Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Grudniowa

11.12.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

28.11 - 11.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

250 obiektów
101
101

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Kraków, 2016 r.

akryl, płótno, 55 x 46 cm,
sygn. i dat. p.d.: 2016 | E. DWURNIK,
sygn., dat. nr. oraz opisany na odwrocie: 2016 | E. DWURNIK | „KRAKÓW” | NR: IX -2027 -5620

Cena wywoławcza:

48 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

102
102

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

White Rose

olej, płótno, 39 x 27 cm,
sygn. p.d.: Olbinski
Do obiektu dołączono certyfikat autorski.

Cena wywoławcza:

46 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

103
103

Prognoza pogody

olej, płótno, 39 x 27 cm,
sygn. p.d.: Olbinski

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

104
104

Mark KOSTABI (ur. 1960)

Chain Reaction, 2006 r.

olej, płótno, 130 x 80 cm,
sygn. i dat. l.d.: KOSTABI 2006, na odwrocie

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

105
105

Yayoi KUSAMA (ur. 1929)

Flowers, 1993 r.

serigrafia czarno-biała, papier, 78 x 64 cm,
sygn. p.d. ołówkiem: Yayoi Kusama, nr. L.d.: 66/90

Do obiektu dołączono certyfikat od Szes Forensic Pedro Feito Hernández.

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

106
106

Dialog in bewegung

olej, płótno, 55 x 65 cm,
opisany na blejtramie: Dialog in bewegung

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

107
107

Bez tytułu, 2004 r.

olej, płótno naklejone na deskę, 20 x 37 cm,
sygn. p.d.: 04 Jul. Narzyński

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

108
108

Zły z cyklu Drapieżniki, 2023

akryl, płótno, 73 x 92 cm,
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zły z cyklu Drapieżniki, marzec 2023, M. Krawczyk

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

109
109

Wanda WEDECKA (ur. 1919 Homel - 2011 Warszawa)

Pejzaż z korzeniem (Karczowisko), 1964 r.

olej, płótno, 100 x 120 cm,
sygn. i dat. p.d.: W. Wedecka 1964

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

110
110

Kompozycja geometryczna

olej, płyta, 95,5 x 65 cm,
sygn. l.d.: Rogowski

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

111
111

Janina Maria WIERUSZ-KOWALSKA (ur. 1949, Częstochowa)

4 U, 2012

akryl, płótno, 100 x 80 cm,
sygn. p.d.: JWK, opisany na odwrocie: 4U / JANINA WIERUSZ KOWALSKA / ACRYL NA PŁÓTNIE / WERNIKS MATOWY / 100X80 / 2012.

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

112
112

Zdzisław SALABURSKI (1922 Częstochowa - 2006 Warszawa)

Kompozycja, 1969 r.

olej, płótno, 91 x 11 cm,
sygn. i dat. l.d.: Z.Salaburski 69, na odwrocie
opisany, sygn. i dat.: Z.Salaburski / 1969 / Warszawa

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

113
113

Aleksander ROSZKOWSKI (ur. 1961, Warszawa)

Poliptyk 3 x 3, 2015

olej, płótno, deska,
sygn., dat. i opisany na odwrocie: ALEKSANDER ROSZKOWSKI / 1110 / "POLIPTYK 3x3" / 2015

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

114
114

Z cyklu Ludzie, 2018

olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. i dat. p.d.: Witold. K. 18

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

115
115

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Notatka o sztuce, 2007 r.

olej, płótno, 30 x 24 cm,
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | NR 387 | 30 x 24 | 2007

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

116
116

12/2022, 2022 r.

olej, płyta, 65 x 90 cm

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

117
117

Misterium, 2023 r.

olej, płótno, 100 x 120 cm,
sygn. i dat. p.d.: Lucyna Góralczyk/2023

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

118
118

Andrzej BOROWSKI (ur. 1969, Żywiec)

Irysy w Barberino, 2021 r.

akryl, płótno, 48 x 48 cm,
sygn. p.d.: A Borowski 2021

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

119
119

Leszek ŻEGALSKI (pseud. Maestro) (ur. 1959, Śląsk Cieszyński)

Akt, 2017 r.

olej, płótno, 40 x 50 cm,
sygn. i dat. l.d.: Żegalski 2017

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

120
120

Ernest ZAWADA (ur. 1971, Cieszyn)

Il Cielo e inferno, 2023

akryl, płótno, 100 x 70 cm,
sygn., dat., opisany na odwrocie: il Cielo e inferno | Ernest Zawada | akryl 2023

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

121
121

Sebastian MOŃ (ur. 1986, Pszczyna)

Bez tytułu, 2019 r.

olej, płyta, 101 x 71 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: Sebastian Moń 2018

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

122
122

Zima, 2019

olej, płótno, 70 x 80 cm,
sygn. i dat. na odwrocie; DZ 2019 | DAWID ZDOBYLAK | "ZIMA" OLEJ NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

123
123

Dym II z cyklu Indian Slava

olej, płótno, 55 x 80 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: INDIAN SLAVA / DYM II / JSłomkowski

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

124
124

Tomasz KOWALSKI (ur. 1984, Szczebrzeszyn)

Bez tytułu, 2006 r.

olej, płótno, 13 x 18 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: TOMASZ / KOWALSKI / 2006

Cena wywoławcza:

4 800 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

125
125

Zbysław Marek MACIEJEWSKI (1946 Pohulanka - 1999 Kraków)

Wzgórze, 1996 r.

akryl, płyta, 30 x 30 cm w świetle oprawy, dat. p.d.: II II 96, opisany na odwrocie: Zbysław Marek Maciejewski "Wzgórze" akryl 1996

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

126
126

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2014 r.

akryl, płótno, 30 x 60 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2014

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

127
127

Bez tytułu, 2011 r.

akryl, płótno, 30 x 24 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2011

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

128
128

Blue Grey, 2013

olej, płótno, 121 x 128 cm,
sygn. i dat. l.g.: S. Młodożeniec / 2013, opisany na odwrocie: S. MŁODOŻENIEC / "BLUEGREY" 2013 / olej/płótno / 121 x 128 cm / S. M/2013/02/0003/003

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

129
129

Kompozycja wielobarwna, 2012

olej, płótno, 104 x 140 cm,
sygn. i dat. śr.g.: S. Młodożeniec / 2012, opisany na odwrocie: S. MŁODOŻENIEC / "KOMPOZYCJA" 2012 / olej/płótno

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

130
130

Malwy, 2024 r.

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: M. Kliszewska

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

131
131

Mindfulness - Dynamic

akryl, olej, płótno, 120 x 100 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

132
132

olej, płótno, 60 x 80 cm,
sygn. p.d.: Zbigniew Kopania

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

133
133

Centaurea cyanus, 2017 r.

olej, płótno, 90 x 80 cm,
sygn. i dat. śr.d.: Urszula Tekieli 2017

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

134
134

Klimtowskie westchnienie złotem spowite, 2024 r.

akryl, szlagmetal, 90 x 80 cm,
sygn. na odwrocie: Mariola Świgulska

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

135
135

Jemiołuszka, 2024 r.

olej, akryl, szlagmetal, 70 x 70 cm,
sygn. p.d.: J.MISZTAL 2024

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

136
136

Perfect storm, 2022

akryl, pigmenty, płótno, 110 x 140 cm, dat.,
sygn. i opisany na odwrocie: 2022 / PK / Korab / "PERFECT STORM" / 110 x 140 CM, ACRYLIC ON CANVAS

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

137
137

Iryna KVETKA (ur. 1978)

Nowy Świat, 2024 r.

akryl, płótno, 60 x 90,
sygn. p.d.: Iryna Kvetka

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

138
138

Dariusz Franciszek RÓŻYC (ur. 1978, Sosnowiec)

Eki 1 z cyklu Nie takodległe, 2020 r.

olej, płótno, 60 x 60 cm,
sygn. i dat. p.d.: RÓŻYC/2020

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

139
139

Art déco, 2021 r.

olej, płótno, 60 x 40 cm,
opisany, sygn. i dat. na odwrocie: art déco, 2021 r / olej 40x60 cm / Anna Konikowska

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

140
140

Zbigniew ŻUCHOWSKI (ur. 1980, Rypin)

Akt, 2024 r.

olej, płótno, 73 x 92 cm,
sygn. p.d.: Z. Żuchowski

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

141
141

Bez tytułu, 1991 r.

tech. mieszana, złoto, papier, 57 x 87 cm w świetle passe-partot,
sygn. i dat. p.d.: JKarczewski 91

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

142
142

Seria zimowa XI (Noc Amerykańska), 2012 r.

olej, płótno, 40 x 40 cm,
sygn. i opisany na odwrocie: "SERIA / ZIMOWA XI" / BARTEK / BUCZEK

Cena wywoławcza:

1 300 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

143
143

Formy barwne III, 2015

olej, płótno, 122 x 91 cm,
sygn., opisany i dat. na odwrocie: Dilan Abdulla / Bez tytułu III / z serii / "Formy barwne" / 16/15/38 / olej, płótno / 100x100 cm / 2015 r.
Na odwrocie dołączono certyfikat autorski.

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

144
144

Bez tytułu, 2024 r.

olej, płyta, 80 x 90 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jacek Reszetko 24

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

145
145

Anna PIOTROWIAK (ur. 1983, Kijów)

Poranny Newsweek, 2024 r.

akryl, płótno, 74 x 62 cm,
sygn. i dat. l.d.: VII 24Niusza

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

146
146

Andrzej CISOWSKI (1962 Białystok - 2020 Targowo)

Przystanek, 2013 r.

olej, płótno, 60 x 73 cm,
opisany na odwrocie: A.CISOWSKI / PRZYSTANEK / 2013

Cena wywoławcza:

3 600 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

147
147

Straż Nocna, 2011 r.

akryl, płótno, 130 x 110 cm,
opisany, sygn. i dat. na odwrocie: SZYMON URBAŃSKI / straż nocna / 2011 akryl

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

148
148

Lwica, 2022 r.

akwarela, papier, 24,5 x 20,5 w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: JWilkoń.
Praca posiada certyfikat podpisany przez Józefa Wilkonia. Oprawa szyba muzuealna.

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

149
149

Zbigniew LENGREN (1919 Tuła - 2003 Warszawa)

Zawadiacki pirat

akwarela, gwasz, ołówek, papier, 34 x 25,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: LENGREN

Cena wywoławcza:

700 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

150
150

Kubek różowy sad

porcelana, wys. 10 cm, edycja limitowana 120/300
Dołączony certyfikat z Desy Modern.

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł