Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Grudniowa

11.12.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

28.11 - 11.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

250 obiektów
051
051

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Góral z fajką

pastel, papier, 35 x 24 cm,
sygn. p.śr.: St.Górski

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

052
052

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Szkic konia

olej, tektura, 63 x 29 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

053
053

Wojciech KOSSAK (1856 Paryż - 1942 Kraków)

Napad wilków, 1937 r.

olej, tektura, 39,8 x 49,6 cm,
sygn. p.d.: Wojciech Kossak / 1937

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

054
054

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Pejzaż leśny

olej, płótno naklejone na tekturę, 19,5 x 25 cm,
sygn. l.d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

2 400 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

055
055

Złota jesień

olej, deska, 35,5 x 25 cm,
sygn. p.d.: C TAŃSKI

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 4 500 zł

056
056

Józef RAPACKI (1871 - 1929)

Jesienna droga

olej, tektura, 19 x 33 cm,
sygn. p.d.: Józef Rapacki (słabowidoczne)

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

057
057

Ehrenfried WAHLQVIST (1814 Ystad - 1895 Sztokholm)

Na polowaniu, 1860 r.

olej, płótno, 56 x 83 cm,
sygn. i dat. p.d.: Ewahlqvist 1860

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

058
058

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

Portret gdańskiego kupca Artura Kleina, 1917 r.

olej, płótno dublowane, 110 x 79 cm,
sygn. i dat. l.g.: H.BERLEWI/WARSCHAU 1917

Cena wywoławcza:

28 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

059
059

Eduard BOEHM (1830 - 1890)

Na ścieżce górskiej

olej, płótno, 55 x 68 cm,
sygn. p.d.: EBOEHM

Cena wywoławcza:

4 400 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

060
060

Jan WOLSKI (XIX/XX w.)

Wyjazd na zimowe polowanie

olej, deska, 18 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: JWolski

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

061
061

Pejzaż z palmami

olej, płótno, 27 x 39 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

062
062

Colin Graeme ROE (1858 - 1910)

Motyw myśliwski, 1884 r.

olej, płótno, 49 x 73 cm,
sygn. p.d.: Colin Graeme. 84.

Cena wywoławcza:

4 400 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

063
063

Rejs łódką w letni dzień

olej, płótno, 80 x 80 cm,
sygn. l.d.: F.Cieśla

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

064
064

Sosny mazowieckie, 1923 r.

olej, płótno, 95 x 73 cm,
sygn. l.d.: K. Lasocki Lechanice 1923,
na odwrocie fragment naklejki wystawowej TPSP z informacjami o pracy i datą nadesłania w 1925r.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

065
065

Wiktor KORECKI (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek)

Zachód słońca nad rzeką

olej, płótno, 52 x 60 cm,
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

066
066

Zima w lesie

olej, tektura, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: Wiktor Korecki

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

067
067

Teodor GROTT (1884-1972)

Akt

gwasz, papier, 48,5 x 34 cm,
sygn. p.g.: Teo. Grott

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

068
068

Marek ŻUŁAWSKI (1908 Rzym - 1985 Londyn)

Martwa natura

olej, płótno, 48 x 68 cm,
sygn. l.d.: Marek Zulawski

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

069
069

Ludwik STASIAK (1858 - 1924)

Martwa natura z bzami i zawilcami

olej, tektura, 67 x 48 cm,
sygn. l.d.: Ludwik Stasiak

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

070
070

Czesław RZEPIŃSKI (1905 Strusów - 1995 Kraków)

Podwórko w Lanckoronie, 1979 r.

olej, płótno, 54 x 65 cm,
sygn. l.d.: Rzepiński, na odwrocie na krośnie naklejka autorska: C. Rzepiński / ol. 54 x 65 cm / "Podwórko w Lanckoronie" / 1979 oraz na krośnie tuszem: Cz. Rzepiński

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

071
071

Kazimierz nad Wisłą, 1943 r.

olej, płótno,
sygnowany i datowany pd.: L. Czaykowski 43, 39 x 60 cm

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

072
072

Jan WOŁEK (ur. 1954, Warszawa)

Widok na rynek w Kazimierzu, 1996 r.

olej, płótno, 38 x 55 cm,
sygn. i dat. l.g.: Wolek 96

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

073
073

Jean PESKÉ (Jan Mirosław PESZKE) (1870 Gołta - 1949 Le Mans)

Lektura dziecięca (List)

olej, płótno, 46 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: Peske

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

074
074

Igor TALWIŃSKI (1907 Warszawa - 1983 Paryż)

Akt

olej, płótno, 55 x 46 cm,
sygn. p.d.: Igor Talwiński

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

075
075

Ludwik KLIMEK (1912 Skoczów - 1992 Nicea)

Na łonie natury

olej, płyta naklejona na płótno, 54,5 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: Klimek, opisany na odwrocie: 25 / 1552

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

076
076

Nathan GUTMAN (1898 - 1987)

Muzykanci

olej, płótno, 60 x 49 cm,
sygn. p.d.: N. Gutman

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

077
077

Procesja

olej, płótno, 52 x 28 cm,
sygn. p.d.: S.Eleszkiewicz

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

078
078

Pejzaż - Góra Sainte Victoire

olej, płótno, 33 x 41 cm,
sygn. l.d.: Zawado

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

079
079

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Kwiaty polne, 1974 r.

olej, płyta, 69 x 49 cm,
sygn. l.d.: H.Baranowski, na odwrocie naklejka z 1974 r.: PRACOWNIA PLASTYCZNA MARYNARKI WOJENNEJ / H. BARANOWSKI

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

080
080

Martwa natura

gwasz, pastel, papier, 34 x 47 cm,
sygn. p.d.: M.Szczerbiński

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

081
081

Martwa natura - barwny bukiet

olej, tektura, 69 x 49 cm

Cena wywoławcza:

1 600 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

082
082

Warszawa - widok na Plac Zamkowy

olej, płótno, 71 x 81 cm,
sygn. p.d.: T.Cieślewski

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

083
083

Czytajacy rabin

olej, płótno, 50 x 40,5 cm,
sygn. p.d.: K. SZEWCZENKO

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

084
084

Nosiwoda na rynku w Kazimierzu

olej, płótno, 54 x 41 cm,
sygn. l.d.: K. SZEWCZENKO

Cena wywoławcza:

2 600 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

085
085

Widok na ulicę Wąski Dunaj w Warszawie

olej, płótno, 35 x 25 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

086
086

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Powrót z targu

olej, płótno, 47,5 x 80 cm,
sygn. p.d.: Cz. Wasilewski

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

087
087

Pieczenie ziemniaków na polu

olej, płótno, 45 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: MAłaszewski

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

088
088

Maria HONOWSKA (1878 – 1960)

Widok z Morskiego Oka na Mnicha

olej, płyta, 43 x 48 cm,
sygn. l.d.: M. Honowska

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 7 000 zł

089
089

Carl KÜSTNER (1861 - 1934)

Topole nad wodą

olej, płótno, 70 x 60 cm,
sygn. p.d.: C. Küstner / Melb..

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

090
090

Wiktor ZIN (1925 - 2007)

Błota Polesia, 1989

pastel, papier, 32 x 48 cm,
sygn. p.d.: Wiktor Zin

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

091
091

Jan Marcin SZANCER (1902 Kraków - 1973 Warszawa)

Portret Moniki z filiżanką goracej czekolady, 1954 r.

ołówek, papier, 33 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: jms. oraz dat. l.d.: 9V54

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

092
092

Maja BEREZOWSKA (1898 Baranowicze - 1978 Warszawa)

Towarzyska biesiada, 1962 r.

akwarela, tusz, piórko, papier, 21 x 30 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: majaberezowska 62

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

093
093

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Projekt kostiumu do baletu Petrushka Igora Stravinskyego, 1969 r.

kolaż, akwarela, papier, 69 x 49 cm,
sygn. i dat. p.d.: 1969 / A. M., na odwrocie: "Petrushka"

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

094
094

Projekt męskiego kostiumu do baletu Petrushka Igora Stravinskyego, 1969 r.

sygn. i dat. p.d.: 1969 / A. Majewski, na odwrocie: "Petrushka"

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

095
095

Józef HAŁAS (1927 Nowy Sącz - 2015 Wrocław)

olej, płótno, 62 x 59 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

096
096

Anioł, 2005

gwasz, papier, 58 x 41 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: JHałas 05

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

097
097

Liść z cyklu Podziały, 1998

tusz, papier, 48 x 31,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: JHałas/98

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

098
098

Kompozycja oparta na krzyżu

gwasz, papier, 59 x 48 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

099
099

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Krzyż papieski, 1982 r.

olej, płótno, 27,5 x 42 cm,
sygn. i dat. l.d.: 82 E. DWURNIK| na odwrocie: E. DWURNIK | 82

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

100
100

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

1, 2, 3, 4, 5, 6...., 1999 r.

olej, płótno, 33 x 25 cm, sygn i dat. p.d.: winiarski'99, opisany p.d.: 1,2,3,4,5,6…,
sygn. na odwrocie: winiarski 1999

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł