13.11.2024 środa
18:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
04.11 - 13.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
według: Anthony van DYCK (1599-1641)
olej, płótno; 44 x 36 cm (owal);
na odwrocie, na krośnie dedykacja po francusku: Done at Płoński a Pierre Norblin 1807.
pastel, papier żeberkowy szary; 64 x 52 cm;
sygn. u dołu: Witkacy 1932 I N Π 3 mc / NP 10 / NJM1m
olej, płótno; 50 x 86 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1910.
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: WW;
Obraz reprodukowany w katalogu: Wojciech Weiss, MN Poznań, str. 286, poz. 171.
olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1928.
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie na płótnie nr 0769; poniżej faksymile podpisu artysty WW i cyfra 4.
olej, płótno; 47 x 55 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein;
na odwrocie, na ramie papierowa naklejka wystawowa z drukowanym napisem: V SALON DES TUILERIES.
olej, płótno; 66,5 x 79 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki;
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z tytułem Kopanie ziemniaków z nr 78, oraz dopisanym rokiem 1946;
olej, tektura; 32,5 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wojciech Kossak / Wadowice (?) / 1937 (piórem);
na odwrocie adres doręczenia obrazu (?): ... (ołówkiem).
akwarela, piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz w bielach, papier; 14 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A. Orłowski.
akwarela, gwasz, papier; 24 x 29 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napisy: 100 ZŁ (ołówkiem) / KOLEOWPOWIATA / WORECIMIASTWIATA / ULICA STACJA;
kredka, papier; 14 x 20 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRAKOWGŁROSYTAPOWILLASEŁO (ołówkiem).
kredka, papier; 17,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: NOWYSACZMIASTOSEŁO / NAPANE (ołówkiem);
na odwrocie okrągła pieczątka z wizerunkiem biskupa i napisem: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ.
kredka, ołówek, tektura; 13,5 x 11,7 cm;
u góry napis: NAZPNA KOIA;
stan zachowania: naddarcie tektury z lewej strony po środku.
kredka, ołówek, tektura; 8 x 10,7 cm.
kredka, tektura; 7 x 6 cm.
kredka, ołówek, tektura; 7 x 6,8 cm.
ołówek, papier; 16,5 cm x 31,5 cm;
na odwrocie fragment pejzażu malowanego akwarelą.
węgiel, papier jasnoszary; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie dwa studia głowy psa rysowane węglem; w lewym górnym rogu przy krawędzi nr 001443 i stempel z faksymile artysty WWeiss.
ołówek, węgiel, papier; 20,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 005282.
akwarela, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem),
datowany i opisany l. d. ołówkiem: Kraków 44 (ołówkiem).
kredki, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm (wymiar kompozycji), 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA;
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile);
olej, płótno; 50,5 x 73,5 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
opisany na odwrocie numerem: 2550 (?) oraz na krośnie malarskim: 663.
olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: W. [?]Kratochwil,
l. d.: JW. (monogram wiązany).
olej, sklejka; 54 x 69,5 cm;
sygn. i dat. z prawej strony, pośrodku: Fr. Zitzmann / 1926.
Kwiaty w wazonie, 1960
płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Kozłowski / 1960.
olej, płótno; 60 x 49 cm;
sygn. l. d.: Łakomski;
na odwrocie, na krośnie malarskim dedykacja: Jerzemu na pamiątkę / Ofiaruję Łakomski / Kraków, 16 I 72 (ołówkiem).
olej, płótno; 80 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch.
akwarela, gwasz, papier żeberkowy, brązowy; 44 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański / 1929.;
na odwrocie owalny stempel: Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.
olej, płyta; 73,5 x 61,5;
sygn. l. g.: J. N... (? - nazwisko nieczytelne).
olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. p. d.: A Gasteiger.
olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Blond 60.
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Hirszfang.
olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn. u dołu pośrodku Jan Kotowski.
olej, płótno; 63,5 x 118 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.
akwarela, tektura; 17,3 x 31cm;
sygn. l. d.: K.Kosiński.
akwarela, gwasz w bielach, tektura; 17,8 x 31cm;
sygn. p. d.: K.Kosiński.
olej, sklejka; 30,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki.
olej, płótno; 54 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d. St. Studencki 1938.
akwarela, papier; 55,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Gibiński;
Stan zachowania: widoczne zabrudzenie papieru oraz rozdarcia.
akwarela, papier; 58 x 94,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński.
olej, tektura; 17 x 23 cm;
sygn. l. d. B. RYCHTER-JANOWSKA.
olej, tektura; 71 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wodzinowski 1937 II;
dedykacja artysty l. d.: Klubowi Okrągłego / Stołu w 15 rocznicę założenia kolekcja aktora i monologisty Leona Wyrwicza (1885-1951), Kraków.
olej, płótno; 85,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: D. Seemann;
na odwrocie płótna słabo widoczne równoległe (biegnące pionowo w górę) 3 duże napisy: „Seemann” (zrobione prawdopodobnie ołówkiem).
olej, tektura; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M Apfelbaum.
olej, sklejka; 20,5 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
olej, tektura; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO