.: F. Kazimierz Wygrzywalski

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 11 000 zł

080
080

Pod wieczór

olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski;
na odwrocie uszkodzona nalepka wystawowa z nazwiskiem autora i tytułem: Pod wieczór.

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

081
081

Hel, 1935

akwarela, papier; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jadwiga Czarnecka Hel 1935.

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

082
082

Stefan ROSTWOROWSKI (1921 Kolczyn - 2000)

Nad brzegiem morza

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: Stefan Rostworowski.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 000 zł

083
083

W porcie

olej, płótno; 50 x 70 cm;

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 000 zł

084
084

Michał GORSTKIN-WYWIÓRSKI (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Statek na morzu

olej, deska; 18,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: M.G Wywiórski;
z tyłu napis na desce: Wywiórski / no_ 49 (podkreślone, niebieską kredką).

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

085
085

Jakub Michał KASPROWICZ (1905 Zubrza - 1975 Komorów)

Morze w czasie sztormu

olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. l. d.: J. M. Kasprowicz.

Cena wywoławcza:

5 200 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

086
086

Włodzimierz NAŁĘCZ (1865 Kijów - 1946 Jeruzal k. Skierniewic)

Pejzaż nadmorski, 1932

olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: Włodz. Nałęcz 1932.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

087
087

Wojciech BETLEY (1867- ok. 1920)

Pejzaż włoski, 1900

pastel, tektura; 29 x 46 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. BETLEY 1900;
na odwrocie nalepka Składu Materiałów Piśmiennych, Rysunkowych i Artystyczno-Malarskich J. Wadowskiego w Warszawie.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

088
088

Isis KISCHKA (Paryż 1908 - 1973 Montmorency)

Nad stawem

olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 600 - 1 800 zł

089
089

Nathan GUTMAN (1898 - 1987)

Nad brzegiem, przed 1969

olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn. l. d.: N. Gutman;
na odwrocie, na płycie oprawy naklejone potwierdzenie autentyczności z 1969 roku z sztokholmskiej GALERII Nilsa Rybergsa.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

090
090

Teodor ZIOMEK (1874 Skierniewice - 1937 Warszawa)

Pejzaż z rzeką

olej, płótno naklejone na tekturę; 16,3 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK.

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

091
091

Nad rzeką

ołówek, akwarela, papier; 20,3 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

092
092

Widok na Rumię i morze spod dębu

olej, tektura; 16 x 19,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: WIDOK NA RUMJĘ I MORZE SPOD SAMOTNEGO / DĘBU. EUGENIUSZ PIETRASZEWSKI 1927.

Cena wywoławcza:

1 100 zł

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł

093
093

Teodor GROTT (1884-1972)

Jesienny pejzaż, 1910

akwarela, papier; 33,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: TeodGrott 910 (piórem).

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

3 600 - 4 200 zł

094
094

Antoni Stanisław PROCAJŁOWICZ (1876 Rodatycze - 1949 Kraków)

Nad rzeką

olej, tektura; 44 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A.S. PROCAJŁOWICZ.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

095
095

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Klif Orłowski

olej, tektura; 19 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Dzierżencki.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

096
096

Nad rzeką

gwasz, karton; 42,5 x 56 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: WACŁ. WĄSOWICZ.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

097
097

Druciarz

akwarela, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Franciszek Siedlecki (ołówkiem);
na odwrocie 3 nalepki z autorem i tytułem obrazu:

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 700 - 1 900 zł

098
098

Świątkarz

akwarela, ołówek, papier; 31,4 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Franciszek Siedlecki;
na odwrocie 3 nalepki z autorem i tytułem obrazu (Świątkarz lub Powsinoga świątkarz),

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

1 700 - 1 900 zł

099
099

Ucieczka przed burzą

olej, płótno; 50 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

4 700 - 5 400 zł

100
100

Świniopas

olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 30 cm;
sygn. l. d.: swm [znak artysty z inicjałami] / S.W.MATEJKO.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

6 500 - 7 000 zł