Dom Aukcyjny REMPEX

313 Aukcja Sztuki Dawnej - Malarstwo, Rysunek, Grafika, Rzeźba

13.11.2024 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

04.11 - 13.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

170 obiektów
001
001

Michał PŁOŃSKI (1778 Warszawa - 1812 Warszawa)

Portret malarza Quintijna Symonsa

według: Anthony van DYCK (1599-1641)
olej, płótno; 44 x 36 cm (owal);
na odwrocie, na krośnie dedykacja po francusku: Done at Płoński a Pierre Norblin 1807.

Cena wywoławcza:

45 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

002
002

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 Warszawa -1939 Jeziory na Polesiu)

Portret kobiety - Zofia Kotkowska z domu Zientarska

pastel, papier żeberkowy szary; 64 x 52 cm;
sygn. u dołu: Witkacy 1932 I N Π 3 mc / NP 10 / NJM1m

Cena wywoławcza:

120 000 zł

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

003
003

Krzew dzikiej róży [Pejzaż letni], 1910

olej, płótno; 50 x 86 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1910.

Cena wywoławcza:

42 000 zł

Estymacja:

44 000 - 50 000 zł

004
004

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Droga [Jesień na przedmieściu], ok. 1923

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: WW;
Obraz reprodukowany w katalogu: Wojciech Weiss, MN Poznań, str. 286, poz. 171.

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

60 000 - 65 000 zł

005
005

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Dziewczynki z fiołkami, 1928

olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1928.

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

42 000 - 50 000 zł

006
006

Modelka wśród draperii

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie na płótnie nr 0769; poniżej faksymile podpisu artysty WW i cyfra 4.

Cena wywoławcza:

31 000 zł

Estymacja:

32 000 - 37 000 zł

007
007

W sadzie

olej, płótno; 47 x 55 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein;
na odwrocie, na ramie papierowa naklejka wystawowa z drukowanym napisem: V SALON DES TUILERIES.

Cena wywoławcza:

23 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

008
008

Kopanie ziemniaków

olej, płótno; 66,5 x 79 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki;
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z tytułem Kopanie ziemniaków z nr 78, oraz dopisanym rokiem 1946;

Cena wywoławcza:

21 000 zł

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

009
009

Wojciech KOSSAK (1856 Paryż - 1942 Kraków)

Pejzaż z okolic Wadowic, 1937

olej, tektura; 32,5 x 40,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wojciech Kossak / Wadowice (?) / 1937 (piórem);
na odwrocie adres doręczenia obrazu (?): ... (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

23 000 - 28 000 zł

010
010

Aleksander ORŁOWSKI (1777 Warszawa - 1832 Petersburg)

Scena we wnętrzu

akwarela, piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz w bielach, papier; 14 x 11,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A. Orłowski.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

011
011

Stacja kolejowa

akwarela, gwasz, papier; 24 x 29 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napisy: 100 ZŁ (ołówkiem) / KOLEOWPOWIATA / WORECIMIASTWIATA / ULICA STACJA;

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

012
012

Miasto Kraków

kredka, papier; 14 x 20 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: KRAKOWGŁROSYTAPOWILLASEŁO (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

013
013

Miasto Nowy Sącz

kredka, papier; 17,5 x 12 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: NOWYSACZMIASTOSEŁO / NAPANE (ołówkiem);
na odwrocie okrągła pieczątka z wizerunkiem biskupa i napisem: PAMIĄTKA Z KRYNICY / NIKIFOR MALARZ.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

014
014

Rysunek z postacią świętego

kredka, ołówek, tektura; 13,5 x 11,7 cm;
u góry napis: NAZPNA KOIA;
stan zachowania: naddarcie tektury z lewej strony po środku.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 300 - 4 000 zł

015
015

Portrety

kredka, ołówek, tektura; 8 x 10,7 cm.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 400 - 5 000 zł

016
016

Chrystus

kredka, tektura; 7 x 6 cm.

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

1 900 - 2 300 zł

017
017

Święty w aureoli

kredka, ołówek, tektura; 7 x 6,8 cm.

Cena wywoławcza:

1 700 zł

Estymacja:

1 900 - 2 300 zł

018
018

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 Kraków - 1907 Kraków)

Widok z okna pracowni

ołówek, papier; 16,5 cm x 31,5 cm;
na odwrocie fragment pejzażu malowanego akwarelą.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

019
019

Azor - pies artysty śpiący w łóżku

węgiel, papier jasnoszary; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie dwa studia głowy psa rysowane węglem; w lewym górnym rogu przy krawędzi nr 001443 i stempel z faksymile artysty WWeiss.

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 400 - 4 000 zł

020
020

Odpoczywająca modelka

ołówek, węgiel, papier; 20,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr 005282.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 200 - 4 800 zł

021
021

Emil KRCHA (1894 Kałusza - 1972 Kraków)

Kompozycja z drobiem, 1944

akwarela, papier; 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: E. Krcha (ołówkiem),
datowany i opisany l. d. ołówkiem: Kraków 44 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 700 - 2 000 zł

022
022

Karol KOSSAK (1896 Lwów – 1975 Ciechocinek)

Żabia orkiestra

kredki, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

023
023

Zofia STRYJEŃSKA (1891 Kraków - 1976 Genewa)

Chłop z Wilanowa koło Warszawy, 1939

litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm (wymiar kompozycji), 50 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA;

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 4 500 zł

024
024

Z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 18

litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile);

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

025
025

Krakowiacy, 1939

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

026
026

Martwa natura ze skorupiakami

olej, płótno; 50,5 x 73,5 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein;
opisany na odwrocie numerem: 2550 (?) oraz na krośnie malarskim: 663.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

027
027

Kosz owoców

olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: W. [?]Kratochwil,
l. d.: JW. (monogram wiązany).

Cena wywoławcza:

2 300 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

028
028

Martwa natura z warzywami, 1926

olej, sklejka; 54 x 69,5 cm;
sygn. i dat. z prawej strony, pośrodku: Fr. Zitzmann / 1926.

Cena wywoławcza:

4 600 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

029
029

Kwiaty w wazonie, 1960
płótno naklejone na tekturę; 36,5 x 40,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Kozłowski / 1960.

Cena wywoławcza:

1 300 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

030
030

Róże, filiżanka i książka, przed 1972

olej, płótno; 60 x 49 cm;
sygn. l. d.: Łakomski;
na odwrocie, na krośnie malarskim dedykacja: Jerzemu na pamiątkę / Ofiaruję Łakomski / Kraków, 16 I 72 (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

031
031

Alfred NICKISCH (1872 Biskupice (Bischdorf) - 1948 Bamberg)

Mieczyki w wazonie

olej, płótno; 80 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: A. Nickisch.

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 200 - 4 800 zł

032
032

Chryzantemy w wazonie, 1929

akwarela, gwasz, papier żeberkowy, brązowy; 44 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański / 1929.;
na odwrocie owalny stempel: Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.

Cena wywoławcza:

5 200 zł

Estymacja:

5 400 - 6 400 zł

033
033

Martwa natura ze słonecznikami

olej, płyta; 73,5 x 61,5;
sygn. l. g.: J. N... (? - nazwisko nieczytelne).

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

034
034

Sophie Anna GASTEIGER (1878 Lübeck - 1954 (?))

Bukiet dzwonków w wazonie

olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. p. d.: A Gasteiger.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

035
035

Bukiet kwiatów w wazonie, 1960

olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Blond 60.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

036
036

Ignacy HIRSZFANG (1892 Tomaszów Rawski - 1943 obóz zagłady Auschwitz)

Kwiaty w ceramicznym wazonie

olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Hirszfang.

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

037
037

Jan Erazm KOTOWSKI (1885 Opatowiczki - 1960 Milanówek)

Krakowiak pojący konie [Zakole Wisły]

olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn. u dołu pośrodku Jan Kotowski.

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 200 - 4 800 zł

038
038

Zagroda z końmi

olej, płótno; 63,5 x 118 cm;
sygn. p. d.: Jan Kotowski.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

7 500 - 8 500 zł

039
039

Kajetan KOSIŃSKI (1847 Łużany na Bukowinie - 1935 Lwów)

Spłoszony zaprzęg

akwarela, tektura; 17,3 x 31cm;
sygn. l. d.: K.Kosiński.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

040
040

Napad wilków

akwarela, gwasz w bielach, tektura; 17,8 x 31cm;
sygn. p. d.: K.Kosiński.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

041
041

Na saniach

olej, sklejka; 30,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki.

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 4 200 zł

042
042

Pościg, 1938

olej, płótno; 54 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d. St. Studencki 1938.

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

043
043

Polowanie

akwarela, papier; 55,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Gibiński;
Stan zachowania: widoczne zabrudzenie papieru oraz rozdarcia.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

3 700 - 4 200 zł

044
044

Przed polowaniem

akwarela, papier; 58 x 94,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gibiński.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

4 700 - 5 400 zł

045
045

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Przed dworkiem

olej, tektura; 17 x 23 cm;
sygn. l. d. B. RYCHTER-JANOWSKA.

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

046
046

Martwa natura z imbrykiem i filiżanką

olej, tektura; 71 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wodzinowski 1937 II;
dedykacja artysty l. d.: Klubowi Okrągłego / Stołu w 15 rocznicę założenia kolekcja aktora i monologisty Leona Wyrwicza (1885-1951), Kraków.

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

047
047

Dora SEEMANN (1858 - 1923)

Wnętrze saloniku

olej, płótno; 85,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: D. Seemann;
na odwrocie płótna słabo widoczne równoległe (biegnące pionowo w górę) 3 duże napisy: „Seemann” (zrobione prawdopodobnie ołówkiem).

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 4 800 zł

048
048

Karawana pod piramidami

olej, tektura; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: M Apfelbaum.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

049
049

Dziewczyna z dzbanem

olej, sklejka; 20,5 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 700 zł

050
050

Arabka przy studni

olej, tektura; 21 x 15 cm;
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 700 zł