Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU

JABŁOŃSKA Małgorzata (ur. 1966)

Tytuł pracy: Body 3 ,

Zaloguj się i korzystaj z funkcji OBSERWUJĘ.

Wybrane pozycje umieścimy w osobnej liście.
W ten sposób zapamiętasz najciekawsze obiekty, sprawdzisz wyniki sprzedaży po aukcji.

Logowanie / zakładanie konta na górze strony.
Zaloguj się i dodaj artystę do listy POSZUKUJĘ.

Wyślemy Ci informację, jeśli artysta ponownie pojawi się na aukcjach lub w ofercie sprzedaży.

Logowanie / zakładanie konta na górze strony.
Drukuj

Wymiary pracy: 60x120x40cm, plus zabudowa rzeźby
Technika: technika własna: kora bananowca, pleksi, metalowe pręty
Sygnatura: na odwrociu

cena: 19 500 zł

03-12-2021
data dodania
Więcej prac w galerii Artofpoland.pl Tel. 724277888 info@artofpoland.pl
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
JABŁOŃSKA Małgorzata

Znana na świecie artystka pochodzenia polskiego. W 1995 roku ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. gdzie obroniła dyplom w pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych profesora Jacka Dyrzyńskiego. Na co dzień eksperymentuje nie tylko z przestrzenią obrazu i jego otoczeniem, światłem, które jest integralną częścią obrazów, ale też z transparentnością swoich prac. Najbardziej rozpoznawalne są jej niemalowane, jedwabne, przezroczyste obrazy. Delikatne, niemal pozbawione ciężaru rzeźby naturalnej wielkości oraz maski wykonane z kory bananowca lub naturalnych tkanin. Od początku swojej kariery dąży do stworzenia nowatorskiej techniki transparentnych obrazów i lekkich, prawie nic nie ważących rzeźb. Dzięki swoim obrazom bez farby z pewnością już teraz osiągnęła ten cel. Używa warstw delikatnych tkanin – jedwabiu, nylonu, szyfonu – zamkniętych między dwiema taflami szkła, aby stworzyć kolorowe i transparentne przestrzenie, dzieła przenikające przez otaczającą nas rzeczywistość. Przezroczystość pozwala Jej, jak i widzowi patrzeć na obraz jako element większej, przestrzennej całości. Pozwala na zmianę ekspozycji obrazu – umieszczać go nie tylko na ścianie, ale też w wolnej przestrzeni.


Poszczególne rzeźby Jabłońska tworzy w skali 1:1, są tłoczone na odlewach naturalnej wielkości, przy użyciu ekologicznych materiałów, takich jak kora bananowa oraz zwiewne materiały: jedwab, organza. Ich delikatność podkreśla pojedyncze warstwy z jakich składa się człowiek. Autorka zwraca uwagę widza, że wszyscy pochodzimy z natury, jesteśmy jej nieodłączną częścią. W pracach dąży do harmonii i balansu, uważając, że sztuka ma wspomagać u widza te procesy. W serii masek naturalnej wielkości wszystkie maski mają zamknięte oczy. Jest to zachęta ze strony artystki do wejrzenia w głąb siebie byśmy mogli dokonać wewnętrznej transformacji.


„Patrzymy na życie zarówno przez psychiczną, jak i fizyczną soczewkę. Czasami krótkie spotkanie z nieznajomym może na zawsze zmienić nasze życie. Nasza świadomość często nie widzi tych zmian, ale nasza podświadomość przechowuje je wszystkie. Jeśli znajdziesz tylko klucz do tego magazynu, dowiesz się, kto wpłynął na twoje życie i jak. W swojej pracy chcę uchwycić ten moment zmiany. Dlatego materiały, których używam do moich prac są ulotne, delikatne, ledwo widoczne, ażurowe. Zaangażowanie w rozwój osobisty i wewnętrzny jest ściśle związane z moją sztuką. Moje rzeźby pokazują momenty, w których jesteśmy w całkowitym spokoju z samym sobą, nawet gdy rozpraszają nas siły zewnętrzne. Zdjęcie z siebie własnej maski wymaga doskonałej równowagi ciała i umysłu.”


Prace Małgorzaty Jabłońskiej były prezentowane w Foundry Gallery w Waszyngtonie w sierpniu 2018 roku, skąd otrzymała doskonałą recenzję w Washington Post. Artystka została również wybraną przez krytyków z gazety miejskiej Washington Local za autorkę miesiąca. Jej ostatnia wystawa „Imprints of reality” w 2019 roku odbyła się na Złotej 44 w Warszawie. Ideą wystawy było przywrócenie piękna i jego pozycji w otaczającym nas świecie. Małgorzata Jabłońska prezentowała swoją twórczość w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Niemczech, Rosji, Portugalii, Anglii, Austrii i we Włoszech.

Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
artofpoland.pl


+48 724 277 888
info@artofpoland.pl
www.artofpoland.pl
Inne obiekty na sprzedaż:
Pejzaż
GOCEK Krzysztof

4 500 zł

data dodania: 12-05-2021
Tytuł pracy: Yesterday, Today, Tomorrow
MOSHNIKOVA Veronika

4 800 zł

data dodania: 11-07-2021
Tytuł pracy: Nokturn
GOCEK Krzysztof

7 800 zł

data dodania: 21-07-2021
Tytuł pracy: ‘CIENIE 1’ Łeba
JANIGA Maria

850 zł

data dodania: 21-07-2021
Tytuł pracy: Martwa Natura
ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ Adolf

1 600 zł

data dodania: 21-07-2021
Tytuł pracy: The Dream Path
CHYRVA Katarina

1 400 zł

data dodania: 22-07-2021
biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Dodaj do ulubionych
Dodawać aukcje do ulubionych mogą tylko zalogowani użytkownicy
zaloguj się i skorzystaj z tej opcji
Dodaj do obserwowanych
Obserwować aukcje mogą tylko zalogowani użytkownicy serwisu
zaloguj się i obserwuj wybraną akucję
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl