13.11.2024 środa
18:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
04.11 - 13.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
Henryk Siemiradzki z dziewięćdziesięcioma trzema ilustracyami w tekście, dziesięcioma heliograwiurami, dwoma kolorowemi facsimiliami szkiców olejnych i portretem.
Pamiętniki
Poznań 1915r., Wielkopolska Księgarnia Nakładowa Karola Rzepeckiego, oprawa wydawnicza twarda, płótno 35 x 26 cm;
brąz patynowany, kamienna podstawa, wys. całkowita: 43 cm.
Polska, 1905
Sygn. i dat. u dołu z prawej: „K. Laszczka / 1905”.
brąz, odlew patynowany; podstawa marmurowa, wys. 47 cm, szer. 22 cm; głęb. 31 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Głowa chłopca spoglądającego w górę. Sygn. z boku: „E. HAUPT”.
brąz, odlew patynowany; marmurowa podstawa, 20 x 9 cm; wys. 23 cm; nie sygn.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
brąz, odlew srebrzony; wys. ok. 23 cm.
Francja, odlewy XX w. (?)
Sygn. na obu toczonych podstawach: ”LALOUETTE”.
brąz; wys. 24 cm; szer. 20 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
brąz, odlew patynowany; wys. 29,5 cm; szer. 10 cm; nie sygn.
brąz, marmur (podstawa); wys. 22,5 cm; szer. 7,5 cm; głęb. 8,5 cm;
Francja, XX w.
brąz patynowany, granit; wys. 32 cm; szer. podstawy 23 cm, głęb. podstawy: 19 cm;
sygn. z tyłu na plecach kobiety: Preiss.
brąz, marmur; wys. 19 cm; śr. podstawy 12 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w. (?)
Safona
brąz patynowany; wys. 45 cm;
wewnątrz na podstawie okrągła pieczęć odlewni z głową męską z profilu i napisem w otoku: REDUCTION MECANIQUE / A. COLLAS BREVETE;
Francja, k. XIX w. / pocz. XX w.
brąz, odlew patynowany; czarny marmur; wys. 22 cm; dł. 20 cm; szer. 8 cm; nie sygn.
Europa Zachodnia, XX w.
brąz, marmur; wys. 36,5 cm; 65,5 x 12 cm.
Francja, l. 20. XX w.
sygn.: TEDD
marmur; wys. 24 cm (ślady naprawy lewej dłoni);
Włochy?, pocz. XX w.
marmur biały, podstawa - marmur beżowy, z żyłkami; wys. 18 cm; szer. 19 cm; głęb. 9 cm.
Europa Zachodnia, Włochy? XIX/XX w. (?)
drewno, wys. 44,5 cm.
Polska, XX w.
Stan zach.: ubytek prawej dłoni Madonny.
Rzeźba nieokreślonego świętego
drewno polichromowane; wys. 62 cm; szer. 26 cm;
Polska?, XVII w. (?);
Stan zach.: liczne ubytki polichromii na całej powierzchni, brak prawej ręki.
drewno, wys. 26 cm.
Figurka wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna wraz z podstawą.
Na spodzie napis odręczny: „Gąsienica Gładczan”.
Stan zach.: pęknięcie drewna widoczne na twarzy Chrystusa.
drewno polichromowane; wys. 66 cm.
Europa Środkowa, Śląsk?, XIX w.
Stan: odprysk polichromii na prawej stopie, niewielkie odpryski w kilku miejscach na płaszczu.