Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Prac na Papierze. Sztuka Współczesna

20.11.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

06.11 - 20.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

213 obiektów
151
151

Joan MIRÓ (1893 - 1983)

Sculptures II

litografia oryginalna, papier, 27 x 56 cm w świetle passe-partout,
sygn. na kamieniu u dołu: Miro

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

152
152

Marc CHAGALL (1887-1985)

Les deux Perroquets, le Roi & son Fils (la Fintaine Fables)

akwaforta, papier, 29 x 23,5 cm zadruk,
sygn. na płycie u dołu: Chagall, opisany l.d: 31/40

Catalogue raisonné:Cramer 22

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 500 zł

153
153

Marc CHAGALL (1887-1985)

Wizja Paryża

litografia, papier, 35 x 53 cm w świetle passe-partout

referencje: Mourlot 81; Cramer 23, rok: 1952

Opublikowane przez Maeght, Paryż.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

154
154

Henri MATISSE (1869-1954)

Portret kobiety, praca dwustronna

litografia, papier, 35 x 27 cm w świetle passe-partout,
sygn. i opisany. l.d. na płycie : Henri Matisse/7/38

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

155
155

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Martwa natura w oknie, 1932 / 1982 r.

litografia barwna, papier Arches, 42 x 54 cm (kompozycja), 56 x 76 cm (arkusz),

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

156
156

Salvador DALI (1904 - 1989)

Don Kichot

litografia offsetowa, papier, 40 x 32 cm,
sygn. ś.d.: Dali (na matrycy)

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

157
157

Salvador DALI (1904 - 1989)

Z cyklu Wizje Quevedo, ok. 1975 r.

pochoir, sucha igła, papier, 21 x 15 cm (kompozycja), 35 x 25 cm (wymiar arkusza),
sygn. p.d: Dali, opisana l.d.: 49/250, sucha pieczęć l.d.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

158
158

Salvador DALI (1904 - 1989)

Niebieski jednorożec

litografia barwna, papier, 48 x 59 cm (kompozycja),
sygn. p.d.: Dali, opisana ołówkiem l.d.: "117/300"

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

159
159

Jean COCTEAU (1889-1963)

Wiersze, 1947

litografia, papier, 39 x 28,8 cm w swietle passe-partout,
sygn. p.d.: JC, opisany l.d.: jean Cocteau / Poeme oraz poniżej nakład: 118/500

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 600 - 3 000 zł

160
160

Stanisław SZUKALSKI (1893 Warta k. Sieradza - 1987 Los Angeles)

Zaproszenie dla przodków, 1952

serigrafia, papier, 51 x 74 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. u dołu na płycie: Szukalski 18 June 1952

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

161
161

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928 Rawa Mazowiecka - 2016 Floryda)

Trumpet symphony

litografia, papier, 41,5 x 61 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Tadłapiński 64
odbitka z 210

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

162
162

Bez tytułu, 1964

monotypia na kwasorycie, papier, 35 x 27,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Henryk Płóciennik, opisany l.d.: monotypia na kwasorycie 1964 (AP)

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

163
163

Monotypia 18, 2009

monotypia, papier, 44 x 32 cm,
sygn. p.d.: Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

164
164

Jonasz STERN (1904-1988)

monotypia, papier, wym. odcisku: 17,5 x 46 cm, wym. arkusza: 48,5 x 67,5 cm niesygnowany

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

165
165

Szczęśliwa para

ołówek, papier, 41 x 31 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d.: 'WSzpinger'

Cena wywoławcza:

4 600 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 6 000 zł

166
166

Na wycieczce spotykamy zaskakujących przyjaciół

akryl, markery olejne, papier, 42 x 29 cm,
sygn. p.d.L Krzysztof Skarbek, dat. l.d.: 2024

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

167
167

Exlibris Geert H.van der Zee

akwaforta, papier, 9,5 x 7,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Stasys

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

168
168

Exlibris Joris de Belder

akwaforta, papier, 11 x 8,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Stasys

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

169
169

Exlibris Froukje van der Zee

akwaforta, papier, 10 x 7 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Stasys, oisany l.d.: 22/50

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

170
170

Exlibris P.J.J.Peijnenburg, 1983

akwaforta, papier, 10 x 7,5 cm w świetle pass-partout,
sygn. p.d.: Stasys, dat. p.d.: 1983, śr.d.: E/A

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

171
171

Bez tytułu, 1970

litografia, papier, 27,5 x 21 cm,
sygn. i dat. l.d.: Witold -K 1970, opisany p.d.: 75/150

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

172
172

Folksong, 1963 r.

akryl, litografia barwna, papier, 115 x 85 cm (w świetle oprawy),
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: 156/250 | "Folksong" | Witold-K.1963

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 200 zł

173
173

Lech KUNKA (1920-1978)

Ludzie pracy

tempera (aerograf), pastel, papier, 100 x 70 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

174
174

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Tulipany, 2008

inkografia, papier, 30 x 22 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: EDwurnik, opisany l.d.: 16/20 s

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

175
175

Akt kobiecy

akwarela, papier, 23 x 16 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: E Oszołomiak

