Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Grudniowa

11.12.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

28.11 - 11.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

250 obiektów
151
151

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

Notes i pióro Trzeci wymiar czasu

notes A4, edycja limitowana 59/100
pióro, edycja limitowana 62/100

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

152
152

Harfa

litografia, papier, 79 x 58 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, opisany l.d.: 74/350

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

153
153

Klaun

litografia, papier, 69 x 66 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, opisany l.d.: 236/350

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

154
154

Gołąbek

sygn. ołówkiem p.d.: Olbiński, opisany l.d.: 38/350

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

155
155

Czarna pantera

inkografia, papier, 14 x 18,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Wilkoń, opisana l.d.: 12/100

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

156
156

Zima

sygn. p.d.: Wilkoń, opisany l.d.: 12/100
data powstania oryginału 1991
data powstania inkografii 2022

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

157
157

Aleksandra WALISZEWSKA (ur. 1976, Warszawa)

Dwie postaci w palmach

sitodruk, papier, 102 x 73 cm

Cena wywoławcza:

300 zł

Estymacja:

500 - 1 000 zł

158
158

Dwie postaci

sitodruk, papier, 70 x 48 cm

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

800 - 1 200 zł

159
159

Paweł ORŁOWSKI (ur. 1975, Rzeszów)

Futuristic form, 2016 r.

odlew z brązu, 45 x 20 cm

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

160
160

Sylwester AMBROZIAK (ur. 1964, Łowicz)

brąz patynowany, wys. 43 cm,
sygn. monogramem na podstawie: A

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

161
161

Jean LAMBERT-RUCKI (1888 Kraków - 1967)

Jan Ewangelista

brąz patynowany, drewno, 25 x 5 x 5 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

162
162

Akt I

brąz, marmur, wys. 17 cm z podstawą,
sygn. i opisany: Akt I/Nr II/VIII/ Wojkowski

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

163
163

Igor MITORAJ (1944 Oederan - 2014 Pietrasanta)

Maska - zawoalowaną twarzą, 1977 r.

brąz srebrzony, podstawa drewno dębowe czernione, 10,5 x 6,2 x 4 cm,
sygn. p.d.: IGOR MITORAJ, na odwrocie: Bonne Année / 1977 / Bouillet / 1977 / CHRISTOFLE / FRANCE

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

164
164

Tindaro

brąz patynowany, wys. 18 cm,
sygn. MITORAJ, numerowany: 25/900

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

165
165

Le Grepol

brąz patynowany, 39 cm z podstawą,
sygn. p.d.: MITORAJ, nr. na odwrocie: 156 / 250

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

166
166

Jamnik, 2018 r.

brąz, wys. 31, dł. 42 cm,
sygn., dat. i opisany: J.Wilkoń/2018/edycja 5/8

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

167
167

żeliwo, wys. 19 cm,
sygn. cyrylicą

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

168
168

proj. Albert Caasmann (1886-1968)
porcelana, ręcznie malowana, wys. 25 cm,
sygn. znakiem firmowym i nr 174 K

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

4 000 - 4 500 zł

169
169

Fabryka Fajansu i Terakoty Aleksandra Lewickiego, projekt W. Suchánka z 1897 r.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

170
170

fajans, dekoracja kobaltowa, podszkliwna, wys. 59

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

171
171

proj. J.J.Kaendler (1706-1775)
porcelana, malowana ręcznie i złocona, wys. 9 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

172
172

porcelana ręcznie malowana, wys. 10 cm, dł. 19,5 cm

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

173
173

porcelana bogato zdobiona i malowana, złocona, dł. 24,5 cm

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

174
174

porcelana, ręcznie malowana purpurą, motywy kwiatowe, wys. filiżanki: 4,5 cm, śr. spodka: 13,5 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

175
175

porcelana, ręcznie malowana, złocona, śr. 29,5 cm

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

176
176

porcelana, ręcznie malowana, złocona, wzór "Neu Ozier" z dekoracją kwiatową, śr. 23,5 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

177
177

porcelana, dekoracja kobaltowa, złocona, wzór cebulowy, wys. 21 i 25 cm

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

178
178

porcelana, dekorowana kobaltem podszkliwnie, 4 x 11 x 8 cm, II gat.

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

300 - 400 zł

179
179

porcelana, dekorowana kobaltem podszkliwnie, śr. 21 cm

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

500 - 600 zł

180
180

porcelana, dekorowana kobaltem podszkliwnie, wzór cebulowy, śr. 19,5 cm

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

300 - 350 zł

181
181

porcelana, dekorowana kobaltem podszkliwnie, złocona, wys. 15 cm, stan zachowania: odprysk szkliwa na wylewie oraz na pokrywce

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

182
182

porcelana, dekorowana kobaltem podszkliwnie, złocenia, filiżanka wys. 5 cm, spodek śr. 14 cm

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

183
183

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

800 - 1 000 zł

184
184

porcelana, dekoracja kobaltowa podszkliwna, złocona, wys. 10 cm

Cena wywoławcza:

250 zł

Estymacja:

300 - 400 zł

185
185

szkło cameo glass w kolorze błękitnym, srebro, pr. 925, złotnik: James Dixon&Son, Londyn, wys. 25 cm

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

186
186

szkło kryształowe, pas oroplastycznej dekoracji, 6 kolorów, wys. 20 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

187
187

szkło kryształowe, pas oroplastycznej dekoracji, wys. 9 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

188
188

szkło aleksandrytowe (neodymowe), wys. 10,5 cm, śr. 19 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

189
189

szkło aleksandrytowe, wys. 20,5 cm,
sygn. na spodzie znakiem firmowym

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

190
190

szkło aleksandrytowe, wys. 10 cm,
sygn. znakiem firmowym

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

191
191

srebro, pr. 84, złocone, grawerowane, dekoracja niellem, w. 60 g, monogram złotnika: AP

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

192
192

srebro, częściowo złocone, pr. 800, w. 98 g

Cena wywoławcza:

450 zł

Estymacja:

550 - 700 zł

193
193

srebro, pr. 12, w.

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

194
194

srebro, pr. 12, w. , 14 x 4,5 cm

Cena wywoławcza:

600 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

195
195

srebro kute, odlewane, pr. 830, w. 3715 g, wys. 25,5 cm, śr. 36 cm,
sygn. znakiem złotnika oraz zleceniodawcy: BRISTOL, wkład szklany dobierany, po konserwacji.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

196
196

srebro, pr. 800, waga łączna z nożami: 5 000 g, 92 szt.

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

197
197

srebro, pr. 925, w. 424 g, wys. 27 cm

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

198
198

srebro, pr. 835, szkło, wys. 21

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

199
199

srebro, pr. 800, w. 1173 g, wys. 20,5 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

200
200

oleodruk, deska, okład srebrny, pr. 84, nimb - Kokoszkin

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł