Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja Grudniowa

11.12.2024 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

28.11 - 11.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

250 obiektów
001
001

Olga NIEWSKA (1898 Charków -1943 Warszawa)

Żołnierz na nartach, 1926 r.

brąz patynowany, marmurowa podstawa, wysokość 29 cm, bryła marmuru ok. 55 x 15 cm,
sygn. i dat. na podstawie: Olga Niewska / 1926 oraz
sygn. na narcie: BR.ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA

Cena wywoławcza:

96 000 zł

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

002
002

U źródła

olej, ołówek, płótno, 65 x 50,2 cm,
sygn. p.d.: ST.BAKALOWICZ

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

003
003

Cerkiew, 1905 r.

olej, deska, 38,5 x 56,5 cm,
sygn. cyrylicą p.d.: S. Żukowski 1905

Cena wywoławcza:

68 000 zł

Estymacja:

85 000 - 100 000 zł

004
004

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Upadek, 1929 r.

olej, płótno, 141 x 92 cm w świetle oprawy,
sygn. i dat. l.d.: Jerzy Kossak 1929

Cena wywoławcza:

64 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

005
005

Kąpiaca się na Lido, 1923 r.

olej, płótno, 45 x 61 cm,
opisany, sygn. i dat. l.d.: Lido 1923./ F.M.Wygrzywalski

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

006
006

Plac Św. Marka w Wenecji

olej, płótno, 55 x 55 cm,
sygn. p.g.: Wł. Jarocki, na odwrocie naklejka wystawowa z Muzeum w Tarnowskich Górach

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

007
007

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Dzika plaża w Jastrzębiej Górze, 1924 r.

olej, płótno, 66 x 86 cm,
sygn. i dat. p.d.: Stefan Filipkiewicz / 1924

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

008
008

Wojciech KOSSAK (1856 Paryż - 1942 Kraków)

Kozak na koniu, 1891 r.

olej, deska, 47 x 30 cm,
sygn. i dat. p.d: WKossak 1891

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

70 000 - 80 000 zł

009
009

Patrol

olej, deska, 35 x 70,5 cm,
sygn. p.d: Władysław Szerner

Cena wywoławcza:

80 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

010
010

Dzieci przy studni

olej, tektura, 47 x 35 cm,
sygn. p.d.: S.W.MATEJKO.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

011
011

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Dwóch chłopców, 1931 r.

olej, płótno, 15,5 x 35 cm,
sygn. i dat. p.g.: 1931 / Wlastimil Hofmann

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 45 000 zł

012
012

Portret kobiety, 1921 r.

ołówek, węgiel, papier, 39 x 31 cm,
sygn. monogramem i dat. l.d.: LS / 1921

Cena wywoławcza:

21 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

013
013

W odwrocie, 1936 r.

olej, tektura, 54,3 x 80,0 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Kossak /1936,
na odwrocie, centralnie, dwie pieczęci Jerzego Kossaka:

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

014
014

Michał GORSTKIN-WYWIÓRSKI (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Dojeżdzacz

olej, deska, 45,5 x 36 cm,
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

110 000 - 150 000 zł

015
015

Zima, 1929 r.

olej, sklejka, 57 x 98 cm,
sygn. i dat. l.d.: Z. Józefczyk 29

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

016
016

Juliusz Kossak jako Jan III Sobieski, ok. 1860-1880 r.

akwarela, papier, 48,7 x 44,7 cm,
sygn. monogramem p.d.: JB,

Cena wywoławcza:

56 000 zł

Estymacja:

65 000 - 70 000 zł

017
017

Pozdrowienie

olej, tektura, 24,5 x 17,5 cm,
sygn. l.d.: Wojciech Kossak

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

018
018

Wesoła jazda

olej, deska, 25 x 36 cm,
sygn. śr.d.: F.Bujakiewicz

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

019
019

Jan KONARSKI (1850-1918)

Na drodze

olej, płótno, 45 x 60 cm,
sygn. l.d.: JKonarski

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

45 000 - 50 000 zł

020
020

Hucułka

pastel, papier, 70 x 50 cm,
sygn. l.d.: T.Axentowicz

Cena wywoławcza:

44 000 zł

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

021
021

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

Święto Jordanu, ok. 1920 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 67 x 91 cm,
sygn. l.d.: F. Pautsch

Cena wywoławcza:

34 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

022
022

Grupka dzieci, 1909 r.

olej, tektura, 48 x 33,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: F.Pautsch 09

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

023
023

Starzec i dzieci, 1924 r.

olej, tektura, 14,5 x 36,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wastimil Hofman 1924

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

024
024

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Leśniczówka w Majdanie

olej, tektura, 25 x 31 cm,
sygn. l.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA, na odwrocie naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

025
025

Kobieta w czerwonej sukni

olej, płótno, 95 x 75 cm,
sygn. p.d: St. Kuczborski

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 55 000 zł

026
026

Scena w karczmie, 1897 r.

olej, płótno, 53 x 79 cm,
sygn. i dat. śr.d.: J.Moniuszko / AD 1897

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

027
027

Portret kobiety z wachlarzem, 1885 r.

akwarela, papier, 34 x 23,5 cm,
sygn. p.d.: F. Żmurko 1885

Cena wywoławcza:

26 000 zł

Estymacja:

35 000 - 40 000 zł

028
028

Jan ROSEN (1854 Warszawa - 1936 Warszawa)

Para Kirasjerów

gwasz, papier, 39,5 x 50 cm,
sygn. i dat. p.d.: J.Rosen / 1902

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

029
029

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE (1745 Misy-Faut-Yonne - 1830 Paryż)

Zbiór 20 portretów, 1774-1784 r.

akwaforta, sucha igła, papier, 70 x 50 cm,
20 sztuk rycin współoprawnych w passe-partout:
Popiersie mężczyzny w białej czapce
Popiersie szlachcica w kołpaku z czaplim piórem, 1778

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

030
030

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Wiara, 1917 r.

akwarela, ołówek, papier, 26 x 17 cm,
sygn. i dat. p.d.: A. Setkowicz 917

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

031
031

Wiara

litografia, papier, 18 x 14 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

550 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

032
032

Chrystus przy słupie, 1928 r.

litografia, papier, 18 x 14 cm w świetle passe-partout,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WH

Cena wywoławcza:

550 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

033
033

Przyjdź królestwo twoje, 1924 r.

litografia, papier, 14 x 18 cm w świetle passe-partout,

Cena wywoławcza:

550 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

034
034

W świat, 1917 r.

sygn. monogramem wiązanym l.d.: WH

Cena wywoławcza:

550 zł

Estymacja:

700 - 1 000 zł

035
035

Szkic pamiątkowy, 1914 r.

ołówek, kredka, papier, 26 x 31 cm w świetle passe-partout,
opisany, sygn. i dat.: K... Wiśniewskiemu na pamiątkę wspólnej / Kampanii w leg. (1914) z przyjaźnią / l. gottlieb'

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

036
036

Abraham NEUMANN (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)

Pejzaż wschodni

pastel, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: a. Neumann

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

037
037

Hel, 1933 r.

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn., opisany, i dat. l.d.: Orelski Hel 1933,

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

038
038

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Wyrzucone na brzeg, 1930 r.

gwasz, tektura, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: S Jaxa / 1930

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

039
039

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Widok z Orłowa, 1983 r.

olej, płyta, 47 x 67 cm,
sygn. l.d.: H. Baranowski, na odwrocie dedykacja: 1983 Tripoli

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

040
040

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Kuter rybacki na morzu

olej, płyta, 34,5 x 50 cm,
sygn. l.d.: E.Dzierzencki

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

041
041

Piotr WYSZKOWSKI (XIX w. Kraków)

M. Wyszkowski (I poł. XX w.)

Pejzaż z Helu, 1935 r.
olej, płótno, 46,5 x 67 cm,
sygn. i dat. l.d.: WYSZKOWSKI 1935./ HEL

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

042
042

Franciszek WÓJCIK (1903 Wojciechowo -1984 Zakopane)

Wybrzeże, 1956 r.

akwarela, papier; 17,5 x 27 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. l.d.: FWójcik 1956 r.

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

043
043

Josef THOMA (1828 - 1899)

Most nad wąwozem, 1863 r.

olej, płótno, 69 x 106 cm,
sygn. i dat. p.d.: JThoma / 1863

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

044
044

Wilhelm Aleksander MEYERHEIM (1815 Gdańsk - 1882 Berlin)

Odpoczynek na wsi

olej, płótno, 68,5 x 95,5 cm,
sygn. śr.d.: W. Meyerheim

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

045
045

Gilbert NEUMANN (1906 - 1970)

Pejzaż górski, 1928 r.

olej, sklejka, 45 x 56 cm,
sygn. p.d.: G. Neumann

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

046
046

Leszek STAŃKO (1924 Sosnowiec - 2010 Katowice)

Potok górski

olej, tektura, 24,5 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: LESZEK STAŃKO

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

047
047

Samotne drzewo i górska chata

sygn. p.d.: LESZEK STAŃKO

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

048
048

Chata górska na tle lasu

sygn. p.d.: LESZEK STAŃKO

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

049
049

Jesienne Morskie Oko, 1952 r.

olej, płótno, 92 x 64 cm,
sygn. p.d.: FWójcik 1952

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

050
050

Stanisław KAMOCKI (1875 Warszawa - 1944 Zakopane)

Polana, ok. 1934 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 50 cm, na odwrocie naklejka z napisem: STANISŁAW KAMOCKI / ZAKOPANE 1934

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł