Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Prac na Papierze. Sztuka Współczesna

20.11.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

06.11 - 20.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

213 obiektów
051
051

Bez tytułu,

litografia, papier, 50,5 x 21 cm,
sygn. p.d. ołówkiem: L. Lewicki

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

052
052

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (1926 Przemyśl - 2019)

Kwiaty, 1956

gwasz, tusz, papier, 48 x 30 cm,
sygn. i dat. p. d. długopisem: Danuta L. Kluza 1956

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

053
053

Teresa RUDOWICZ (1928 - 1994)

collage/technika mieszana/papier, 35.50 x 50 cm, sygnowany i opisany na odwrociu: TERESA RUDOWICZ | 61/18

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

054
054

Balerina

tusz, pastel, papier, 41,5 x 29,8 cm,
sygn. p.d.: SARAPATA

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

055
055

Alicja WAHL (1932 Warszawa - 2020 Konstancin-Jeziorna)

Bez tytułu, 1994

akwarela, papier, 29 x 21 cm,
sygn. l.d.: Alicja Wahl, dat. p.d.: 1994

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

056
056

Portret kobiety, 1995 r.

tech. mieszana, papier, 60 x 49 cm,
sygn. i dat. p.d.: 1995 / A. WAHL

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

057
057

Zdzisław STANEK (1925 - 1996)

Kolaż z cyklu światłoformy, ok. 1972-73

papier, 50 x 35 cm,
sygn. na odwrocie na dole: Z. Stanek

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

058
058

Zdzisław STANEK (1925 - 1996)

Studium światła i cieni, 1957

węgiel, tusz, papier, 38 x 29 cm w świetle passe-partout,
na odwrocie poświadczenie autentyczności przez siostrę artysty: oświadcza, że jest to praca / mojego brata - Zdzisława Stanka / kleszyńska / (ANTONINA KLESZYŃSKA)

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

059
059

Dla Bila Evansa, 1998

autocynkografia, papier, 65 x 50 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p.d.: Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

060
060

Urszula BROLL-URBANOWICZ (1930 Katowice - 2020 Przesieka)

Kompozycja, 1967

akwarela, papier, 49 x 31 cm,
sygn. i dat. na odwrociu

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

061
061

Zdzisław LACHUR (1920 - 2007)

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz, papier, 33 x 23,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: Z Lachur

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł

062
062

Zdzisław LACHUR (1920 - 2007)

tech. mieszana, papier, 25 x 36 cm,
sygn. p.d.: z. Lachur

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

063
063

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Ostrowik, 1999

pastel, ołówek, papier, 42 x 30 cm,
sygn. i dat. p.d. ołówkiem: J. Sienicki 99, opisany l.d.:Ostrowik pastel, ołówek/drzewo dla Janka

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

064
064

druk wypukły, papier, 12 x 9 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Antoni Starczewski/24.II.86+1

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

065
065

monotypia, papier, 59 x 84 cm wymiar pracy

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

066
066

Świątynia, 1994

gwasz, papier,32 x 49 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: A. Dobrzaniecki 94

kolekcja Bogdana Góreckiego

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

067
067

Studium do serii Świat jest piękny, 2018

olej, papier, 49 x 70 cm w świetle pass-partout,
sygn. i dat. p.d.: Anna Szpakowska - Kujawska 2018

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

068
068

olej, papier, 50 x 68 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Anna Szpakowska - Kujawska/5-6.12.2018

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

069
069

Alfons MAZURKIEWICZ (1922 Dusseldorf - 1975 Wrocław)

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, 14,5 x 11 cm,
sygn. p.d.: A. Mazurkiewicz

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

070
070

Kwiaty w wazonie na błękitnym tle

akwarela, papier, 16 x 10 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: A. Mazurkiewicz

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

071
071

Bez tytułu, 1959

akwarela, papier, 14,5 x 10 cm,
sygn. p.d.: A. Mazurkiewicz, opisany i dat. l.d.: IV 1959

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

072
072

Machu II

sygn. p.d.: A. Mazurkiewicz, opisany. l.d.: Machu II

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

073
073

Bez tytułu, z serii Perspektywy

gwasz, papier, 19,5 x 19,8 cm

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

074
074

Józef JAREMA (1900-1974)

Kompozycja, 1955

technika mieszana, papier, 31 x 24 cm w świetle passe-partout, dat. i
sygn. ołówkiem 55 Jarema, na odwrocie dedykacja Drogiemu Eug. Geppertowi/1967 /Wrocław

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

075
075

Henryk WANIEK (ur. 1942, Oświęcim)

Thomas AQUINAS KOMENTUJE III KSIĘGĘ METEOROLOGICA ARYSTOTELESA, 1995

gwasz, papier, 48 x 68,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. l.g.: Henryk Waniek, dat. p.g.: 1995, opisany l.d.: THOMAS AQUINAS KOMENTUJE III /KSIĘGĘ METEOROLOGICA

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

076
076

Bez tytułu, 1990

akwarela, papier, 40 x 50 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Henryk Waniek, Feb 1990

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

077
077

Postać, z teki Carnet Incomplet, 1966

litografia, papier, 36 x 24 cm (zadruk), 48 x 36 cm (arkusz),
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Lebenstein 66, opisana l.d.: epreuve d'artiste

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

078
078

technika mieszana, papier, 56 x 40 cm,
sygn. l.d.: Oberlander

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

079
079

Pejzaż, 1990

technika mieszana, papier, 90 x 58 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. l.d.: Fogtt 90

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

080
080

Andrzej FOLFAS (ur.1948r. w Witowie na Podhalu)

Akt, 1995

akryl, tektura, 19 x 39 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. l.d.: Folfas 95

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

081
081

Henryk MĄDRAWSKI (1933 Osusznica - 2009 Sopot)

Struktury pionowe, 1966

linoryt, papier, 42 x 29 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat.: Mądrawski 1966, opisany l.d.: Struktury pionowe-linoryt

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

082
082

Bez tytułu, 1968

linoryt, papier, 56 x 37 cm,
sygn. i dat. na środku kompozycji: Henryk Mądrawski 1968

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

083
083

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

Aktywista

drzeworyt, papier, 23 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: Panek Jerzy, opisany l.d.: Aktywista

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

084
084

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

Rada zakładowa

drzeworyt, papier, 24 x 35 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Panek Jerzy, opisany l.d.: Rada zakładowa

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

085
085

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

Autoportret, 1956/2023

drzeworyt, papier, 24 x 18,5 cm, opisany śr. d.: autoportret J. Panek 1956 | Z oryginalnej deski | odbił Ryszard Grazda 2023 | Dla pani Ani i …..

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

086
086

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Palacz

litografia oryginalna, 29 x 21 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. na płycie w górnym rogu: Picasso | ed 12.6.64. Z nakładu 1000 egz.

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 500 zł

087
087

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Projekt kostiumu męskiego do baletu "Le Tricorne"

pochoir, papier, 42 x 28 cm w świetle passe-partout,
sygn. na kamieniu p.d.: Picasso

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 200 zł

088
088

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Projekt kostiumu damskiego do baletu Le Tricorne

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 200 zł

089
089

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

Chorągiew XV, 1962/92

drzeworyt, papier, 60 x 44 cm,
sygn. i dat. p.d.: 1962/92, l.d.: V/XI

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 5 500 zł

090
090

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Dwie postaci z dzieckiem, z cyklu Białoruś Zachodnia, 1939/1985

wg rysunku Władysława Strzemińskiego, akwaforta, papier czerpany, 29,8 x 43,4 cm, p.d.: Pieczęć Galeria Anna Wesołowska

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

091
091

Jerzy DUDA-GRACZ (1941 Częstochowa - 2004 Łagów)

Dziewczyna z różą, 1965 r.

linoryt, papier, 15,4 x 10,5 cm (zadruk), 29,5 x 21 cm (arkusz),
sygn. i dat. p.d.: Duda-g ' 65, opisany l.d.: 15/20

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

092
092

Z cyklu judaica, 1965

linoryt, papier, 15,3 x 10,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Duda-G'65, opisany l.d.: 15/20

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

093
093

Z cyklu judica, 1965

linoryt, papier, 15 x 8 cm,
sygn. i dat. p.d.: Duda-Gracz '65, opisany l.d.: 15/20

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

094
094

ołówek, papier, 23 x 35 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

095
095

Bez tytułu 2

ołówek, papier, 35 x 23 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

096
096

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

heliotypia, papier, 29,5 x 23,5 cm, odbitka 7/10

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

097
097

Magda RACZKO (ur. 1967)

Relacje XXI, 2024

tempera, papier akwarelowy, 56 x 42 cm,
sygn., opisana i dat. Magda Raczko Relacje XXI 2024

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 500 zł

098
098

Józef CZERNIAWSKI (1954 Myślibórz - 2021 Kraków)

Bez tytułu, 2001

akwarela, papier, 47 x 67 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. u dołu: J. Czerniawski 2001

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

099
099

Zew, 1972

akwaforta, akwatinta, papier, 50 x 65 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Konrad Srzednicki, dat. i opisany l.d.: 1972 Zew

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł

100
100

Trzy kropki, 1972

akwaforta, akwatinta, papier, 48 x 64 cm (zadruk),
sygn. p.d.: Konrad Srzednicki, opisany i dat. l.d.: 1972 Trzy kropki, śr.d.: 27/50

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 1 800 zł