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

176
176

Abstrakcja, 2024

technika mieszana, papier, 61 x 28,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Janusz Hrabart MMXXIV

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

177
177

Byk

technika mieszana, papier, 50 x 63 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: B.P.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

178
178

Tomasz MOTYL (ur. 1950)

Bukiety bażantów

pastel, papier, 28 x 41 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: T. Motyl

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

179
179

Tomasz MOTYL (ur. 1950)

Jemiołuszki

pastel, papier,28 x 41 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: T. Motyl

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

180
180

Wiktor ZIN (1925 - 2007)

Kaczeńce w Dubience, 1989 r.

pastel, papier, 29,5 x 49 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: 89 Wiktor ZIN, na odwrocie naklejka autorska z sygnaturą i tytułem

- dar od artysty

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 12 000 zł

181
181

Jan MŁODOŻENIEC (1929 Warszawa - 2000 Warszawa)

Zamiast czerwonej lampki, 1988

tusz, papier, 30 x 18 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Jan Młodożeniec

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 600 - 2 800 zł

182
182

Bez tytułu, 1989

sygn. p.d.: Jan Młodożeniec

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

183
183

Andrzej MLECZKO (ur. 1949 r. Kolbuszowa)

Traktorzysta

offset, papier, 61 x 43 cm,
sygn. p.d.: Andrzej Mleczko, opisany l.d.: 15/50

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 1 000 zł

184
184

Zatroskany

offset, papier, 61 x 43 cm,
sygn. p.d.: Andrzej Mleczko, opisany l.d.: 4/50

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 1 000 zł

185
185

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Plakat do wystawy

litografia, papier, 84 x 52 cm,
sygn. ołówkiem S. Fijałkowski

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

186
186

Plakat Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, 1968 r.

offset, papier, 98 x 68 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

187
187

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

Twarz w lustrze (Strefa I)

fotografia, papier, 40 x 50 cm, sucha pieczęć Muzeum Historycznego w Sanoku, na odwrocie pieczęć z podpisem Wiesława Banacha, numerowana: 8/100

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

188
188

Twarz w dłoniach

fotografia, papier, 50 x 40 cm, sucha pieczęć Muzeum Historycznego w Sanoku, na odwrocie pieczęć z podpisem Wiesława Banacha, numerowana: 8/100

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

189
189

Przebicie, 1979

linoryt, papier, 67 x 48 cm,
sygn. i dat. p.d.: LESZEK DRZEWIŃSKI PRZEBICIE 79

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

190
190

Nihil EST, QUOD VIDETUR ESSE czyli NIC NIGDY NIE JEST TAKIE JAKIM SIE BYC WYDAJE 20

linoryt, wypukłodruk, papier, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: Jolanta Piekla-Kether, opisany.l.d.: 3/15

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

900 - 1 200 zł

191
191

Wilhelm SASNAL (ur. 1972, Tarnów)

sitodruk, papier, c-mat 150 gr., 59,4 x 42 cm, edycja 3/15

Do obiektu dołączono certyfikat autorski.

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

192
192

Maria RITTER (1899-1976)

Zdjęcie z krzyża, 1957

tusz, ołówek, papier, 2`1 x 20 cm,
sygn. ołówkiem l.d.: MRitterówna, opisany l.d.: Zdjęcie z krzyża,
sygn. i dat. p.d.: MRitterówna / 1957

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

193
193

Maria RITTER (1899-1976)

Kompozycja abstrakcyjna

ołówek, papier, 21 x 29,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: MR

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

194
194

Baletnica

tusz, papier, 31 x 24 cm w świetle passe-partout, p.d.: pieczęć: ATELIER CYANKIEWICZ 1912-1981

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

195
195

Jerzy PIOTROWICZ (1943 Przedświt - 1999 Poznań)

akwaforta, akwatinta, papier, 32 x 34 cm (zadruk),
sygn. p.d.: Jerzy Piotrowicz

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

196
196

Muzeum w Opolu, 1960

drzeworyt, papier, 25 x 20 cm,
sygn. i dat. p.d.: P. Steller 1960, opisany l.d.: drzeworyt-Muzuem w Opolu

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 1 200 zł

197
197

Jan SAWKA (1946 Zabrze - 2012 Nowy Jork)

Stress, 1969

linoryt, papier, 43 x 30 cm,
sygn. i dat. p.d.: 69

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

600 - 800 zł

198
198

Jerzy STANISZKIS (1914 - 2009)

Zegar słoneczny, 1957

drzeworyt, papier, 27 x 35 cm,
sygn. i dat. p.d.: JStaniszkis 1957, opisany l.d.: zegar słoneczny N07/600/sundial

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 400 zł

199
199

Jerzy FLISAK (1930 - 2008)

Groteska dworska

tusz, akwarela, papier, 27,5 x 20,5 cm, opiasany p.d.: 52. GROTESKA DWORSKA

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

200
200

Jerzy FLISAK (1930 - 2008)

Ilustarcja do Szpilek

tusz, akwarela, papier, 43,5 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: JF

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł