Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Prac na Papierze. Sztuka Współczesna

20.11.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

06.11 - 20.11.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

213 obiektów
001
001

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, 1986

tusz lawowany, papier, 29 x 21 cm w świetle passe-partout,
sygn. u dołu: Starowieyski 1686

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

002
002

Autoportret, 1984

ołówek, papier, 43 x 31 cm,
sygn. i dat.: 1684 STAROWIEYSKI

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

003
003

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Kobieta na płaży, 1962

ołówek, papier, 14,6 x 19,5 cm,
sygn. i dat. p.g.: Jerzy Nowosielski 1962

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

004
004

Nowojorski wieczór i noc poprzedniego dnia, 1972

złoty tusz, papier, 80 x 100 cm,
sygn. i dat. p.d.: "Nowojorski wieczór i noc poprzedniego dnia" Jan Dobkowski 4.6.72 r.

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

005
005

La Belle Rafaela

serigrafia barwna, papier, 63 x 90 cm, sucha pieczęć l.d.: TAMARA de LEMPICKA, numerowana u dołu: 150/195 , p.d.: PUBLISCHED BY DK ART.. PUBLISCHING INC. / PRINTED AT NELLIS, LOS ANGELES, CALIFORNIA

Dołączony certyfikat...

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

006
006

serigrafia, papier, 34 x 27 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Dobkowski, opisany l.d.: 5/50 s

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

007
007

Kompozycja erotyczna, 1995

ołówek, papier, 15,5 x 22 cm,
sygn. śr. d.: Jan Dobkowski 1995

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

008
008

Józef HAŁAS (1927 Nowy Sącz - 2015 Wrocław)

Z cyklu Podziały, 2004

gwasz, papier, 51 x 37 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: JHałas 04

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

009
009

Bez tytułu, 1956

tusz, papier milimetrowy, 36,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Lebenstein 1956

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

010
010

Akt, 1956

gwasz, tusz, akwarela, papier, 49 x 22 cm,
sygn. i dat. ołówkiem śr.d. Lebenstein
praca po konserwacji

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

011
011

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Zapis, 1992

akwarela, papier, 55 x 40,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat.: Jan Tarasin 92

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

012
012

Teresa PĄGOWSKA (1926 Warszawa - 2007 Warszawa)

Bez tytułu, 1996

serigrafia, papier, 100 x 70,
sygn. i dat. p.d.: Teresa Pągowska 96, opisana l.d.: 30/30

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

013
013

Czaszka, 1995

akryl, karton, 86 x 62 cm,
sygn. opisany i dat. na odwrocie: Sempoliński 2.XI. 95/czaszka/(akryl)

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

014
014

gwasz, papier, 40 x 30,
sygn. p.d.: Ola Jachtoma, opisana p.d.: Kochanemu Jankowi Ola Jachtoma

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

015
015

Przeciwstawienie, 2002

gwasz, papier, 70 x 48 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. l.d.: JHałas 02

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

016
016

Bez tytułu z cyklu Figury, 1970

tusz, papier, 60 x 41 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: JH 70

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

017
017

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Teka serigrafii 1978/1979

teka 10 serigrafii (+ 1 w formie wprowadzenia), 20 x 20 cm, oryginalna tekturowa teczka; egzemplarz numer 21 (z nakładu 40 egzemplarzy); każda serigrafia
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: 21/40 Winiarski 78/79

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

018
018

Dzioby

pastel, papier, 49 x 63 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: Stasys

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

019
019

Alfred LENICA (1899 - 1977)

gwasz, papier, 39 x 28 cm ( w świetle passe-partout),
sygn. u dołu: lenica

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

020
020

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

M5, 1966 - 2002

serigrafia barwna, papier, 70 x 68 cm,
sygn. i dat. p.d.: Fangor 1966/2002, opisany l.d.: M5 2/120 II

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

021
021

Yayoi KUSAMA (ur. 1929)

Pumpkin, 1982

serigrafia barwna, papier, 61 x 50 cm,
sygn. i dat. p.d. ołówkiem: Yayoi Kusama 1982, nr: 19/25

Do obiektu dołączono certyfikat autentyczności wydany przez Rare & Signed z 2023 r.

Cena wywoławcza:

34 000 zł droit de suite

Estymacja:

38 000 - 45 000 zł

022
022

Jerzy KAŁUCKI (1931 Lwów - 2022)

Troll

serigrafia, papier, 69 x 49 cm w świetle passe-partotu,
na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty: Ewę Stabrawę.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

023
023

Pejzaż, 1992

akwarela, papier, 19 x 13,5 cm w świetle passe-partout, na odwrocie
sygn. pod dedykacją: "Roman Artymowski"

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

024
024

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

Szkic do obrazu

ołówek, papier, 30 x 20 cm, sygnowany u dołu: 'Beksiński'

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

025
025

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

XXIV Studia talmudyczne 2a.jpg

serigrafia, papier, 42 x 30 cm,
sygn. p.d. ołówkiem: S. Fijałkowski, opisany l.d.: XXIV Studia talmudyczne 2a.jpg 1/3

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

2 800 - 3 500 zł

026
026

30 IV 2013 a.jpg

grafika komputerowa (e.a.), 24 x 17 cm,
sygn. p.d. ołówkiem: S. Fijałkowski,opisany l.d.: 30 IV 2013 a.jpg, śr. d: e.a.

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 200 - 2 800 zł

027
027

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Ul. Patriotów, 2009

akwarela, tempera, papier, 21 x 30 cm,
sygn. p.d.: E. DWURNIK, opisany l.d.: UL. PATRIOTÓW, opisany na odwrocie: ul. Patriotów, 1-4.09.2009, pieczęć AKWARELA/DWURNIK

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

028
028

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Bonjour, 2024

ołówek, papier, 70 x 50 cm,
sygn. i dat. l.d.: Olbinski ' 24

do pracy jest dołączony certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

029
029

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

Para słoni, 1991

kredki, papier, 22 x 31 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Ryszard Grzyb 1991

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

030
030

Bez tytułu,1995

tusz, akwarela, papier, 21 x 30 cm wświetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Stasys | 1995

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

031
031

Z cyklu Ludzie, 1982

węgiel, tusz, akryl, papier czerpany, 29,5 x 40 cm,
sygn.i dat. p.d.: witold-K.82

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

032
032

Zcyklu Ludzie, 1972

akryl, papier, 23,5 x 38,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Witold-K. 72

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

033
033

Ilustracja do bajki Klejnot Wieliczki, 2017 ?

technika mieszana, papier, 28,2 x 46,5 cm,
sygn. p.d.: J Wilkoń

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

034
034

Jan Marcin SZANCER (1902 Kraków - 1973 Warszawa)

Ilustracja do bajki Kopciuszek Zofii Szancerowej

akwarela, gwasz, papier, 35 x 27 cm,
sygn. p.d.: jms

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

035
035

Ilustracja do bajki, 1940

akwarela, papier, 34 x 21 cm,
sygn. l.d.: J. M. Szancer 40

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

036
036

Okładka do bajki "Bardzo dziwne opowieści"

akwarela, papier, 37,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: jms.

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

037
037

Ilustracja do książki "Zaczarowany zamek"

akwarela, papier, 35 x 25 cm,
sygn. l.d.: jms, opisany u dołu: Zaczarowany zamek

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

038
038

Samotny, 1980

gwasz, papier, 48 x 63 cm,
sygn. i dat. p.d.: Marian Konarski II 80

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

039
039

Teraz wiem komu zawdzięczam, 1995

pastel, papaier, 49 x 63 cm,
sygn. śr. dół: Juliusz Narzyński, opisany na odwrocie: Juliusz Narzyński | past. Olej 1995 | "Teraz wiem komu"

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

040
040

Tweltht night

ołówek, papier, 26 x 21 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: Olbinski

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

041
041

Borys MICHALIK (1969 - 2018)

pastel, papier, 54 x 38 cm w świetle passe-partout,
sygn. l.d.: B. Michalik

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

042
042

Andrzej STRUMIŁŁO (1927 Wilno - 2020 Suwałki)

Ex Oriente, 2007

technika mieszana, papier czerpany, 47 x 35 cm (wymiar pracy),
sygn. i dat. śr.d.: 13 VII 2007/A.S.

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

043
043

Bez tytułu, 1962

akwarela, tusz, 34 x 44 cm w świetle passe-partout, opisany,
sygn. i dat. p.d.: Pani Barbarze w dniu Jej / imienun ofiarrowuje autor / A. Strumiłło / 6/XII / 1962

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

044
044

Jan NOWAK (ur. 1939)

Mężczyzna, 1970

linoryt, papier, 51 x 41 cm,
sygn. i dat. na płycie l.ś.: Nowak Jan 1970,
sygn. i dat. długopisem pod płytą p.d.: Jan Nowak 1970, opisany l.d.: linoryt "Mężczyzna"

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

045
045

Portret wielokrotny, 1994

kserotypia, akwarela, papier, 30 x 24,8 mm, sygnowany p. d.: 'K Mikulski 94', l.d.: 'Ksero + kolor'

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

046
046

Z cyklu Notatki, 1974

gwasz, papier, 10,5 x 10 cm (wymiar pracy),
sygn. p.d.: JH, 32 x 15,5 cm (wymiar arkusza), tekst pisany na maszynie

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

047
047

Z cyklu Notatki, 1987

gwasz, papier, 11 x 11,5 cm (wymiar pracy), 32 x 15,5 cm (wymiar arkusza), tekst pisany na maszynie

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

048
048

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Projekt niebieskiego kostiumu do baletu Petrushka Igora Stravinskyego, 1969 r.

kolaż, papier, 69 x 49 cm,
sygn. i dat. p.d.: 1969 / A. Majewski, na odwrocie: "Petrushka"

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

049
049

akwarela, kolaż, papier, 69,5 x 49 cm [x2]
każdy z projektów sygnowany i datowany p.d.: 1969 / A. Majewski, na odwrociu opisany: "Petrushka" von Strawiński

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

050
050

Głowa dziewczyny, ok. 1962

odprysk, papier, 24,5 x 21 cm (płyta), 31 x 24,5 cm (arkusz),
sygn. ołówkiem p. d.: Tymon

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł