Dom Aukcyjny OSTOYA

187 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

16.11.2019 sobota

17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01-522 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

360 obiektów
001
001

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

POWITANIE BELINIAKÓW, 1918

Olej, płótno; 65,5 x 101 cm
Sygnowany l.d.: Z. Rozwadowski 1918.

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

002
002

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

KIRASJER Z KONIEM I PSEM – ODWRÓT SPOD MOSKWY

Olej, tektura, 26 x 35,5 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Kossak
Na odwrocie stempel: herb Kos; wokół: Jerzy Kossak Kraków pl. Kossaka 4 / Nr

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

003
003

PUŁKOWNIK W ŚNIEGU – ODWRÓT SPOD MOSKWY, 1937

Olej, tektura; 30 x 40 cm
Sygnowany l.d.: Jerzy Kossak 1937
Na odwrocie stempel: herb Kos; wokół: Jerzy Kossak Kraków pl. Kossaka 4 / Nr; piórem: 1295

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

004
004

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

PRZYJACIELE, 1930

Olej, tektura, 60 x 50 cm
Sygnowany l.d.: Wojciech Kossak / 1930

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

005
005

MARSZAŁEK PIŁSUDSKI NA KASZTANCE, 1937

Olej, płótno; 50,5 x 40,5 cm
Sygnowany l.d.; - Jerzy Kossak / 1937
Na odwrocie na krośnie stempel : SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW UL. BASZTOWA 11, na płótnie piórem: 0674

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

19 000 - 20 000 zł

006
006

Marian JANKOWSKI

BELINIAK I DZIEWCZYNA, 1917

Olej, płótno dublowane; 74 x 78 cm
Sygnowany p.d.: Maryan JanKowski. 1917

Cena wywoławcza:

4 750 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

007
007

UŁAN LEGIONOWY Z LUZAKIEM, 1918

Olej, tektura; 71 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Wojciech Kossak / 1918
Na odwrocie piórem: Potwierdzam autentyczność Wojciech Kossak / pieczęć lakowa z herbem Kos

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

008
008

Leonard WINTEROWSKI (1868 - 1927)

W GALOPIE, 1924

Olej, tektura; 34,5 x 50 cm
Sygnowany l.d.: Leonard Wintorowski / Warszawa 1924

Cena wywoławcza:

6 900 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

009
009

Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)

PEJZAŻ ZIMOWY Z OLCZY, 1916

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 68 x 98 cm
Sygnowany l.d.: Augustynowicz 1916.

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

010
010

Józef GRACZYŃSKI (1866 Czempin - 1939 Poznań)

NA PASTWISKU W SŁOMOWIE

Olej, płótno; 68 x 100 cm
Sygnowany p.d.; JózefGraczyński / Słomowo

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

011
011

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

PEJZAŻ ZE ZBIERACZKAMI CHRUSTU NAD STRUMIENIEM

Gwasz, tektura; 30 x 51 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Julian Fałat / Bystra

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

28 000 - 30 000 zł

012
012

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

PEJZAŻ Z TYBERIADY, 1944

Olej, płótno; 21 x 47,5 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1944 Tiberias

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 15 000 zł

013
013

Christo MENDOLY-STEFANOFF (1898-1966)

JUDASZ

Olej, tektura; 100 x 69 cm
Sygnowany p.g.: G. Mendoly

Cena wywoławcza:

1 250 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

014
014

Stanisław PRAUSS (1902 – 1967)

TARG W MIASTECZKU, 1927

Olej, dykta; 51,5 x 74 cm
Sygnowany p.d.: St.Prauss / 1927
Na odwrocie nalepka drukowana: Polska Misja Wojskowa przy Sojuszniczej Radzie Kontroli w Niemczech, Wydział Konsularny

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

015
015

Janina Róża GIEDROYĆ-WAWRZYNOWICZ (1902 - 1995)

DIABEŁ Z KIELISZKA

Drzeworyt, bibułka; 9,5 x 6,5 cm (kompozycja)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną; J.R.Giedroyć

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

016
016

PEJZAŻ GÓRSKI, 1922

Olej, tektura; 41 x 33,5 cm
Sygnowany p.d.: J.R.Giedrojć / 1922 r

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

017
017

Czesław MAKOWSKI (1873-1921)

POPIERSIE FELIKSA NAŁĘCZ-CICHOCKIEGO, 1919

Brąz, relief, śr. 34,5 cm
Sygnowany: C.Makowski.11.VI/19.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

018
018

Feliks CICHOCKI (1861-1921)

DZIEWCZYNA W ŻÓŁTEJ CHUŚCIE, 1902

Olej, tektura; 21,5 x 14,5 cm
Sygnowany p.d.: Feliks Cichocki / Warszawa 1902
Na odwrocie napis: Warszawa / 1902 roku / malował Feliks Cichocki

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

019
019

T. KRAUZE

JESIENNY LAS, ok. 1970
Olej, płótno; 75,5 x 111 cm
Sygnowany p.d.: TKrauze

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 500 zł

020
020

Mieczysław SERWIN-ORACKI (1912 - 1977)

DREWNIANY KOŚCIÓŁEK W JESIENNYM PEJZAŻU

Olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 33 cm
Sygnowany p.d.: M.Oracki-Serwin

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

021
021

Albert MONTEMEROT (1902 Autun - 1942 Couches)

ALEJA PARKOWA

Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: a. montemerot

Cena wywoławcza:

1 100 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

022
022

M. BÖHME

ORIENTALNA BRAMA, 1954
Olej, tektura; 70 x 49 cm
Sygnowany l.d.: M. Böhme 54

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

023
023

polski Malarz

DWOREK JESIENIĄ, ok. 1930

Olej, tektura; 17 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Wastoniczowa (?)
Na odwrocie dedykacja piórem: Kochanemu Józkowi – na gwiazdkę Wiśka; stempel: Iskra & Karmański Kraków Nr. 116/8

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

500 - 800 zł

024
024

Czesław Borys JANKOWSKI (1862 Warszawa - 1941 Sceaux, Francja)

WYSTAWA ZBIORÓW BENEDYKTA DYBOWSKIEGO W WARSZAWIE, 1884

Drzeworyt sztorcowy, papier; 19 x 28 cm
Sygnowany z klocka l.d.: C. Jankowski

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

025
025

K. DEJUNOWICZ

GŁOWA BRODATEGO MĘŻCZYZNY, 1949
Ołówek, papier; 27 x 18 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

026
026

Karol LARISCH (1902-1935)

PORTRET MALARZA JULIUSZA STUDNICKIEGO Z GITARĄ, 1932

Olej, płótno; 97 x 67 cm
Ekspertyza Adama Konopackiego

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

11 000 - 12 000 zł

027
027

Wilhelm GDANIETZ (1893 - 1969)

AKORDEONISTA

Olej, płótno; 80 x 71 cm
Sygnowany l.d.: W.Gdanietz

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

028
028

MALARZ nierozpoznany

NATCHNIENIE, 1845

Olej, płótno dublowane; 74 x 61 cm
Sygnowany l.d.: f FG 1845

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

029
029

Oskar MICHAELIS (1872 Lindenau - 1946 Monachium)

PORTRET KOBIETY Z RUBINOWYM KRZYŻYKIEM NA SZYI, ok. 1880

Olej, płótno; 72 x 54 cm
Sygnowany p.d.: J.Michaelis

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

030
030

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

KWIATY W SZKLANYM WAZONIE

Olej, płótno; 35,5 x 27,5 cm
Sygnowany p.d.: Hayden

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

031
031

Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

NA DRODZE ZA WSIĄ, 1926

Olej, płótno; 96 x 130 cm
Sygnowany l.d.: K. Lasocki 1926

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 500 - 9 000 zł

032
032

Ludwik GĘDŁEK (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)

SCENA Z WOJNY TRZYDZIESTOLETNIEJ

Olej, płótno; 58 x 100 cm
Sygnowany p.d.: L. Gędłek

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

033
033

MALARZ nierozpoznany

PEJZAŻ GÓRSKI Z OPUSZCZONYM DOMEM, 1939

Akwarela, papier; 38 x 57,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Balleux (?) / 1939

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

034
034

MALARZ nierozpoznany

PEJZAŻ Z KOBIETĄ NA DRODZE PRZY KOŚCIELE, 2 poł. XIX w.

Olej, deska, 13 x 23,5 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

035
035

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

WIADUKT PANCERA W WARSZAWIE, 1926

Akwarela, gwasz, papier; 23,8 x 33,6 cm
Sygnowany p.d.: St. Żurawski / 1926

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

036
036

Martha von KREMNITZKY

GÓRSKI POTOK, ok. 1930

Olej, tektura; 36 x 26 cm
Sygnowany l.d.: M v. Kremnitzky

Cena wywoławcza:

350 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

037
037

niemiecki MALARZ

PEJZAŻ ALPEJSKI ZE SCHRONISKIEM, XIX/XX w.

Olej, płótno; 60,5 x 80,5 cm
Sygnowany l.d.: D(…)

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

038
038

John HARRIS mł. wg John Frederick HERRING

LIS – SCENA MYŚLIWSKA, 1867
Akwatinta kolorowana, 33,5 x 56 cm (kompozycja)
Opisana: Herring’s Fox – Hunting Scenes / The Death / painted by J.F. Herring sen. Engraved by J. Harris

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

039
039

L. CHLUDZIŃSKI

TRZY SZKICE NA KARTACH POCZTOWYCH, 1915-16
Ołówek, czarna kredka, karton; 14 x 9 cm każdy
1. Kozak
Sygnowany p.d.: LChludziński; na odwrocie: Kozak 19 6/V 16 / szkic
2. Lewy profil mężczyzny
Sygnowany p.d.:...

Cena wywoławcza:

150 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

040
040

MALARZ nierozpoznany

MĘŻCZYZNA Z CZARNĄ BRODĄ, ok. 1870

Olej, płótno dublowane; 52 x 44 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

041
041

Fr. von RONRDOR

PORTRET KOBIETY, 1854
Olej, tektura; 38 x 32 cm
Sygnowany śr.d.: Fr. v. Ronrdor / 1854

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 400 - 2 500 zł

042
042

Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE PESKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)

PORTRET JEANA MOSBRENIERA

Węgiel, papier; 40 x 30 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Peské / man ami Dr Jean Mosbrenier

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

043
043

Adolf Abram MILICH (Tyszowice k. Zamościa 1884 - Paryż 1964)

PORTRET RYBAKA

Olej, sklejka; 42 x 35,5 cm
Sygnowany p.d.: milich

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

044
044

Władysław UKLEJA (1900-1978)

PORTRET MĘŻCZYZNY W FOTELU, 1930

Olej, sklejka; 97 x 68 cm
Sygnowany p.d.; W. Ukleja 1930

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

045
045

Martha von KREMNITZKY

EMANUEL FEUERMANN, ok. 1925

Pastel, papier; 55 x 31 cm (w swietle p-p)

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

046
046

Isaac DOBRINSKY (Makarow 1891 - 1973 Paryż)

PORTRET KOBIETY

Czarna kredka, papier; 28 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: Dobrinsky

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

047
047

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

KRÓLOWA MARIA SOBIESKA

Ołówek, papier; 33,5 x 24,5 cm
Sygnowany p.d.: JM; p.g.: Kokieteryjnie=głupia Maria Eleonora / (Marysieńka) d’Arquien / Sobieska

Cena wywoławcza:

8 800 zł

Estymacja:

11 000 - 12 000 zł

048
048

GŁOWA Z CZASÓW ZYGMUNTA STAREGO

Ołówek, papier; 36 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.; JM.; napis autorski p.g,: łeb z czasów Zygm. I Starego; napis p.g.; JanMatejko

Cena wywoławcza:

8 800 zł

Estymacja:

11 000 - 12 000 zł

049
049

Jan ŠTRUSA (1880 Nowe Miasto Morawskie - 1925 Praga)

ZWYCIĘZCA, ok. 1910

Brąz, marmur (podstawa), wys. całk. 69,5 cm, podstawa 5 x 7 x 9 cm
Sygnowany; STRUSA
Na cokole wtórna tabliczka: SLOVANSKÁ ZEMĚDĚLSKÁ VÝSTAVA V PRAZE / 1948

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

050
050

Stanisław WOJCIESZYŃSKI-WOSTAN (1915 Koźmin – 1989 Beynes)

PEJZAŻ ABSTRAKCYJNY, 1961

Kolaż; 32 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Wostan / 1961

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł